Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

WTF PRESIDENT'S CUP ASIAN REGION - WTF G2

  • Tournament dates
  • 11 August 2017
  • 13 August 2017
  • Deadline
  • 31 July 2017
  • Competitors
  • 609 / Unlimited
  • Location
  • TASHKENT
  • Uzbekistan Uzbekistan

Downloads

DRAW DAY 1DRAW DAY 1
DRAW DAY 2DRAW DAY 2
DRAW DAY 3DRAW DAY 3

Results

RESULTS DAY 1RESULTS DAY 1
RESULTS DAY 2RESULTS DAY 2
SENIOR MALE MEDAL STANDING SENIOR MALE MEDAL STANDING
SENIOR FEMALE MEDAL STANDINGSENIOR FEMALE MEDAL STANDING
SENIOR OVERALL MEDAL STANDINGSENIOR OVERALL MEDAL STANDING
RESULTS DAY 3RESULTS DAY 3
OVERALL MEDAL STANDING OVERALL MEDAL STANDING

Competitors (609)

Cadets female -29 kg (1)
Class A (1)
Marjona Primova HANGAN Uzbekistan Uzbekistan
Cadets female -33 kg (7)
Class A (7)
Diyora Imomalieva Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Durdona Abduganieva Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Karimova Munisa Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Khusniddinova Zarnigor Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Bakhriddinova Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Rafikjonova Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Tatyana Tsoy Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Cadets female -37 kg (4)
Class A (4)
Anastasiia Sumenkova Belgorod Team Russia Russia
Mariya Sevostyanova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Mashkhura Juraeva Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Muhammad Ali Sitora Gulyam Rasul Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Cadets female -41 kg (3)
Class A (3)
Asaloy Sadullaeva Horazm Team Uzbekistan Uzbekistan
Dilnura Bakhtiyorova Domrobat team Uzbekistan Uzbekistan
Mumtozbegim Khalilova Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Cadets female -44 kg (5)
Class A (5)
Aida Yessenberdikyzy SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Alina Em SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Asalhon Hujaniyozova Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Dunyebegim Rustambekova Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Umidakhon Khasanova Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Cadets female -47 kg (3)
Class A (3)
Anastasiia Bandorina Khabarovsk Team Russia Russia
Dilfuza Mutalibova Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Nozima Xolmuxammedova Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Cadets female -51 kg (6)
Class A (6)
Amira Yunusova Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Aruzhan Tileuzhanova Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Aziza Rakhimjonova HANGAN Uzbekistan Uzbekistan
Dildora Otajanova Horazm Team Uzbekistan Uzbekistan
Dilsafo Jabborova Surkhandarya Team Uzbekistan Uzbekistan
Zarinabonu Irgasheva Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Cadets female -55 kg (2)
Class A (2)
Aidana Abdullayeva MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Aisha Beissenova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Cadets female -59 kg (3)
Class A (3)
IRODA MIRTADJIEVA ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Mariyam Tashmukhamedova Sahovat Sport (Tashkent) Uzbekistan Uzbekistan
Sabinabonu Samadova Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Cadets female +59 kg (1)
Class A (1)
Malika Ravshanova Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Cadets male -33 kg (20)
Class A (20)
Abdulaziz Ergashev HANGAN Uzbekistan Uzbekistan
Abdurashid Ergashev Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Aibek Armanuly MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Akhrorkhon Abdurakhmanov Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Bekkali Nurumbetov SC Mustafa-Astana Kazakhstan Kazakhstan
Bekzod Amrilloev Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Daniyar Abdukarimov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Hayotjon Turdaliev Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Jahongir Ekubov Navoi Regional Team Uzbekistan Uzbekistan
Mekhroj Togaymurodov Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Mukhammadali Amrilloev Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Nikita Chichinkov Sahovat Sport (Tashkent) Uzbekistan Uzbekistan
Ruslan Sanabaev Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Arziev Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Shaxrizod Gadoev Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Sukhrobjon Mustafakulov Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Tamirlan Tleules SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Yersultan Abdibay Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Zafarbek Karimov Pulatov team Uzbekistan Uzbekistan
Zhavokhirkhon Islamov SC "Sayram-Tornado" Kazakhstan Kazakhstan
Cadets male -37 kg (15)
Class A (15)
Abduazimkhan Abduvaliev Sahovat Sport (Tashkent) Uzbekistan Uzbekistan
Abdullakh Akhmedov SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Aliakbar Radjabov Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Asset Omir MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Bekzod Sultonmurodov Sahovat Sport (Tashkent) Uzbekistan Uzbekistan
Ivan Zaborskii URALMASH-SPORT CLUB Russia Russia
