Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2019 WLM OPEN CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 2 June 2019
  • Deadline
  • 24 May 2019
  • Competitors
  • 48 / 200
  • Location
  • KNOWLSEY LEISURE & CULTURAL PARK
  • L36 6EG
  • Longview Lane, Knowsley, Liverpool
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED

Downloads

BLANK WAITING LISTBLANK WAITING LIST
WLM TAEKWONDO PACK 2019WLM TAEKWONDO PACK 2019

Competitors (48)

Pee Wee female -18 kg (1)
Class Novice (1)
Crystal Blackhurst WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -18 kg (1)
Class Novice (1)
Tyler Smith WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (1)
Class Novice (1)
Dean Blackshaw WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (2)
Class Novice (2)
Aadam Furness Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jake Jones (JJ) Team Ultimate Great Britain Great Britain
Pee Wee male -24 kg (1)
Class Novice (1)
Michael Foster WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -29 kg (1)
Class Advanced (1)
Astrid Bedford (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children female -32 kg (1)
Class Advanced (1)
Antonina Cygan Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Children female -36 kg (1)
Class Advanced (1)
Olivia Armstrong WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -40 kg (2)
Class Advanced (1)
Rachel Atkinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Charlotte Burns WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -44 kg (1)
Class Novice (1)
ISOBEL MACDONALD WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -26 kg (1)
Class Advanced (1)
JOSEPH MCGRADY WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -32 kg (1)
Class Novice (1)
Zak Mihajlovic Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Children male -36 kg (2)
Class Novice (2)
ELLIOTT HAWKSEY WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nathan Jennings WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -44 kg (1)
Class Novice (1)
Leon Boyne Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Children male +48 kg (1)
Class Advanced (1)
Ricardo Williams (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (2)
Class Advanced (2)
Mia Hadfield WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shannon Larkin Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets female -37 kg (2)
Class Advanced (1)
Jasmine Hernon Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Class Novice (1)
Weronika Zaprzalka Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets female -41 kg (1)
Class Advanced (1)
Nessa Murphy Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets female -47 kg (1)
Class Advanced (1)
Bo Ayers WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (3)
Class Advanced (3)
Honey Bowman-Snape Team Ultimate Great Britain Great Britain
Isabella Congreve Team Ultimate Great Britain Great Britain
Macey Hennessey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (2)
Class Advanced (1)
Abby Kinsella Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Class Novice (1)
Brogan Wilson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (1)
Class Advanced (1)
Rhys Crowe WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (2)
Class Advanced (2)
Andrew Doran Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Kevin Booth WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (4)
Class Advanced (2)
Aaron Bedford (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Nathan Lamb WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Evan Keogh Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Joshua Timmon Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets male -45 kg (1)
Class Advanced (1)
Leo Martin WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (3)
Class Advanced (3)
Ben Dreaves WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jacob Wishart WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kai Tomkins (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (2)
Class Advanced (2)
Elliott Peck (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Neo Moores (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (1)
Class Advanced (1)
Alfie Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (1)
Class Novice (1)
Maisie Hockey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (1)
Class Novice (1)
Isabelle Hockey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (1)
Class Advanced (1)
Rebecca Rowan WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (2)
Class Advanced (2)
Alice Burns WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kendall Aldridge-Murphy WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain