Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

ULTIMATE TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS JANUARY 2019

  • Tournament dates
  • 27 January 2019
  • Deadline
  • 20 January 2019
  • Competitors
  • 197 / 400
  • Location
  • The Derby Arena
  • DE24 8JB
  • Royal Way, Pride Park, Derby
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED

Downloads

BLANK WAITING LISTBLANK WAITING LIST
ULTIMATE TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2019 (1)ULTIMATE TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2019 (1)

Competitors (197)

Pee Wee female -22 kg (1)
Class B (1)
Luka Meistininkaite Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Pee Wee male -18 kg (2)
Class B (2)
Dre Hennessey Team Ultimate Great Britain Great Britain
max-lee johnson BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (1)
Class B (1)
paul harrison BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (4)
Class B (4)
Aadam Furness Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jake Jones Team Ultimate Great Britain Great Britain
Noah Harrison Team Ultimate Great Britain Great Britain
joshua sherratt BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -24 kg (2)
Class B (2)
Luis Harrison Team Ultimate Great Britain Great Britain
dominic brown BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -26 kg (1)
Class A (1)
Euan Fyffe Noble Team Ultimate Great Britain Great Britain
Pee Wee male +26 kg (2)
Class B (2)
Lucas Whittle Koryo England England
Samuel Kealey TDO TKD Great Britain Great Britain
Children female -22 kg (1)
Class B (1)
Imogen Yarrow Team Ultimate Great Britain Great Britain
Children female -24 kg (3)
Class B (3)
Marwa Radwan Heart of England England England
Natasha Bowes TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Poppy Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Children female -26 kg (2)
Class A (2)
Lillie Baker Dinsley TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Poppy wickens Chi Taekwondo England England
Children female -29 kg (3)
Class B (3)
Anna Mahesh South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Estera Czynszak Team Ultimate Great Britain Great Britain
Leyla Heirene Wales Taekwondo Wales Wales
Children female -32 kg (3)
Class B (3)
Carla Gardiner Cumbria Taekwondo England England
Lamise Laila Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Lily Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Children female -36 kg (3)
Class B (3)
Charlotte Burns WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Veronica Sara O'Neill SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
imogen duncan BTS Great Britain Great Britain
Children female -40 kg (4)
Class A (2)
Olivia Armstrong WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rachel Atkinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (2)
Jacqueline Rosales South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Shauna Farrell South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Children female -44 kg (3)
Class B (3)
Amelia Hawkins TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Isobel McDonald WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mille Hopper TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Children male -24 kg (3)
Class B (3)
Logan Johnson BTS Great Britain Great Britain
Sonny Sweeting TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Zar Torley Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Children male -26 kg (5)
Class A (1)
Gethin Williams Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
Chad Centeno Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Kabir Ahmad Heart of England England England
Kieren Bentley Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Noor Haytham Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Children male -29 kg (7)
Class A (1)
Ethan Crosslamd Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (6)
Ming Xu He Heart of England England England
Noah Duffin TDO TKD Great Britain Great Britain
Peter Marth Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Zak Mihajlovic Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
logan brookes BTS Great Britain Great Britain
sebastian williamson BTS Great Britain Great Britain
Children male -32 kg (6)
Class A (1)
Alex Sherratt BTS Great Britain Great Britain
Class B (5)
Alfie Sykes Team Ultimate Great Britain Great Britain
Eden Mulholland Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Henry Longthorne TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Ki'Val Fairhurst Team Ultimate Great Britain Great Britain
Shaan Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Children male -36 kg (6)
Class A (1)
Rhys Fyffe Noble Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (5)
Alan Whitehead Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Anas Halim Heart of England England England
James Green Heart of England England England
NATHAN JENNINGS WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
niall horton BTS Great Britain Great Britain
Children male -40 kg (5)
Class A (1)
Jamal Aidan Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (4)
Kevin Yeboah SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Miles Heslop Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Steve Mahesh South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
kai chomanicz BTS Great Britain Great Britain
Children male -44 kg (4)
Class B (4)
Jayden Mooney Fearless Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Kaden Miller TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Leon Boyne Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Thomas Hayhurst Cumbria Taekwondo England England
Cadets female -29 kg (2)
Class A (2)
Caitlin Gillott Team Ultimate Great Britain Great Britain
Shannon Larkin Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Chloe Cunliffe Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Cadets female -37 kg (5)
Class A (5)
Emma Cahill South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Eve Htut Wales Taekwondo Wales Wales
Jasmine Hernon Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Niamh Ryan Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Weronika Zaprzalka Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets female -41 kg (4)
Class A (4)
Auguste Kilmantaviciute Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Jena Al-Hashimi Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Maja Brzozowska Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Nessa Murphy Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets female -44 kg (3)
Class A (2)
Matilda Dolby QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Megan Hayhurst Cumbria Taekwondo England England
Class B (1)
Natasha Higgins Heart of England England England
Cadets female -47 kg (4)
Class A (3)
Baran Norouzi Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Honey Bowman-Snape Team Ultimate Great Britain Great Britain
lianna harrison Koryo England England
Class B (1)
Lisabeth Mahesh South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Cadets female -51 kg (4)
Class A (4)
Hanna Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Isabella Congreve Team Ultimate Great Britain Great Britain
Macey Hennessey Team Ultimate Great Britain Great Britain
melia horton BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (3)
Class A (3)
Leyla Palser Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Morgan Curtis Koryo England England
REBECCA BATTISTA Cumbria Taekwondo England England
Cadets female -59 kg (2)
Class A (1)
Sabrina Burke South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Class B (1)
Brogan Wilson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (4)
Class A (2)
Jayden Elson Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Owen Bluint Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (2)
James McGovern South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Shae Yambao South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Cadets male -37 kg (9)
Class A (5)
Andrew Doran Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Kevin Booth WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mhouad Nour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Nathan Lamb WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Wasm Zarie Heart of England England England
Class B (4)
Aidan Bowes TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Jake Moran Fearless Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Tyler Marshall TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Tyler Heslop Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (6)
Class A (4)
Leo Martin WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lincoln Littler Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Rhys Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Zak Angell Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Alfie Gisbourne TDO TKD Great Britain Great Britain
jude williamson BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (2)
Class A (2)
Mathew Lindley QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
troy bowker BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -49 kg (8)
Class A (5)
Adam Daniel Koryo England England
Leo Creasy Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Oliver Dyson Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Owen Wraight Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Sean Byrne South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Class B (3)
Ben Nugent South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Riley Pettigrew Cumbria Taekwondo England England
Zaiden Brookes BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (1)
Class B (1)
Benedict Centeno Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets male -61 kg (1)
Class B (1)
Awyer Sadiq Heart of England England England
Juniors male -45 kg (4)
Class A (2)
Ben Dreaves WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zack Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Eoin Rosales South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
blaydon holmes BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (3)
Class A (3)
Harry Mallinson Koryo England England
Joshua Long TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Ryan Doyle South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Juniors male -51 kg (1)
Class B (1)
Jay Fleming Koryo England England
Juniors male -55 kg (2)
Class A (2)
Rhys Williams Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Theo Harrison TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (2)
Class A (2)
Kai Law Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Soud Soud Heart of England England England
Juniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Edward Green Heart of England England England
Leroy Dilandu South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Juniors male -68 kg (1)
Class A (1)
Owen Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (2)
Class A (2)
Adil Sayyed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Bailey Walsh Wales Taekwondo Wales Wales
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Aoibh Murphy Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Juniors female -49 kg (3)
Class A (2)
Gerda Meistininkaite Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Sophia Khan QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Maisie Hockey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (3)
Class A (2)
Abby Gorman South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Alanya Blurton BTS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Isabelle Hockey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (2)
Class A (2)
Jamila Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Kimberley Barnes Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (4)
Class A (4)
Chloe Roberts BTS Great Britain Great Britain
Ella Sands Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Kaitlyn Long TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Katie Turland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (5)
Class A (5)
Alice Burns WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Chloe Borg Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ellie Neal Koryo England England
Grace McConchie Team Ultimate Great Britain Great Britain
Kendall Aldridge Murphy WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
Arwen Williams Empire Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Taylor Curtis Koryo England England
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
Kristina Lees Jeon-sa Taekwondo Great Britain Great Britain
Tia Mlinaric Koryo England England
Seniors female -57 kg (5)
Class A (5)
Bahar Rashidi Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ella Sands Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Jamila Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Samar Malik SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Zainab Sumar SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (5)
Class A (3)
AIDE DIVINE ROSEMARY OMON EDO STATE TAEKWONDO Nigeria Nigeria
Lorna Greatbatch BTS Great Britain Great Britain
Ruth May Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (2)
Adriana Jhita SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Kelley Gorman Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Kelly Moran Fearless Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Seniors male -58 kg (2)
Class A (2)
Jamie Berrow BTS Great Britain Great Britain
Luke Jones QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors male -63 kg (6)
Class A (4)
Adam Nugent South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Ibrahim Azizi SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Leroy Dilandu_ South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Shahzada Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (2)
Christian Farelly South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Khusar Mohammed Heart of England England England
Seniors male -68 kg (1)
Class A (1)
harry aitken BTS Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (6)
Class A (6)
Camran Hassan Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Eoghan Gorman South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Jack Waddicar Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Joshua Levers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Mohammad Shirvani South Dublin Taekwondo Ireland Ireland
Sajed Ammari SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Seniors male -87 kg (2)
Class A (2)
Aaron Leith Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
Luke Allott Lion Taekwondo Great Britain Great Britain