Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

1ST TTE OPEN 2017

  • Tournament dates
  • 30 September 2017
  • Deadline
  • 26 September 2017
  • Competitors
  • 207 / 350
  • Location
  • Plantageweg 6
  • 3833 AZ
  • Leusden
  • Netherlands Netherlands

PSS: DAEDO GEN-2

FOR INFORMATION VISIT: WWW.TOPTAEKWONDOEEMLAND.NL

Downloads

TTE open outline English PDFTTE open outline English PDF
TTE open outline Nederlands PDFTTE open outline Nederlands PDF

Competitors (207)

Pupils female -21 kg (2)
Class C (2)
Maysan Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Maysan Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (2)
Class C (2)
Jade MacGowan Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Nisrine Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (3)
Class C (3)
Anne Buijs TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Ishara Jainandunsing TC Soekandar Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (4)
Class C (4)
Denis Pogromski Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Emran Muslem Taekwondo United Netherlands Netherlands
Keith Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Nuh Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (2)
Class C (2)
Alec MacGowan Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Miguel Machado Perreira Taekwondo Swisttal Germany Germany
Pupils male -30 kg (3)
Class C (3)
Djayden Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Hayden Aandeweg TC Soekandar Netherlands Netherlands
Phil Geilert Taekwondo Swisttal Germany Germany
Pupils male -34 kg (1)
Class C (1)
Rayan El Hassani el Alaoui Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (7)
Class B (2)
Cherlynn Nguyen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Machnaz Rajabi Taekwondo Swisttal Germany Germany
Class C (5)
IMANE ZAAOUAJI amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Esmee van Eerd Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zainab Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (9)
Class B (3)
Amira Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Novi Nelissen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Robin Fierant TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (6)
Annika Zimmerling Taekwondo Swisttal Germany Germany
Djuna Mulder Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Lisa-Marie Ley Taekwondo Swisttal Germany Germany
Sarah Uzun Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Troy Niessen MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (3)
Class B (1)
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (2)
Anna de bruin ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Maroua Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (2)
Class B (2)
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Noelle Dalebout Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (3)
Class B (3)
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
Jayda Possemis Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
SHANTI RUSKA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (1)
Class C (1)
Sara Mahdad Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (4)
Class B (2)
Dinant Jarbandhan Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zaid Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Younes El Aoutmani Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Zakaria Assahsah Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (3)
Class B (3)
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Nassereddine Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (5)
Class A (2)
Billy Dekkers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Christopher Gottschalck Taekwondo Swisttal Germany Germany
Class B (1)
Issam Bouazzaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Jasper van Polen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (3)
Class B (1)
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Leon Popp Taekwondo Swisttal Germany Germany
Tim Croes Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (1)
Class B (1)
Sahel Muslem Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class B (2)
Soufiane Boulahyan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Youri Krebaum Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (1)
Class B (1)
Jermaine Janssen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (4)
Class A (1)
Zerda Ciftci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (3)
Albana Mataj Taekwondo Swisttal Germany Germany
Lotus van hee Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Maha Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (3)
Class A (2)
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (1)
Class A (1)
Lina Akachar Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (6)
Class A (4)
Boutaina Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jil Grebe Taekwondo Swisttal Germany Germany
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Megan Popp Taekwondo Swisttal Germany Germany
Class C (2)
Kyara Kamminga Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Vera Bakker ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (7)
Class A (4)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Julika Zimmerling Taekwondo Swisttal Germany Germany
Levinety Stuivenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Yousra Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (2)
Djeneah Goedhart Taekwondo United Netherlands Netherlands
Dounia Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class C (1)
Priscilla Strijk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (3)
Class B (3)
Chaima Chibani Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
somia chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (7)
Class A (2)
Franziska Drucklieb Taekwondo Swisttal Germany Germany
Reina van den enden Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (4)
Anna Lepp Taekwondo Swisttal Germany Germany
Cherel Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Daphne Moquella Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Hafsa Hadda Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (1)
Lisa Wolkers Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (4)
Class B (4)
Fatima Benomar Taekwondo United Netherlands Netherlands
Nada Makhoukhi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Samuela de Boer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Sharon Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (1)
Class B (1)
Hud Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (3)
Class A (2)
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Victor Diouf korea club houdeng Belgium Belgium
Class C (1)
Abdelmalik Akatal Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (2)
Class A (2)
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (7)
Class A (4)
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Melik Cavga Taekwondo Swisttal Germany Germany
Mohamed Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (3)
Ayoub El Hamiti TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (3)
Class A (1)
Mathis De Brouwer korea club houdeng Belgium Belgium
Class B (2)
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Joram Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (5)
Class A (4)
Daniel Heer Taekwondo Swisttal Germany Germany
Furkan Cavga Taekwondo Swisttal Germany Germany
Nelson Kouki Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Romain Floret korea club houdeng Belgium Belgium
Class C (1)
Thomas Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (3)
Class A (2)
Zakaria Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
robin van der heide Lunasport Netherlands Netherlands
Class B (1)
Maurice Hof Sidokwan Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (2)
Class A (2)
Liam Aandeweg TC Soekandar Netherlands Netherlands
Vincent Lieuw On Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Michael Tull ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (2)
Class A (1)
ABDESAMAD YAHYAOUI AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class C (1)
Adam Amine Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (2)
Class A (2)
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (1)
Class C (1)
Marwan Maamri Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (5)
Class A (3)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Chaid Amezian Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Kai Slier Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (11)
Class A (8)
Alexander Habimana Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Dimitry Blauw TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Melvin Priest Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Muridi Abdellah TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
YOUSSEF BOATRIS AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Yannick Grebe Taekwondo Swisttal Germany Germany
Class B (3)
Arman Tashakoor TC Soekandar Netherlands Netherlands
Oualid El Mourabit SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Yoldas Guneyli Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (6)
Class A (5)
AYMANE HAMITI AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Jannick Arping Taekwondo Swisttal Germany Germany
Koen van der Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Ronando Hermsen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Victor Gillain korea club houdeng Belgium Belgium
Class C (1)
Charaf El Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (4)
Class A (3)
Nigel Rosalia Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Sam van Kamperdijk TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
benjamin rohbaghsh Lunasport Netherlands Netherlands
Class C (1)
Otman El Fassi SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (4)
Class A (3)
Kaoutar Amine Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sophie Stoiber Taekwondo Swisttal Germany Germany
Class B (1)
Neywa Rajai Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Jihane Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (3)
Class B (3)
Eefke de Jong Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Estelle Lemineur korea club houdeng Belgium Belgium
Kim Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (3)
Class A (3)
Amber Kuik Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (1)
Class A (1)
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (6)
Class A (6)
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Lydia Louter TS Hilversum Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Tabea Wenken Taekwondo Swisttal Germany Germany
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (3)
Class A (1)
Loubna El Mansori Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Class C (2)
ECHRAK BARHOUMI YASAMINE TAEKWONDO Tunisia Tunisia
Siham El Houari Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sana el Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (2)
Class A (2)
AZZ EDDINE AAZOUZ AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Edgar Liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (2)
Class A (2)
ALI TALHI AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Oscar Smeets Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (6)
Class A (6)
Abdoul ilah Oulad Abdinnabi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Badr Albouyaoui Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
JELLE PLOMP TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Sohail mamadany Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Zakaria Benziane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (9)
Class A (5)
BELLAHCEN YASSINE AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mansur Dehpoor MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Thijs Litjens Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Class B (4)
Abdeslam Baddour amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Sonny Federico korea club houdeng Belgium Belgium
Stan Van den Bersselaar Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
rafid migdad Lunasport Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (4)
Class A (4)
Adil Boutcantar amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Ali Al-Zaidi Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
BELLAHCEN MOHAMED AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Martin Stach Taekwondo Swisttal Germany Germany
Seniors male -87 kg (2)
Class B (2)
Jean Paul Nuismer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
mustapha el karaoute amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Seniors male +87 kg (5)
Class A (5)
GANNOUN MOHAMED AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Hicham El Karaoute amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Jamal Al Mahnaoui amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
OMAR BENHAMOU AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco