Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2 editie Hans Ruijs toernooi

  • Tournament dates
  • 22 June 2019
  • Deadline
  • 15 June 2019
  • Competitors
  • 87 / 300
  • Location
  • NIjmagen
  • Netherlands Netherlands

Downloads

HANS RUIJS TOERNOOI 2019HANS RUIJS TOERNOOI 2019

Competitors (87)

Pupils female -21 kg (1)
Class C (1)
Norah Tajjiou Taekwondo United Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (1)
Class C (1)
Rihanne cvb Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (1)
Class C (1)
Lisa Francisco Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (1)
Class C (1)
Brandon Chui Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (4)
Class C (4)
Andrien VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Arda Aslan Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Gian Haan Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Mohammad Ali Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (2)
Class C (2)
Eren Aslan Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Semih Dumanli Taekwondo United Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (2)
Class C (2)
Daley van der Rijk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Harrie Kuenen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (2)
Class C (2)
Joy van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Yousra Boukich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (6)
Class B (2)
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Nisrine Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class C (4)
Nora Tajjiou Taekwondo United Netherlands Netherlands
Omaimah Elouamari Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Safae Bouraarassi Taekwondo United Netherlands Netherlands
Tesanee Schrievers Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (3)
Class B (1)
Kiran Hunen Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Aleyna Kirci Taekwondo United Netherlands Netherlands
Zinnia Kirci Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (2)
Class B (1)
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nielle Vroegh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (2)
Class C (2)
Nikhil Nurmohamed Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Yilmaz Cinar Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (5)
Class A (1)
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (1)
Sem Heijmans Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Class C (3)
Emran Muslem Taekwondo United Netherlands Netherlands
Mohammed Shahoud Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Sven Rigtering Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (3)
Class B (3)
Gio Haan Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Jordi Wyrwa Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Rayan El Hassani el Alaoui Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (3)
Class C (3)
Abdullaah Bakhtali Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Osama Shahoud Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Wassim Alatrach Taekwondo United Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (2)
Class C (2)
Edriss Ayyoubi Taekwondo United Netherlands Netherlands
Vinny Nulens Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (1)
Class B (1)
Maroua Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (1)
Class C (1)
Aya Bouraarassi Taekwondo United Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (3)
Class A (1)
Gaalisha Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (2)
Aya Boutrfas Taekwondo United Netherlands Netherlands
Hosna Yousofzy Taekwondo United Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (3)
Class B (2)
Hind Lamsallak Taekwondo United Netherlands Netherlands
Noelle Dalebout Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mozkgan Heyderi Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (2)
Class B (1)
Sara Mahdad Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nikki Staghouwer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (2)
Class A (2)
Dion Lalai SEONGONG Netherlands Netherlands
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (3)
Class B (2)
Hamza Irfan Yousofzy Taekwondo United Netherlands Netherlands
Winston Snijders Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mahdi Oualkadi Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (5)
Class A (3)
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (2)
Mika Baan Taekwondo United Netherlands Netherlands
Sahel Muslem Taekwondo United Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (4)
Class A (3)
Shaqir Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Sil Bols Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class B (1)
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (1)
Class A (1)
Shiven Jaggi SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Matthew Winkel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (2)
Class A (1)
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (1)
Joris Rijshouwer Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (1)
Class C (1)
Vincent Roelofs Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (1)
Class A (1)
Sidney De Vreede Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (1)
Class C (1)
Zakarya Tajjiou Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (1)
Class A (1)
Koen van der Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Luke Heimeriks Taekwondo Nijverdal Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (3)
Class A (2)
Dounia Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Linda Tran Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class C (1)
Lux Kuenen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (4)
Class A (1)
Indi Rozema Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class B (2)
Iris Daenen Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Lauri Staghouwer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mooz Kuenen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (1)
Class C (1)
Evy van de Pol Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Fay Kelder Taekwondo Nijverdal Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Jihane Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (1)
Class A (1)
Samirah Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (1)
Class A (1)
Gennavive Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (1)
Class A (1)
Ismail Akchich Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands