Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Open District Kampioenschappen West

  • Tournament dates
  • 17 February 2018
  • Deadline
  • 10 February 2018
  • Competitors
  • 342 / 350
  • Location
  • Roelof arendsveen
  • Netherlands Netherlands

Downloads

OPEN DISTRICT KAMPIOENSCHAPPEN WEST 2018OPEN DISTRICT KAMPIOENSCHAPPEN WEST 2018

Results

RESULTRESULT

Competitors (342)

Pupils female -21 kg (3)
Class C (3)
Michkette Barrek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mirthe Wit Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Saniya Karia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (6)
Class C (6)
Isa Coenen Sidokwan Netherlands Netherlands
Lieke Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Maysan Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sharanya Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Shreya Ajodhia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Sonja Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (8)
Class B (1)
Zo Lemmens HTA Belgium Belgium
Class C (7)
Alice Tielens HTA Belgium Belgium
Anne Buijs TC Soekandar Netherlands Netherlands
Dina Ouchan St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Elena Principaal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Melissa Hendriks Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Miriam Essakati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Tasnim Souissi Riekebbe Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (7)
Class B (1)
Charissa Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (6)
Amira Zammoury Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Irene Polychronakis ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Ishara Jainandunsing TC Soekandar Netherlands Netherlands
Luna Quint Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mirthe Vrisekoop ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Samia Lahoua St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (4)
Class C (4)
Noortje Koning Schuttersveld Netherlands Netherlands
Rabia Yildiz Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Rouwayda el Bouhassani Riekebbe Netherlands Netherlands
Sara Ibrahim Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Pupils female -44 kg (2)
Class C (2)
Noa Hakkoer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sophia Nijssen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female +44 kg (1)
Class C (1)
Megan Strijk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (4)
Class C (4)
David Borgers Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hudayfah Alhadjri TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Shifano Hoesenie Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Wouter Bergheanu Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (10)
Class B (3)
Bjorn wongsodikromo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Iordanis Efraimidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Nabi Zargkaropoulos SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (7)
Georgios Paraskevopoulos SEONGONG Netherlands Netherlands
Hassan Adamjee Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Keith Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Louey Zerourou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Marwan Versluijs Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Rayan Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Storm Jansen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (7)
Class B (1)
Ayman Oukhattou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (6)
Issam Alayaydi St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Mouaad Zhim Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Musab Choukoud Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Myrow ten Have Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Silvio Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
TYRONE LUIMES Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (6)
Class C (6)
Amir Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Diementas Gindulis Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Diesel Jansen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Hayden Aandeweg TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jeremy Xu Sidokwan Netherlands Netherlands
Naoufal Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (5)
Class B (3)
Ahmed Timinouni TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tarik Versluijs Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Vladimiros Kirsanidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (2)
Efthymios Aitidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Walid Majaiti Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (1)
Class C (1)
soulaiman Essakati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (9)
Class C (9)
Beyza Demirci St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Cassandra Moors HTA Belgium Belgium
Haylie Ketting Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Ishaniya Ajodhia TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jaslyn ten Have Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Kika Schussel Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Nisrine Badouri Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Zainab Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
kornelia Jedra Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (17)
Class B (9)
Cherlynn Nguyen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Khawla Zerrad SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Marwa El Moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Meysen Bousnane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Roaa Boumhmida Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Robin Fierant TC Soekandar Netherlands Netherlands
Sena Ceyhan TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Troy Niessen MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (8)
Amira Serbout Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Anastasia Olde Keizer Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Aylin Moran HTA Belgium Belgium
Beyza Erdogan Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Djuna Mulder Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Handan Cakir Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Martyna Matysiak Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (10)
Class B (6)
Caitlin Boer, de Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Douae Dahbi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Elise de bruin ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jayden Wegman Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (4)
Anna de bruin ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Emma Guillaume Lasung Belgium Belgium
Firdaws Amaziane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Tycka Brytanczyk SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (10)
Class B (6)
Chaima Essabri TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jihane Srhir St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Noelle Dalebout Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Soufia Abounnachat Riekebbe Netherlands Netherlands
Wissal Ousllam Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Xummer Albertus Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (4)
Besma Akchar Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Hajar Akchar Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Noura Kaddouri Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Salma Amaziane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (5)
Class B (3)
Daniela Oost Sidokwan Netherlands Netherlands
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
Victoria Vitanov Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (2)
Shristhi Desadien Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Yasmine Elmessaoudi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (6)
Class B (4)
Akasya Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Alara Uslu Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Amy Brands Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Anandita Ajodhia TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (2)
Marwa Taybi SEONGONG Netherlands Netherlands
Zakia Bouhadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (2)
Class C (2)
Douaa Toulih Riekebbe Netherlands Netherlands
Noeella van Dams Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (9)
Class B (3)
Reyhaan Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Rigginio Balak TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
zaid mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (6)
Adam Bourbour St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Imrane Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Jort Boelaars Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Rayane El Arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Rihaan Moehamadalli SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Roemer Witteman ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (25)
Class B (13)
Akram Hamoudane Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Aymane El Hasnaoui TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Gokay Kucukdogan Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
James Lemmens HTA Belgium Belgium
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
MORRIS SCHILPEROORT Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohammed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Noah Lemmens HTA Belgium Belgium
Quanyi Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Rico Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Soenil Rijntjes TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Tobias Aktan Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (12)
Davey Borst ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Djayden Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Dylan Teunissen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jason Lemmens HTA Belgium Belgium
Jurre Mars Sidokwan Netherlands Netherlands
Keegan Boks Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Mats Ros Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Matthias Claes HTA Belgium Belgium
Nate Viloria Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Safouane Taybi SEONGONG Netherlands Netherlands
Thomas van der Linden ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Yassine Azouzzi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (12)
Class B (9)
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Ilyes Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mikail Simsek Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Redwan Aajir Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Siddarth Kumar SEONGONG Netherlands Netherlands
Yahya Elawady Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yasin Kanakoglu TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (3)
Iliass Abdellaoui TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Justin Bongsodipo Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Rayyaan Kermo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (17)
Class B (7)
Ashraf Houtch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Finn Ketelaars BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Twan van Vliet Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Xyando Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class C (10)
Anry Murad ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Fynn Zoeteman Sidokwan Netherlands Netherlands
Jamie Kuiper ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Keyan Bergman ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Liam Maasland Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Momen Al Badawi Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Ouassim Miloudi Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Talha Ince Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tygo Zoeteman Sidokwan Netherlands Netherlands
el Khlifi Aissa TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (5)
Class B (3)
Julian Huijgen Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Kaj Mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Mohamed Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Carlos Awadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Quinten Ruiter ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class B (2)
Soufiane Boulahyan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (3)
Class B (2)
Jarno Pawirosentono Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Youri Krebaum Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mohamed Tabelhaji Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Aspirants male +57 kg (1)
Class B (1)
Shiven Jaggi SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (1)
Class C (1)
Prithika Ajodhia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (3)
Class B (2)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Idanika Karssies Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (1)
Yasmine Amnouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (6)
Class B (5)
Aya Bakkali Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aya Toulih Riekebbe Netherlands Netherlands
Gaalisha Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Mirron Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Sarah Salem Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (1)
Sara Shahrokhi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (2)
Class A (1)
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (1)
SHANTI RUSKA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (7)
Class A (3)
Danisha van Weert Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jayda Brown BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class B (2)
Aya Mokhtari ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Chelsea Massling Schuttersveld Netherlands Netherlands
Class C (2)
Basma Alamin SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Nihad Yakhloufi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (9)
Class A (3)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Amy Roeten Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Lakshmi Ghogli SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (6)
Aya Chouchouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Dina Tabelhaji Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Lianne Spel Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Nada Souissi Riekebbe Netherlands Netherlands
Romaissa Vd Blom Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zara Aslan BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (7)
Class A (1)
Maggy Hilders Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (3)
Aiden Lommers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jaydi de Laat Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (3)
Farah Aliyyah TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Nadia Hallouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Priscilla Strijk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (5)
Class A (2)
ANNABEL DE RUITER Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Sofia Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (3)
Dina Aajir Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Meryem Cakir Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (5)
Class A (2)
Cherel Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Sharon Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Class B (3)
Ilaysha Maniram MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Manar Hamoudane Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Nada Makhoukhi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (2)
Class A (1)
Karim Zerik Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Sam Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (8)
Class A (2)
KAI VAN TRIEST Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Roan Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (6)
Chahid Tahiri Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Karim Lachhab TC Soekandar Netherlands Netherlands
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Luke Brink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ramesh Eghbal MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Yassin Mokhtari ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (3)
Class A (1)
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (1)
Nusret Gursus Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Class C (1)
Siep van Egmond ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (17)
Class A (5)
Ayoub El Hamiti TC Soekandar Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (6)
Selim Van Noppen SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Sohaib Sadiqui Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Terrence Geraerds Thesingh Sidokwan Netherlands Netherlands
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Yassine Essakkati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (6)
Amir Hussein Ahmadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Anass Berrhout TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jonah Besier Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Nasreddine El Hariti Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Santo Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Yusuf Celen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (13)
Class A (5)
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Chris Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Marlon Kerkhoff BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (6)
Adil El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Bakkali Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Naufal Bambach Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Shaman Jurawan SEONGONG Netherlands Netherlands
Youssef Essakkati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (2)
Thomas Tan Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Youssef Chekouh Taekwondo Black Dragon Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (5)
Class A (1)
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Nassim Moussaten Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (3)
Vito Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Walid Moussaten Riekebbe Netherlands Netherlands
youssef deflaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (5)
Class A (1)
OWEN SCHILPEROORT Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Class B (4)
Anas Boulahyan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Bradley Hakkoer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cas Dirksen Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Karsten Burink Schuttersveld Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (9)
Class A (3)
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Robin va der Heide Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
mohamed amin benamar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (4)
Adam El Mezziani Riekebbe Netherlands Netherlands
Maurice Hof Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohammed Mounir ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rohan Maniram MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Mohammed Nacer TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Redouan Ouarouss TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (4)
Class A (2)
Mohaned Njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Vincent Lieuw On Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Class B (2)
Bilal Abounnachat Riekebbe Netherlands Netherlands
D-Shawn Maurras TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (3)
Class B (1)
Daniel Wensveen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (2)
Allicio Khitanea MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Fikret Esen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (1)
Class A (1)
Gideon van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
Youssri Abaghough BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (5)
Class A (2)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (2)
Arman Tashakoor TC Soekandar Netherlands Netherlands
Melih Arslan Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Andrea Kalfri Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (7)
Class A (4)
Akram M?barek TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Badr Chelah ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Geoffrey Kuilboer MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
MIKE LEUSINK Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Class B (2)
Sean Giesselink Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Yassine Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (1)
Gaurish Dahoe Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (4)
Class A (1)
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (1)
Chaid Amezian Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Class C (2)
Mick Straathof ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohamed Amghar Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (2)
Class B (2)
Ali Afariad Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Kite Sauer American Fitness Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class B (1)
Redouan Azzouzi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Michael Tull ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class C (1)
Amber Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (2)
Class A (2)
Leona Convalius Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Malou Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (2)
Class A (2)
Else Tiggelman BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Kim Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (4)
Class A (3)
Floor Versteeg Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Tessa van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (1)
Floor v/d Maden ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands