Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Open van der Poel Jeugdtoernooi

  • Tournament dates
  • 5 February 2011
  • Deadline
  • 29 January 2011
  • Competitors
  • 351 / 360
  • Location
  • Lucas van Leydenlaan 2
  • 2371 RW
  • Roelofarendsveen
  • Netherlands Netherlands

Downloads

UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (351)

Pupils female -24 kg (8)
Class B (1)
Ashwinie Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (7)
Aika-Rose Mwasha Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Anisha Ramdjwan SEONGONG Netherlands Netherlands
Jihann Hannati TC Soekandar Netherlands Netherlands
Kimberly de Waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Lavanya Raghoenandan SEONGONG Netherlands Netherlands
Lynn Smit Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (4)
Class B (1)
Maryam Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (3)
Nadia Bikmaz Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Sofie Lemmens Nong Jang Belgium Belgium Belgium
eryuruk ayse gul Mondial Sport Belgium Belgium
Pupils female -30 kg (6)
Class B (2)
Jade Weidum Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yousra El Hichou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (4)
Joy Smit Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
bouzakhti romaissae Mondial Sport Belgium Belgium
celyce van de pol Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (5)
Class B (2)
Aishwarya Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (3)
Jacky Bosman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Rachelle Valk Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Sylvana Lobregt van Buel Sports Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (6)
Class B (1)
Dalila Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (5)
Chantal Moerland Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Isabo Van den Eynden Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Lieke van Leur van Buel Sports Netherlands Netherlands
Xantha Anakotta MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
karyouhi amal Mondial Sport Belgium Belgium
Pupils female -44 kg (3)
Class B (1)
Ilse Bock TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (2)
Amal Boukhizou TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Imane Bourathouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Pupils female -50 kg (5)
Class C (5)
Danielle Mink Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Hajar Labbari SEONGONG Netherlands Netherlands
Mariam Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nikki Konijnenberg Tae kwon do Apeldoorn Netherlands Netherlands
katinka landman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female +50 kg (3)
Class B (1)
Summer Burhout TKD Academy " TEAM Amsterdam " Netherlands Netherlands
Class C (2)
Elise Hoogewij ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Quincy Lieveld TC Soekandar Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (11)
Class C (11)
Bilal Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Brandon van der Zeeuw Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Deven Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Guillermo de Ruiter TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ilyas Idrissi Mehdaoui SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
MARTIN HAZENOOT Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Niels van der Bas Jitae Sport Netherlands Netherlands
Ryan Sieuw TC Soekandar Netherlands Netherlands
Syafiq Bin Johari van Buel Sports Netherlands Netherlands
Yarello Kemmel Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
hoessem chakrouhi Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (18)
Class B (2)
Reshman Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
nigel timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (16)
Anes Hannati TC Soekandar Netherlands Netherlands
Ayoub Baalla TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Damian Diks Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Delano de Waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Diovanni Danen van Buel Sports Netherlands Netherlands
Enes Celebi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Gearvano Sewnundun SEONGONG Netherlands Netherlands
Jabran Elyoussfi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Kevin Olieman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Melvin vd Boogaard van Buel Sports Netherlands Netherlands
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Noah Touray Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Raju Manik Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Tarik Challiou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tayyar Cingu van Buel Sports Netherlands Netherlands
Verschoor Luuk Jitae Sport Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (22)
Class A (2)
Viren Pherai SEONGONG Netherlands Netherlands
ravshen hohmarrow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (8)
Ahmet Ozkara Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Bradley van Staaijeren Jitae Sport Netherlands Netherlands
Damian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Varesh Ghogli SEONGONG Netherlands Netherlands
ahmet baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (12)
Amir Mahdi Taghawi Bayat Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Baris Durmus Taekwondo Baris Eindhoven Netherlands Netherlands
Elias Popal Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Ilyes Elmouhamadi SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Lars Bakker ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Lucas Uyyterhoeven Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Naoufal Boussakouki TC Soekandar Netherlands Netherlands
Reduoan Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Suliaman Westerkamp TC Soekandar Netherlands Netherlands
Vincent Beurskens Tae kwon do Apeldoorn Netherlands Netherlands
Yassine Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (17)
Class B (6)
Akram M'Barek TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ishan Baidhjoe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Job v/d Vegt TC Soekandar Netherlands Netherlands
Redouane Houdayfi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yasar Yuksel Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
lamzoudi adil Mondial Sport Belgium Belgium
Class C (11)
Diego de Hart Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Dion Konijnenberg Tae kwon do Apeldoorn Netherlands Netherlands
Evander Nelson ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Okan Yakar Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Rocco Lutter MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Rohan Mahtabsing Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Thijs Olieman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Wouter Tran Nong Jang Belgium Belgium Belgium
achtatou abdelkarim Mondial Sport Belgium Belgium
jordy kuiper Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (19)
Class B (5)
Akram Benzerga Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Michael de Kleijn van Buel Sports Netherlands Netherlands
Ronan Bruggink Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Walid Mossaouir Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
arjen langens Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (14)
Alper Aras Taekwondo Baris Eindhoven Netherlands Netherlands
Aman Rahamal Bari Gym Netherlands Netherlands
Arian Soromiry TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Hamza Ait El Bachir Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Hossam Dahmani SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Ismail Ramdjwan SEONGONG Netherlands Netherlands
Mohamed Allali SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Nathan de Gelder Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Omer Senkal Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Rouwin Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Roy Kivit Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Rushil Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Youssef El Aissati TS Hilversum Netherlands Netherlands
benli bekim Mondial Sport Belgium Belgium
Pupils male -44 kg (7)
Class B (1)
Nick Lover Taekwondo centrum alkmaar Netherlands Netherlands
Class C (6)
Ayoub Chakour Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Bilal Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Bradley Schoolbred van Buel Sports Netherlands Netherlands
Erben Moerman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Justin Kuys Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mike Bierman Taekwondo centrum alkmaar Netherlands Netherlands
Pupils male -50 kg (2)
Class B (1)
Nino van Capelle Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nilesh Autar Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (1)
Class A (1)
Beau Weert de Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (2)
Class A (1)
Rim Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (1)
Siham Alharouati Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (8)
Class A (1)
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (3)
Chaima Roukhou SEONGONG Netherlands Netherlands
esengul ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
jeavonne satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (4)
Britt Swagers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Sammie Schmidt van Buel Sports Netherlands Netherlands
megan v.der Hammen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
yelda ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (10)
Class A (3)
Demi Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
bo van de voort Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
deveney timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Halima keskin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (6)
Basma Yaacoubi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Dilay Durmus Taekwondo Baris Eindhoven Netherlands Netherlands
Indah van Buuren TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
MAJA KOLOCZEK Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zoe van der Louw Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
soumaya Balla TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (9)
Class A (2)
Chantal Durieux Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (5)
ANNIEK PASKAMP Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Hanane Slah SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Janise van veldhuizen TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
hellen vd poel ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
nayomi latulola Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (2)
Beyza Ozkara Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Cherokee Chin Joe Kie Bari Gym Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (8)
Class A (2)
Herliana Sulter Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
cassy van wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (4)
Morgan Herraez TKD Academy " TEAM Amsterdam " Netherlands Netherlands
Savannah Kleeman Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Shivani Ramsoebhag SEONGONG Netherlands Netherlands
lotte kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (2)
Challiou Soumia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Seyma Akar Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Aspirants female -64 kg (2)
Class A (1)
sharon monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Dounia Laabari SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (10)
Class B (4)
Djen Jacobs van Buel Sports Netherlands Netherlands
HATM BELACOEN Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jeronimo Evers Schuttersveld Netherlands Netherlands
Mohammed Akoudad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (6)
ACHRAF ELAISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jhair Soe-Agnie MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Murad Shavaev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Rewish Algoo MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
edgar liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
kayoun ayoub Mondial Sport Belgium Belgium
Aspirants male -36 kg (5)
Class A (1)
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (4)
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Muhammad Bin Johari van Buel Sports Netherlands Netherlands
Rik van Vught Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Shane van Wanrooij Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (23)
Class A (7)
Arvind Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Berkay Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Giovanni Treur ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rushon Kemmel Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Yassine Lahbiri Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Youssef Marouan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (8)
Bram van der Zon Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Iliass Akoudad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ilyas El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Lennard Ernst Jitae Sport Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Quinn van Wijk Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Zakaria Benziane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
elias elhait Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class C (8)
Giovanni de Ruiter TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Keyshen Ramnath Bari Gym Netherlands Netherlands
Lioz David TS Hilversum Netherlands Netherlands
Martijn Waller MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Qasim Ali SEONGONG Netherlands Netherlands
Toufik Amarkran SEONGONG Netherlands Netherlands
mohamed driouech Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (21)
Class A (6)
Anel Kustura Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Ashwin van der Vlugt TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Richie Tjin Tjoen Jin TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ryan Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (6)
Belmin Bajramovic SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Chahid Chaquibi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Leon Bruggink Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Salih Karaca SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
WESLEY van der KOLK Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
christoffer currell Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class C (9)
Abdulilha Ouled Abdinnabi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ahmed Hajji Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Chantanam Kiitephop TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Floris de Ruiter Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Justin roman Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Pieter-Jan Tran Nong Jang Belgium Belgium Belgium
azzaoui toufik Mondial Sport Belgium Belgium
