Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Muenster/Detmold Cup 2018

  • Tournament dates
  • 3 November 2018
  • Deadline
  • 28 October 2018
  • Competitors
  • 310 / 320
  • Location
  • Gladbeck
  • Germany Germany

Downloads

Ausschreibung Internationaler Muenster Detmold Cup 2018 V4Ausschreibung Internationaler Muenster Detmold Cup 2018 V4

Results

Muenster Detmold Cup 2018 EinzelplatzwertungMuenster Detmold Cup 2018 Einzelplatzwertung
Muenster Detmold Cup 2018 PoolListenMuenster Detmold Cup 2018 PoolListen
Muenster Detmold Cup 2018 VereinswertungMuenster Detmold Cup 2018 Vereinswertung

Competitors (310)

Juniors D female -22 kg (5)
Class II (5)
ANASTASIA CEYLINAZ SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Emira -Nur Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Lesley Prinz TV Becketal Germany Germany
Maria Koukousoudis Sportschule Choi Germany Germany
Sara Hadzic Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors D female -24 kg (2)
Class II (2)
Esila ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Jasmina Dindic TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -26 kg (4)
Class II (4)
Angelica Gioia Alianto TKD GLADBECK Germany Germany
Esila Kalafat TKD GLADBECK Germany Germany
Melek Bergmann Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Rumeisa El Basi TuB Bocholt Germany Germany
Juniors D female -29 kg (4)
Class II (4)
Anna Maria Goumagias KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Selin Postorivo Velberter SG Germany Germany
Szan Posul Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Talia Elmas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D female -32 kg (1)
Class II (1)
Elmira Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -24 kg (3)
Class II (3)
Ensar Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Fares Shehab Kangaroosports e. V. Germany Germany
Hazar Keskin Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (8)
Class II (8)
Ali Goekay TV Becketal Germany Germany
Aziz Sueleyman TuB Bocholt Germany Germany
Egson Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Keith Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Luis Tschense TV Becketal Germany Germany
Mete Yigit TKD GLADBECK Germany Germany
Samvel Margaryan Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Valerio Spano Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -29 kg (6)
Class II (6)
Bennet Kley TuS Ende e.V. Germany Germany
Ehsan Gholami Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Elias Moeller TuS Ende e.V. Germany Germany
JANIS DURAC TKD GLADBECK Germany Germany
Muhammed Olcay Mutlu Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Vincent Nestorova Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -41 kg (1)
Class II (1)
Emir Harbelioglu TV Becketal Germany Germany
Juniors D male -45 kg (2)
Class II (2)
Emir Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Nektarius Goumagias KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Juniors C female -27 kg (3)
Class II (3)
Angelique Altun Velberter SG Germany Germany
Ronja Jungbluth VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Yasmin Khlifi Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Juniors C female -29 kg (3)
Class I (1)
AMILA DINDIC TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Kubra Erbay TKD GLADBECK Germany Germany
Ommaima Debbali Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (7)
Class I (3)
Dina Kamandi ASG Porz Germany Germany
Leonie Dudas KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Nele Bruch SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Class II (4)
Betuel Goekay TV Becketal Germany Germany
Ela Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Jezda Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sumeyye Ustundag TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -35 kg (4)
Class II (4)
Anastasia Leytes Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Ebrar Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Ela Turgut TuB Bocholt Germany Germany
Melina Schneider TV Becketal Germany Germany
Juniors C female -39 kg (2)
Class II (2)
Julina Sachs Velberter SG Germany Germany
Talia Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -43 kg (4)
Class I (1)
Ela Macit TuB Bocholt Germany Germany
Class II (3)
Alisa Goegercin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ilayda Kurkac Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Jana Gruber TV Becketal Germany Germany
Juniors C female -47 kg (1)
Class II (1)
Ceyden Yavas Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Juniors C male -27 kg (2)
Class II (2)
Claudio Miligescu Leopard Lengerich Germany Germany
Moritz Oliver Pasch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C male -29 kg (5)
Class I (2)
Fl?vio Spano Velberter SG Germany Germany
Muhammed Ammar Ay Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (3)
Arda Kahraman TKD GLADBECK Germany Germany
Ismail Acharki Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Jason Ewert Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -32 kg (13)
Class I (3)
Ayman Biberle Sportschule Choi Germany Germany
Leonhard Gab Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
YUSSUF Al-Abbozi TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (10)
Angelos Kouvaras Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Atalay Keskin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Djayden Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Efe Uenal TV Becketal Germany Germany
Eser Ergun TKD GLADBECK Germany Germany
Iwan Masurzew Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Mert Yuecel Taekwondo Team Wuppertal Germany Germany
Noel Polednik Velberter SG Germany Germany
Talha Goegercin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
marius Halunga Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors C male -35 kg (9)
Class I (2)
Aslan Cavusman TuB Bocholt Germany Germany
Luka Lukic Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (7)
Daniel Tatonin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Leonardo Augustin Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Max Paul KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
S Mirzaliyev Musado Luenen e.V. Germany Germany
Sergej Gab Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors C male -39 kg (6)
Class I (4)
Ferris Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Laurenz Braun VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Yusuf Karadeniz Musado Luenen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Apostolos Vasilakis Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Danil Lavrov Sportschule Choi Germany Germany
Juniors C male -43 kg (2)
Class I (1)
Ilja REMPEL TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Deniz Harbelioglu TV Becketal Germany Germany
Juniors C male -47 kg (5)
Class I (2)
Liam Lott Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Yassin Talbi Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Class II (3)
Jamie T Velberter SG Germany Germany
Nick Boeing TuB Bocholt Germany Germany
Tunakan Elmas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C male -52 kg (2)
Class I (1)
Ben Breidenbach SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Class II (1)
FERHAD YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Metahan Gani Taskiran Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors B female -33 kg (1)
Class I (1)
Medine Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B female -37 kg (2)
Class I (2)
Nurselin Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Suheda Yavuz TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -41 kg (6)
Class I (3)
Dilan Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Edanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (3)
Agapi Panailidou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ceylin Yavas Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Fatma Orenbas TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -44 kg (7)
Class I (3)
Aliha Bajrami Kangaroosports e. V. Germany Germany
Denna-Luciana Koushan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Sara El molla Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Class II (4)
Denisa halunga Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Giuliana Beninati Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Kaoutar Fannan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mayleen Haubrock Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -47 kg (7)
Class I (4)
Annika Laura de Munnik Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Fay Westerveld Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Selen Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Aleyna Yanaz TV Becketal Germany Germany
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
Selina G Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors B female -51 kg (4)
Class I (1)
malak Ghorab Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Class II (3)
Anastasia Vassiliadou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Yusra Yoruk Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
amina smaili Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Juniors B female -55 kg (6)
Class I (3)
Ilkim Turgut TuB Bocholt Germany Germany
Jana Jungbluth VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Madeleine Hettlage BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Luna Woestendiek Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
TALYA CUN TKD GLADBECK Germany Germany
rihem dali Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Juniors B female -59 kg (4)
Class I (4)
Aysel Keskin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Joelle Mackeben BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Melika Torky Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nikita Lauritsen Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Juniors B female +59 kg (4)
Class I (1)
Meliisa Kaplan Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Class II (3)
Aleyna Uenal TV Becketal Germany Germany
Beyza Eroglu TV Becketal Germany Germany
Tuana Colakoglu Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male -33 kg (3)
Class I (2)
Evangelos Koukousoudis Sportschule Choi Germany Germany
Muhammed Mirac Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Melvin Jockel SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Juniors B male -37 kg (6)
Class I (2)
Devirhan Balik Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Emre Cavusman TuB Bocholt Germany Germany
Class II (4)
Cavansir Mirzaliyev Musado Luenen e.V. Germany Germany
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Emir-Hossein Dosti KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Noah Beck TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -41 kg (4)
Class I (2)
ATAKAN ERBAY TKD GLADBECK Germany Germany
Omer Yoruk Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Finn Prawitt VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Magnus Caspari Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors B male -45 kg (5)
Class I (3)
Justin Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Niek Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
bilal smaili Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Class II (2)
Benjamin Woznik SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Emircan Baykan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male -49 kg (12)
Class I (7)
Ben Niklas Theisen Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Fehim Karadeniz Musado Luenen e.V. Germany Germany
Finn Muetze SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Jan Misbach Sportschule Choi Germany Germany
Kostantinos Triantafylidis Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Luca Shu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Omed Khairzada Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (5)
Ardijan Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Bader El-Awad Kangaroosports e. V. Germany Germany
Jamal Dawoud Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Ommed Naqibi KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -53 kg (4)
Class I (2)
Leonard Batt Sportschule Choi Germany Germany
Metehan Kaya Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Alae Eddin Najih Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Navid Mortaza KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors B male -57 kg (6)
Class I (3)
Alyamin Samani Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Benjamin Lang Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Noah Buch Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (3)
Nico Reinhardt TuS Ende e.V. Germany Germany
Salim Debbali Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
hamdin acar Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Juniors B male -61 kg (4)
Class I (1)
FERID YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Christian Moya Sportschule Choi Germany Germany
Hassan Hashami TKD GLADBECK Germany Germany
Marc Schneider TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -65 kg (2)
Class II (2)
Kerem Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Umut Kaan Bayindir Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors B male +65 kg (4)
Class I (2)
Junior Barretos Sportschule Choi Germany Germany
Luan Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (2)
Glenn Konrads Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Mert Yalcinkaya FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class II (1)
Rajae Debbali Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (1)
Class I (1)
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors A female -52 kg (4)
Class I (4)
Alice Gehrmann Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Esmanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Nevra Caglar Musado Luenen e.V. Germany Germany
salma barni ass bouragreg maali Morocco Morocco
Juniors A female -55 kg (1)
Class I (1)
Sarah Bietz VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors A female -59 kg (5)
Class I (2)
Asli Donmez Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Nudem Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Class II (3)
Aylin Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Michaela Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
mariem dali Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Juniors A female -63 kg (2)
Class I (2)
Tessa Bertelsmeier Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
dikra khafif ass bouragreg maali Morocco Morocco
Juniors A female -68 kg (3)
Class I (3)
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Gulben Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors A female +68 kg (4)
Class I (4)
INNA SELUNOV Kobra Bielefeld Germany Germany
Ilayda Karadag Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
sarah kroh Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors A male -48 kg (5)
Class I (2)
KAAN NEDIM YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Roldan Villacorta FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
Class II (3)
Eren Barut Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Golam Reza Naderi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Muhammed Orenbas TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -51 kg (1)
Class I (1)
Mohamad Nima Najafpour Sarabi TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (8)
Class I (3)
Berke Celik FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Hasib Mirzaee Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (5)
Anas Baaka Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Javid Babamula Kangaroosports e. V. Germany Germany
Jora Mschecyan Taekwondo Team Alsdorf e.V. Germany Germany
Mahmoud Mahmoud Taekwondo Team Wuppertal Germany Germany
Nouraldin Al Jassem TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -59 kg (8)
Class I (4)
Adrian Arenhold FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
HAMZA YAVUZ TKD GLADBECK Germany Germany
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (4)
Etem Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Hasan Tawakoli KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Mohammed Hamdoun Taekwondo Team Wuppertal Germany Germany
Thore Caspari Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors A male -63 kg (2)
Class I (1)
Mohamed Tahar Chetoui Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Class II (1)
Noel Schwabauer FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
Juniors A male -68 kg (8)
Class I (6)
Leon Rennwanz Verein für Kampfsport + Selbstverteidigung Lintorf e.V. Germany Germany
Maurice Hof Sidokwan Netherlands Netherlands
Mustafa Oezarslan Sportschule Choi Germany Germany
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Taha Uenverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Ted Brilhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (2)
Azizcan Cagac Kang Germany Germany
Nils Johannaber Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors A male -73 kg (3)
Class I (2)
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
mohammad ruomieh Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Class II (1)
Nils Gehring SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (1)
Class I (1)
Kevin Weimann Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (4)
Class I (4)
Daniel Ritterskamp Verein für Kampfsport + Selbstverteidigung Lintorf e.V. Germany Germany
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Justus Dalhoff Leopard Lengerich Germany Germany
Luca Stroscher Musado Luenen e.V. Germany Germany
Seniors female -49 kg (1)
Class I (1)
Coumba Nor Diop Diourbel taekwondo club Senegal Senegal
Seniors female -57 kg (2)
Class I (2)
Lydia Louter Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
SEHER DASDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -62 kg (3)
Class I (3)
Amal Bouazza BLACK BELT ACADEMY TKD MSAKEN TUNISIA Tunisia Tunisia
Dilara Uebele Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
HALIDA DINDIC TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -73 kg (2)
Class I (2)
Agapi Tsouflidou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Luisa-Marie Hauck SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Seniors female +73 kg (1)
Class I (1)
Natalie Urban Judo Klub Hagen e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (6)
Class I (5)
Ismaila DIALLO AS DOUANES Senegal Senegal
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Purya Torky Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Robert Janz Verein für Kampfsport + Selbstverteidigung Lintorf e.V. Germany Germany
said ameur ass bouragreg maali Morocco Morocco
Class II (1)
Asad Ghaffari KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (10)
Class I (8)
Antoine thiery Amougou Belavie tkd club Cameroon Cameroon
Daniel Heine BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Erdem Eryilmaz Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Mamadou Tine club cdeps taekwondo diourbel Senegal Senegal
Marcus Busch SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Mohammad Sina Bahr Kangaroosports e. V. Germany Germany
Omer Duran TKD GLADBECK Germany Germany
ahmed nait el housse ass bouragreg maali Morocco Morocco
Class II (2)
Naso Naso TuB Bocholt Germany Germany
Oguzhan Kayserili Mudo Gronau Germany Germany
Seniors male -68 kg (10)
Class I (6)
Amir Hossein Ahmadi Kobra Bielefeld Germany Germany
Andre Hauke Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ayoub Razki SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Morteza Suleymani Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (4)
David Schage Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Morteza Husseini Kangaroosports e. V. Germany Germany
Samiullah Alikhil KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Talip Can Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (5)
Class I (4)
Gilles Braun Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
JAROSLAW FLAMENG Kobra Bielefeld Germany Germany
Mihael Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Thorben Andre Weierstall SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Class II (1)
Mohamed Ayadi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (7)
Class I (6)
Benedikt Gunstmann SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Gaston Donald MAMBOU SHO-TAE-DO France France
Lars Nelke BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Nils Schlott Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Stephan Besche PSV Wuppertal Germany Germany
Timo Schoppmann VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (1)
Dominik Zebala TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (4)
Class I (4)
Blanchard PAMBOU TALA SHO-TAE-DO France France
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Patrick Jonker Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (2)
Class I (2)
Bouazza El Hainouni Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Saliou Diouf YAKAR Senegal Senegal