Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Lippe Pokal 2018

  • Tournament dates
  • 24 February 2018
  • Deadline
  • 18 February 2018
  • Competitors
  • 314 / 320
  • Location
  • Hamm
  • Germany Germany

This Tournament is a national championship for Clubs from GERMANY only!

Downloads

Ausschreibung Lippe Pokal 2018Ausschreibung Lippe Pokal 2018

Competitors (314)

Juniors D female -22 kg (4)
Class II (4)
ANASTASIA CEYLINAZ SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Jasmina Dindic TKD GLADBECK Germany Germany
Maria Koukousoudis Sportschule Choi Germany Germany
Musab Iliksiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors D female -24 kg (2)
Class II (2)
Hafsa Gezer TuB Bocholt Germany Germany
Neda Faizy Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class II (1)
Ardita Zendeli Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (1)
Class II (1)
Rodayna Zouhri Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -22 kg (4)
Class II (4)
Davin Pour Sportschule Choi Germany Germany
Ismael Choukri TKD GLADBECK Germany Germany
Milad Khairzada Kangaroosports e. V. Germany Germany
Theo Losse Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -24 kg (3)
Class II (3)
Bennet Kley TuS Ende e.V. Germany Germany
Egson Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Ensar Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (5)
Class II (5)
Daniel Schimpf TKD GLADBECK Germany Germany
Emir-Atlas Kabakbasi Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Engin Turhan TV Becketal Germany Germany
Mikail Yilmaz Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Muhammed Mutlu Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors D male -29 kg (4)
Class II (4)
Abdullah Kholov Kangaroosports e. V. Germany Germany
Maximilian Vossough TKD GLADBECK Germany Germany
Taym Mouhamadeiah Sportschule Choi Germany Germany
Yusuf Berkay Kurt Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors D male -38 kg (2)
Class II (2)
Adam El Haj Khalil TuB Bocholt Germany Germany
Mohamed Ali Alawie SV Aktiv Bad Westernkotten e.V. Germany Germany
Juniors D male -41 kg (1)
Class II (1)
Vince Spiegelhoff TuB Bocholt Germany Germany
Juniors C female -27 kg (7)
Class I (3)
AMILA DINDIC TKD GLADBECK Germany Germany
Dina Kamandi Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Nasanin Bolandin Sportschule Choi Germany Germany
Class II (4)
Amila Avdovic Team Muensterland Germany Germany
Dina Colakovic Team Muensterland Germany Germany
Ommaima Debbali Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ronja Jungbluth VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors C female -29 kg (3)
Class II (3)
Jezda Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Merve Goeksu TV Becketal Germany Germany
Sumeyye Ustundag TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -32 kg (4)
Class II (4)
Ameera Rachidi Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Anastasia Leytes Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Meliha Yilmaz Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Melina Schneider TV Becketal Germany Germany
Juniors C female -35 kg (2)
Class II (2)
Canan Hybet TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Talia Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -39 kg (4)
Class II (4)
Aliha Bajrami Kangaroosports e. V. Germany Germany
Hasiba Colakovic Team Muensterland Germany Germany
Laura Mosdzien TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Serin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -43 kg (3)
Class I (1)
Ela Macit TuB Bocholt Germany Germany
Class II (2)
Alisha Goergercin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ilayda Kurac Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -57 kg (1)
Class I (1)
Zara Murselin Kaymaz TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -27 kg (7)
Class I (2)
Ayman Biberle Sportschule Choi Germany Germany
Muhammed Ammar Ay Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (5)
Atalay Keskin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Claudio Milogescu Leopard Lengerich Germany Germany
Darin Mella Sportschule Choi Germany Germany
Fabian Fischer VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
marius halunga Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors C male -29 kg (8)
Class I (3)
Arijan Arnautovic Team Muensterland Germany Germany
Kaan Akcocuk Leopard Lengerich Germany Germany
Semir Nurovic Sultans e.V. Germany Germany
Class II (5)
Arda Sahin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Enes Aydin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ibrahim Al-Awad Kangaroosports e. V. Germany Germany
Iwan Masurzew Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Talha Goegercin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (10)
Class I (3)
Luka Lukic Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
YUSSUF Al-Abbozi TKD GLADBECK Germany Germany
Yahya Zaanin Sultans e.V. Germany Germany
Class II (7)
Daniel Tatonin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Finn Ruddeck Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Leonhard Gab Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Merchak Kuragu Judo Budo Club Marl e.V. Germany Germany
Paul Losse Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Salmon Ascharov Kangaroosports e. V. Germany Germany
