Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

1st WALES TAEKWONDO INTERNATIONAL CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 1 July 2018
  • Deadline
  • 22 June 2018
  • Competitors
  • 238 / 300
  • Location
  • Sport Wales National Centre
  • CF11 9SW
  • Sophia Gardens, Cardiff, South Wales
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED

Downloads

BLANK WAITING LISTBLANK WAITING LIST
The 1st Wales Taekwondo International Championships The 1st Wales Taekwondo International Championships

Competitors (238)

Pee Wee female -18 kg (1)
Class B (1)
Belle Htut Wales Taekwondo Wales Wales
Pee Wee female -20 kg (1)
Class B (1)
Miley Stephenson K.B.B.A - TEAM GB England England
Pee Wee female -24 kg (4)
Class B (4)
Emily Correia TDO TKD Great Britain Great Britain
Molly Brown Wales Taekwondo Wales Wales
Niamh Williams Wales Taekwondo Wales Wales
Poppy Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Pee Wee female -26 kg (2)
Class A (1)
SK Salma Mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Leyla Heirene Wales Taekwondo Wales Wales
Pee Wee female +26 kg (2)
Class B (2)
Georgia Paul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Kajal Maan Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Pee Wee male -18 kg (3)
Class B (3)
Kenzie Lawson QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Robert Lee Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
max-lee johnson BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (3)
Class B (3)
Elliott Stokes TEAM WATERSIDE England England
Logan Johnson BTS Great Britain Great Britain
joshua sherratt BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (5)
Class B (5)
Antoine Dorange-Read Bluewave England England
Callum Bowden TDO TKD Great Britain Great Britain
Luke Cottell TEAM WATERSIDE England England
Tate Cecil Chung Yong Taekwondo Academy England England
dominic brown BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -24 kg (2)
Class A (1)
Denzel Lopez Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (1)
Rio Revill TDO TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee male -26 kg (1)
Class B (1)
John Lee Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Pee Wee male +26 kg (7)
Class A (2)
Jake Leighton Wales Taekwondo Wales Wales
SK Salah Mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (5)
Ibrahim Siraj AR Team England England
Jimmy Sargent Wales Taekwondo Wales Wales
Noah Duffin TDO TKD Great Britain Great Britain
Samuel Kealey TDO TKD Great Britain Great Britain
Tyler Jones Wales Taekwondo Wales Wales
Children female -26 kg (5)
Class B (5)
Bobbie Leech QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Eloise Grant BTS Great Britain Great Britain
Jasmine Hoy BTS Great Britain Great Britain
Loretta Heath TEAM WATERSIDE England England
Olivia Taylor Wales Taekwondo Wales Wales
Children female -29 kg (4)
Class A (1)
SK Yasmin Orfi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (3)
Lilly Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Pippa Watt BTS Great Britain Great Britain
Shanelle Gannaway BTS Great Britain Great Britain
Children female -32 kg (3)
Class B (3)
Amelie Owen Wales Taekwondo Wales Wales
Eve Woodley Thomas Wales Taekwondo Wales Wales
amy nutbrown South Hams TKD Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (3)
Class B (3)
Udora Chen Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
erin morris BTS Great Britain Great Britain
imogen duncan BTS Great Britain Great Britain
Children female -40 kg (2)
Class B (2)
Chloe pritchard Wales Taekwondo Wales Wales
Tianna Klaric SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children male -26 kg (4)
Class A (1)
Joshua Doce Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (3)
Joe Gomersall TCGB BJ Academy England England
Marcel Dabrowski TDO TKD Great Britain Great Britain
Tyron Bowden-Martin K.B.B.A - TEAM GB England England
Children male -29 kg (5)
Class A (3)
Ahan Sen Bluewave England England
Alex Sherratt BTS Great Britain Great Britain
Owen Pepper BTS Great Britain Great Britain
Class B (2)
Adam Maremi AR Team England England
Alexander Draper-Eustace Wales Taekwondo Wales Wales
Children male -32 kg (8)
Class A (2)
Hayden Challenger SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
ashton dawson BTS Great Britain Great Britain
Class B (6)
Conor Williams Wales Taekwondo Wales Wales
Edward Catchpole TCGB BJ Academy England England
Frankie Cecil Chung Yong Taekwondo Academy England England
Mohammed Kidan AR Team England England
Owen Hignell Wales Taekwondo Wales Wales
niall horton BTS Great Britain Great Britain
Children male -36 kg (8)
Class B (8)
Charlie Barret Wales Taekwondo Wales Wales
Giordano Baquero-Easton Bluewave England England
Harvey Bowden TDO TKD Great Britain Great Britain
Mick Davies Wales Taekwondo Wales Wales
Taylor Palmer Bluewave England England
Tyler Revill TDO TKD Great Britain Great Britain
kai chomanicz BTS Great Britain Great Britain
mariano Gomez Wales Taekwondo Wales Wales
Children male -40 kg (5)
Class A (1)
Nissean Maan Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (4)
BRENDAN DAWSON BTS Great Britain Great Britain
Daniel Pond TCGB BJ Academy England England
Omar Sow South Hams TKD Great Britain Great Britain
Oscar Gowers TCGB BJ Academy England England
Children male -44 kg (5)
Class B (5)
Alastair Paguay-Stewart Chung Yong Taekwondo Academy England England
Henry Alison Wales Taekwondo Wales Wales
Kenzie Harris K.B.B.A - TEAM GB England England
Lucas Najm Wales Taekwondo Wales Wales
ross sharp BTS Great Britain Great Britain
Children male -48 kg (1)
Class B (1)
Liam Murphy Wales Taekwondo Wales Wales
Cadets female -29 kg (3)
Class A (2)
Josie Williams Wales Taekwondo Wales Wales
Phoenix Goodman BTS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Paris Wateridge BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (4)
Class A (4)
Eve Htut Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Leona Cullen BTS Great Britain Great Britain
Tegan Paynter BTS Great Britain Great Britain
molly cartwright South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (1)
Class A (1)
Holly Pepper BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (1)
Class B (1)
Josephine Parrott TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets female -44 kg (2)
Class A (2)
Aimee Hill QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
melia horton BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (5)
Class A (2)
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Ruby Lee (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (3)
Alanya Blurton BTS Great Britain Great Britain
Grace Cole Wales Taekwondo Wales Wales
Tegan David Wales Taekwondo Wales Wales
Cadets female -55 kg (1)
Class A (1)
Julia Maslowska TDO TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
adele williamson BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (7)
Class A (2)
SK Cullen Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tristan Neill TEAM WATERSIDE England England
Class B (5)
Amiri Jarrett SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jack Barwick Chung Yong Taekwondo Academy England England
Katiso Mahlangu SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Mahin-Ahmed Chowdhury Hadri Taekwondo England England
max archbold QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (5)
Class A (3)
Jack Rowley BTS Great Britain Great Britain
Oliver Webster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Wade James QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Atang Mahlangu SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Lewis Pond TCGB BJ Academy England England
Cadets male -41 kg (10)
Class A (3)
Charlie Sharp Chung Yong Taekwondo Academy England England
Iestyn Paul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Keegan Parsons QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (7)
Abbas Butt AR Team England England
Abu Raziev AR Team England England
Arber Musaja SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
George Amos BTS Great Britain Great Britain
John Paul Villena Wales Taekwondo Wales Wales
Thomas Hedges Wales Taekwondo Wales Wales
troy bowker BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (4)
Class A (2)
Oliver Dyson K.B.B.A - TEAM GB England England
Samuel Doce Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (2)
Alex Phipps South Hams TKD Great Britain Great Britain
Ethan Wilson Chung Yong Taekwondo Academy England England
Cadets male -49 kg (2)
Class A (2)
Elyesa Yazici Sportschule Ertan Rottenburg e.V. Germany Germany
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Cadets male -53 kg (1)
Class A (1)
SK Yassin Orfi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (1)
Class B (1)
Carwyn John Wales Taekwondo Wales Wales
Juniors male -45 kg (2)
Class A (1)
Liam Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Toby Ratterley TEAM WATERSIDE England England
Juniors male -48 kg (3)
Class A (3)
Caden Cunningham QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Marcus Brown QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ryan Martin BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (2)
Class A (1)
Simon Walker TCGB BJ Academy England England
Class B (1)
Kriya Pahimna Wales Taekwondo Wales Wales
Juniors male -55 kg (4)
Class A (1)
Obied Meghrawi SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Akram Hussain Hadri Taekwondo England England
Ben Tudor TEAM WATERSIDE England England
Tae Keyse Wales Taekwondo Wales Wales
Juniors male -59 kg (6)
Class A (4)
Alex Foster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Luke Jones QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Michael Goodwin Wales Taekwondo Wales Wales
aaron Mcardle South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (2)
Nevin Chellappah Hadri Taekwondo England England
cameron morris BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Cory Cook SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
mathew howell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors male -68 kg (4)
Class A (4)
Adam Foster Wales Taekwondo Wales Wales
Adam Foster SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
James Kitson Wales Taekwondo Wales Wales
harry aitken BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -78 kg (1)
Class B (1)
Liam Donaghy Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Rebecca Weir QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Aaliyah Powell QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Jaden Cullen BTS Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (4)
Class A (2)
Grace Chandler SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Teona Uncles Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (2)
Emma Feetham K.B.B.A - TEAM GB England England
kate Catalla Wales Taekwondo Wales Wales
Juniors female -55 kg (3)
Class A (2)
Chloe Roberts BTS Great Britain Great Britain
Isabelle Whitmore SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Katie Eley Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Juniors female -59 kg (2)
Class A (1)
Bethany Burt Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (1)
Jade Appleby BTS Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
SK Ilhan Ismail (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (1)
Class A (1)
Natasha Staddon TEAM WATERSIDE England England
Seniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Isra Ilyas TCGB SUTKD Great Britain Great Britain
Jeamy Navarro-schrank BTS Great Britain Great Britain
Jennifer Appleby BTS Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Hannah Walker Wales Taekwondo Wales Wales
Keita Enfield Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Seniors female -53 kg (4)
Class A (4)
Emily Walker Wales Taekwondo Wales Wales
Laurie Richardson Trison Taekwondo England England
SARAH FARTHING Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Sophie Bladek British Army England England
Seniors female -57 kg (4)
Class A (3)
Ruth May Wales Taekwondo Wales Wales
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
serine lahmouddi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Lois Smith BTS Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (2)
Class A (2)
Bethany Burt Wales Taekwondo Wales Wales
Lorna Greatbatch BTS Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (2)
Class B (2)
Hayley Hoyle Wales Taekwondo Wales Wales
emily cartwright South Hams TKD Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (1)
Class B (1)
Rebecca Hignell Wales Taekwondo Wales Wales
Seniors male -54 kg (6)
Class A (1)
Susan Limbu Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (5)
Aman Shahid Hadri Taekwondo England England
Kyle Bear TEAM WATERSIDE England England
Kyle HUMPHREYS QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nadeem Shahriyar Hadri Taekwondo England England
Yasser Kadiri Hadri Taekwondo England England
Seniors male -58 kg (2)
Class A (1)
norbert gawrysiak BTS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Deen Ramjan Hadri Taekwondo England England
Seniors male -63 kg (5)
Class A (3)
Sameh Hussain SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Vladimir Kapustin AR Team England England
YOUSSEF JABIR Club UYEM TKD Morocco Morocco
Class B (2)
Chris Ali British Army England England
Marco Pelado Aldis Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -68 kg (8)
Class A (5)
ACHRAF EL GHONNAJI Club UYEM TKD Morocco Morocco
Jason Bevan Trison Taekwondo England England
Jay Patel Chung Yong Taekwondo Academy England England
Michael Gorin Sportschule Ertan Rottenburg e.V. Germany Germany
harry aitken BTS Great Britain Great Britain
Class B (3)
Luke Lynch Wales Taekwondo Wales Wales
Oskar Gawron Hadri Taekwondo England England
Zac Kellaway Chung Yong Taekwondo Academy England England
Seniors male -74 kg (5)
Class A (3)
SK ash Islam (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seegejs Sergejevs AR Team England England
ZAKARIA ASTOUR Club UYEM TKD Morocco Morocco
Class B (2)
Oliver Callis British Army England England
Shaquille McCalman Aldis Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -80 kg (4)
Class A (1)
David Howcroft Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (3)
Ashley Allen Hadri Taekwondo England England
Nawaf Kadhim Aldis Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Piotr Manasterski SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -87 kg (5)
Class A (3)
Aaron Leith Harrogate K.T.A. GBR Great Britain Great Britain
KHALID OUASSIF Club UYEM TKD Morocco Morocco
Osman Yildirim Aldis Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Jeremy Browne Hadri Taekwondo England England
Kevin Simmons SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male +87 kg (2)
Class A (2)
Morgan Meredith Wales Taekwondo Wales Wales
rory Trison Trison Taekwondo England England
Veterans female -67 kg (1)
Class B (1)
Hayley Hoyle Wales Taekwondo Wales Wales
Veterans female +67 kg (2)
Class B (2)
Omenebele Ossal BTS Great Britain Great Britain
Rebecca Hignell Wales Taekwondo Wales Wales
Veterans male -80 kg (4)
Class A (4)
Matthew O?Donnell Rapid-fire TKD England England
Mo Mosfar Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Mohammed Ibrahim SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Paul Owens Wales Taekwondo Wales Wales
Veterans male +80 kg (6)
Class A (3)
Gavin David Wales Taekwondo Wales Wales
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Yamikani Guba British Army England England
Class B (3)
Arran McGregor Wales Taekwondo Wales Wales
Sean Allport British Army England England
paul bowen Wales Taekwondo Wales Wales