Javokhir Kholmurodov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Mukhammadalikhon Mukhtorkhonov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Murodjon Zokirjonov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Odiljon Iskandarov Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Rayim Rakhmonov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Sanjarbek Kobiljonov Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Umidjon Turabov HANGAN Uzbekistan Uzbekistan
Umidjon Kuvandikov Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Umidjon Ermanov Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Cadets male -41 kg (8)
Class A (8)
Botirjon Orziev Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Djasurjon Djabborov Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Ilyosbek Rakhmonov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Khikmatov HANGAN Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Ermukhammadov Domrobat team Uzbekistan Uzbekistan
Tokhirbek Aslanov Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Vladimir Kuimov URALMASH-SPORT CLUB Russia Russia
daler mamatkulov Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Cadets male -45 kg (10)
Class A (10)
Abrorjon Abduvakhobov ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Karimov Bosm 1 Uzbekistan Uzbekistan
Bekhruz GANIEV Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Bexultan Mussakhan Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Diyor Aliev Sahovat Sport (Tashkent) Uzbekistan Uzbekistan
Mirzobek Mukhtorov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Shukhrat Abdullaev Horazm Team Uzbekistan Uzbekistan
Timur Ryabov URALMASH-SPORT CLUB Russia Russia
Vladislav Tsoy IlSAN team Uzbekistan Uzbekistan
Zhandos Bekbossynov Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Cadets male -49 kg (4)
Class A (4)
Amir Saut SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Faridun Shodiboev Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Izatillo Mirpatillaev Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Merey Sailaubek SC DOSTAR VKO Kazakhstan Kazakhstan
Cadets male -53 kg (5)
Class A (5)
Azizbek Iskandarov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Dierbekh Rajabboev Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Kobiljon Yigitaliev Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Mirjalol Madaminov Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Sobirjon Saidov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Cadets male -57 kg (3)
Class A (3)
Abdulaziz Navruzov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Jurabek Khamidov Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Makhkamov Murodjon ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Cadets male -61 kg (2)
Class A (2)
Ilyas Kharsanov SC Mustafa-Astana Kazakhstan Kazakhstan
Saparbek Yertas Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Cadets male -65 kg (5)
Class A (5)
Asilbek Saidov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Bekassyl Zhalgassov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Dalerjon Davronov Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Donierbek Anarkulov Sirdarya Region Team Uzbekistan Uzbekistan
SINAN ASHFAQ AHMED Pakistan National Team Pakistan Pakistan
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Ilnur Nagimov Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -45 kg (19)
Class A (19)
Abdalghani YASINI Palestine National Team Palestine Palestine
Anuar Segizbayev SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Azizjon Uktamov ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Bekhzod Abobakirov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Bekzod Ergashev Sirdarya Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Dostonjon Hoshimov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Farrukh Ibragimov Horazm Team Uzbekistan Uzbekistan
Ilmuddin Abdurakhmonov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Jasurbek Zokirov ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Javokhir Danabaev Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Meshari Nasser A ALSHAHRANI President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Muath Fahad S Almatrafi President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Ravil Amanzholov MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Samandarkhan Tolametov SC "Sayram-Tornado" Kazakhstan Kazakhstan
Shogzod Abdusaidov Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Shomakhmadov Shomakhmadov Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Shomakhmadov Shomakhmadov Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Yelzhan Yelshibay BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Yunus Atamuradov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -48 kg (13)
Class A (13)
Abror Abraykulov Surkhandarya Team Uzbekistan Uzbekistan
Ali Kairgaliyev team of astana city Kazakhstan Kazakhstan
Almas Nugman SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Aslanbek Mukhambedinov MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
BEKZOD IBRAGIMOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Bekzat Abdirashitov SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Boronboy Shodiev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Burkit Tursynbay BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Doniyor Yuldoshev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Mohammad YASINI Palestine National Team Palestine Palestine
Raddad AlSharif President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Ulugbek Rashitov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Zhassurbek Israilov SC "Sayram-Tornado" Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -51 kg (13)
Class A (13)
Abbosali Rajabov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Abdushshakur Abdusagatov Bosm 1 Uzbekistan Uzbekistan
Batyrzhan Beketov Taekwondo(WTF) federation of the Zhambyl region Kazakhstan Kazakhstan
Beibarys Nurbayev Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Bokhodirbek Mirzaboev Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Elchinbek Sottiev HANGAN Uzbekistan Uzbekistan
Feras Ghanem President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Jamshid Orinbaev Karakalpak Team Uzbekistan Uzbekistan
Khabibulla Amrullaev Navoi Regional Team Uzbekistan Uzbekistan
Sherdor Arslonov Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Shokhrukh Numonov Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Sirojbek Kholiev ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Timur Kim SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -55 kg (21)
Class A (21)
AMAL IBRAGIMOV Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
AMAL IBRAGIMOV Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Akramjon Avazov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Alex Tashpulatov SC "Sayram-Tornado" Kazakhstan Kazakhstan
Anvar Aliev Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Gafurov Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Kholikov Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Urolov Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
BOBBY THAKUR Champions Academy - India India India
Bobirkhon Karimov Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Dimat Zhumabek Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Diyorbek Karimov Pulatov team Uzbekistan Uzbekistan
Kamran Nuradinov Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Maksat Orynbassar SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Medet Zholdybaiuly SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Otabek Najmitdinov HANGAN Uzbekistan Uzbekistan
RAMAZON MIRZOEV Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
RAMAZON MIRZOEV Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Rabil Sagitzhanov SC.BEKSEIT TULKIEV Kazakhstan Kazakhstan
Sathon Chaisawat Thailand National Kyorugi Team Thailand Thailand
Sherzod Khabibov Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -59 kg (21)
Class A (21)
Abdulaziz Ganiev Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Abdullajon Shomurodov Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Daniyar Ishmetov SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Elbek Safarov Karshi team Uzbekistan Uzbekistan
Faisal Saad S Ali President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Ibrokhimjon AKHMADOV Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Javokhirbek Mengliev Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
MAHMADJON SUNATOV Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
MAHMADJON SUNATOV Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Muhammadyusuf Khudoyberdiev ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Nikita Melikhov URALMASH-SPORT CLUB Russia Russia
Osama Ahmed Y Alfaifi President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Otabek Boborakhimov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Ozodbek Mukhiddinov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Reynat Aydinbaev HANGAN Uzbekistan Uzbekistan
Sardorjon Obidjonov Bosm 1 Uzbekistan Uzbekistan
Shamsat Duisenov SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Shokhjahon Qosimkhojaev Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Sievush Samandarov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Tilekkabyl Makuov MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Yerassyl Arapbay SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -63 kg (21)
Class A (21)
AMMAR ASHFAQ AHMED Pakistan National Team Pakistan Pakistan
Abdulla Turaev Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Anvar Abulqosimov Sirdarya Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Uktamov ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Dias Kurmangazy Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Dilmurad Abduvaliyev SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Dilmurod Fayzullaev Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Equbjon Zulimov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Hasham Bandar N Bin Dookhy President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
JASURBEK DJAYSUNOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Javokhirbek Juraev Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Lazizbek Khabibov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Madi Aubakir SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Maksat Kabi SC DOSTAR VKO Kazakhstan Kazakhstan
Mukhammad Musaev Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Nuchit Rakyart Thailand National Kyorugi Team Thailand Thailand
Olzhas Yerzhanov Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Qosimjon Qodirov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Umidjon Salimov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
VIJAY KUMAR Champions Academy - India India India
Yerassyl Bekbolat BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -68 kg (14)
Class A (14)
Abbos Qushboqov Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Abdulaziz Khamidullaev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Abdullah Mustafa A AL QARNI President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Dinmukhanbet Nussipali SC.BEKSEIT TULKIEV Kazakhstan Kazakhstan
Dulat Sikhymov BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Javokhir Allabergenov Horazm Team Uzbekistan Uzbekistan
Lakchai Hauihongthong Thailand National Kyorugi Team Thailand Thailand
Mukhammadjon Yokubov Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Mukhammadkhasan Shokhmmakhadov Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Mukhammadkhasan Shokhmmakhadov Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Sultonbek Khayitov ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Tojiddin Samiev Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Ulugbek Tukhtasinov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Yelaman Baltabayev SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -73 kg (8)
Class A (8)
Dostonjon Chilmukhammedov Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Khasan Tashev Navoi Regional Team Uzbekistan Uzbekistan
Khusan Tashev Navoi Regional Team Uzbekistan Uzbekistan
Mergen Gainiyev Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Nurbol Saburov Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Sherjakhon Jurakulov Navoi Regional Team Uzbekistan Uzbekistan
Shokhzodbek Gaipnazarov ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Shyngys Sandibayev Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -78 kg (4)
Class A (4)
Abdulaziz MAKHMUDOV Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Ali Mabrouk S Almabrouk President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Ibrokhim Turgunov Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Islam Yuldashev Karakalpak Team Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male +78 kg (3)
Class A (3)
Diyorbek Muydinov Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Sardor Begbutaev Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Yuldashbek Sultanmuratov SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Juniors female -42 kg (7)
Class A (7)
Alima Kaidarova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Dilnoza Sharipova Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Intizor Abdulalimova Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Mokhina Abdukhalilova Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Nozimakhon Maksudova Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Safiya Abdurakhimova Shaykhantokhur team Uzbekistan Uzbekistan
Yana Yarkova URALMASH-SPORT CLUB Russia Russia
Juniors female -44 kg (7)
Class A (7)
Aruzhan Krymgerey SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Assel Usmanova SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Daria Tumanova URALMASH-SPORT CLUB Russia Russia
Dilnora Mavlonkulova Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Dinora Mukhtarova Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Moldir Oskelenova Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Wilasinee Kamjanghan Thailand National Kyorugi Team Thailand Thailand
Juniors female -46 kg (4)
Class A (4)
Gulayim Artikbaeva Karakalpak Team Uzbekistan Uzbekistan
Madinabonu Mannopova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Mardona Abdullaeva Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Nafisa Qamchibekova Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -49 kg (10)
Class A (10)
Adel Zhandildinova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Aigerim Mukhametzhanova SC DOSTAR VKO Kazakhstan Kazakhstan
Aliya Kaldybay SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Aziza Niyozova Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Mokhira Rakhimova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
SHIRINMOHI Mirshakarzoda Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Shakhrizoda Dzhaborova Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Shakhrizoda Dzhaborova Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Tangsholpan Zhalelova Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Zarnigor Abdullaeva Surkhandarya Team Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -52 kg (6)
Class A (6)
Aziza Shamsieva Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Farida Baibatyrova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Fotima Turdieva Samarkand team Uzbekistan Uzbekistan
Maya Matberdieva Karakalpak Team Uzbekistan Uzbekistan
Ozoda Sobirjonova Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Vipawan Siripornpermsak Thailand National Kyorugi Team Thailand Thailand
Juniors female -55 kg (6)
Class A (6)
Guldana Zhumatay SC Mustafa-Astana Kazakhstan Kazakhstan
Kanthida Saengsin Thailand National Kyorugi Team Thailand Thailand
MADINAKHON KURBONALIEVA Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Tursunova Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Shokirova Bosm 1 Uzbekistan Uzbekistan
Umsyn Toktasheva SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Juniors female -59 kg (7)
Class A (7)
Altinay Qalbaeva Karakalpak Team Uzbekistan Uzbekistan
Aruzhan Zholdybayeva SC Mustafa-Astana Kazakhstan Kazakhstan
Milana Golubeva Karshi team Uzbekistan Uzbekistan
Munira Holiqulova Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Nauryzgul Aldanova MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Sugdiyona Khazratkulova Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Ugiloy Jamolova Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -63 kg (5)
Class A (5)
Amina Nurgazykyzy SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Dildorakhon Madrayimova Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Feruza Sadikova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Kamila Rassul MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Zhadyra Khairullina Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Juniors female -68 kg (3)
Class A (3)
Dildorakhon Hakimova Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Fatima Zhaksybayeva MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Zahro Rustamova Karshi team Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
MUKHAYYO SIROJIDDINOVA Sirdarya Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Symbat Khozhamuratova Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Seniors female -46 kg (14)
Class A (14)
Aidana Yedilbayeva Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Anargul Sabyr KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Benazir Isakbaeva Karakalpak Team Uzbekistan Uzbekistan
Deanna KYRIAZOPOULOS Global Martial Arts - Aust. Australia Australia
Elizaveta Bryzgalova URALMASH-SPORT CLUB Russia Russia
Fatemeh Madahi Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Filiz OGEL H.Y.M. Spor Club Turkey Turkey
Kiana Akhavan Jorshari Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Lobar Yandasheva Navoi Regional Team Uzbekistan Uzbekistan
Nigina Rajabova Navoi Regional Team Uzbekistan Uzbekistan
Saeedeh Vakili Dargah Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Shassanam Achilova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Xueqin TAN China National Team China China
Yun-ok KIM KOREA WTF President cup team Korea Korea
Seniors female -49 kg (15)
Class A (15)
Ainur Yesbergenova KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Anneleen Goffin kwan Belgium Belgium
Balaussa Yeralkhan SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Guzal Peysenova ROZK Uzbekistan Uzbekistan
HOUDA AIT OUALI MOROCCAN NATIONAL TEAM Morocco Morocco
Ikbol Abdullaeva Horazm Team Uzbekistan Uzbekistan
Iris TANG SING Brazil Team to Asian President's Cup Brazil Brazil
Munisa Abdullaeva Anvar Team Uzbekistan Uzbekistan
Selbi Kichigulova Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Serena Stevens Global Martial Arts - Aust. Australia Australia
Shokhsanam Azamova Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
So-hui KIM KOREA WTF President cup team Korea Korea
Soudabeh Poursadeghi Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Yi Shiuan HUNG Chinese Taipei Chinese Taipei Chinese Taipei
Yuntao Wenren China National Team China China
Seniors female -53 kg (16)
Class A (16)
Dilafruz Dusmuradova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Dildora ELIEVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Dilnaz Rapikhova SC DOSTAR VKO Kazakhstan Kazakhstan
Dinorahon MAMADIBRAGIMOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Fariza Aldangorova BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Fariza Aldangorova BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Fatemeh OMOURIHARIS Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Latika BHANDARI Champions Academy - India India India
Lijun ZHOU China National Team China China
Min-Ah HA KOREA WTF President cup team Korea Korea
Munisa Ismatova Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Nurila Ubaidullayeva SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Shoira Atamurotova Horazm Team Uzbekistan Uzbekistan
Sin Yi Law Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
So-hui KIM KOREA WTF President cup team Korea Korea
Xiaojing Wei China National Team China China
Seniors female -57 kg (17)
Class A (17)
Ah-Reum LEE KOREA WTF President cup team Korea Korea
Ainissyam Bedalzhanova Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Akbota Ismagulova AKTOBE-SHVSM Kazakhstan Kazakhstan
Bahar Rashidi Nomad Taekwondo Athletes Great Britain Great Britain
Benjarat Yangtrakul Thailand National Kyorugi Team Thailand Thailand
Carmen MARTON Global Martial Arts - Aust. Australia Australia
Charos Kayumova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Ekaterina KIM Taekwondo Federation of Krasnodarskiy Region Russia Russia
MANIZHA Matkarimova Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Marzhan Tulepbergenova SC Mustafa-Astana Kazakhstan Kazakhstan
Nada laaraj MOROCCAN NATIONAL TEAM Morocco Morocco
Nazokat RAKHIMJONOVA Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Parisa Javadi Kouchaksaraei Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Seul-ki YEA KOREA WTF President cup team Korea Korea
Suvi MIKKONEN Finland National Team Finland Finland
Yi Shiuan HUNG Chinese Taipei Chinese Taipei Chinese Taipei
Zariya KOSIMOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Seniors female -62 kg (18)
Class A (18)
Assel Yersultan SC Mustafa-Astana Kazakhstan Kazakhstan
Bo-eui Park KOREA WTF President cup team Korea Korea
Gulim Bibalayeva BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Gulim Bibalayeva KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Hananeh Hemati Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Hwilang KIM KOREA WTF President cup team Korea Korea
Nafosat RAKHIMJONOVA Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Nilufar Umirova Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Shokhista Normatova Jizakh team Uzbekistan Uzbekistan
Shokhnoza Ismetullayeva MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
So-hee KIM KOREA WTF President cup team Korea Korea
Umida ABDULLAEVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Wai In Vincy Lo Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Yuanhong YIN China National Team China China
Zahra Shojaei Rad Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Ziyoda Khasanova Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Zukhra OCHILOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
soukaina el aouni MOROCCAN NATIONAL TEAM Morocco Morocco
Seniors female -67 kg (9)
Class A (9)
Ayagoz Nigmetova Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Fatemeh Rouhani Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Feruza Yergeshova SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Jan-di KIM KOREA WTF President cup team Korea Korea
Kyungseon HWANG KOREA WTF President cup team Korea Korea
Mengyu ZHANG China National Team China China
Meruyert Kopbolsynova SC Mustafa-Astana Kazakhstan Kazakhstan
Nigora TURSUNKULOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Polina KHAN Sport club «Grandmaster» Russia Russia
Seniors female -73 kg (7)
Class A (7)
Aigul Yelubay Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Aitolkyn Orynbassar SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Hyeri OH KOREA WTF President cup team Korea Korea
MAFTUNA ERGASHEVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Raphaella Galacho Brazil Team to Asian President's Cup Brazil Brazil
Xiaofei WANG China National Team China China
Zarnigor Nurullaeva Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Seniors female +73 kg (13)
Class A (13)
Aliya Uteuliyeva Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Bich-na KIM KOREA WTF President cup team Korea Korea
Gabriele SIQUEIRA Brazil Team to Asian President's Cup Brazil Brazil
Gulandon Amanullaeva Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Maira Suienbekova Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Mereke Zhunussova KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Olga Muzychka Krasnodar Team Russia Russia
Pan GAO China National Team China China
RODALI BARUA Champions Academy - India India India
Saebom AN KOREA WTF President cup team Korea Korea
Svetlana Osipova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Wiam DISLAM MOROCCAN NATIONAL TEAM Morocco Morocco
Zahra Pouresmaeil Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Seniors male -54 kg (33)
Class A (33)
Abdulelah Yahya A Asiri President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Abdullah Abdulrahman R Alqoud President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Adilet Bazarbayev BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Aituar Shaikenov SC Mustafa-Astana Kazakhstan Kazakhstan
Akbar Turdiev Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Ali Mohammed A Asiri President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Alisher Beisembay SC Mustafa-Astana Kazakhstan Kazakhstan
Armin Hadipour Seighalani Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Avazbek Turgunaliev Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Bakhrom Abdullaev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Berdy Berdiyev Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Daler Almatov Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Daler Almatov Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Dauren Duisenov SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Ebrahim Safari Soumeeh Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Fahad Samih N Alsamih President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Ishanberdi Gulamov Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Joan NUNEZ Puerto Rico National Team Puerto Rico Puerto Rico
MANUCHEHR Negmatov Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Mahdi Eshaghi Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Marat Abdikaliyev Kazakhstan-Astana CSKA Kazakhstan Kazakhstan
Mura Nazarov MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Mustafa Bektileu MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Nizomiddin Omonturdiev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Oydinjon Ergashev Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
PREETAM - Preetam Team India India
Purim Purinthrapiban Thailand National Kyorugi Team Thailand Thailand
Sarvar Ilkhomov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Sherzod Ruzimbaev Karakalpak Team Uzbekistan Uzbekistan
Talabshokh Gafforov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Ulugbek Ravshanov Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Valentin Khegay Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Xiongbin OUYANG China National Team China China
Seniors male -58 kg (30)
Class A (30)
Aleksandr Kuvarzin Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Almat Kozhakhmet SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Arman Serikuly SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Ata Melebayev Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Azizkhon Jalilov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
BINOI Rahimov Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
BINOI Rahimov Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Bakhrom Boltaev Surkhandarya Team Uzbekistan Uzbekistan
Eldor Nusratov Navoi Regional Team Uzbekistan Uzbekistan
Feruz Akhmedov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Gajendra PARIHAR Champions Academy - India India India
Hamidreza Hadian Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Inthat Ratanawangjaroen Thailand National Kyorugi Team Thailand Thailand
Javokhirbek Otabaev Horazm Team Uzbekistan Uzbekistan
Khumoyun Juraev Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Mohammad Kazemi Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Mohammad Sadegh Dehghani Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Muhammet Rozyyev Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Nasyrov Dzhamshed Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Niyaz Pulatov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
OMAR LAKEHAL MOROCCAN NATIONAL TEAM Morocco Morocco
Rakhmonjon Akbarov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Sagdat Zholdasbayev Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Shakhboz Mirgiyosov ROZK Uzbekistan Uzbekistan
Shomurodjon Buriboev Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Stanislav DENISOV Moscow Team Russia Russia
Sukhrob Bobobekov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Tae-hun KIM KOREA WTF President cup team Korea Korea
Yeldos Yskak Taekwondo(WTF) federation of the Zhambyl region Kazakhstan Kazakhstan
Yichao WU China National Team China China
Seniors male -63 kg (39)
Class A (39)
Abdukhamid Abdukakhkhorov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Abjalil Manap SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Akbaralibek Juraev Surkhandarya Team Uzbekistan Uzbekistan
Akkalbek Tagabergenov Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Alimzhan Serikbayev KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Aryan Mohammadi Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Azamat Usseinov AKTOBE-SHVSM Kazakhstan Kazakhstan
Azamat Abdrakhmanov MANGISTAU TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Bexultan Latif Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Bexultan Kabdrakhmanov Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Davlatmurod KARIMOV Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Dias Kurmangazy Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Eldar Birimbay BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Furkat Rakhimov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Ganijon Khurilboev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Georgyi Ryabov URALMASH-SPORT CLUB Russia Russia
Imomali Juraboev Karshi team Uzbekistan Uzbekistan
Islamgali Abuov Kazakhstan-Astana CSKA Kazakhstan Kazakhstan
Kamronbek Yakhshiboev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Kazybek Baktiyaruly KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Kazybek Baktiyaruly SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Khasan Juraev Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Mahdi Yousefi Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Mubarak Musaad M ALSHAREEF President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Nodir Rakhmatov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Nurdaulet Askhanov SC Mustafa-Astana Kazakhstan Kazakhstan
Nurmyrat Berkeliyev Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Otabek Jumabaev Karakalpak Team Uzbekistan Uzbekistan
Rakhymzhan Zhyngylbayev SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Ruslan Kharlampiyev Kazakhstan-Astana CSKA Kazakhstan Kazakhstan
SAURAV . Champions Academy - India India India
Safwan KHALIL Global Martial Arts - Aust. Australia Australia
Sardor Toirov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Shanepes Hudayberdiyev Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Soroush Ahmadi Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Temurbek Urolov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Timur Sobirov Namangan Region Team Uzbekistan Uzbekistan
Xinxin Hong China National Team China China
Zabardast Khaydarov IlSAN team Uzbekistan Uzbekistan
Seniors male -68 kg (35)
Class A (35)
Abolfazl Yaghoubijouybari Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Alexey DENISENKO Moscow Team Russia Russia
Alireza Aliyari Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Almas Mellatov Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
CHANDAN LAKRA Champions Academy - India India India
Dae-hoon LEE KOREA WTF President cup team Korea Korea
Faical SAIDI MOROCCAN NATIONAL TEAM Morocco Morocco
Ghazi Mushabbab S ALASMARI President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Hasanein Khafaji IRAQ 2 Iraq Iraq
Ikhtiyor Rakhimov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Ubaydullaev Tashkent regional taekwondo federation Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Mavlyanov Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Jelaletdin Batyrov Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Jinyu WANG China National Team China China
Khojiakbar Zokirov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Khurram Mehtarshoev Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Kuat Kokymbay Taekwondo(WTF) federation of the Zhambyl region Kazakhstan Kazakhstan
Mahendra Singh PARIHAR Champions Academy - India India India
Mohammad Salar Vahidi Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Nikolay Zharkov SC DOSTAR VKO Kazakhstan Kazakhstan
Nursultan Mamayev KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Nursultan Mamayev SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Otabek Adilov Bukhoro Team Uzbekistan Uzbekistan
RAHUL MALIK Preetam Team India India
SHAKHBOZ TUSMATOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Saken Kulzhabek SC.BEKSEIT TULKIEV Kazakhstan Kazakhstan
Saud Ibrahim A Almuwallad President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Seok-bae KIM KOREA WTF President cup team Korea Korea
Serdar Charyyev Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Shukhrat SALAEV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Thomas AUGER Global Martial Arts - Aust. Australia Australia
Tohir Tagaymurodov Tornado Uzbekistan Uzbekistan
Yerassyl Kaiyrbek BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Yerassyl Kaiyrbek BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Zukhriddin KHONIMKULOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Seniors male -74 kg (25)
Class A (25)
Abdussamat Les SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Abrorjon NURITDINOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Alikhan Saimagambetov AKTOBE-SHVSM Kazakhstan Kazakhstan
Almas Mellatov Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Cheng-Hao Chang Chinese Taipei Chinese Taipei Chinese Taipei
Dae-hoon LEE KOREA WTF President cup team Korea Korea
Fasih Ud DIN Pakistan National Team Pakistan Pakistan
Hayder SHKARA Global Martial Arts - Aust. Australia Australia
Henrique MOURA Brazil Team to Asian President's Cup Brazil Brazil
Kairat Sarymsakov KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Ke REN China National Team China China
Mahdi Jalali Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Majed Mabruk S Almabruk President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Mukhammadali khasanboev Anvar Team Uzbekistan Uzbekistan
Naimjon Safolov Tajikistan National Team Tajikistan Tajikistan
Nikita RAFALOVICH Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Nurkanat Kozhakhmet SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Nurmukhammad Mukhtorov Fergana Team Uzbekistan Uzbekistan
Pavel Yefremov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Polat Bayramov Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Rzaguly Toymyradov Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
SIDDHARTH SHARMA Preetam Team India India
Seyed Ahmad Khosrowfar Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Shakhboz Shofayziev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
achraf mahboubi MOROCCAN NATIONAL TEAM Morocco Morocco
Seniors male -80 kg (20)
Class A (20)
Ahmad Almuwallad President cup (Saudi team) Saudi Arabia Saudi Arabia
Aktan Sabuov AKTOBE-SHVSM Kazakhstan Kazakhstan
Amirhossein Sasan Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Azizbek Kaljanov Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Davronbek AZIMOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Erfan Nazemi Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Hun KIM KOREA WTF President cup team Korea Korea
Linglong CHEN China National Team China China
Maksim RAFALOVICH Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Navjeet MAAN Champions Academy - India India India
Nurlan Myrzabayev KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Nurlan Myrzabayev SC "ZHIGER " TAEKWONDO Kazakhstan Kazakhstan
Rakhym Adilkhanov Almaty City Taekwondo Team Kazakhstan Kazakhstan
Rakhym Adilkhanov KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Sagyndyk Tuleukhanov AKTOBE-SHVSM Kazakhstan Kazakhstan
Sobirjon Rakhimjanov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Sultonbek CHARSHANBAEV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Umbet Shakiyev Atyrau Team Kazakhstan Kazakhstan
Yury Mikheev URALMASH-SPORT CLUB Russia Russia
Yusup Annayev Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Seniors male -87 kg (6)
Class A (6)
Ahmad Mohammadi Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Alisher Abdullaev Sahovat Sport (Tashkent) Uzbekistan Uzbekistan
Fakhriddin Nasirov MHSK Uzbekistan Uzbekistan
Jintao LIU China National Team China China
Mirzonozim SHARAPOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Serdar Annagylyjov Turkmenistan National Team Turkmenistan Turkmenistan
Seniors male +87 kg (10)
Class A (10)
AYOUB BASSEL MOROCCAN NATIONAL TEAM Morocco Morocco
Jian TIAN China National Team China China
Kyo-don IN KOREA WTF President cup team Korea Korea
Ruslan Zhaparov KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM Kazakhstan Kazakhstan
Saidolim Numonov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Sajjad MARDANI Iran national team in Uzbekistan Iran Iran
Salamat Kurbaniyazov Almaty Region Kazakhstan Kazakhstan
Shokhrukh RADJABOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Stephen LAMBDIN Unaffiliated USA United States United States
Yury KIRICHENKO Krasnodar Team Russia Russia