Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

BeDü-Pokal 2011

  • Tournament dates
  • 14 May 2011
  • Deadline
  • 8 May 2011
  • Competitors
  • 196 / 300
  • Location
  • Anton-Kux-Straße 1
  • 41460
  • Neuss
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (196)

Juniors D female -22 kg (2)
Class II (2)
Jil Grebe Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Sidney Marx TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D female -24 kg (2)
Class II (2)
Eva-Maria Schieberl T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Selin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class II (1)
EZGI KARADAYI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -29 kg (5)
Class II (5)
Alia Ottlik Velberter SG Germany Germany
Emilie Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Melike Erdem Velberter SG Germany Germany
Patricia Socha Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Rina Szlaska Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors D female -32 kg (1)
Class II (1)
Jana Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -35 kg (1)
Class II (1)
Imen Khouja Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -22 kg (2)
Class II (2)
Efehan Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Nicolas Reinert Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -24 kg (2)
Class II (2)
Lion Schoepe T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yousif Abdulmajid Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (3)
Class II (3)
Murat Can Güner Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tamer Simsek Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tayfun Peksoy Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -29 kg (1)
Class II (1)
Hasib Mirzaee Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors C female -26 kg (2)
Class II (2)
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Luca Pheline Steding Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors C female -28 kg (5)
Class II (5)
Emilie Nische TUS Stockum Germany Germany
Saskia Erlenkötter SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Sezen Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sila Bagtas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Zehra Eroglu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors C female -30 kg (6)
Class II (6)
ACELYA OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Dilara UEBELE MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Ece Hassanoglu TUS Stockum Germany Germany
Melanie Dahlmann Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Romina Reinert Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -32 kg (3)
Class II (3)
Jolene Quentin Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Lena Linkweiler AC - Ückerath Germany Germany
Sophia Gerhard Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C female -35 kg (2)
Class II (2)
Eslem Tunc Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Fundaela Sen TV Becketal Germany Germany
Juniors C female -38 kg (3)
Class II (3)
Manuella Monno AC - Ückerath Germany Germany
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
YELDA GöKDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -41 kg (3)
Class II (3)
Hannah Nickel AC - Ückerath Germany Germany
Sena Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
ZELIHA öZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -45 kg (1)
Class II (1)
Dilanur Aygün Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors C female -57 kg (1)
Class II (1)
Merve Erdem Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -26 kg (4)
Class II (4)
Antonio Andreolopoulos Velberter SG Germany Germany
Jan Lehnhardt T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Moritz Pauli Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Neil Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors C male -28 kg (5)
Class II (5)
Alper Arik Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Christian Cosic Velberter SG Germany Germany
Lars Ruschewski Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mohammad Yousufi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Niklas Maier TV Becketal Germany Germany
Juniors C male -30 kg (7)
Class II (7)
Daniel Geisler Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Furkan Celik Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Janik Arping Velberter SG Germany Germany
Mustafa Uyar Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nicholas Janetzky Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Timo Schaffrath Narabi Aachen Germany Germany
Juniors C male -32 kg (7)
Class II (7)
Dominic Schieberl T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Maik Stazenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Michael Ogloblinski Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Sebastian Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Spyro-Rafael Kostaras Velberter SG Germany Germany
YASIR YESIL TKD GLADBECK Germany Germany
Yannik Grrebe Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C male -35 kg (11)
Class II (11)
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Faisal Mansoori Kangaroosports e. V. Germany Germany
Justin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Kasem Hussain Kangaroosports e. V. Germany Germany
Leon Hensel TV Becketal Germany Germany
Mustafa Eroglu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Patrick Lenzen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Samed Tas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Tunahan Acar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -38 kg (5)
Class II (5)
Edwin Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Julien-Pascal Weber Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Phil Groß TUS Stockum Germany Germany
Vihas Suhan TUS Stockum Germany Germany
Özgür Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -41 kg (2)
Class II (2)
Johann Buch Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Yassine Zaroali Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -45 kg (2)
Class II (2)
Melih can Akgün Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Yagizhan Yilmaz Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors C male -49 kg (2)
Class II (2)
ALKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Nirmal Puthalath Veedu Narabi Aachen Germany Germany
Juniors C male +57 kg (1)
Class II (1)
ENES CAN ORTABAS TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -37 kg (4)
Class II (4)
Elvan Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Karina Musawi SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Rajae Mali Velberter SG Germany Germany
Vanessa Richter Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female -44 kg (2)
Class II (2)
Celine Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Lisa - Marie Hoffschneider Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets female -47 kg (1)
Class II (1)
Michhelle Meißner Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Cadets female -51 kg (2)
Class II (2)
BEGÜM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female -55 kg (1)
Class II (1)
Stella Halbhuber Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets female -59 kg (3)
Class II (3)
Ayce Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Natascha Weustermann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Nathalie Huber Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Cadets female +59 kg (1)
Class II (1)
Nathalie Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets male -33 kg (4)
Class II (4)
Andreas Michel Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Dennis Böhle TUS Stockum Germany Germany
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Timo Heckmann Kangaroosports e. V. Germany Germany
Cadets male -37 kg (2)
Class II (2)
Paul Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets male -41 kg (5)
Class II (5)
Benedikt Pilz Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Gil Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Hanno SANCKEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Mikael Dogan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets male -45 kg (5)
Class II (5)
Anton Losogor Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Pascal Socha Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Stephan Stork SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
TALHA ACAR TKD GLADBECK Germany Germany
Timur Keser TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Cadets male -49 kg (3)
Class II (3)
Christian Schierbock Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
MUHAMMET TAHIR GUNES TKD GLADBECK Germany Germany
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Cadets male -53 kg (2)
Class II (2)
Moritz Wiethüchter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Tim Appelbaum Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets male -57 kg (2)
Class II (2)
BURAK ATALAY TKD GLADBECK Germany Germany
Ufuk Karayel Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Cadets male -61 kg (1)
Class II (1)
Alexander John T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets male +65 kg (3)
Class II (3)
Abidin Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Dominik Schmidt Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Melih Gündüz Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (3)
Class II (3)
BUSRA OZBEK TKD GLADBECK Germany Germany
Esra SEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Sinem Mec Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -68 kg (1)
Class II (1)
Yasemin SilSenyiLdiz Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A male -45 kg (1)
Class II (1)
Patrick Amann Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A male -51 kg (1)
Class II (1)
Sean Meyer Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (6)
Class II (6)
Alexander Bianas AC - Ückerath Germany Germany
CAN UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Mustafa Aslan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
NAREK HOVAHNNISIAN Taekyon Duisburg e.V Germany Germany
Phillip Sürth TV Becketal Germany Germany
Juniors A male -59 kg (3)
Class II (3)
Marc Devin Landmesser Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
OMAR BOUKRAF Taekyon Duisburg e.V Germany Germany
VOLKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -63 kg (3)
Class II (3)
Enez Koc TV Becketal Germany Germany
Ethem Güngören Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Nils Krug Han Kook Linnich Germany Germany
Juniors A male -68 kg (1)
Class II (1)
Malte Giesers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors A male -73 kg (5)
Class II (5)
Enes Ayalp TV Becketal Germany Germany
Jakup Piotr Kupiec Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Sevki Arslan TV Becketal Germany Germany
Sommy Senesouvarn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tobias PETRUCK MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (3)
Class II (3)
Ilic Hudojan Sport-Treff-Helene Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
ZÜLKIF KANBUR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male +78 kg (2)
Class II (2)
ABDURRAHMAN öZGüRCü TKD GLADBECK Germany Germany
Veli Onur Tat Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Seniors female -53 kg (3)
Class I (2)
Anna-Lena Schröer SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Simge Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Judith Smetten Velberter SG Germany Germany
Seniors female -57 kg (2)
Class I (2)
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Katharina Großmann Velberter SG Germany Germany
Seniors female -62 kg (1)
Class II (1)
Julia Piramovsky- Paulus Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Seniors female -67 kg (1)
Class II (1)
Vithya Mathiyalagan TUS Stockum Germany Germany
Seniors female -73 kg (1)
Class I (1)
Vanessa Franke Velberter SG Germany Germany
Seniors male -54 kg (2)
Class I (2)
Dennis Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -58 kg (3)
Class I (1)
Majid Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (2)
Giovanni Pizzillo Velberter SG Germany Germany
OKTAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -63 kg (3)
Class I (3)
Eren Ölkeci Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Julian Musshoff Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Patrick Maddison Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Seniors male -68 kg (4)
Class I (1)
Hossen Ebadollahi Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class II (3)
Gregor Ochowiak Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Pascal Polat TV Becketal Germany Germany
Thomas Patzer Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (7)
Class I (3)
Kevin Philipp Sport-Treff-Helene Germany Germany
Mehmet Aktas Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Tim Krug Han Kook Linnich Germany Germany
Class II (4)
Benjamin Pyschik Narabi Aachen Germany Germany
Lukas Asbeck T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Nils SCHLOTT MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Patrick Schulz Narabi Aachen Germany Germany
Seniors male -80 kg (3)
Class I (2)
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Marvin Hoffmann Velberter SG Germany Germany
Class II (1)
Leonhard Duda Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (1)
Class I (1)
Eltchin Djabbarly T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (3)
Class I (1)
Damon Hassanpour Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (2)
Boris Schulz Han Kook Linnich Germany Germany
Kai Rolfes Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany