Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2018 SCOTTISH TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 2 September 2018
  • Deadline
  • 24 August 2018
  • Competitors
  • 322 / 300
  • Location
  • Ravenscraig Sports Facility
  • ML1 2TZ
  • O'Donnell Way, Motherwell, Scotland
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED


Downloads

2018 Taekwondo Scotland Championships Entry Information2018 Taekwondo Scotland Championships Entry Information
BLANK WAITING LISTBLANK WAITING LIST

Competitors (322)

Kids female -18 kg (1)
Class B (1)
Teia Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Kids female -20 kg (1)
Class B (1)
Miley Stephenson K.B.B.A - TEAM GB England England
Kids female -22 kg (2)
Class B (2)
Caitlin Quinn Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
SK Asiyah Said (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Kids female -24 kg (3)
Class B (3)
Ikrah Hussain (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Isabelle Upton QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Paisley Savage TDO TKD Great Britain Great Britain
Kids female -26 kg (2)
Class A (1)
SK Salma Mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Sophia Bett Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Kids female +26 kg (3)
Class B (3)
Amelia Hird (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Hollie White Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Saphia Tinsley Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Kids male -18 kg (1)
Class B (1)
Ciaran Quinn Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Kids male -20 kg (5)
Class B (5)
Dawud Ahmad Momentum Scotland Scotland
Kayden Fong Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Lucus Ballantyne Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Simirvir Hara Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
joshua sherratt BTS Great Britain Great Britain
Kids male -22 kg (6)
Class A (1)
Euan Fyffe-Noble Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (5)
Adam McPhillie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Hamaad Afzal Momentum Scotland Scotland
Kerr Martin Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Zack Karim (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Zar Torley Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Kids male -24 kg (5)
Class A (1)
Sam Taylor (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (4)
Ethan Thomson Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Hanson Guedes Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Jayden Simpson-Kidd (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
San Kang Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Kids male -26 kg (8)
Class B (8)
Aaron Stewart Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Andrew Smyth Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cole McWhinnie Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Harry Manning QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kayden Paton Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Leon Goldson Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Liam Thorburn Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Tyler Doherty Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Kids male +26 kg (8)
Class B (8)
JAYDEN BOWELL TCGB BJ Academy England England
Jackson Barr Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Kyle Collier WTA Kicks Academy United Kingdom United Kingdom
Lewis Campbell Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Michael MacNeil Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Nathan Lawler Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Samuel Kealey TDO TKD Great Britain Great Britain
Thomas Hayhurst Cumbria Taekwondo England England
Children female -24 kg (3)
Class A (1)
Maja Brzozowska Empire Taekwondo England England
Class B (2)
Bobbie Leech QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Darcey McGlinchey UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Children female -29 kg (9)
Class A (4)
Gina Bene-Hamill (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ruby Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
SK Fatima Zahra Nur (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Maleah Ross (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (5)
Ayla Ward Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Dior Codona Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Lilly Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Lilly Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Milana Lisecki Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Children female -32 kg (5)
Class B (5)
Abbie Beedham Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Carla Gardiner Cumbria Taekwondo England England
Iona Craig Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Lucy Bell UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Olivia Bell UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Children female -36 kg (10)
Class A (1)
Ava Bett Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (9)
Emily Stevenson Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Janna Serry Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Joanne Gallacher Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Kaila Sloan Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Mariya Patel Momentum Scotland Scotland
Rachel Atkinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Rio Codona Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
erin morris BTS Great Britain Great Britain
imogen duncan BTS Great Britain Great Britain
Children female -40 kg (5)
Class A (1)
Megan Hayhurst Cumbria Taekwondo England England
Class B (4)
Caitlin Fyfe Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Darcy Barr Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Louisa Smith Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Niamh Barclay Momentum Scotland Scotland
Children female -48 kg (1)
Class A (1)
Hanna Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Children female +48 kg (2)
Class A (1)
Kara Mclaren Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Anna-Mae Smith Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Children male -24 kg (2)
Class A (1)
Gethin Williams Empire Taekwondo England England
Class B (1)
Kieren Bentley Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -26 kg (4)
Class B (4)
Cameron Done (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ethan Moore Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Joe Easton Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Kaiden Martin Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -29 kg (15)
Class A (10)
Alex Sherratt BTS Great Britain Great Britain
Daniel Liggat GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Enzo Laluces UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Ethan Crossland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jayden Elson Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Jordan Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Lucas Sharma Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Lucas Tobin GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Matthew Bell Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Rian McInulty Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Class B (5)
Cameron Rae Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
John Quinn Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Leon Mcgregor Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Luke Goldson Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Murray Campbell Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Children male -32 kg (9)
Class A (5)
Jack Scott Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
SK Salah Mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Ubaydullah mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Zaw Torley Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
ashton dawson BTS Great Britain Great Britain
Class B (4)
Eden Mulholland Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Oliver Black Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Yahya Ahmad Momentum Scotland Scotland
Zain Siddique (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Children male -36 kg (12)
Class A (3)
Leo Harrison Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Rhys Fyffe Noble Team Ultimate Great Britain Great Britain
Sam Fairhurst Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (9)
Alex Hogg Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Alfie Gisbourne TDO TKD Great Britain Great Britain
Joseph Manning QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Keerat Singh Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Lewis Sloan Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Logan Rae Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Mark MacNeil Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
McKenzie Cook Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Rhys Collier WTA Kicks Academy United Kingdom United Kingdom
Children male -40 kg (6)
Class A (2)
Ella Ntc (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Lucas Anderson Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Class B (4)
BRENDAN DAWSON BTS Great Britain Great Britain
Kyle Lannigan Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Max Cartwright Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Zack Ross Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Children male -44 kg (3)
Class A (2)
James Maxted Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Tiyler Keay-Watson GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Class B (1)
Kenzie Harris K.B.B.A - TEAM GB England England
Cadets female -29 kg (2)
Class B (2)
Matilda Dolby QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
SK Roisin Mc Dough (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (5)
Class A (4)
Anna McLellan Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Niamh Ryan Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Teigan Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Thaissa Goncalves (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Kayla White Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (4)
Class A (4)
Aishvir Hara Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Danya Serry Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Lehiona Ludlow (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Neve Hogg Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (6)
Class A (4)
Jade Rankin Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Neve McPhillie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Olivia Shaw-Wilkinson (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
SK Nadia Omar (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Mia Malik (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Zoe Draijer Team Rora Norway Norway
Cadets female -44 kg (8)
Class A (4)
Anusha Butt Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Jamie-leigh Smith Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Keira McInulty Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Rheanna McGlinchey UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Class B (4)
Halimah Patel Momentum Scotland Scotland
Iris Iftikhar (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Lilli Stinchcomb Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Zofia Walewska Team Rora Norway Norway
Cadets female -47 kg (7)
Class A (5)
Aimee Hill QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ava Greenway Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Beth Christy Manchester Aces England England
SK Umaymah mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tuva Snoefugl Team Rora Norway Norway
Class B (2)
Alanya Blurton BTS Great Britain Great Britain
REBECCA BATTISTA Cumbria Taekwondo England England
Cadets female -51 kg (4)
Class A (2)
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Ruby Lee (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Carla Campbell Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Zoe Thomas Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (4)
Class A (3)
Ayusma Gurung STKDD England England
Cecilie Oeien Team Rora Norway Norway
Kimberley Barnes Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Rebekah Ludlow (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (2)
Class A (1)
adele williamson BTS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Rebecca Newall Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Cadets female +59 kg (3)
Class A (1)
Kasia Erm Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (2)
Husna Saeed Momentum Scotland Scotland
Michaela Kirkwood Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (13)
Class A (9)
Balpreet Aujla Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Cailean Linden Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Keegan Parsons QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lee Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Leo Creasy Empire Taekwondo England England
Rhys Williams Empire Taekwondo England England
SK Cullen Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tristan Neill TEAM WATERSIDE England England
Tristan Neill TEAM WATERSIDE England England
Class B (4)
Aidan Clark-Horgan (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ismail Ali (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jamal Livesey (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Sam Grant Dynamic Taekwondo Scotland Scotland Scotland
Cadets male -37 kg (4)
Class A (4)
Aaron Nicholls Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Halvor Snofugl Team Rora Norway Norway
Oliver Webster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Thomas Liggat GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Cadets male -41 kg (11)
Class A (8)
Abdullah Khan (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cameron Ntc (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ethan Harris-O'Neil UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Joergen Johnsen Team Rora Norway Norway
Joshua Tobin GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Joshua Jackson GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Neil Kaczan Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Owen Cheetham WTA Kicks Academy United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Cayden Charlton (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Kai Tomkins (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
troy bowker BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (4)
Class A (3)
Jamie Mcintosh Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Oliver Dyson K.B.B.A - TEAM GB England England
Owen Wraight Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Adil Bhatti (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets male -49 kg (3)
Class A (2)
Erik Overein Team Rora Norway Norway
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Class B (1)
Matthew Bell UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Cadets male -57 kg (1)
Class A (1)
Max Archbold QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (1)
Class B (1)
Ethan Standen WTA Kicks Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Zak Lambert Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (3)
Class A (2)
Danyaal Butt Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Ethan Baxter Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Class B (1)
Leon Lindsay Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Juniors male -45 kg (7)
Class A (3)
Joshua Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Liam Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Taylor Savoury Momentum Scotland Scotland
Class B (4)
Alexander Freeman Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Ross Sharp BTS Great Britain Great Britain
Toby Ratterley TEAM WATERSIDE England England
Toby Ratterley TEAM WATERSIDE England England
Juniors male -48 kg (2)
Class A (2)
John Joseph Paterson Momentum Scotland Scotland
Rory Sneddon Momentum Scotland Scotland
Juniors male -51 kg (4)
Class A (4)
Alan Michelini Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Ciaran Kelly Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Declan McPhillie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Luke Jones QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (7)
Class A (2)
Harry Bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Jeremy Phillips Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (5)
Ben McBarron UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Ben Tudor TEAM WATERSIDE England England
Ben Tudor TEAM WATERSIDE England England
Mudassir Khalil (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Robert Bennie Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (8)
Class A (6)
Dean Johnston Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Declan Sherrington GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Finley Summers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Gary McWilliams Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
James Bell UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Magnus Johnsen Team Rora Norway Norway
Class B (2)
Andrew McRoberts Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
cameron morris BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (5)
Class A (4)
Andrew McLellan Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Andrew Bell UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Cameron Murphy (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Maximus Dickson Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Lewis Grant Dynamic Taekwondo Scotland Scotland Scotland
Juniors male -68 kg (5)
Class A (4)
Aadne Veium Team Rora Norway Norway
Jake Moore Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Thomas Carney WEYMOUTH England England
harry aitken BTS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Sirjak Gurung STKDD England England
Juniors female -44 kg (3)
Class A (2)
Erin Shaw Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Frances Williams Manchester Aces England England
Class B (1)
Amy Kerrigan Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (4)
Class A (3)
Enya Robinson UTA Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland
Rachel Cringles Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Wiktoria Wywalec Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Emma Feetham K.B.B.A - TEAM GB England England
Juniors female -52 kg (3)
Class A (2)
Elisha Shaw Momentum Scotland Scotland
Tegan Omay Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Sara Zulfiqar (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (6)
Class A (6)
Demi Anderson Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jamila Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Realtin Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
SK Munirah Abdiwahid (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tuva Veium Team Rora Norway Norway
chloe roberts BTS Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (2)
Class A (2)
Hollie Farley Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Lauren Mckinlay Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (2)
Class A (2)
Ellie McCormack Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
SK Ilhan Ismail (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Nikita Gurung STKDD England England
Seniors female -49 kg (2)
Class A (1)
SK Huda Ahmed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Nicole Singh-Clarke Edinburgh University Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -53 kg (2)
Class A (1)
Laura Perrow Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Huong Tran Edinburgh University Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
Andrea Green Team Rora Norway Norway
Megan McNally Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (4)
Class A (2)
Lauren Mckinlay Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Lorna Greatbatch BTS Great Britain Great Britain
Class B (2)
Angelika Rola (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Shannon Brawley Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (2)
Class A (2)
Kirsty Marshall Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Shannon McNulty Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Seniors female -73 kg (1)
Class B (1)
Ebony Gregg (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (1)
Class A (1)
Chloe Dutton TCGB BJ Academy England England
Seniors male -58 kg (4)
Class A (4)
Alexandre Gianelli Granite City Taekwondo Scotland Scotland
E 1 Empire Taekwondo England England
Nikhil Gurung STKDD England England
norbert gawrysiak BTS Great Britain Great Britain
Seniors male -63 kg (1)
Class A (1)
Marc Rivett Momentum Scotland Scotland
Seniors male -68 kg (7)
Class A (6)
Andrew Reid Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Connor Clark GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Husein Dawilz Edinburgh University Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Omar Salim Momentum Scotland Scotland
Siu Tang Momentum Scotland Scotland
harry aitken BTS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Sajid Waheed Rahman Edinburgh University Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -74 kg (2)
Class A (1)
Dushab Gurung STKDD England England
Class B (1)
Chhesang Gurung STKDD England England
Seniors male -80 kg (3)
Class B (3)
Colin Smyth Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Joseph Savage TDO TKD Great Britain Great Britain
Mansoor Khalil (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors male -87 kg (2)
Class A (1)
Benjamin Little Edinburgh University Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Faisal Razaq (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Veterans female -57 kg (1)
Class A (1)
Dawn Newall Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Veterans female -67 kg (2)
Class A (1)
Tracey Shaw Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Olive Thomas Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain
Veterans female +67 kg (1)
Class A (1)
Paula Smyth Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Veterans male -58 kg (2)
Class A (2)
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Veterans male -68 kg (1)
Class B (1)
Tommy Evenden Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Veterans male -80 kg (2)
Class A (1)
KEITH BENNETT Cumbria Taekwondo England England
Class B (1)
Stuart Dixon Cumbria Taekwondo England England
Veterans male +80 kg (4)
Class A (2)
KEVIN THOMPSON Cumbria Taekwondo England England
Terry Beedham Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Jonathan Shepherd Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Patrick McQuade Elite Martial Arts Academy Great Britain Great Britain