Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

38th Dutch Open Taekwondo Championships 2011

  • Tournament dates
  • 19 February 2011
  • 20 February 2011
  • Deadline
  • 13 February 2011
  • Competitors
  • 673 / 800
  • Location
  • Theo Koomenlaan 1
  • 5644 HZ
  • Eindhoven
  • Netherlands Netherlands

Download poollists Saturday 19th February

Download poollists Sunday 20th February

The 38th Dutch Open Taekwondo Championships 2011 is a WTF Ranked A class tournament.



WTF Approved G1 tournament







Indoor Sportcentrum Eindhoven
Theo Koomenlaan 1
NL-5644 HZ Eindhoven
Tel. +31- 40 2381400
Saturday 19th till Sunday 20th of february



All matches in all categories (junior and senior) will be using EBP's by DAEDO.

Electronic Socks can be purchased from Daedo from Friday the 18th of February

The costs will be 37,00 EURO each pair.

Downloads

InformationInformation
Poollists Saturday 19th FebruaryPoollists Saturday 19th February
Poollists Sunday 20th FebruaryPoollists Sunday 20th February
Results: SaturdayResults: Saturday
Results: SundayResults: Sunday

Results

Saturday resultsSaturday results
Sunday resultsSunday results

Competitors (673)

Juniors male -45 kg (16)
Class A (16)
ADRIAN JIMENEZ GALICIA Spain Spain
Ales Tekavcic Slovenia Slovenia Slovenia
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Hamza Adnan-Kerim Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Hasan-Ahmed Koca Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Houcine Zaoui SEONGONG Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
MIGUEL COBAS GALICIA Spain Spain
Marcario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Michal Brym Polish National Team Poland Poland
Osama Saqr Taekwondo Özer Germany Germany
UNAL ALTIOGLU BOZDAG TAEKWONDO England England
Ucak Oguzhan Ksc leopard e.V. Germany Germany
boerge stroem taekwondo team heimdal Norway Norway
jamie wright South Hams TKD Great Britain Great Britain
nick giesberts Tkd poom Belgium Belgium
Juniors male -48 kg (11)
Class A (11)
Abdullatif Sezgin Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Amin Ahmadi I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Joni Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Jovan Sibincic DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
Karl Crowley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mehmedov Taner Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Mert Tastemir TSV Dachau Germany Germany
Mohamed Aoulad Sellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (16)
Class A (16)
Adlan ILYASOV Chin Dojang Belgium Belgium
Aiden Morley Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Ali Adnan-Kerim Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Dario Bodor DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
Dejan Tomic DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
FILIP JURETA Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Hicham Radi taekwondo Kriss Belgium Belgium
James Johnston National Team of Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
KEBDANI IBRAHIM academy tiger club Central African Republic Central African Republic
Kieran Young Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Marciano Hut Sidokwan Netherlands Netherlands
Meysam Mafi I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Nabil Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Sokolowski Radoslaw Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Wannes Van Dooren Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
luke rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (23)
Class A (23)
Adrian Paul Landeskader TVBB Germany Germany
Bartlomiej Chmielewski SMS Olsztyn Poland Poland
HMISSI NIZAR TEAM SICOT France France
IVAN MUTH Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Ilias Dalianis Ksc leopard e.V. Germany Germany
JAMIE ABLEY CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
James Barry leinster tkd Ireland Ireland
Jordan Lill Team Ultimate Great Britain Great Britain
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Le Duc Jeffrey korea club houdeng Belgium Belgium
MIGUEL MARTINEZ GALICIA Spain Spain
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Omar Berhanu Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Patrik Chrapkowski SMS Olsztyn Poland Poland
Resotharan Kanagaratnam Mudo Team Tveita Norway Norway
Reza Nouri I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Thomas Gater Team Ultimate Great Britain Great Britain
Thomas Fontyn St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Yassine Choaibi Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Zoran Jockovic DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
aande skei landsem taekwondo team heimdal Norway Norway
konstantinos chamalidis A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
salaheddine bensaleh tpa Belgium Belgium
Juniors male -59 kg (25)
Class A (25)
ADAHCHOUR MOHAMED academy tiger club Central African Republic Central African Republic
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Christos Pragalos Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Colin McConnell leinster tkd Ireland Ireland
DARIO KOPETI Zapresic Croatia Croatia
DARIO GONZALEZ GALICIA Spain Spain
DENI ANDRUN RAZIC Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Damion Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Dzhan Ismail Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Erol Karaköse Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
FATIH URAL Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Francesco Massarelli Scuola Taekwondo Nolano Italy Italy
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Jakob Jereb Slovenia Slovenia Slovenia
Jogaila Jokumaitis Cunamis Lithuania Lithuania
John Asp Mudo Team Tveita Norway Norway
Marco Dermond Twist Team Zürich Switzerland Switzerland
Mattheuw Mathoera TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mirmahdi Lebasdouz I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Nejc Hladnik Slovenia Slovenia Slovenia
Niall Gibson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Nicolas Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Toon Quirynen Taekwondo De Tijgers Belgium Belgium
Yussoup Magonadov taekwondo Kriss Belgium Belgium
Juniors male -63 kg (21)
Class A (21)
Adrian Filipek SMS WARSZAWA Poland Poland
Ajrullahi Bunjamine Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Bernhard Geiger Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Christopher Höllerer Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
EFREN ALONSO GALICIA Spain Spain
Halil Göksu Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Hannart Beno Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Ihab Dibes Trelleborgs Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Kamil Serafin ILYO Boleslawiec Poland Poland Poland
Marius Borgersen Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Michal Ratkowski Polish National Team Poland Poland
Mitchel Elwuar TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Rene Voglar Slovenia Slovenia Slovenia
SHEM AARON EHIGIE BOZDAG TAEKWONDO England England
Sadegh Mousavi I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Suayb Keskin Abdelkwan Netherlands Netherlands
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Tomas Hrala Czech national team Czech Republic Czech Republic
gianmarco pezzullo new green form Italy Italy
vebjoern skei landsem taekwondo team heimdal Norway Norway
Juniors male -68 kg (26)
Class A (26)
Billardello Roberto Scuola Taekwondo Nolano Italy Italy
Daniel Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Edvinas Rakickas centre of martial arts Lithuania Lithuania
Falco Silvio Scuola Taekwondo Nolano Italy Italy
Gennaro Tirozzi Blue World Italy Italy
Halit Dinc Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Hamid Reza Heidari I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Hans Christian Mehren Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Hassan El Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
Ivan Justo Twist Team Zürich Switzerland Switzerland
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
John Steele Team Ultimate Great Britain Great Britain
Kresimir Durdevic TK Metalac Croatia Croatia
MERER MAXENCE TEAM SICOT France France
Mohammad Goleij I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Nico Guentner SG-Ostalb Germany Germany
OSCAR PEON GALICIA Spain Spain
Olaf Korkosz SMS WARSZAWA Poland Poland
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Przemyslaw Kotlarz Polish National Team Poland Poland
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
STENNIER Miguel Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Schkeb H. Mohamad Ksc leopard e.V. Germany Germany
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Waseem Tabib St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Zakaria El-Khalfi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors male -73 kg (9)
Class A (9)
David Dragisic Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Dennis Laas TSC Gladbeck Germany Germany
FILIP MAJCEN Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Konstantinos Drenos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Maciej Dabrowski Polish National Team Poland Poland
Magomed Achmadov taekwondo Kriss Belgium Belgium
Majid El Hamouti Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Mert Ismail BSV Witten Germany Germany
Niko Karamangiolis TSV Dachau Germany Germany
Juniors male -78 kg (5)
Class A (5)
Alexander Bachmann Taekwondo Center Stuttgart Germany Germany
Cem Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Mojtaba Amiri I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Pouria Erfaniandaneshvar I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
balzjinjam Samdam koryo moorsel Belgium Belgium
Juniors male +78 kg (8)
Class A (8)
Christopher Schmidt Rot - Weiß Kiebitzreihe Germany Germany
Erol-Tarik Yorulmaz Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
IVAN SAMEC Zapresic Croatia Croatia
LOVRO BENGEZ Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Mahdi Mohammadi I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Mantas Kazlauskas Cunamis Lithuania Lithuania
Michal Jozwiak Szakal Jezyce Poland Poland
Natham Dale Ord WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Juniors female -42 kg (10)
Class A (10)
Amelie Richard Ri Gam Team Belgium Belgium
Anita Kaltak Slovenia Slovenia Slovenia
Cherylee Lungershausen SG-Ostalb Germany Germany
FILIZ KAMRAN TKD GLADBECK Germany Germany
Iris Jovic-Vujakovic DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
Methap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Patricia Striner Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Simge Bagtas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
beth worthington South Hams TKD Great Britain Great Britain
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -44 kg (7)
Class A (7)
Georgia Barnes BTS Great Britain Great Britain
Jelena Prodanovic Mudo Team Tveita Norway Norway
Katrin Koppe Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Kimberley Kampman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lucija Mladenovic TK Metalac Croatia Croatia
Mavsarova Elita korea club houdeng Belgium Belgium
Milena Sorrentino Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Juniors female -46 kg (8)
Class A (8)
ADRIANA DJURETEC Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Hayley Nolan leinster tkd Ireland Ireland
Kiki Cobussen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Maaike vd Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Margot Gantois Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Pamela De Carvalho Lu Chan Do Taekwondo Switzerland Switzerland
Sinem Güldali TSV Dachau Germany Germany
Tashira Ririhena Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (16)
Class A (16)
AINARA BRION GALICIA Spain Spain
Amnah Chehade Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Ana Petrusic Slovenia Slovenia Slovenia
Ana Pavlovic TK Metalac Croatia Croatia
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Kira Stretton WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
LEYRE ARBIZU GALICIA Spain Spain
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
MARTA IGLESIAS GALICIA Spain Spain
Magdalena Obrebska SMS Olsztyn Poland Poland
Mierzwinska Ewelina Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Patricia Wezstein SG-Ostalb Germany Germany
SANJA MALJKOVIC Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Sabrina Nölp Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Tuva Hua Keum Gang Taekwondo - St.Hanshaugen Norway Norway
Juniors female -52 kg (18)
Class A (18)
Ana Gorbunova Cunamis Lithuania Lithuania
Anna Leigh Gratsa WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
DORA DIMIC RAKAR Zapresic Croatia Croatia
Eryka Kempiak Szakal Jezyce Poland Poland
Jamie Lee Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kimberly Nieuwenhuizen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
LUCIA FERRARI GALICIA Spain Spain
LUNA FLORES MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
NOEMI MICAS ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Rogozinska Patrycja Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Roxana Nothaft Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
SARA STROJIN Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Tamara Susa TK Metalac Croatia Croatia
Tisja Geysens Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
mia sofie landsem taekwondo team heimdal Norway Norway
ronja syversen taekwondo team heimdal Norway Norway
Juniors female -55 kg (16)
Class A (16)
Anna-Lena Frömming TUS Ende Germany Germany
Dominique Bloemberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Frida Thorsø Mudo Team Tveita Norway Norway
GABRIJELA JURISIC Zapresic Croatia Croatia
Ivana Ljubojevic DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
JANA AMALIJA BELIGOJ Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
LORA RAJCIC Zapresic Croatia Croatia
Lot van Malssen Sidokwan Netherlands Netherlands
Lozhkina Anastasia Russia Russia Russia
MARIA DOMINGUEZ GALICIA Spain Spain
Magdalena Leporowska Polish National Team Poland Poland
Magdalena Smiglewska SMS Olsztyn Poland Poland
Rakel Lysø Drage Keum Gang Taekwondo - St.Hanshaugen Norway Norway
Rosaly Fatbinan Sidokwan Netherlands Netherlands
Tamara Nothaft Taekwondoverein Korntal-Muenchingen e.V. Germany Germany
celine pirens Tkd poom Belgium Belgium
Juniors female -59 kg (16)
Class A (16)
Agata Ryll Polish National Team Poland Poland
Carlijn van Es Sidokwan Netherlands Netherlands
Dunja Lemajic Slovenia Slovenia Slovenia
Jennifer Marjason BTS Great Britain Great Britain
Karolina Vander Zwaag Opolski Klub Taekwondo Poland Poland
Ladvinskaya Yana Russia Russia Russia
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Nikita Glasnovic Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Noelle van der Zon Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Rebecca Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tatjana Batinic Taekwondo Özer Germany Germany
Tereza Schindlerova Czech national team Czech Republic Czech Republic
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Yanna Schneider TKD Swisttal Germany Germany
dimitra chamalidou A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
Juniors female -63 kg (11)
Class A (11)
Alissa Lehmann BSV Friedrichshafen Germany Germany
Anouk Seegers Taekwondo United Netherlands Netherlands
CHARLOTTE WARREN KINGS TKD England England
Hayat Zahir MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
JOSIPA MATIC Zapresic Croatia Croatia
Lisa Larsson Kumgang Sweden Sweden Sweden
Maisie Large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Martina Betto Scuola Taekwondo Nolano Italy Italy
Melanie Mauersberger Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Melike Engin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
christine schmit kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors female -68 kg (8)
Class A (8)
Alexandra Thomas BTS Great Britain Great Britain
Anna-Lena Kersten Post SV Neumünster Germany Germany
Aylin Akdeniz Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Danat Tekie Mudo Team Tveita Norway Norway
Katarzyna Lis Polish National Team Poland Poland
MAGDALENA JANES Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Violeta Babic Taekwondo Center Stuttgart Germany Germany
lucie schackmann kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors female +68 kg (9)
Class A (9)
Bardachenko Olesya Russia Russia Russia
Hannah Mayes Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Maja Molska Polish National Team Poland Poland
Swigon Katarzyna Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Vanessa Wirtz TKD Swisttal Germany Germany
anna bidinger kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
eline eroybakk taekwondo team heimdal Norway Norway
eline eroybakk taekwondo team heimdal Norway Norway
jamie-li salciccia kukkiwon-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors male -63 kg (1)
Class A (1)
Ganna Soroka kiev taekwondo federation Ukraine Ukraine
Seniors female -46 kg (9)
Class A (9)
AHILLIYA KARIA Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Anneleen Goffin Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Iryna Romoldanova kiev taekwondo federation Ukraine Ukraine
Janina Müller Pyongwon Marzahn e.V. Germany Germany
Jemma Johnson BTS Great Britain Great Britain
Lesley Jakubiak Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Maria Smirnova Russia-Sankt-Petersburg Russia Russia
Maryam Ismaili MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
iris silva tang sing Brazilian National Team Brazil Brazil
Seniors female -49 kg (15)
Class A (15)
Ebru Askar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ewelina Walkiewicz SMS Olsztyn Poland Poland
Federica Mastrantoni ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Jennifer Hurley leinster tkd Ireland Ireland
Juan Chen Sonnevelt Toyen Taekwondo Club Norway Norway
Judy Marton St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
KARLA IVCEK Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Klaudia Wicik AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Manisha Hira SEONGONG Netherlands Netherlands
Natascha Mitrovits KSV Atalar Austria Austria
Nikki Pauwels Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Pulina Ekaterina Russia Russia Russia
Quyen Dao Phan Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Sandra Bolgan Christensen Danish National Team Denmark Denmark
Seniors female -53 kg (19)
Class A (19)
Alinde Huijzer Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Angelina Kaupp SG-Ostalb Germany Germany
Caroline Fisher Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Gabriela Guzowska SMS Olsztyn Poland Poland
Ivana Cujic DRAGON-SERBIA Serbia Serbia
JELENA IVANCIC Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Janike Lai Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Jenny Hurley leinster tkd Ireland Ireland
LEMASSON JULIE TEAM SICOT France France
Lara Amrsek Slovenia Slovenia Slovenia
Laura Sweeney Scotland National Team Scotland Scotland
Marijana Bartolic TKD Karlovac Croatia Croatia
Melanie Hartung Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Serena Napolano ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Sophia Lange VfL-Sindelfingen Germany Germany
Talisca Reis Confederação Brasileira de Taekwondo Brazil Brazil
Tamara Tosic TSV Dachau Germany Germany
natascha boerner kampfsport center ebnoutalib Germany Germany
siv anja mienna taekwondo team heimdal Norway Norway
Seniors female -57 kg (31)
Class A (31)
Daria Zhuravleva Russia-Sankt-Petersburg Russia Russia
Agata Jackiewicz Polish National Team Poland Poland
Aleksandra Uscinska Polish National Team Poland Poland
Alicja Palaszewska SMS Olsztyn Poland Poland
Anastasia Gurskaya Russia-Sankt-Petersburg Russia Russia
Antonella Melotti Scuola Koryo Genova Italy Italy
Deborah Louz TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Emilia Dabrowska AZS AWF Warszawa Poland Poland
Erendita Gerguri KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Esma Elmarsany TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
ISKRA PEZDIRC Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
IVA MARINCIC TKD MEDVEDGRAD Croatia Croatia
Janina Kubitzki Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Jennifer Köpf Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Jessica Salsedo Scuola Taekwondo Nolano Italy Italy
Johanna Petersson BSV Friedrichshafen Germany Germany
Josiane Lima Confederação Brasileira de Taekwondo Brazil Brazil
Kyra Heinz Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Larissa Köpf TSV Dachau Germany Germany
Lisa Weinzierl Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Michelle Krieger Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Mona Solheim Norway National Team Norway Norway
Monica Pimentel Rodriguez TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Nataalie Saastad Toyen Taekwondo Club Norway Norway
Romy van Noije Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Samantha Nisi ALL BLACKS TAEKWONDO Italy Italy
Sandra Staldvik Namsos Taekwondo Club Norway Norway
Sonya McConnell leinster tkd Ireland Ireland
Viktoria Rotenberger Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
vinciane douet Montpellier Elite Taekwondo Dragons Team France France
Seniors female -62 kg (27)
Class A (27)
Amal Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Anna Peplowska AZS AWF Warszawa Poland Poland
Carla Summerhill Scotland National Team Scotland Scotland
Ernesta Masyte Cunamis Lithuania Lithuania
Fabienne Schneider TKD Swisttal Germany Germany
Gora Daniela-Dominika A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
IVA ZAHIJA TKD MEDVEDGRAD Croatia Croatia
JELENA JURETA Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Jessica Giansanti A.S.D.MUSADO D.S. Italy Italy
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Julia Swietkowiak Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Kamila Kryger SMS Olsztyn Poland Poland
Katharina Rothärmel Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Klaudia Prusaczyk Polish National Team Poland Poland
Margherita Zocco G.S. FF.OO. Police Team Italy Italy
Marina Cheshuina Russia-Sankt-Petersburg Russia Russia
Melanie SEHA HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Michela Grandino ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
NIVES AMBRUS TKD MEDVEDGRAD Croatia Croatia
Niki Glasnovic Team Toigye Panthers Sweden Sweden
OLLIVE STEPHANIE TEAM SICOT France France
Rabia Gülec Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Sonya McConnell leinster tkd Ireland Ireland
Talita Djalma Confederação Brasileira de Taekwondo Brazil Brazil
Tugba Ucak Ksc leopard e.V. Germany Germany
Urszula Siliwoniuk SMS WARSZAWA Poland Poland
Vlora Hajrizi KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Seniors female -67 kg (19)
Class A (19)
Elisabete Ribeiro ctlns - clube de taekwondo lobos negros Portugal Portugal
Federica Del Coco ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Franka Anic Slovenia Slovenia Slovenia
Ikram Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Katarzyna Wieczorek Polish National Team Poland Poland
LANA CAKTAS Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Lie Kylborn GAK Enighet Taekwondo Sweden Sweden
Maade Pitang Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mandy Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Martina Swojak WKS Grunwald Poznan Poland Poland
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Mélanie Huck Lu Chan Do Taekwondo Switzerland Switzerland
Nikolina Kursar Norway National Team Norway Norway
Paulina Malek Polish National Team Poland Poland
Rafaela Galacho Confederação Brasileira de Taekwondo Brazil Brazil
Simona Hradilova Czech national team Czech Republic Czech Republic
Yulia Kolenkova Russia-Sankt-Petersburg Russia Russia
faiza taoussara Montpellier Elite Taekwondo Dragons Team France France
Seniors female -73 kg (10)
Class A (10)
Aleksandra Anisiewicz AZS AWF Warszawa Poland Poland
Aminata Doumbia Mali National Team Mali Mali
Ewelina Swojak SSW Skorpion Czempin Poland Poland
FADOUA ZAROUALA ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Iwona Kosiorek Polish National Team Poland Poland
Izabela Gadomska SMS Olsztyn Poland Poland
Mimmi Petreas Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Nusa Rajher Slovenia Slovenia Slovenia
Reshmie Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tina Roe Skaar Team ØRBS of Norway Norway Norway
Seniors female +73 kg (8)
Class A (8)
AZZEDDINE LINDA ACAM - Algeria Algeria Algeria
Edines Kurtovic Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Karolina Kedzierska GAK Enighet Taekwondo Sweden Sweden
Katharina Weiss Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Maeva MELLIER Taekwondo Elite Cergy France France
Nadine Studtrucker TUS Ende Germany Germany
Natalia Rybarczyk Polish National Team Poland Poland
Natalia Skwarek Polish National Team Poland Poland
Seniors male -54 kg (20)
Class A (20)
Ahmed Bayram 1.Godesberger Judo Club Germany Germany
DANIEL KURVINEN Team Kim Taekwondo Sweden Sweden
Ebadat Matubbor Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Giorgio Janmaat TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
HELAL EDINE TKD VAULX EN VELIN France France
Jamie Barry leinster tkd Ireland Ireland
Janakan Sivakumar Grorud TKD Norway Norway
Milad Kohansal Mazandaran Team Iran Iran
Moussaab Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Riadh Hamza taekwondo team "big champions" Tunisia Tunisia
Roberto Feldt Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Salvatore Sangregorio ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Samir Sefkane MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Sergej Kolb Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Surachet Singsorn Danish National Team Denmark Denmark
Vikash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Vitali Ramishvili Russia-Sankt-Petersburg Russia Russia
faycel belhadj Montpellier Elite Taekwondo Dragons Team France France
nidal abarahou Montpellier Elite Taekwondo Dragons Team France France
simone aletta new green form Italy Italy
Seniors male -58 kg (38)
Class A (38)
Bartlomiej Kita SMS WARSZAWA Poland Poland
Bashkim Krasniqi Lu Chan Do Taekwondo Switzerland Switzerland
Boris Winkler BSV Friedrichshafen Germany Germany
Cristiano Santos Confederação Brasileira de Taekwondo Brazil Brazil
Djordy Janmaat TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Eryk Rodzik Polish National Team Poland Poland
Fabrizio Ciminera Scuola Taekwondo Nolano Italy Italy
GUEYE Birane Daehan Taekwondo Club Reims France France
Gabriele Crisafulli ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Harun Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Hasnain Hussain Norway National Team Norway Norway
IVAN SANCHEZ ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jason Owens leinster tkd Ireland Ireland
Jay Patel St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Kieron Briggs JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Lotfi Meki taekwondo team "big champions" Tunisia Tunisia
MBISSANE NGOM Daehan Taekwondo Club Reims France France
MOKDAD El Yamine ACAM - Algeria Algeria Algeria
Martin maurtvedt Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Matthias Lang TIGER ACADEMY Germany Germany
Mohamed Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Naser Ghashami I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Patryk Rodzik SMS WARSZAWA Poland Poland
Philip Reyes Danish National Team Denmark Denmark
RUBEN MARTIN MORENO Club Monteoliva Spain Spain
Rui Braganca ABC de Braga Portugal Portugal
Sajad Mostafavi Mazandaran Team Iran Iran
Semih Goekmen SG-Ostalb Germany Germany
Stefan Deuning Taekwondo United Netherlands Netherlands
Tayfun Yilmazer Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Tony O'Hara Team Ultimate Great Britain Great Britain
Uno Sanli (FTK) Fryshuset Taekwondo Klubb Sweden Sweden
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
arbnor bajra taegeug ans Belgium Belgium
erik ducreux Montpellier Elite Taekwondo Dragons Team France France
nazih amari Montpellier Elite Taekwondo Dragons Team France France
noureddine bensaleh tpa Belgium Belgium
Seniors male -63 kg (35)
Class A (35)
ACHAB JAOUAD Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Adam Filipek AZS AWF Warszawa Poland Poland
Amine El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Amir Abedinasab Mazandaran Team Iran Iran
Aziz Achmetov Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Chessney Körnmann Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Conor Grassick leinster tkd Ireland Ireland
DANNY de LANGH Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Danni Christensen Danish National Team Denmark Denmark
Dawud Izza JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
FELIPE RODRIGUEZ PARRONDO Club Monteoliva Spain Spain
Fawad Popal Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Federico Zannoni A.S.D.MUSADO D.S. Italy Italy
Francesco Fillari ALL BLACKS TAEKWONDO Italy Italy
Julien Gracco Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Jure Pantar Slovenia Slovenia Slovenia
Kay Punt TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Kieron Briggs JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Magatte GUEYE Daehan Taekwondo Club Reims France France
Michal Wielgosz SMS Olsztyn Poland Poland
Mohammed Kariouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nuno Costa ABC de Braga Portugal Portugal
Rafik Zohri Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Robert Robertson Scotland National Team Scotland Scotland
Roman Zemar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rouhollah Ebrahimi Mazandaran Team Iran Iran
Saeed Saeedi Mazandaran Team Iran Iran
Scott Sutherill Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Shiraz Muhammad Grorud TKD Norway Norway
Szymon Sycz AZS AWF Wroclaw Poland Poland
TOMISLAV VOJVODIC Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Thomas Gebel VfL-Sindelfingen Germany Germany
Tomik Hayrapetian Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Tommy Ruiling TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Yasina Karnetag Mazandaran Team Iran Iran
Seniors male -68 kg (50)
Class A (50)
Arturas Teikertas Cunamis Lithuania Lithuania
Ashley Nicholas Excell Team Great Britain Great Britain
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Breno Pinheiro Confederação Brasileira de Taekwondo Brazil Brazil
Claudio Treviso ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Craig Eden Scotland National Team Scotland Scotland
Daniel Walters sun taekwondo club United Kingdom United Kingdom
David Thomas Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Dennis Bekkers NL Military Taekwondo Equipe Netherlands Netherlands
Filip komurka Czech national team Czech Republic Czech Republic
ISRAEL FERNANDEZ PEREZ Club Monteoliva Spain Spain
Ibrahima DIOUF Daehan Taekwondo Club Reims France France
Ioannis Athanassiadis Armare Waiblingen Germany Germany
James Tully Scotland National Team Scotland Scotland
Jan Petter Hammer Norway National Team Norway Norway
Jerry Karlsson GAK Enighet Taekwondo Sweden Sweden
Jo Ness Toyen Taekwondo Club Norway Norway
Josef Al-Zubeidy Team Kim Taekwondo Sweden Sweden
Joshua Webley JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
José Pedro Fernandes ABC de Braga Portugal Portugal
José Tadeu Marques ctlns - clube de taekwondo lobos negros Portugal Portugal
Juan Carlos Aguayo Fuentealba Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Julian Marton St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Konrad Rajda SMS WARSZAWA Poland Poland
Lennert Theilgaard Danish National Team Denmark Denmark
Luca Fillari ALL BLACKS TAEKWONDO Italy Italy
Mantas Pakalniskis Cunamis Lithuania Lithuania
Manuel Clementi A.S.D.MUSADO D.S. Italy Italy
Manuel Mark Austrian Taekwondo Federation Austria Austria
Marek Szafalowicz SMS Olsztyn Poland Poland
Mehdi Touabi algeria France France
Michal Loniewski Polish National Team Poland Poland
Milad Ashna (FTK) Fryshuset Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Morteza Darvish Mazandaran Team Iran Iran
Nathan Whelan leinster tkd Ireland Ireland
Orcun Öztürk Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
ROBERTO LORENZO RODELAS Club Monteoliva Spain Spain
Rafael Decuis Haiti National Team Haiti Haiti
Roberto Chiarella G.S. FF.OO. Police Team Italy Italy
Robin van Sprang Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Salim Ahattac MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Sammy Nemer Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
TIN SOLENICKI Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Vahid Eisa beighloo I.R. IRAN Zanjan Team Iran Iran
Valon Selmani KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Vasily Nikitin Russia-Sankt-Petersburg Russia Russia
Viktor Jankovsky Czech national team Czech Republic Czech Republic
federico selva new green form Italy Italy
kennith wydryck Tkd poom Belgium Belgium
Seniors male -74 kg (44)
Class A (44)
Albert Zanelid Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Andreas Glemming Grorud TKD Norway Norway
Anuar Bykovskiy Scuola Koryo Genova Italy Italy
Bartosz Kolecki Polish National Team Poland Poland
Bendik Oian Toyen Taekwondo Club Norway Norway
Chris Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Cristian Clementi ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Dennis Stevens TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Fabio Ferraiuolo ALL BLACKS TAEKWONDO Italy Italy
Fabio Sottile G.S. FF.OO. Police Team Italy Italy
Florian Schaller TSV 04 Feucht Germany Germany
Gerrie Reinders TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Gregor Pirs Slovenia Slovenia Slovenia
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hossein Sefidgar Mazandaran Team Iran Iran
Ilker Singer TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
JOEL REMAK Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
JURAJ STINCIC Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Jonny Pedersen Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Josef petruska Czech national team Czech Republic Czech Republic
Karol Wielgosz SMS Olsztyn Poland Poland
Kazem Nikseresht Mazandaran Team Iran Iran
Luka Rezek Slovenia Slovenia Slovenia
MALVAULT ANTHONY TEAM SICOT France France
MONNIER Michael Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Milton van Zeijl Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Mounir Ben Gaid taekwondo team "big champions" Tunisia Tunisia
Odysseas Aslanidis SOUTH GREECE TEAM Greece Greece
Osama Salame Danish National Team Denmark Denmark
Oussama ZERGAT Taekwondo Elite Cergy France France
Renaldo Ziel TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Ross Eden Scotland National Team Scotland Scotland
Ryan Hennessey Excell Team Great Britain Great Britain
SINNESAEL Robin Shan Club MONS Belgium Belgium
Simone Di Roberto Scuola Taekwondo Nolano Italy Italy
Soufiane Achnine Taekwondovereniging Tong-Il Netherlands Netherlands
Stian Lampe TIF Viking Norway Norway
Tahir Gülec Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Tiago Pinto Diego Tkd Team Brazil Brazil
Tuna Aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
Wladimir Petrosjan ETSV Fortuna Glückstadt Germany Germany
Yama Zemar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
truls lystad johnsen taekwondo team heimdal Norway Norway
Seniors male -80 kg (38)
Class A (38)
Abdallah Ounis Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Abdelkader Boukchar TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Akram Kabirov tpa Belgium Belgium
Arber Bajra Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Ayyoub Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Bashir Adam Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Bobby Enright leinster tkd Ireland Ireland
CEREZO CHRISTOPHE TEAM SICOT France France
CHRISTIAN SEIJO GIEBELS Club Monteoliva Spain Spain
DAVID CORONEL PULIDO Club Monteoliva Spain Spain
Dale Rhodie Scotland National Team Scotland Scotland
Durim Berisha KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Eirik Nilssen Bratli Norway National Team Norway Norway
Ewan Harrison Scotland National Team Scotland Scotland
Hossain El Ghobachi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Ibrahim Ahmadsei 1.Godesberger Judo Club Germany Germany
Ivan Trajkovic Slovenia Slovenia Slovenia
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Jens Leewen TG Nettetal Germany Germany
João Silva ctlns - clube de taekwondo lobos negros Portugal Portugal
Kamil Chwesiuk AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Lassine Diawara Mali National Team Mali Mali
Lukasz Smigaj Polish National Team Poland Poland
Lutalo Muhammad Tae Kwon Do Academy United Kingdom United Kingdom
Mamoudou Bassoum Haiti National Team Haiti Haiti
Mathias Gabriel TSC Gladbeck Germany Germany
Mohamed Wail Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Mohammed Elhatri Toyen Taekwondo Club Norway Norway
Niklas Kovacevic Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Norman Hornberger Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Piotr Pazinski Polish National Team Poland Poland
Rasmus Antonsen Danish National Team Denmark Denmark
Robert Honningdalsnes Norway National Team Norway Norway
Sebastian Lehmann Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Stuart Smit TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Temidayo Jegede JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Tommy Mollet Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
tor loevset waage taekwondo team heimdal Norway Norway
Seniors male -87 kg (18)
Class A (18)
Alberto Celestrin Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Carlo Molfetta ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Christoph Lehmann Taekwondo Gelnhausen Germany Germany
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
Dominik Urich Czech national team Czech Republic Czech Republic
Florian Meyer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Gleb Babaevskiy Russia-Sankt-Petersburg Russia Russia
Igor Kryszkiewicz SMS Olsztyn Poland Poland
Igor Moraes Confederação Brasileira de Taekwondo Brazil Brazil
Jakub Stastny Czech national team Czech Republic Czech Republic
Jeroen Wanrooij Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Marcin Cholajda AZS OS Lodz Poland Poland
Olaleye Fatokun LS TKD Nigeria Nigeria
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Roy Samson Taekwondovereniging Tong-Il Netherlands Netherlands
SAMUEL DEL CASTILLO QUERRA BOZDAG TAEKWONDO England England
Sean Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Vitoldas Dzikevich Lithuania nat. team Lithuania Lithuania
Seniors male +87 kg (12)
Class A (12)
Adam Lasota Polish National Team Poland Poland
Adama Traore Mali National Team Mali Mali
Ahmad Mohammadi Mazandaran Team Iran Iran
Ferry Greevink Taekwondovereniging Tong-Il Netherlands Netherlands
Leonardo Basile ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Maxhun Berisha KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Piotr Hatowski Polish National Team Poland Poland
Saed Gholinejad Sorkhkolaaei Mazandaran Team Iran Iran
Ulvi Kaya TKD Swisttal Germany Germany
Vjaceslavs Markovs Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Zakaria Asidah Danish National Team Denmark Denmark
mohamed el yazidi Montpellier Elite Taekwondo Dragons Team France France