ismail Karadeniz TKD Academy " TEAM Amsterdam " Netherlands Netherlands
john driessen ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (13)
Class A (2)
Jelle Plomp Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Marcario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (7)
Chris Veldman Sidokwan Netherlands Netherlands
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Justin Pieternella MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Randy Ansink Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Steven de Soussa SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Warren Heijnneman Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
nabil yaqoubi Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class C (4)
Krishna Chabboe MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Mj Manalo Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Romano Balak TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Selim Eren Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (12)
Class A (2)
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Sven Vanlinthout TKD Groot Leuven Belgium Belgium
Class B (4)
Bilal Adogan Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Mike vd Biezen van Buel Sports Netherlands Netherlands
Nelson dos Santos Gonsalves SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Oussama Ouarrouss TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (6)
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Dik v/d Geest ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Erick Verbiessen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
LarsReuben Mwasha Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Marnix Nieuwstraten Jitae Sport Netherlands Netherlands
julian dolan Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -64 kg (4)
Class A (3)
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Matthijs jr Roks Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (1)
Joey Pronk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants male +64 kg (2)
Class C (2)
Martijn de Graaf ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Wenzhi Zhang Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (7)
Class A (3)
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Matthijs Schaap Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (4)
Anour Roukhou SEONGONG Netherlands Netherlands
Joell Wabhi TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohammed Haddin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Oussama Zkik Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (3)
Class A (1)
Marvin Kentie Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (2)
Bilal Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mendol Beelenkamp TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (2)
Class A (1)
Marciano Hut Sidokwan Netherlands Netherlands
Class B (1)
Vinish Sampat Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (5)
Class A (3)
Denzel Broer Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Zoe van der Laan Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Davey de Groot ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jeroen Philippo Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (12)
Class A (7)
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
FATIH URAL Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jesse de Kok Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Maarten Kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Matthew Mathoera TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (2)
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohamed Icho TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (3)
Mark Verheul Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Maurits Aben Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Renato Cicilia MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (14)
Class A (5)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Marc van Ballegooij van Buel Sports Netherlands Netherlands
Michael de Veer Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Mitchel Elwuar TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Samie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (5)
Anno Alli Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Jasper Boendermaker Bari Gym Netherlands Netherlands
Kevin Feeleus Sidokwan Netherlands Netherlands
Mathijs Boon TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Pershant Bhikharie MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Class C (4)
Aissam Boukhalouk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Donni v.d Tol TC Soekandar Netherlands Netherlands
KASPER SCHEY Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
mark driessen ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (8)
Class A (7)
Abdelilah Ouhamid Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Iwan Rikken TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Lars van Laarhoven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Menno Rekveld Jitae Sport Netherlands Netherlands
Sven van Kruijssen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Yassin Ashad Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Yasser Belahsen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (6)
Class A (1)
Oualid Belahsen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (3)
Jonas Leempoels Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Quincy Lover Taekwondo centrum alkmaar Netherlands Netherlands
Rutger van Oeveren Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (2)
Martje Balijn TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Robin Gielings Jitae Sport Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (2)
Class A (1)
dylan monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ilyass El Boubsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (4)
Class A (2)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
volkan ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Aiman Ahariz Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Mohamed Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (2)
Class A (2)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mehtap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (3)
Class A (1)
Ornella Wessel Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (2)
TINKA van den HAZEL Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
VINITA SEWNUNDUN Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (2)
Class A (1)
Esrin Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (1)
Saliha Boukhizou TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (6)
Class A (4)
Esra Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Lasonya Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Lot van Malssen Sidokwan Netherlands Netherlands
Rosaly Fatbinan Sidokwan Netherlands Netherlands
Class B (2)
Jamilla Reijnders Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Merve Demircan Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (5)
Class A (5)
Carlijn van Es Sidokwan Netherlands Netherlands
Denise Schellevis Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Noelle van der Zon Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Samantha de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (3)
Class A (1)
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Class B (2)
Mukaddes Kulatsiz TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Rachel Macmillan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (1)
Class C (1)
Cammy Michell Koryo Den Haag Netherlands Netherlands