Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Euregio Cup

  • Tournament dates
  • 3 November 2018
  • Deadline
  • 27 October 2018
  • Competitors
  • 254 / Unlimited
  • Location
  • Germany Germany

Downloads

Ausschreibung Euregio Cup 2018Ausschreibung Euregio Cup 2018
Outline Euregio Cup 2018 englishOutline Euregio Cup 2018 english
PosterPoster

Competitors (254)

Juniors D female -22 kg (1)
Class II (1)
Liv Philine Schroeter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D female -24 kg (6)
Class II (6)
Aliki Zafiris TKD Swisttal Germany Germany
Emma Kahlhofer TKD Swisttal Germany Germany
Isra Avci TKD Swisttal Germany Germany
Leticia Schmitz TG Nettetal Germany Germany
Marie Zilz TKD Swisttal Germany Germany
Romaissa Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors D female -26 kg (2)
Class II (2)
Alina Grebin TG Nettetal Germany Germany
Nilda Oektem LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D female -29 kg (4)
Class II (4)
Aleyna Kayahan LT Sports Germany Germany
Anastazja-Loana Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Elena Lampariello Keumgang Genk Belgium Belgium
Johanna Wulfert LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D female -32 kg (1)
Class II (1)
Firdaous Salhi AC - Ückerath Germany Germany
Juniors D female -38 kg (2)
Class II (2)
Anna Melzenbach TKD Swisttal Germany Germany
Lea Lailani Winkelmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D male -22 kg (2)
Class II (2)
Maximilian-Etienne Gottschalk T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Vishaal Pakirathan LT Sports Germany Germany
Juniors D male -24 kg (4)
Class II (4)
Alaa Al-Laham LSG Taekwondo Team Germany Germany
Alem Krak Team Muensterland Germany Germany
Aurelian Lam Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Noa Straub TKD Swisttal Germany Germany
Juniors D male -26 kg (4)
Class II (4)
Jacob Trinks LSG Taekwondo Team Germany Germany
Leon Boettcher TG Nettetal Germany Germany
Miguel Machado-Perreira TKD Swisttal Germany Germany
Ricardo Santoni Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Juniors D male -32 kg (5)
Class II (5)
Ahston Lam TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Feres Mojaddedi LSG Taekwondo Team Germany Germany
Oliver Ploch TKD Swisttal Germany Germany
Sammy Granow Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Vadim Goyan T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D male -38 kg (1)
Class II (1)
Vincent Koch AC - Ückerath Germany Germany
Juniors C female -27 kg (9)
Class I (2)
Annika Zimmerling TKD Swisttal Germany Germany
Nosanin Bolandin TKD Swisttal Germany Germany
Class II (7)
Amila Avdovic Team Muensterland Germany Germany
Dina Colakovic Team Muensterland Germany Germany
Ela-Eyluel Celik LT Sports Germany Germany
OCELIANE PIERARD Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Sude Iscan LT Sports Germany Germany
Ylva Paradiso Keumgang Genk Belgium Belgium
Zoe Klumb Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Juniors C female -29 kg (6)
Class I (2)
Leni Juterzenka TKD Swisttal Germany Germany
Saphira Schmitz TG Nettetal Germany Germany
Class II (4)
Badji Serina Keumgang Diest Belgium Belgium
Ecrin Yigit Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Leonara Hajdini T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Serina Badji Keumgang Diest Belgium Belgium
Juniors C female -32 kg (9)
Class I (2)
Novi Nelissen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seraphia Lam Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Class II (7)
CHARLOTTE BUA Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Esmee van Eerd Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Linnea von Ratingen TG Nettetal Germany Germany
OLIVIA PICCI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Tugce Nigdeli LT Sports Germany Germany
Uljana Schwarz Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Yliana simone Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors C female -35 kg (7)
Class I (1)
Ashley Sosna T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (6)
Elien Rabaut Keumgang Diest Belgium Belgium
Ezgi-Hatice Celik LT Sports Germany Germany
Francesca Santoni Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Hannah Laenens Keumgang Diest Belgium Belgium
Joelle von Ratingen TG Nettetal Germany Germany
Victoria Goyan T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -39 kg (5)
Class I (2)
Amely Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Nashira Shaslamidis Keumgang Genk Belgium Belgium
Class II (3)
Angelina Melzenbach TKD Swisttal Germany Germany
Roksana Kobierowska Sport-Treff-Helene Germany Germany
kaoutar Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors C female -43 kg (3)
Class I (1)
Hasiba Colakovic Team Muensterland Germany Germany
Class II (2)
Leonie Kniefert TG Nettetal Germany Germany
Sophie Zilz TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C female -47 kg (3)
Class II (3)
Iclal Koparan Keumgang Genk Belgium Belgium
Lore Cuypers Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Nisa Avci TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C female -52 kg (1)
Class I (1)
Alina Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Juniors C male -27 kg (9)
Class I (4)
Dennis Baehr TG Nettetal Germany Germany
Jonas Platzeck TKD Swisttal Germany Germany
Lean Weiss TKD Swisttal Germany Germany
Nils Jungmann TKD Swisttal Germany Germany
Class II (5)
Adriaan Van Bommel Keumgang Diest Belgium Belgium
Ekrem Ismailov T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ilja Schwarz Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Leon Bolik Team Muensterland Germany Germany
Leroy van Ratingen TG Nettetal Germany Germany
Juniors C male -29 kg (10)
Class I (1)
Daniel Hirsch TKD Swisttal Germany Germany
Class II (9)
Bastian Senzel T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Corvin Leven AC - Ückerath Germany Germany
Davut Mehmet Kayahan LT Sports Germany Germany
Denis Pogromski Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Emir Aydin LT Sports Germany Germany
Leonard Van den Bergh TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Majid Hopic LT Sports Germany Germany
Marlo Simon Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Maximilian Schmidt TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C male -32 kg (6)
Class I (2)
Arijan Arnautovic Team Muensterland Germany Germany
FEYYAZ GUEMUES TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Class II (4)
Aywen Yuen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ercihan Celik LT Sports Germany Germany
Robin Epp TKD Swisttal Germany Germany
Tjamiro Weinbrod Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors C male -35 kg (11)
Class I (5)
Christopher Gottschalk TKD Swisttal Germany Germany
Dev Singh Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Mylo Tacq Keumgang Diest Belgium Belgium
Noah Fichtner Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Samuel Lam Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Class II (6)
Davresh Ardla T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Jonathan-Constantin Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Muhammed Zeyd Oezdamar LT Sports Germany Germany
Norman Walter TKD Swisttal Germany Germany
Taykut Ali Oez LT Sports Germany Germany
Vaninbroukx Lander Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Juniors C male -39 kg (3)
Class II (3)
Bo Weinberger AC - Ückerath Germany Germany
Nayan Can Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Simon Spohr LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C male -43 kg (1)
Class I (1)
Alexander Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Juniors C male -47 kg (2)
Class II (2)
Janus Odendahl LSG Taekwondo Team Germany Germany
WASSIM MAHMOUDI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Juniors C male -52 kg (2)
Class II (2)
Louis Engels T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Luis Unkelbach TKD Swisttal Germany Germany
Juniors B female -29 kg (2)
Class I (1)
Albana Matay TKD Swisttal Germany Germany
Class II (1)
Machnaz Rayabi TKD Swisttal Germany Germany
Juniors B female -37 kg (6)
Class I (5)
Alicia Juarez Banos Keumgang Diest Belgium Belgium
Aresu Bolandin TKD Swisttal Germany Germany
Caroline Volders Keumgang Diest Belgium Belgium
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Noelle Strude AC - Ückerath Germany Germany
Juniors B female -41 kg (7)
Class I (4)
Celine Jans Keumgang Diest Belgium Belgium
MANAL ELKHISSIIN Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mayla Aubke VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Class II (3)
Hameyra Yigit Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Jasmin Webert VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Jeanne Best Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Juniors B female -44 kg (4)
Class I (2)
Inga Schleussinger VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
SARAH CHAARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Class II (2)
Hatice Akmese LT Sports Germany Germany
Ieracitano Nyka Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors B female -47 kg (5)
Class I (2)
Amy Lee Grieger TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Seray Narin LT Sports Germany Germany
Class II (3)
Evelyn Webert VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Learda Kastrati TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Tamara Mahr Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors B female -51 kg (3)
Class I (2)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Latifa Chaslamidis Keumgang Genk Belgium Belgium
Class II (1)
Kader Aydemir TG Nettetal Germany Germany
Juniors B female -55 kg (11)
Class I (8)
Antonia Beck TG Nettetal Germany Germany
Chaima Chibani Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Emel Karagoez TG Nettetal Germany Germany
Jill Beck TKD Swisttal Germany Germany
Julika Zimmerling TKD Swisttal Germany Germany
Liv Irlaender Team Muensterland Germany Germany
Mirac Dalgic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Viktoria Simin TKD Swisttal Germany Germany
Class II (3)
Hanna Alghoul Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Lara Vianden TKD Swisttal Germany Germany
Rafaela Simaioforidou TG Nettetal Germany Germany
Juniors B female -59 kg (3)
Class I (2)
Anna Lepp TKD Swisttal Germany Germany
Jule Irlaender Team Muensterland Germany Germany
Class II (1)
NESRIN MAHMOUDI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Juniors B female +59 kg (5)
Class I (2)
Amelie Hast Team Muensterland Germany Germany
Eda Tunc Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Class II (3)
Lea Mayer TKD Swisttal Germany Germany
Luisa Wirtz TKD Swisttal Germany Germany
Marlene Poeche LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors B male -37 kg (5)
Class I (4)
Badreddine Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Billy Dekkers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Roberto Dimitrov T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Stefan Badalov TG Nettetal Germany Germany
Class II (1)
Leon Pierre Schoth T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -41 kg (9)
Class I (8)
Arne Unrau Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Furkan Cavga TKD Swisttal Germany Germany
Genric Henke Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Joshua-Elias Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Leo Espenschied Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Maarten Lemmens Keumgang Diest Belgium Belgium
Vasileios Georgios Gkaitatzis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Ensar Iscan LT Sports Germany Germany
Juniors B male -45 kg (1)
Class II (1)
Tobias Meyendriesch TG Nettetal Germany Germany
Juniors B male -49 kg (3)
Class II (3)
Jason Gottfried VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
KAAN GUEMUES TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Pieter Wijckmans Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Juniors B male -53 kg (1)
Class I (1)
Arne Brueggemann VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors B male -57 kg (3)
Class I (1)
Daniel Uhrich TKD Swisttal Germany Germany
Class II (2)
Max Dahlmann TKD Swisttal Germany Germany
Oliver Buchert Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Juniors B male -61 kg (2)
Class I (1)
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (1)
Can Guerbuez Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Juniors B male -65 kg (1)
Class II (1)
Cihan Karabacak Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors A female -44 kg (1)
Class I (1)
AURELIE ROLAFF Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Juniors A female -46 kg (3)
Class I (3)
Aleyna Akcaalan LT Sports Germany Germany
Megan Popp TKD Swisttal Germany Germany
Sofie Lemmens Keumgang Diest Belgium Belgium
Juniors A female -49 kg (3)
Class I (3)
Jil Grebe AC - Ückerath Germany Germany
Megan Popp TKD Swisttal Germany Germany
Sophie Stoiber TKD Swisttal Germany Germany
Juniors A female -52 kg (1)
Class I (1)
Ceyda Tunc Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Juniors A female -55 kg (3)
Class I (3)
Emily Popp TKD Swisttal Germany Germany
Franziska Drucklieb AC - Ückerath Germany Germany
Lies Vicca Keumgang Diest Belgium Belgium
Juniors A female -59 kg (2)
Class II (2)
Celine Spritzer AC - Ückerath Germany Germany
DENISA OLTU Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Juniors A female -63 kg (1)
Class I (1)
Sydney Wendland Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors A female +68 kg (1)
Class I (1)
Imke Schulz Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Juniors A male -45 kg (2)
Class I (2)
LUCAS PIERARD Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Mohamed Akki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -48 kg (2)
Class I (2)
Melik Cavga TKD Swisttal Germany Germany
NOAH DUHOUX Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Juniors A male -51 kg (1)
Class I (1)
Akram Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (3)
Class I (2)
Furkan Narin LT Sports Germany Germany
Zaheer Safi TG Nettetal Germany Germany
Class II (1)
Rangel Dinkov LT Sports Germany Germany
Juniors A male -59 kg (5)
Class I (4)
Daniel Heer TKD Swisttal Germany Germany
Ieracitano Enrique Keumgang Genk Belgium Belgium
Isnaur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (1)
Philipp Webner AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A male -63 kg (5)
Class I (4)
ANAS CHAARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Niel Willems Keumgang Diest Belgium Belgium
Raoul Heurs TG Nettetal Germany Germany
Class II (1)
Lion Schoepe T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -68 kg (2)
Class I (1)
NOA HANIQUE Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Class II (1)
Furkan Kasnakci LT Sports Germany Germany
Juniors A male -73 kg (3)
Class I (2)
Tim Mehler Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Tobias Wolf Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Class II (1)
Paul Akoun-Scholten LT Sports Germany Germany
Seniors female -49 kg (2)
Class I (1)
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Class II (1)
Andrea Berger Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors female -57 kg (4)
Class I (4)
Anna Oenning Team Muensterland Germany Germany
Carolin Jaeschke KDK-Attendorn Germany Germany
Nicole Weber-Escobar Sport-Treff-Helene Germany Germany
Vanessa Engels T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (7)
Class I (4)
Ismail Tuncat LT Sports Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Michael Siemens Sport-Treff-Helene Germany Germany
Oscar Smeets Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (3)
Nicolas Jaeschke KDK-Attendorn Germany Germany
Rodions GRISKEVICS Keumgang Genk Belgium Belgium
Saidtowfig Sadat TG Nettetal Germany Germany
Seniors male -68 kg (10)
Class I (7)
Jannik Arping AC - Ückerath Germany Germany
LORIS KALALA Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Mujtaba Nasimi Sport-Treff-Helene Germany Germany
Reza Mohmmadi TG Nettetal Germany Germany
Roy Dirkx Keumgang Genk Belgium Belgium
Ugur Oezkul Sport-Treff-Helene Germany Germany
Yannik Grebe AC - Ückerath Germany Germany
Class II (3)
Ali Narin LT Sports Germany Germany
Mohammad Issa KDK-Attendorn Germany Germany
Stan Van den Bersselaar Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (3)
Class I (1)
MARCEL ROSCHANSKI TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Class II (2)
Emre Goekbulut LT Sports Germany Germany
Hasan Civelek Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany