Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2019 WLM OPEN CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 2 June 2019
  • Deadline
  • 27 May 2019
  • Competitors
  • 124 / 200
  • Location
  • KNOWLSEY LEISURE & CULTURAL PARK
  • L36 6EG
  • Longview Lane, Knowsley, Liverpool
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED

Downloads

BLANK WAITING LISTBLANK WAITING LIST
WLM TAEKWONDO PACK 2019WLM TAEKWONDO PACK 2019

Competitors (124)

Pee Wee female -18 kg (2)
Class Novice (2)
Crystal Blackhurst WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Gabriella Pettigrew Cumbria Taekwondo England England
Pee Wee female -20 kg (2)
Class Novice (2)
Belle Htut Llantwit Major / Wales Taekwondo Wales Wales
Sarah Lawler Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -26 kg (1)
Class Novice (1)
Ikrah Hussain (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee female +26 kg (2)
Class Novice (2)
Mya Lightley Cumbria Taekwondo England England
Saphia Tinsley Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -18 kg (1)
Class Novice (1)
Tyler Smith WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (1)
Class Novice (1)
Dean Blackshaw WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (2)
Class Novice (2)
Aadam Furness Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jake Jones (JJ) Team Ultimate Great Britain Great Britain
Pee Wee male -24 kg (2)
Class Novice (2)
Frederick O'Brien Radford (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Zackariya Karim (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee male -26 kg (2)
Class Novice (2)
Joshua Howat TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Michael Foster WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male +26 kg (1)
Class Novice (1)
James Larkin Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Children female -24 kg (1)
Class Novice (1)
Poppy Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Children female -26 kg (1)
Class Advanced (1)
Alexandra Thompson ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Children female -29 kg (1)
Class Novice (1)
Leyla Heirene Llantwit Major / Wales Taekwondo Wales Wales
Children female -32 kg (6)
Class Advanced (5)
Antonina Cygan Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Astrid Bedford (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Carla Gardiner Cumbria Taekwondo England England
Gina Bene-Hamill (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Lily Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Class Novice (1)
Amelia Hird (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (1)
Class Advanced (1)
Chloe Thorpe ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Children female -40 kg (5)
Class Advanced (2)
Olivia Armstrong WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rachel Atkinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Charlotte Burns WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Layla Cotter QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Willow Rigg Cumbria Taekwondo England England
Children female -44 kg (1)
Class Novice (1)
ISOBEL MACDONALD WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -26 kg (4)
Class Advanced (1)
JOSEPH MCGRADY WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Caden White (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Chad Centeno Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Sonny Sweeting TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Children male -29 kg (4)
Class Advanced (3)
Ethan Crossland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jacob Kelley QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tyler Doherty Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Class Novice (1)
Thomas Morphet ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Children male -32 kg (4)
Class Advanced (1)
Daniel Liggat GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Class Novice (3)
Nathan Lawler Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Peter Marth Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Zak Mihajlovic Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Children male -36 kg (6)
Class Advanced (3)
Leo-James Adams GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Reuben Lazenby-wood Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Xander Craven-Smith Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Alan Whitehead Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
ELLIOTT HAWKSEY WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Eden Mulholland (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children male -40 kg (5)
Class Advanced (1)
Lucas Tobin GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Class Novice (4)
Archie O'Brien (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Charlie Lockyer ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Euan Robinson ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Nathan Jennings WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -44 kg (2)
Class Novice (2)
Leon Boyne Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Thomas Hayhurst ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Children male +48 kg (1)
Class Advanced (1)
Ricardo Williams (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (2)
Class Advanced (2)
Mia Hadfield WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shannon Larkin Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets female -37 kg (3)
Class Advanced (3)
Aleaha Thompson ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Eve Htut Llantwit Major / Wales Taekwondo Wales Wales
Weronika Zaprzalka Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets female -41 kg (3)
Class Advanced (3)
Jasmine Hernon Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Olivia Hollister ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Robyn Chambers ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (3)
Class Advanced (2)
Megan Hayhurst ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Nessa Murphy Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Class Novice (1)
Nia Williams Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Cadets female -47 kg (2)
Class Advanced (2)
Bo Ayers WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Phoebe Knight Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets female -51 kg (6)
Class Advanced (5)
Amelie Harrison Cumbria Taekwondo England England
Hanna Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Isabella Congreve Team Ultimate Great Britain Great Britain
Lilli Stinchcombe Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Macey Hennessey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Kaitlin Riley (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (1)
Class Advanced (1)
Ruby Lee (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (3)
Class Advanced (2)
Abby Kinsella Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Rebecca Battista ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Class Novice (1)
Brogan Wilson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (6)
Class Advanced (5)
Aidan Clark-Horgan (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Alexander Gravil ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Finn Sands Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Jayden Elson Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Rhys Crowe WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Cody Simpson (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (2)
Class Advanced (2)
Andrew Doran Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Kevin Booth WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (4)
Class Advanced (3)
Nathan Lamb WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Thomas Williams Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Thomas Liggat GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Class Novice (1)
Joshua Timmon Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Cadets male -45 kg (3)
Class Advanced (3)
Aaron Bedford (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Leo Martin WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lincoln Littler Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Cadets male -49 kg (3)
Class Novice (3)
Evan Keogh Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Finn Labong Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Riley Petigrew ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Cadets male -53 kg (2)
Class Advanced (2)
Benedict Centeno Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Harry Westmorland Cumbria Taekwondo England England
Cadets male -57 kg (2)
Class Advanced (1)
Joshua Tobin GA-JOK TAEKWONDO ACADEMY England England
Class Novice (1)
Edwin Hui ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Cadets male -61 kg (1)
Class Advanced (1)
Max Archbold QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (4)
Class Advanced (4)
Aaron Nicholls Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Ben Dreaves WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jacob Wishart WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kai Tomkins (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (1)
Class Novice (1)
Syed Muhammad Anas (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (3)
Class Advanced (3)
Ben Meyrick Llantwit Major / Wales Taekwondo Wales Wales
Elliott Peck (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Neo Moores (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (1)
Class Advanced (1)
Harry Bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Juniors male -73 kg (2)
Class Advanced (2)
Alfie Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Zak Lambert Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (1)
Class Advanced (1)
Lucy Ashton Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (1)
Class Advanced (1)
Jamila Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Juniors female -59 kg (1)
Class Advanced (1)
Rebecca Rowan WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (2)
Class Advanced (2)
Ella Sands Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Kendall Aldridge-Murphy WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (2)
Class Advanced (2)
Alice Burns WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Amy Bone TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (1)
Class Advanced (1)
Harleen Kaur (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (1)
Class Novice (1)
Nathan Abbott Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain