Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

21E OPEN ZUID NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN

  • Tournament dates
  • 23 February 2019
  • Deadline
  • 16 February 2019
  • Competitors
  • 303 / 350
  • Location
  • Den Bosch
  • Netherlands Netherlands

Downloads

21e Open Zuid Nederlandse Kampioenschappen21e Open Zuid Nederlandse Kampioenschappen

Competitors (303)

Pupils female -21 kg (1)
Class C (1)
Nisaa Chalhi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (4)
Class C (4)
Helena Borgmeijer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Iliana Theochari Sport-Treff-Helene Germany Germany
Saniya Karia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Souraya Aarab TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (3)
Class B (1)
Quincy van Nieuwkerk BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Lisa Francisco Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Rehane Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (2)
Class B (1)
Aisha van den Berg Taekyon Netherlands Netherlands
Class C (1)
Roksana Raszka Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (3)
Class C (3)
Andrien VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Brendon Chui Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Julio Carrilho TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (7)
Class C (7)
Arda Aslan Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Daan Kuit Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Eren Aslan Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Gian Haan Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Imraan Azaimi Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Roman Kulas Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Viren Mahabali Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (3)
Class C (3)
Amine Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Safouan Akatbach TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Shifano Hoesenie Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (4)
Class C (4)
Aissa Bokzini SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Aleandro Matulessy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Arjuna Jacobs BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Daley van der Rijk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (2)
Class B (1)
Liwanu Imla Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mohammed Shahoud Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Pupils male -44 kg (1)
Class C (1)
Aarush Jainath Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (2)
Class C (2)
Sonja Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yousra Boukich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (10)
Class B (4)
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Ishaniya Ajodhia TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Marwa El Moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sena Ceyhan TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (6)
Amira Akatal Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Amira Amaouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Laila Boushaba Flevokick Netherlands Netherlands
Laura Vieira Marques Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Loudjen Said Flevokick Netherlands Netherlands
Melissa Hendriks Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (9)
Class B (4)
Caitlin Boer, de Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Handan Cakir TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Iris Haens Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Luna Quint Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (5)
Emine Alkir Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Hajar Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Khadija Hasni Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Kiran Hunen v Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Maram Bennani TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (12)
Class B (3)
Keyu Tang BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Neomi Verheij Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Roksana Kobierowska Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class C (9)
Amira Aarab TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Danielle Reijn Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Elif Ortabozkoyun Flevokick Netherlands Netherlands
Eva Keesom Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Jiya Mahabali Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Lina Lechheb Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Myra Pitai Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Nielle Vroegh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Ouahiba Ikan TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (2)
Class A (2)
Romy van Leeuwen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
TJ David Richard Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (1)
Class C (1)
Gina Kreij, van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (10)
Class B (2)
Denis Pogromski Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Imrane Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (8)
Fabian Gavrilete Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jesse Busscher Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kian Naradet TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Nikhil Nurmohamed Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Rayane El Arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Silvio Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Walid Harquouli TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Yilmaz Cinar Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (15)
Class A (1)
Gino van Leeuwen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (7)
Aywen Yuen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Daniel Kleeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dylan Sim Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Gianno Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Rico Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rihaan Moehamadalil SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (7)
Anas Ouirini Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Elvin Van Dijk Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Evan Haverhoek Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jeremy Boddendijk Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Sem Heijmans Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Sven Rigtering Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
yoellirich Rose Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (19)
Class B (7)
Cinar Aslan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Gio Haan Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Jordi Wyrwa Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Lewis Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sheg-La Sim Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Tobias Aktan Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Yahya Elawady Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (12)
Abdelkarim Ahmed Riekebbe Netherlands Netherlands
Abdellah Akatbach TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Davey Borst ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Dean de Ronde Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Dylan Ten Hartog Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dylan Teunissen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Gip Colleij Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Malik Astan Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Rayan Massaoudi, el Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Sipan Hawery DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Sjoerd de Brouwer Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Till Bialucha DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Aspirants male -40 kg (8)
Class A (2)
Adam Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (2)
Nikayi Engelman Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Yosri Azahaf Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (4)
Abdullaah Bakhtali Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Keegan Boks Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Osama Shahoud Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Yahya Akatbach TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (4)
Class B (1)
Liam Maasland Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (3)
Jamie Kuiper ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Luca martinali Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Vinny Nulens Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (3)
Class B (3)
Aras Coban Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Finn Ketelaars BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jayden Bronsgeest Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (1)
Class C (1)
Darren Brown DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Cadets female -37 kg (4)
Class B (4)
Bengul Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Djenna Hasni Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Leena Lalouchi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Maisa Amdari Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (3)
Class B (1)
Idanika Karssies Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (2)
Meryem Chouho TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Noura Oallal Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (5)
Class B (2)
Aya Toulih Riekebbe Netherlands Netherlands
Lhaekeysha Martijn Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (3)
Hosna Yousofzy Taekwondo United Netherlands Netherlands
Marwa Radi Flevokick Netherlands Netherlands
Noura Kaddouri Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (5)
Class A (2)
Fay Westerveld Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class B (2)
Rabia Cundogdu Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Suzanne de keizer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Lux Kuenen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (8)
Class A (1)
Annika Laura de Munnik Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class B (5)
Anandita Ajodhia TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Eva Moors Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Romessa Ben-Haddou Flevokick Netherlands Netherlands
Tamara Mahr Sport-Treff-Helene Germany Germany
Wafae Idihya Flevokick Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ola Kasialis Flevokick Netherlands Netherlands
Zakia Bouhadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (12)
Class A (3)
Danisha Weert, van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Guusje van Rossum BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Lina Akachar Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Class B (7)
Akasya Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Amy Brands Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Chaima Chibani Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jada van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Ramla Fekih TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Sara Mahdad Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class C (2)
Manal Cheikh Flevokick Netherlands Netherlands
Shristhi Desadien Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (3)
Class B (2)
Aiden Lommers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Meryem Cakir TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nada El Kandoussi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (5)
Class A (1)
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class B (3)
Ikhlasse Khattou TS Hilversum Netherlands Netherlands
Manuella Wetzer Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Thalia Belcacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (1)
Rihab El Majjaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (1)
Class C (1)
Housam Reda Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (3)
Class B (3)
Jacco de Waard Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Shymano Schoenmakers Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Tristan Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (11)
Class A (1)
Emir Kasmer Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (6)
Ayhem Alsaqaf Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Cas van den Berk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Gokay Kucukdogan Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Lenndus Lim Taekyon Netherlands Netherlands
Luke Brink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (4)
Alessandre Da Costa Abou Flevokick Netherlands Netherlands
Justin Bongsodipo Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mahdi Oualkadi Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Zubejr Sofic Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (11)
Class A (5)
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Niek Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Samuel Ipsen Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Shivan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Yesin Guney Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class B (4)
Berke Aslan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kaj Mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Mika Baan Taekwondo United Netherlands Netherlands
Mitchell Maas Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Iliass Abdellaoui TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jay Pitai Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (11)
Class A (5)
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ranesh Laldjising Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (3)
Mohamed Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
Roy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Santo Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (3)
Casper Waskowsky Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Jonah Besier Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Nasreddine El Hariti Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (8)
Class A (4)
Colin Lim Taekyon Netherlands Netherlands
Shaqir Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class B (1)
Jort Veldhof Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (3)
Danny J DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Jared Speelmans Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Rayan Lallouchen Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (11)
Class A (4)
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Hamza Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Joram Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Thijmen Schouten Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Class B (5)
Ishwar Mahabiersing Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Nassim Moussaten Riekebbe Netherlands Netherlands
Naufal Bambach Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Wasim Jaali Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Yassine Bada Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (2)
Luuk mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Rida Aouad Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (1)
Class C (1)
Achmed Shahoud Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (3)
Class A (1)
Adam El Mezziani Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (2)
Mohammed Nacer TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
karim Al Hisnawi Sijak Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (3)
Class A (2)
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Jarno Pawirosentono Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Class C (1)
Lennox Camp Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (3)
Class A (3)
Gideon van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Ilyas Idrissi SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Salaheddine Hassani Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (3)
Class A (1)
Youssri Abaghough BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (1)
Adil El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nikay van der Woning Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (7)
Class A (4)
Gijs Volkers Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (3)
Djawad Belcacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Michael Siemens Sport-Treff-Helene Germany Germany
Vito Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (3)
Class A (2)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (1)
Melih Arslan Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (6)
Class A (4)
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Koen van der Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Luke Kooiker Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (2)
Rens Bakker Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Zakarya Tajjiou Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (2)
Class A (2)
Amin Aoulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohaned Njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Tom van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class B (1)
Selma Boujama Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
Jayda Brown BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (5)
Class B (1)
Lianne Spel Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (4)
Kaoutar Radi Flevokick Netherlands Netherlands
Lauri Staghouwer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Melissa Kucukyilmaz Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Mooz Kuenen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (2)
Class C (2)
Leila Akachar TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Samia El Oualeb Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Jamie-Lee Jacobs Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Sydney Wendland Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors female -68 kg (4)
Class A (4)
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Floor Versteeg Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Tessa van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (1)
Class C (1)
Aya Elaziz Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
Kimberly Elize Roch Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Nicole Weber-Escobar Sport-Treff-Helene Germany Germany
Samirah Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Lydia Louter TS Hilversum Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Gulben Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Jamie Offerman Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Kira Strelow Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Oscar Smeets Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (7)
Class A (5)
Edgar Liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ugur Oezkul Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class C (2)
Brian Wesselink Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Damien Agustijn TS Hilversum Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (5)
Class A (4)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Radoslaw Tarnowski Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
Ted Brilhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (1)
David Schage Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (2)
Class A (1)
Mory Cisse Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (1)
Ramon de Haas Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (2)
Class A (2)
Rik Jonkman Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Salah Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (1)
Class A (1)
Carlo van Leeuwen Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands