Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

AQUILA OPEN 2018

  • Tournament dates
  • 7 October 2018
  • Deadline
  • 29 September 2018
  • Competitors
  • 363 / 360
  • Location
  • Sports Dock, University of East London
  • E16 2RD
  • Docklands Campus, University Way, London
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED


09 SEPTEMBER - REVISED ENTRY PACK ADDED. CHANGES TO SPECTATOR FEES AND WEIGH-IN TIMES. PLEASE DISREGARD THE ORGINAL PACK.

Downloads

AQUILA OPEN DRAWSHEETSAQUILA OPEN DRAWSHEETS
Aquila Open V2 2018 updated packAquila Open V2 2018 updated pack
BLANK WAITING LISTBLANK WAITING LIST
MATCH NUMBERS PER TEAMMATCH NUMBERS PER TEAM

Results

AQUILA OPEN INDIVIDUIAL RESULTSAQUILA OPEN INDIVIDUIAL RESULTS
AQUILA OPEN FINAL TEAM RANKINGAQUILA OPEN FINAL TEAM RANKING
AQUILA OPEN DRAWSHEETS WITH RESULTSAQUILA OPEN DRAWSHEETS WITH RESULTS

Competitors (363)

Pee Wee female -18 kg (2)
Class All grades (2)
Arina Monteiro CMS Academy England England
Dahlia Charlotte Grant CMS Academy England England
Pee Wee female -20 kg (1)
Class All grades (1)
Sumayyah Jokhoo Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -22 kg (3)
Class All grades (3)
Bogdan Orazova Yasmine Amalie Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Poppy Kingsly TEAM WATERSIDE England England
Salome Rojas Cardona Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -24 kg (4)
Class All grades (4)
Casey Vincent Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Chimamanda Onyekonwu Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Karla Petcu London Taekwondo Academy England England
Keira Gnanapragasam Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -26 kg (1)
Class All grades (1)
Rukaya Abbas CMS Academy England England
Pee Wee female +26 kg (7)
Class All grades (7)
Aaliyah D'Sylva Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Demi Baez Arranz CMS Academy England England
Frances Appiah CMS Academy England England
Lamise Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Lili Falahatgar Etminani TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
MILA WALKER RTA Tigers England England
Veronica O'Neill SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Pee Wee male -18 kg (3)
Class All grades (3)
Adam Abdullah Amrane Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Amaan Hussain CMS Academy England England
Harry Towers Legacy Taekwondo England England
Pee Wee male -20 kg (3)
Class All grades (3)
Avishkar Rajbanshi Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Connor Smith TDO TKD Great Britain Great Britain
QUINLEO PARKER TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -22 kg (8)
Class All grades (8)
Callum Bowden TDO TKD Great Britain Great Britain
Cammeron Patterson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Elliott Stokes TEAM WATERSIDE England England
Hussnain Malik CMS Academy England England
JACOB TUCKER RTA Tigers England England
Kareem Elgayar Empsi England England
Maxime Alcorn TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Zar Torley Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -24 kg (4)
Class All grades (4)
Hamza Malik CMS Academy England England
MOHAMMAD YUSUF SHAKER London Taekwondo Academy England England
Salman Hussein CMS Academy England England
Theo Falzon SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Pee Wee male -26 kg (8)
Class All grades (8)
Adel Saoti Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Callum Patterson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cody Glen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Mohamed Rakor TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Morgan Culver Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Noah Duffin TDO TKD Great Britain Great Britain
Noor Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Tyler Doherty Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male +26 kg (19)
Class All grades (19)
ALAN POWIRSKI RTA Tigers England England
Abbas Abbas CMS Academy England England
Ellis Titchner Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Emad Abed Empsi England England
Esher Benedicto Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Guillermo Hahn TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Isaac Stubbs BTS Great Britain Great Britain
JAYDEN BOWELL TCGB BJ Academy England England
Keon Nkansah Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Leo Levy Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Max Armstrong DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Mehdi Abou-Ella Empsi England England
Salim El Houdaigui TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Samuel Kealey TDO TKD Great Britain Great Britain
Samuel Ruiz TDO TKD Great Britain Great Britain
Senula Amarawickra Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Shaan Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Veron Selema Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Younes Jsbara CMS Academy England England
Children female -24 kg (1)
Class B (1)
Alinna De Zoysa Legacy Taekwondo England England
Children female -26 kg (1)
Class C (1)
Alaa Ouzane Empsi England England
Children female -29 kg (9)
Class A (2)
Eloise Grant BTS Great Britain Great Britain
Larysa Petcu London Taekwondo Academy England England
Class B (6)
Ariana Pourgourides Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Darcey Stenzel Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Faith Hewlett TDO TKD Great Britain Great Britain
Jasmine Hoy BTS Great Britain Great Britain
Lilly Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Maryam Muhammed Empsi England England
Class C (1)
Raha Hasanzadeh TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Children female -32 kg (3)
Class C (3)
Alice Bagnoli Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Amirah El Hari Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Mariia Kuzmina Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (8)
Class A (2)
Pippa Watt BTS Great Britain Great Britain
Silvia Boboci TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Darcy Hawkins BTS Great Britain Great Britain
Janna Serry Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Manel Belalia Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
Amelija Marcinkewica TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Caroline Sonstegard Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Hana Ashraf Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -40 kg (10)
Class A (2)
Ashieigh Castro FUSION TAEKWONDO England England
Iga Zitek TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class B (5)
Alexandra Pourgourides Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Eva Gregory Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Leela Jackson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Rachel Atkinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Starr Active CMS Academy England England
Class C (3)
Emily Collingwood TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Luiza Baiai Empsi England England
Nafisa Qureshi Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Children female +48 kg (3)
Class A (1)
Marwah Sayyed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (2)
Baran Kaywan Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Lauryn Thue-tun FUSION TAEKWONDO England England
Children male -24 kg (5)
Class A (2)
Alex Kim BTS Great Britain Great Britain
RICHARD ZHANG RED TAEKWONDO England England
Class B (1)
ETHAN HAYTHORNTHWAITE RED TAEKWONDO England England
Class C (2)
Jalal Ali Hirsch Taekwondo South England England
Rishi Gohil TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Children male -26 kg (5)
Class B (5)
Achilleas Tzouros Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Archie Hodson TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Mohand Maiouche Empsi England England
Sultan Hussein CMS Academy England England
TY LESSER Rusty\'s TKD England England
Children male -29 kg (6)
Class B (5)
Alexander Lau Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ayub Besong Empsi England England
Marcel Dabrowski TDO TKD Great Britain Great Britain
Oliver Pachansky Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sumama Mohammed Hirsch Taekwondo South England England
Class C (1)
Sebastian Finch Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children male -32 kg (14)
Class A (3)
Isaac Thomas Empsi England England
Konstantin Yuzefovich SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Zaw Torley Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Class B (11)
ALEX POWIRSKI RTA Tigers England England
Aaron Banyon Legacy Taekwondo England England
Antonio Buonaiuto Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Arjen Renken Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Dexter Hackett Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Gustas Vaivada CMS Academy England England
Kishan Kearns DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Louis Exton Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Tobias Baluch Legacy Taekwondo England England
Tomi Makanjola Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Umar Arani London Taekwondo Academy England England
Children male -36 kg (13)
Class A (1)
Owen Pepper BTS Great Britain Great Britain
Class B (7)
Eryc Kwasny TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
HARRISON SHEPHERD Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Igor Fiolna TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
JENSEN HOCKLEY RED TAEKWONDO England England
Kayden Nkansah Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Ruben Jooma Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Safdar Malik CMS Academy England England
Class C (5)
Francis Appiah CMS Academy England England
Hukam Singh Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Kaleb Stubbs BTS Great Britain Great Britain
Maurits Fuggetta TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Niko Anton Baez Arranz CMS Academy England England
Children male -40 kg (13)
Class A (1)
Jiahao Yu Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (8)
Adyan Omari Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Alan Fiolna TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Anand Sainsaikhan Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Filip Kusy Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Harvey Bowden TDO TKD Great Britain Great Britain
Kevin Yeboah SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Matteo Dashi Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Tommaso Cavagnini Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (4)
Alfie Gisbourne TDO TKD Great Britain Great Britain
Ali Mohamed Empsi England England
Sami Isam-Abdu London Taekwondo Academy England England
Waqad Abed Empsi England England
Children male -44 kg (10)
Class A (4)
James Maxted Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Lincoln Littler Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Premier Tkd Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Samuel Marshall Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (5)
Cameron Shadman London Taekwondo Academy England England
EDWARD CATCHPOLE TCGB BJ Academy England England
Paul Daren TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
ishaq Hussain Evolve Taekwondo United Kingdom United Kingdom
kameel Warren FUSION TAEKWONDO England England
Class C (1)
Ismaeel Khan Empsi England England
Children male -48 kg (4)
Class B (2)
Atem Boboci TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Rihanullah Asif Hirsch Taekwondo South England England
Class C (2)
Malachi Britto Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Richard Kilendo Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male +48 kg (3)
Class A (1)
Walid Ayoubi Hirsch Taekwondo South England England
Class B (2)
Alisina Maghsoudi Hirsch Taekwondo South England England
Hanad Nur Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (5)
Class A (5)
Eve Htut Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Kayla Murray Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Lily Hoy BTS Great Britain Great Britain
Niamh Ryan Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Safa Sharaf London Taekwondo Academy England England
Cadets female -37 kg (5)
Class A (4)
Carolina Fernandes Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Danya Serry Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Phoenix Goodman BTS Great Britain Great Britain
Robyn Chambers WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Pavneet Dhalliwal Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -41 kg (4)
Class A (2)
Leona Cullen BTS Great Britain Great Britain
Tegan Paynter BTS Great Britain Great Britain
Class B (2)
Gabriela francis DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Guneet Matharu Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -44 kg (2)
Class A (1)
Honey Bowman-Snape Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
Baran Norouzi Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Cadets female -47 kg (7)
Class A (7)
Alanna De Zoysa Legacy Taekwondo England England
Beth Christy Manchester Aces England England
Emily Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Isabella Congreve Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mia Pachansky Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Paris Wateridge BTS Great Britain Great Britain
Sofia Tzourou Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (5)
Class A (4)
Holly Pepper BTS Great Britain Great Britain
MORGAN CURTIS Koryo England England
RHIANNA PATEL TCGB BJ Academy England England
RUBY LEE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Riyana Manangan Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -55 kg (6)
Class A (3)
Grace McConchie Team Ultimate Great Britain Great Britain
Leyla Palser Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Nikki Falahatgar Etminani TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Bex Ludlow (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Gracie Hawkins BTS Great Britain Great Britain
Isabelle Hockey Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
Adele Williamson BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (5)
Class A (2)
Balpreet Aujla Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Lee Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Aaaaaaa Aaaaa Legacy Taekwondo England England
Kieran De Zoysa Legacy Taekwondo England England
Martin Mindov Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (6)
Class A (3)
KAROL MANDZIUK TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Marwan Bouchakour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Moaudh Nour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Adrian Arias Rey TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Matthew Meade Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Philip Manangan Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -41 kg (10)
Class A (6)
Aleksa Milosevic Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jack Rowley BTS Great Britain Great Britain
Jamie Mcintosh Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Kian Stanbridge Legacy Taekwondo England England
Muhammad Mokhtar Hirsch Taekwondo South England England
Oliver Yhap Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (4)
AARON OJINAKA Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Anthony Devitis London Taekwondo Academy England England
JORDAN ORJINAKA Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Musawer Yousufy SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (10)
Class A (7)
Blake Omonitan Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Cameron Kerr Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Daniel Rankin Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Kian Reynolds Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Lewis Plummer Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Owen Wraight Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Philip Custodio Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Kim Lamarche Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Obaid Salehi Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Ortega Ronnie TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Cadets male -49 kg (7)
Class A (5)
Ayoub Lalou Empsi England England
Hakeem Abou-Ella Empsi England England
NIKHILL PATEL TCGB BJ Academy England England
Riyad Nechat SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Solomon Shadman London Taekwondo Academy England England
Class B (2)
Daniel Martinez TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Iaroslav Sumtsov TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Cadets male -53 kg (7)
Class A (4)
Daniel Foran Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Nesaar Amiri SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Saadodin Sharaf London Taekwondo Academy England England
Shahid Naim SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (3)
Hisham Alsharafi Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Kenneth Monk BTS Great Britain Great Britain
MAX ASHTON Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -57 kg (4)
Class A (1)
Yaseer Amiri SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (3)
Ahmad Payenda London Taekwondo Academy England England
Jakub Kusy Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Jayden Lawrence TDO TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (8)
Class A (3)
Ali Malik London Taekwondo Academy England England
Sam Oluwatoyin Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Seliman Sultani TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class B (5)
Ali Abbas CMS Academy England England
Aliakbar Saadati Hirsch Taekwondo South England England
ETHAN LIM TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Shayan Afsharian Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Waseem Belenia Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -65 kg (2)
Class A (1)
ZABIR AYOUBI Hirsch Taekwondo South England England
Class B (1)
Mohammad Payenda London Taekwondo Academy England England
Cadets male +65 kg (6)
Class A (2)
Hamzah Safi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Tristan Neill TEAM WATERSIDE England England
Class B (4)
Ahsanullah Asif Hirsch Taekwondo South England England
Kenaz Amponsah Empsi England England
Phillip Sonstegard Ilyeo Taekwondo Great Britain Great Britain
Shaber Omar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (1)
Class B (1)
Noah Zarbakht Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Juniors male -51 kg (2)
Class A (2)
Ilyas Hussain Evolve Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Prem Ubhi London Taekwondo Academy England England
Juniors male -55 kg (9)
Class A (5)
Abdulatif Idir Empsi England England
Adam Clinch Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Craig Wood Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Joe Race Manchester Aces England England
ibrahim Hussain Evolve Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
ALEXANDER ADEMENKO Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ciaran Martin Manchester Aces England England
Erfan EBRAHIMI Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Shakeem Lovemore Empsi England England
Juniors male -59 kg (2)
Class B (2)
SHAHN HEMMAT TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
William Hitchcock BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (7)
Class A (4)
Ericas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ibrahim Azizi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Rafay Malik SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Yuthachai Boribon Legacy Taekwondo England England
Class B (3)
Arman Hesari Hirsch Taekwondo South England England
Edres Bihboody SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Kacper Bryla TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Juniors male -68 kg (5)
Class A (3)
Navid Ayoubi Hirsch Taekwondo South England England
OLIVER BYFLEET Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
christoppher castro FUSION TAEKWONDO England England
Class B (2)
Leonardo Diez FUSION TAEKWONDO England England
Saman Hadavand Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Juniors male -73 kg (4)
Class A (3)
Adil Sayyed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Daniel Oluwatoyin Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Rashaad Sadighi London Taekwondo Academy England England
Class B (1)
Sam Slocombe BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -78 kg (2)
Class A (1)
Sohrab Alipour Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Liam Donaghy Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Juniors male +78 kg (2)
Class B (2)
Adedamola Popoola TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Lukas Supragonas Legacy Taekwondo England England
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Frances Williams Manchester Aces England England
Juniors female -46 kg (1)
Class B (1)
Johannah Luminog Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (3)
Class A (2)
Ariana pirova DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Shayanne Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Tobi Makanjuola Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Juniors female -52 kg (4)
Class A (2)
Laraib Lasharie TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Shannone Sullivan-Sansom DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Maisey Hockey Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Zoe Howey TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Juniors female -55 kg (1)
Class B (1)
HELENA GODART TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Juniors female -59 kg (2)
Class A (1)
Hayley Foran Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Katie Eley Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Elzee Larnaudie FUSION TAEKWONDO England England
Juniors female +68 kg (3)
Class A (3)
Natasha Staddon TEAM WATERSIDE England England
TAYLOR CURTIS Koryo England England
miracle dalla palmer DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Seniors female -46 kg (1)
Class B (1)
Sophie Lam FUSION TAEKWONDO England England
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Duha Al-Hassani London Taekwondo Academy England England
Shayanne Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (5)
Class A (4)
Haengeun Chi UEL Taekwondo England England
Roxanne Brown Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Samar Malik SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Sarah Farthing Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (1)
Katie Eley Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Seniors female -62 kg (3)
Class A (1)
Andrea Pires FUSION TAEKWONDO England England
Class B (2)
Adriana Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
RAMZIA HAMIDI London Taekwondo Academy England England
Seniors female +73 kg (1)
Class A (1)
CHLOE DUTTON TCGB BJ Academy England England
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
Adam Clinch Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Seniors male -58 kg (2)
Class A (2)
Ian Graham TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Imran Ali London Taekwondo Academy England England
Seniors male -63 kg (3)
Class A (3)
PAUL HORSLEY Koryo England England
Shahzada Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Wares Hashemi London Taekwondo Academy England England
Seniors male -68 kg (1)
Class B (1)
Romnick Liboro Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (9)
Class A (4)
Amad Siar Hassan London Taekwondo Academy England England
Muhammed Sarwar Safi London Taekwondo Academy England England
Ramash Arib London Taekwondo Academy England England
Sajed Ammari London Taekwondo Academy England England
Class B (5)
Enes Hoxha Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Griseld Trimi Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Michael Lam FUSION TAEKWONDO England England
Vahid Ghorfani TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Vahid Ghorfani TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Seniors male -80 kg (4)
Class A (4)
Luke James CMS Academy England England
Mahdi Hessari London Taekwondo Academy England England
Siavash Alipour Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Zac Gilboy UEL Taekwondo England England
Seniors male -87 kg (3)
Class A (3)
Jordan Joel Ali's Dojang United Kingdom United Kingdom
Mehdi Rast Boud SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Zach Walker Legacy Taekwondo England England
Seniors male +87 kg (4)
Class A (4)
Michael Lagin UEL Taekwondo England England
Olu Faturoti FUSION TAEKWONDO England England
Sayed Khalid Gailani London Taekwondo Academy England England
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Veterans male -80 kg (3)
Class All grades (3)
Christopher Telesford Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Perre Daobry Empsi England England
Richard Hewlett TDO TKD Great Britain Great Britain