Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Open West Nederlandse Kampioenschappen 2011

  • Tournament dates
  • 23 April 2011
  • Deadline
  • 15 April 2011
  • Competitors
  • 364 / 400
  • Location
  • Vlaskamp 3
  • 2592 AA
  • Den Haag
  • Netherlands Netherlands

Downloads

ResultsResults
UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (364)

Pupils female -24 kg (5)
Class B (1)
Ashwinie Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (4)
Anisha Ramdjwan SEONGONG Netherlands Netherlands
Jalisa Vernimmen SEONGONG Netherlands Netherlands
Loubna Belhadi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (3)
Class C (3)
Ahlam Tahiri TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Imane El arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
SUZI VELLU Ata Olympic Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (6)
Class B (3)
Jade Weidum Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Maria Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
NISA TUTUCU Ata Olympic Netherlands Netherlands
Class C (3)
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yousra El Hichou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (4)
Class C (4)
Inssaf Gaddour Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
JESSICA LUITEN Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kudret Bolat Ata Olympic Netherlands Netherlands
Nour-Houda Achachah Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (4)
Class B (2)
Haifa Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ciftci Busra SEONGONG Netherlands Netherlands
DIna Asrib Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Pupils female -44 kg (2)
Class C (2)
Amal Boukhizou TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Imane Bourathouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Pupils female -50 kg (2)
Class C (2)
Mariam Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
katinka landman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female +50 kg (1)
Class C (1)
Hajar Labbari SEONGONG Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (8)
Class B (2)
Akram Aykour Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Viresh Kalloe Gyeong-rye Netherlands Netherlands
Class C (6)
Anass El Ousrouti TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Bilal Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Deven Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Fardin Uddin TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Hamza Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Sharaf Gribe Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (11)
Class B (4)
Abdelhak Dbali Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ayoub Baalla TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Karan Kalloe Gyeong-rye Netherlands Netherlands
Reshman Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (7)
ANTHONY KOENN Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Gearvano Sewnundun SEONGONG Netherlands Netherlands
Hicham Azahriou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jabran Elyoussfi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Noah Touray Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Verschoor Luuk Jitae Sport Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (21)
Class A (2)
Viren Pherai SEONGONG Netherlands Netherlands
ravshen hohmarrow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (7)
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Bradley van Staaijeren Jitae Sport Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Varesh Ghogli SEONGONG Netherlands Netherlands
Younes Belgabli TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Zura Isebia Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
ahmet baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (12)
Ahmed Slilam TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ahmet Ozkara Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Amir Mahdi Taghawi Bayat Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Dion van den Brom Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
HASSAN EL CARMOUHI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Kevin Olieman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Kevin van Berkel ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mouad Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Redouan Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Sami Boughlala Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Yassine Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
suliaman westerkamp TC Soekandar Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (20)
Class B (8)
Akram M'Barek TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Alexander Habimana Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Damian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Nassim Essakali Riekebbe Netherlands Netherlands
OUSSAMA TARHOULI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Redouane Houdayfi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (12)
Aiman Akkabi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Diego de Hart Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Lars Bakker ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mike Post Jitae Sport Netherlands Netherlands
Mohamed Aoulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Baldane Riekebbe Netherlands Netherlands
Shivin Lachman Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Siddhart Kanhai SEONGONG Netherlands Netherlands
Tarik Challiou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yasin Selek Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
steven ruijs ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (15)
Class B (6)
Kent Morais SEONGONG Netherlands Netherlands
Ridouan Kasrioui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Rushil Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Safouane El Idrissi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Thomas Boere Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Tim Venloo TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (9)
Ayoub Ehahoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Hamza Bokzini Ata Olympic Netherlands Netherlands
MOURAD EL BAHRI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Marouane Allouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mohamed Laajab TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Othman chtrioui TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Rouwin Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Soufiane Baidaoui Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Thijs Olieman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Pupils male -44 kg (9)
Class A (1)
Abdellah El Bahraoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (3)
Akram Benzerga Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Aman Rahamal Bari Gym Netherlands Netherlands
Amine zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (5)
Bilal Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Ismail Ramdjwan SEONGONG Netherlands Netherlands
Mohamed Ali Baghaz SEONGONG Netherlands Netherlands
Mohammet Asrib Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Rafik Belhadji TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Pupils male -50 kg (2)
Class C (2)
Koray Celik Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nigel Rosalia Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Pupils male +50 kg (1)
Class B (1)
Ayoub qissaoui TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (1)
Class A (1)
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (6)
Class A (1)
Rim Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (3)
Chaima Roukhou SEONGONG Netherlands Netherlands
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Naomi Thiele Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Class C (2)
Fatima Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Ishani Ramlal SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (6)
Class A (2)
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Rahma Al ourtani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (2)
Roos Slijfer Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
soumaya Balla TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Imane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
LOUBNA EL BAHRI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (7)
Class B (3)
Halima keskin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Kira Sterlow Gyeong-rye Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Class C (4)
Britt Swagers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Ikram Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Joëlle Demeijer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
MAJA KOLOCZEK Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (7)
Class A (1)
Sokaina Chamrouk Ata Olympic Netherlands Netherlands
Class B (3)
Beau Bettonviel Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Diante v/d. Stel TC Soekandar Netherlands Netherlands
Rabab Azdad Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Class C (3)
Beyza Ozkara Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Danielle Mink Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Tanevi Bandhoe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (7)
Class B (2)
Shivani Ramsoebhag SEONGONG Netherlands Netherlands
hellen vd poel ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (5)
Challiou Soumia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cherokee Chin Joe Kie Bari Gym Netherlands Netherlands
Dounia Laabari SEONGONG Netherlands Netherlands
Seher Avci SEONGONG Netherlands Netherlands
Siham Baghaz SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (7)
Class A (1)
YAHYA GARRUJ Ata Olympic Netherlands Netherlands
Class B (2)
HATM BELAHCEN Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohammed Akoudad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (4)
Badr Chela ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Delano de Waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
REDOUAN EL CARKOUHI Ata Olympic Netherlands Netherlands
jay jay swart Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (8)
Class A (2)
Imad Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Youssef Bouchti TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (4)
Akash Bandhoe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Anass El Fakiri TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jessy Pooran Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Yassin El Youssofi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Class C (2)
Hamza El Baghdadi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Samil Simsek TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (15)
Class A (3)
Berkay Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Iliass Akoudad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (4)
DION SLOT Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Ilyas El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Lennard Ernst Jitae Sport Netherlands Netherlands
Samir El Ghoulbzouri Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Class C (8)
Anass Fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Anass Harroui Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Bilal Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Keyshen Ramnath Bari Gym Netherlands Netherlands
Mohammed Driouech Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Nathan de Gelder Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Toufik Amarkran SEONGONG Netherlands Netherlands
Youssef Omarouali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (15)
Class A (5)
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Giovanni Treur ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
THIES RAANHUIS Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Class B (5)
Anass El Abdellaoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Bram Van der Zon Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Quinn Van Wijk Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Salim ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Timmy Chan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (5)
Alper Gunes SEONGONG Netherlands Netherlands
Erben Moerman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Justin Rohan Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Mehmet Halici SEONGONG Netherlands Netherlands
Ricky Graaf, de Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (13)
Class B (5)
Hicham El Youssofi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Kevin Morais SEONGONG Netherlands Netherlands
Ouassim Zouhri TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Walid El Idrissi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Youri Dikker Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Class C (8)
Brahim Aoulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
GLENN HAGENAUW Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Leon Kleinjan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mj Manalo Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Moenis Oukhiar SEONGONG Netherlands Netherlands
Mohammed Driouach Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Onurcan Gurgoze SEONGONG Netherlands Netherlands
Romano Balak TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (11)
Class A (2)
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (6)
Bilal Akdogan Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Imad El Mousati SEONGONG Netherlands Netherlands
Loqman Khouakhi Riekebbe Netherlands Netherlands
Mortada Ben Ahmad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ouail Morabet Riekebbe Netherlands Netherlands
Oussama Ouarrouss TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (3)
Kamil Celik Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Omar Almousaoui TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tunahan Coskun Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Aspirants male -64 kg (3)
Class A (1)
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Nigel Brandt Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
vinay ramnath Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (11)
Class A (2)
Akash Akash Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Marcario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (4)
Anouar Roukhou SEONGONG Netherlands Netherlands
Bilal Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Issam Tahiri TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (5)
Abdulilha Ouled Abdinnabi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Khalil Ben massoud TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
MOHAMED EL CARMOUHI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Mohammed Haddin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Omar Ibrahim SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (2)
Class A (2)
Hamza Elmadidi Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Houcine Zaoui SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (2)
Class A (2)
Jordi Iwema Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Mohamed Aoulad Sellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (6)
Class A (4)
Mohammed Bentahar TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Nabil Al Massoudi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Youssef Koukouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (1)
Rida Bouzid Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jeroen Philippo Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (16)
Class A (9)
Alaedine Bouachmir TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Badder Saghir Riekebbe Netherlands Netherlands
Chahed El Boustati TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
FATIH URAL Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mattheuw Mathoera TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Redouan El Boulahiani Riekebbe Netherlands Netherlands
Zoe van der Laan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (3)
MOHAMED TARHOULI Ata Olympic Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
TIM PIJFERS Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Class C (4)
Hamza Harcha Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mark Verheul Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Maurits Aben Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
R.Q Ri Qing Hu Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (12)
Class A (4)
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jaber Dahou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (4)
Anno Alli Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Jasper Boendermaker Bari Gym Netherlands Netherlands
Mohamed Amakran TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Therry Baas Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class C (4)
Aissam Boukhalouk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Donny v/d Tol TC Soekandar Netherlands Netherlands
Emil Dutour Geerling Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Yahya Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (12)
Class A (5)
Abdelilah Ouhamid Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Hicham Amran TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Othman Belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (2)
Reinier van Doggenaar Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Yasser Belahsen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (5)
Anouar Najib Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Bram van de Putte Gyeong-rye Netherlands Netherlands
Luc Vermaat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Nino Reintke Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Zakaria Kalei Riekebbe Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (4)
Class A (2)
Oualid Belahsen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sven van Kruijssen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class C (2)
Abdullah Mouaouya Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Robin Gielings Jitae Sport Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (5)
Class A (1)
Kevin Kerkvliet Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Class B (2)
Bas van der Stap Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Hamza Bouzaggou Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Daniel Van Oerttel Taekwondo Olthuis Netherlands Netherlands
Martje Balijn TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (5)
Class A (2)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
volkan ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (3)
Arian Alikhil Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Ilyass El Boubsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (3)
Class A (2)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Methap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (1)
KELLY LEUSINK Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Lysanne Ramroochsingh Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (5)
Class A (2)
Lojiq Rabarison Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ornella Wessel Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Youssra El Ghoulbzouri Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
TINKA van den HAZEL Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
VINITA SEWNUNDUN Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (2)
Class C (2)
Andrea Schmeets Taekwondo Olthuis Netherlands Netherlands
Tjash Klippel Jitae Sport Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (3)
Class A (1)
Assia Moutarazak T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Class C (2)
Faith Klippel Jitae Sport Netherlands Netherlands
Saliha Boukhizou TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (3)
Class A (2)
Esra Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Samantha de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (1)
N Nazli Cilikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Manuella Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
AHILLIYA KARIA Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
Henriet van der Molen Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (4)
Class A (4)
Amal Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Margot Triebels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Natasja Booij Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (5)
Class A (2)
Ikram Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class C (3)
Anne Hess Geesink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Joseth Marle van TS Hilversum Netherlands Netherlands
magda Brytanczyk Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (4)
Class A (4)
Amine El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Boubakari Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Mohamed Taibi TC Soekandar Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (7)
Class A (4)
Christiaan Vavier Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
DANNY de LANGH Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohammed Kariouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sami Zyani TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (3)
Job Samuels Taekwondo Olthuis Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
stef dofferhof Bari Gym Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (6)
Class A (5)
Abdenasser Eddeane Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Iwan Rikken TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Mustafa Aarine Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Redouan Dahmane Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
michael bergman Bari Gym Netherlands Netherlands
Class C (1)
carlos Cedano Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (7)
Class A (4)
Milton van Zeijl Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Roy Ten Bergen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sem van der Klauw Bari Gym Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine tong-il Netherlands Netherlands
Class B (2)
Jarvey van Galen Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Kiran van Osta Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Class C (1)
Daan Sipkema Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (5)
Class A (2)
Edward Mando Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Norman Hornberger Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Class B (3)
Aike Rosdorff Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Bo Kuiper Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Remi van Dijk Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (3)
Class A (1)
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (2)
Christiaan Den Hoed Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Stefan Krien Taekwondo Olthuis Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (6)
Class A (2)
Mustafa Belkadi Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Robert Dannenberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class B (2)
Aiman Ahariz Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Stephan Gunneman Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class C (2)
Johnny Taihuttu Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Marvin Brandt Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands