Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

15th International Keumgang Cup 2010

  • Tournament dates
  • 2 October 2010
  • Deadline
  • 28 September 2010
  • Competitors
  • 132 / 260
  • Location
  • Nijverheidslaan
  • 3290 Diest
  • Diest
  • Belgium Belgium

Click here to download the results

Downloads

InformationInformation

Results

All resultsAll results

Competitors (132)

Pupils female -24 kg (1)
Class B (1)
KADIRI Rita Central Academy Brussels Belgium Belgium
Pupils female -28 kg (4)
Class A (1)
Nienke Hollands Keumgang Diest Belgium Belgium
Class B (3)
KAMACHE SABRINA Central Academy Brussels Belgium Belgium
Sofie Lemmens Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Yara Lievens Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium Belgium
Pupils female -32 kg (3)
Class A (1)
Axelle Bonnez Keumgang Diest Belgium Belgium
Class B (2)
Anke Gevers Keumgang Diest Belgium Belgium
Marine gaudet Taekwondo club Villeneuvois France France
Pupils female -36 kg (2)
Class B (2)
Eva Schuurmans Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jaimely Meerschaert Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium Belgium
Pupils female -40 kg (1)
Class A (1)
Lucie bettencour Taekwondo club Villeneuvois France France
Pupils female -50 kg (1)
Class A (1)
Sandy cappel Taekwondo club Villeneuvois France France
Pupils male -24 kg (4)
Class A (2)
Azamat Khochubarov Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium Belgium
Khay Yassine Central Academy Brussels Belgium Belgium
Class B (2)
Lee Ilyas Akgul tpa Belgium Belgium
Robbe Daenen Keumgang Diest Belgium Belgium
Pupils male -28 kg (4)
Class A (1)
ravshen hohmarrow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (3)
Colin Gillet Taekwondo Lee Profondeville Belgium Belgium
ahmet baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
mathis Hubert Taekwondo Lee Profondeville Belgium Belgium
Pupils male -32 kg (5)
Class B (5)
Antoine Gillet Taekwondo Lee Profondeville Belgium Belgium
Branko Hoebeke Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Marten Roels Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Mattis Decat Keumgang Diest Belgium Belgium
Robin Knoors Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Pupils male -36 kg (5)
Class A (1)
Enrico Goethals Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium Belgium
Class B (4)
Aurélien Dardenne Taekwondo Lee Profondeville Belgium Belgium
DUPONT ANTOINE Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Jens Semeelen Keumgang Diest Belgium Belgium
maxime petrenko Taekwondo Lee Profondeville Belgium Belgium
Pupils male -40 kg (2)
Class B (2)
Ben Moussa Mourad Central Academy Brussels Belgium Belgium
Cem Akgul tpa Belgium Belgium
Aspirants female -32 kg (1)
Class B (1)
Jenifer Urbain Ri Gam Team Belgium Belgium
Aspirants female -37 kg (3)
Class A (1)
houda benali Taekwondo club Villeneuvois France France
Class B (2)
Eloise hautcoeur Taekwondo club Villeneuvois France France
Jeavonne Satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Aspirants female -42 kg (5)
Class A (3)
Amelie Richard Ri Gam Team Belgium Belgium
KATIE BRADLEY South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Marie Dradon Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Class B (2)
Gizem Sena köksal Central Academy Brussels Belgium Belgium
MAJA KOLOCZEK Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -47 kg (3)
Class B (3)
Nele Uyttebroeck Nong Jang Belgium Belgium Belgium
PLENNEVAUX CAROLINE Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Yne Daenen Keumgang Diest Belgium Belgium
Aspirants female +59 kg (2)
Class A (2)
Nikenia Martis Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
sharon monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (6)
Class A (4)
Martijn Willemsen Keumgang Diest Belgium Belgium
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Wietse Hollands Keumgang Diest Belgium Belgium
Yascha Torfs taekwondo Kriss Belgium Belgium
Class B (2)
Aschab Dzeitov Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium Belgium
Lowie de groote Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Aspirants male -37 kg (8)
Class A (5)
Arvind Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Caty Donovan imjin academy Central African Republic Central African Republic
Jamie Van Gossum Keumgang Diest Belgium Belgium
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Youssef Marouan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (3)
Hamzat Asukhanov Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium Belgium
Leo Baland Ri Gam Team Belgium Belgium
Norman nody Taekwondo club Villeneuvois France France
Aspirants male -42 kg (9)
Class A (6)
Andrea Dujardin Ri Gam Team Belgium Belgium
Anel Kustura Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
JAMIE WRIGHT South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Leroi Dylan imjin academy Central African Republic Central African Republic
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Yassine Lahbiri Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Class B (3)
Kart Yunus Central Academy Brussels Belgium Belgium
PALM ALLAN Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Robin Van Esche Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Aspirants male -47 kg (7)
Class A (7)
Alessio Gielen Keumgang Diest Belgium Belgium
Brecht Stynen Keumgang Diest Belgium Belgium
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Marciaro Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Ruben Heyninck Keumgang Diest Belgium Belgium
Thomas Rusinowski Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Aspirants male -51 kg (2)
Class A (2)
BENRAMDANE SAID Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Sven Vanlinthout TKD Groot Leuven Belgium Belgium
Aspirants male -55 kg (2)
Class A (1)
Hicham Radi taekwondo Kriss Belgium Belgium
Class B (1)
Simon Dal Maso Ri Gam Team Belgium Belgium
Aspirants male -59 kg (1)
Class B (1)
Sascha Palotai Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Aspirants male +59 kg (2)
Class A (1)
Quentin cappel Taekwondo club Villeneuvois France France
Class B (1)
Buvasar Tagirov Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium Belgium
Juniors male -45 kg (4)
Class A (4)
El Abadi Brahim Central Academy Brussels Belgium Belgium
Jamie Wright South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Nicholas Corten Keumgang Diest Belgium Belgium
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (1)
Class A (1)
Joey de la Combe Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (7)
Class A (7)
Caty Mathieu imjin academy Central African Republic Central African Republic
Damion Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
FATIH URAL Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Salaheddine Bensaleh tpa Belgium Belgium
Samie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
oussama benali Taekwondo club Villeneuvois France France
Juniors male -59 kg (6)
Class A (6)
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Dylan cappel Taekwondo club Villeneuvois France France
Jonathan Urbain Ri Gam Team Belgium Belgium
Joost Stynen Keumgang Diest Belgium Belgium
Kevin Vandenbroeck TKD Groot Leuven Belgium Belgium
Yassine Bartal Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (1)
Class A (1)
Wim Wagemakers Jeong Sin Belgium Belgium
Juniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Barnier Eloit Taekwondo club Villeneuvois France France
Nick Kremljov TKD Groot Leuven Belgium Belgium
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
Kevin Pfeifer Kampfsportakademie Yoon Germany Germany
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Chris Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
dylan monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Katie Bradley South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Juniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Mary Rose Huysmans TKD Groot Leuven Belgium Belgium
Nawel daamouch Taekwondo club Villeneuvois France France
Juniors female -52 kg (2)
Class A (2)
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Tisja Geysen Keumgang Diest Belgium Belgium
Juniors female -59 kg (1)
Class A (1)
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
AHILLIYA KARIA Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (1)
Class A (1)
Suraya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (1)
Class A (1)
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (1)
Class A (1)
Leila amadou Taekwondo club Villeneuvois France France
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Anissa Haddai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
Jessy waxin Taekwondo club Villeneuvois France France
Vera Roetgerink Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
SEFKANE SAMIR Central Academy Brussels Belgium Belgium
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
GUIMIN JEREMY Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Noureddine Bensaleh tpa Belgium Belgium
ZAIDI ILYAS Central Academy Brussels Belgium Belgium
Seniors male -63 kg (1)
Class A (1)
DANNY de LANGH Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (2)
Class A (2)
CHAKOUH ESMAIL Central Academy Brussels Belgium Belgium
TEYAR ABDELKARIM Central Academy Brussels Belgium Belgium
Seniors male -80 kg (3)
Class A (3)
GHAZOUANI SOUFIANE Central Academy Brussels Belgium Belgium
Jelle Vicca Keumgang Diest Belgium Belgium
SABRI DOUIDI Central Academy Brussels Belgium Belgium
Seniors male +87 kg (2)
Class A (2)
DRAOUI ABDELLAH Central Academy Brussels Belgium Belgium
Luc Coupez Ri Gam Team Belgium Belgium