mert nar Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors C male -35 kg (14)
Class I (3)
Aslan Cavusman TuB Bocholt Germany Germany
Laurenz Braun VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Luka Rakovic TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (11)
Damian Cyglicki TuB Bocholt Germany Germany
Elias Jaeger TaekwondoHSC08 Germany Germany
Ferris Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Hamza Iliksiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Hussein Alawie SV Aktiv Bad Westernkotten e.V. Germany Germany
Ilyass-Youseef Afifi Sultans e.V. Germany Germany
Leon Talarek Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Lion Huppert TV Becketal Germany Germany
Onur Tirgil Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Philipp Wulfert Sportschule Choi Germany Germany
Sergej Gab Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors C male -39 kg (12)
Class I (4)
H Badis Leopard Lengerich Germany Germany
Ilja REMPEL TKD GLADBECK Germany Germany
Liam Lott Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Yanis Stamatulis Sportschule Choi Germany Germany
Class II (8)
Amir Satimov Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Ardit Zendeli Kangaroosports e. V. Germany Germany
Chasan Moustafa Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Danil Lavrov Sportschule Choi Germany Germany
Emin Kerpani TKD GLADBECK Germany Germany
Finn Struckmeier Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Kardo Aziz Sportschule Choi Germany Germany
Marlon Koehler TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors C male -43 kg (3)
Class I (1)
Yassin Talbi Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Class II (2)
Ardit Zendeli Kangaroosports e. V. Germany Germany
Nick Boeing TuB Bocholt Germany Germany
Juniors C male -47 kg (2)
Class I (1)
Phil Spiegelhoff TuB Bocholt Germany Germany
Class II (1)
ARTAN BAJRAMALI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -52 kg (1)
Class II (1)
Tunakan Elmas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class I (1)
Tayanc Yilmaz TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male +57 kg (2)
Class II (2)
Sebastian Rypalla Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
VEYSEL KORKMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -33 kg (1)
Class I (1)
Zahra Massomi Taekwondo Cappel e.V. Marburg Germany Germany
Juniors B female -37 kg (7)
Class I (5)
Aresu Bolandin Sportschule Choi Germany Germany
Jana Naujoks Judo Budo Club Marl e.V. Germany Germany
Meryem Irem Gezer TuB Bocholt Germany Germany
Nurselin Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Suheda Yavuz TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Edanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Fatma Orenbas TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -41 kg (3)
Class I (1)
Denna-Luciana Koushan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (2)
Kathrin Klaus Kangaroosports e. V. Germany Germany
Mayleen Haubrock Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -44 kg (6)
Class I (2)
Selen Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Zehra Turp Sultans e.V. Germany Germany
Class II (4)
Kaoutar Fannan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Lisann Koehler TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Rajae Debbali Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Selina G Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors B female -47 kg (5)
Class I (3)
Amy Lee Grieger Taekwondo Sport Letmathe 2000 e.V. Germany Germany
Ilkim Turgut TuB Bocholt Germany Germany
Liv Irlaender Team Muensterland Germany Germany
Class II (2)
Aleyna Yanaz TV Becketal Germany Germany
Luna Woestendiek Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -51 kg (6)
Class I (3)
Fadime Nur Kece TKD GLADBECK Germany Germany
Kenza Trabelsi Sportschule Choi Germany Germany
Marie Niggenaber TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Amy Steldermann TuB Bocholt Germany Germany
Tugba Karadag Leopard Lengerich Germany Germany
Xenia Masurzew Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors B female -55 kg (5)
Class I (4)
Cieslak Julia Sportschule Schültke Germany Germany
Halenur Demirtas Sultans e.V. Germany Germany
Izel Balci TuB Bocholt Germany Germany
Jana Jungbluth VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (1)
Tuana Colokoglu Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -59 kg (3)
Class I (1)
Sinem Alguen TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
ELA SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Fee Herlfterkamp Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors B male -33 kg (8)
Class I (6)
Belya Oernek Sultans e.V. Germany Germany
Ben Bartikowski Judo Budo Club Marl e.V. Germany Germany
Devirhan Balik Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Efehan Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Evangelos Koukousoudis Sportschule Choi Germany Germany
LUIS STIEBER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Benedikt Budke Leopard Lengerich Germany Germany
Noah Beck TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -37 kg (7)
Class I (3)
Adam El Mahmoud Judo Budo Club Marl e.V. Germany Germany
Emre Cavusman TuB Bocholt Germany Germany
Marko Rakovic TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Aiman Challioui Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Hadi Jammoul Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Ole Hoffmann VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Omer Yoruk Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B male -41 kg (14)
Class I (7)
Elias Stamatulis Sportschule Choi Germany Germany
Jasper Frings TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Justin Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Kerim Arda Ciftci TKD GLADBECK Germany Germany
Mohammed Sealiti Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Mohammed Elfeturi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Serdar Akcocuk Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (7)
ATAKAN ERBAY TKD GLADBECK Germany Germany
Aiman Zouhri Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Elias Schwark Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Finn Prawitt TV Becketal Germany Germany
Patrick Kaczmarek Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Zacharia Bhihi Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male -45 kg (14)
Class I (5)
Enes Altundal Sportschule Choi Germany Germany
Luca Shu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mohamad El-Haj-Khalil TuB Bocholt Germany Germany
Omed Khairzada Kangaroosports e. V. Germany Germany
TOM NADOLNY TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (9)
Alexander J?nichen Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Amos Nienga Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Anas Baaka Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ardijan Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Bader Al-Awad Kangaroosports e. V. Germany Germany
Emircan Baykan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ilyas Dumlupinar TV Becketal Germany Germany
Ilyas Ozad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Theo Bussi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors B male -49 kg (11)
Class I (6)
Adam Yildiz TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Agan Rustemi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Alyamin Samani Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ben Niklas Theisen Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Jeremy Dignat Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Leonard Batt Sportschule Choi Germany Germany
Class II (5)
Efe Karadag Leopard Lengerich Germany Germany
Erik Kotysch VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Leonard Eisenschenk TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Salim Debbali Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Taylan Eryilmaz TuB Bocholt Germany Germany
Juniors B male -53 kg (7)
Class I (4)
Andreas Knippig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Metehan Kaya Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Noah Buch Leopard Lengerich Germany Germany
Richard Schander Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Class II (3)
Etem Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Jan Schetinin Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Vincent Park Sportschule Choi Germany Germany
Juniors B male -57 kg (1)
Class I (1)
FERID YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B male -61 kg (6)
Class I (3)
Cemal Turp Sultans e.V. Germany Germany
Luan Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
TALHA TURKUM TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
ARMEND BAJRAMALI TKD GLADBECK Germany Germany
Finn Budde SV Aktiv Bad Westernkotten e.V. Germany Germany
Kerem Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male -65 kg (3)
Class II (3)
Abdullah Fannan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Christian Moya Sportschule Choi Germany Germany
Junior Barretos Sportschule Choi Germany Germany
Juniors A female -49 kg (5)
Class I (5)
Aliya Kaya TV Becketal Germany Germany
Aslinur Karbuzoglu Sultans e.V. Germany Germany
Irem Ari Sultans e.V. Germany Germany
Seyma Elife Gezer TuB Bocholt Germany Germany
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors A female -52 kg (2)
Class II (2)
Alexandra Ungeheuer Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Lilian Michelswirth Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (3)
Class II (3)
Emily Michelswirth Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Sara Engels SV 03 Geseke Germany Germany
Violetta Resnikov Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (3)
Class I (2)
Nazar Sarikaya Sultans e.V. Germany Germany
Nudem Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Class II (1)
Aylin Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -63 kg (4)
Class I (2)
Nur Ari Sultans e.V. Germany Germany
Tessa Bertelsmeier TaekwondoHSC08 Germany Germany
Class II (2)
Nuran El Mahmoud Judo Budo Club Marl e.V. Germany Germany
Zeynep Karadeniz Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -68 kg (2)
Class I (2)
Samia Biberle Sportschule Choi Germany Germany
sarah kroh Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors A female +68 kg (2)
Class II (2)
Ilayda Karadag Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
hilal kablan Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors A male -45 kg (2)
Class II (2)
Eren Barut Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Gholam Reza Naderi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors A male -48 kg (2)
Class I (1)
Roman Rotgang Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (1)
Muhammed Orenbas TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -51 kg (2)
Class I (1)
Hasib Mirzaee Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (1)
Javid Baba Mulla Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (4)
Class I (2)
Jan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Justin Ertmann Sportschule Choi Germany Germany
Class II (2)
Adham El Abbassi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ngoc Duy Tran Kumgang-Sok Essen e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (8)
Class I (4)
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Hueseyin Zor Sultans e.V. Germany Germany
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Mohamed Tahar Chetoui Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Class II (4)
Ertugrul Salioglu Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Filip Makowiecki Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Nils Johannaber Leopard Lengerich Germany Germany
Paul Monski Judo Budo Club Marl e.V. Germany Germany
Juniors A male -63 kg (5)
Class I (3)
Ben Lony TV Becketal Germany Germany
Mustafa Oezarslan Sportschule Choi Germany Germany
Oliver Lisow TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Malik Aquilino Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Martin Engel Taekwondo Lage e.V. Germany Germany
Juniors A male -68 kg (5)
Class I (2)
Kasem Hussein Kangaroosports e. V. Germany Germany
mohammad ruomieh Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Class II (3)
KUBILAY KOKEZ TKD GLADBECK Germany Germany
Kim Fabian Kukla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Omid Mosaferi SV 03 Geseke Germany Germany
Juniors A male -73 kg (4)
Class I (4)
Abdulrahman Seyam Sultans e.V. Germany Germany
David Schander Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Jan Hendrik Herlfterkamp Kangaroosports e. V. Germany Germany
Nico Robert Brenne S.U.A Witten | Taekwondo Germany Germany
Juniors A male -78 kg (3)
Class I (2)
Fatih Oeztuerk Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Justus Dalhoff Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (1)
Matthias Knoob Cho Sportschule Choi Germany Germany
Juniors A male +78 kg (4)
Class I (1)
Maxim Stadler Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (3)
Kaan Canbaz Sultans e.V. Germany Germany
Mehmet Hasan Ali Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Sobair Seleman Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors female -53 kg (1)
Class II (1)
Romaissae Afifi Sultans e.V. Germany Germany
Seniors female -57 kg (3)
Class I (1)
Demira Nurovic Sultans e.V. Germany Germany
Class II (2)
Selin Isik Sultans e.V. Germany Germany
Tanja Gebauer Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Seniors female -73 kg (1)
Class I (1)
Miriam Ludwig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Seniors female +73 kg (2)
Class I (2)
Elena Murtazina TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Natalie Urban Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (2)
Class I (2)
Mohammad Kazem Ehsas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
mohammad albdiwi Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Seniors male -63 kg (7)
Class I (4)
Amir Hossein Ahmadi Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Haisam Sarwari Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Muaz Fares Sultans e.V. Germany Germany
Sohrap Mahdizade Beimurad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
Hamed Torke Jokar Sportschule Choi Germany Germany
Naso Naso TuB Bocholt Germany Germany
Talip Can Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors male -68 kg (7)
Class I (4)
Ahmadullah Yosufi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Alexander Assaad TSC Gladbeck Germany Germany
Ben Winkel TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Mohammed Darraz Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (3)
Mahdi Kazemi Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Mohamed Ayadi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nizar Moskola TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -74 kg (4)
Class I (1)
Eyad Mansour Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (3)
Ahmad Ibrahim Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Janik Kropf TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
bayram doenmez Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Seniors male -80 kg (5)
Class I (5)
Abdallah Ounis Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Ashkan Shafaat Sultans e.V. Germany Germany
Osman Baker Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Stephan Besche PSV Wuppertal Germany Germany
Yakup Koc Musado Lünen e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (2)
Class I (2)
Fabian Schneider VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Michael Pfingst Team Muensterland Germany Germany
Seniors male +87 kg (2)
Class II (2)
Cihan Colokoglu Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Dennis Zapp Sportschule Choi Germany Germany