Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Dorset Taekwondo Championships 2011

  • Tournament dates
  • 30 October 2011
  • Deadline
  • 24 October 2011
  • Competitors
  • 166 / 225
  • Location
  • Littledown Leisure Centre
  • BH7 7DX
  • Bournemouth
  • Great Britain Great Britain

Downloads

InformationInformation

Competitors (166)

Pee Wee female -25 kg (3)
Class B (3)
DANNAH PARRENEH ORIGINAL TKD England England
Elsa Maidment Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Pee Wee female -31 kg (2)
Class B (2)
Cassidy Maidment Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
JAYA GUPTA LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Pee Wee female -35 kg (2)
Class A (1)
Munirah Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (1)
MARYLAM SALIB ORIGINAL TKD England England
Pee Wee female -40 kg (3)
Class A (1)
josie dun South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (2)
Georgia Bingley Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
jade watson South Hams TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee female +40 kg (2)
Class A (1)
caitlin jackson South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
JORDANE CORMICK LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Pee Wee male -22 kg (2)
Class B (2)
Malakai Stanners Wessex Taekwondo Association England England
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Pee Wee male -25 kg (3)
Class A (2)
Endris Tafilaku St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Kai VEDOVA AWTC England England
Class B (1)
JAYESH GUPTA LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Pee Wee male -28 kg (4)
Class A (1)
Danial Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (3)
BISHOY SALIB ORIGINAL TKD England England
IBRAHIM OMAR DISCIPLINE TAEKWONDO CLUB England England
MAJEED ALI DISCIPLINE TAEKWONDO CLUB England England
Pee Wee male -31 kg (5)
Class B (5)
DANIEL VAKILI ORIGINAL TKD England England
George Morcmbe FUSION TAEKWONDO England England
SHIRE ALI DISCIPLINE TAEKWONDO CLUB England England
Tommy Horn Hadri Taekwondo England England
mathew howell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee male -35 kg (3)
Class B (3)
Ben Ryley Hadri Taekwondo England England
Jacobus Fenton Crowe Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
James Dady Wessex Taekwondo Association England England
Pee Wee male +40 kg (1)
Class B (1)
JORDAN TAY LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Cadets female -30 kg (1)
Class B (1)
ilham hassan St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female -35 kg (2)
Class A (1)
Lianne Guffick TCGB BJ Academy England England
Class B (1)
NOORALYN TARIQ DISCIPLINE TAEKWONDO CLUB England England
Cadets female -40 kg (3)
Class A (1)
Leyla Hassan RTA Tigers England England
Class B (2)
Maycee Smith-Sturley Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Neo Botha Bluewave England England
Cadets female -45 kg (2)
Class A (1)
Laura Francis Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
vivienne wilkes South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -50 kg (4)
Class A (2)
Chloe Blackburn AWTC England England
Whitney Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Class B (2)
BEYZA KARAKAYA DISCIPLINE TAEKWONDO CLUB England England
Evie large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (1)
Class A (1)
Megan Smith Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female +55 kg (1)
Class A (1)
Chloe Chan Wessex Taekwondo Association England England
Cadets male -30 kg (6)
Class A (2)
Ilyas Hussain Hadri Taekwondo England England
Liam Legg Wessex Taekwondo Association England England
Class B (4)
Baboucar carayol FUSION TAEKWONDO England England
Ibrahim Hussain Hadri Taekwondo England England
Ilyas Hussain Hadri Taekwondo England England
Rhys Smith TEAM WATERSIDE England England
Cadets male -35 kg (7)
Class A (1)
jacob burnit South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (6)
ABDULLAHI HIRE DISCIPLINE TAEKWONDO CLUB England England
Alex Newman Bluewave England England
Billy COTTEE-READ AWTC England England
Conar Harris TCGB BJ Academy England England
HASSAN KHAN DISCIPLINE TAEKWONDO CLUB England England
Kyle Stanners Wessex Taekwondo Association England England
Cadets male -40 kg (4)
Class A (2)
Reece Chan Wessex Taekwondo Association England England
Yilmaz Bekir FUSION TAEKWONDO England England
Class B (2)
Dylan Kean SPITFIRE England England
Jude Henson Wessex Taekwondo Association England England
Cadets male -45 kg (8)
Class A (4)
Daniel Blackburn AWTC England England
Mohamediid Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Syafiq Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Yassine Saidoune St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (4)
Alex Stock Bluewave England England
Aston White Hadri Taekwondo England England
JORDAN KENT LIVINGWELL TAEKWONDO England England
tom sansom South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -50 kg (3)
Class A (1)
matthew carter FUSION TAEKWONDO England England
Class B (2)
Deigo sotelo FUSION TAEKWONDO England England
MARK RICHARDS SPITFIRE England England
Cadets male -55 kg (6)
Class A (3)
ARIA SEYDI ORIGINAL TKD England England
Brandon HOW AWTC England England
GEORGE PALLOT LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Class B (3)
Harry Greaves TEAM WATERSIDE England England
Kamil Nowak Bluewave England England
Mujahid Baksh Bluewave England England
Cadets male +55 kg (2)
Class B (2)
OLIVEIRA WILSON DISCIPLINE TAEKWONDO CLUB England England
Tyron Tranter New Milton Taekwondo Club England England
Juniors male -45 kg (4)
Class A (1)
Max Cater SPITFIRE England England
Class B (3)
ABDURAHMAN OMAR DISCIPLINE TAEKWONDO CLUB England England
GABRIEL DOS SANTOS LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Yehya Hawila St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
matthew carter FUSION TAEKWONDO England England
Juniors male -51 kg (3)
Class A (2)
AJMAL MIRZAD ORIGINAL TKD England England
Jamie Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Class B (1)
Bilal AL KHANCHI St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (4)
Class A (1)
Jake Brooks AWTC England England
Class B (3)
Rhannan Lacey Bucks & Chilterns TKD England England
chris moroney SPITFIRE England England
mathew handy South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (2)
Class A (2)
Jake Simpson New Milton Taekwondo Club England England
ryan powell SPITFIRE England England
Juniors male -63 kg (6)
Class A (3)
Aran Mee RTA Tigers England England
Kieran Guffick TCGB BJ Academy England England
Waseem Tabib St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (3)
Denis Prince Bucks & Chilterns TKD England England
Louis Loveridge RTA Tigers England England
Moussa Siklawi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors male -68 kg (3)
Class A (1)
Ben CROSS AWTC England England
Class B (2)
FARIBORZ KARIMI ORIGINAL TKD England England
Miles Thomson Bucks & Chilterns TKD England England
Juniors male -73 kg (1)
Class B (1)
LUIS RODRIGUES DISCIPLINE TAEKWONDO CLUB England England
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Oisin Shaw New Milton Taekwondo Club England England
levi goodridge SPITFIRE England England
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
William Mcnamara TEAM WATERSIDE England England
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (1)
Class B (1)
ATOUSA KHYABANI ORIGINAL TKD England England
Juniors female -52 kg (1)
Class B (1)
NOOR NAZAR ORIGINAL TKD England England
Juniors female -59 kg (1)
Class A (1)
EMILY GILLARD New Milton TKD England England
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
maisie large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Alexandar thomas FUSION TAEKWONDO England England
Juniors female +68 kg (1)
Class A (1)
Corrinna Cottee New Milton Taekwondo Club England England
Seniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Sheena Au Yeung Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
Deona Chan Wessex Taekwondo Association England England
Luena Thomas Wessex Taekwondo Association England England
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
Julie Renard Team DJB England England
Melissa Lamb Wessex Taekwondo Association England England
Seniors female -62 kg (4)
Class A (3)
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Katherine Paes Team DJB England England
Maisie Large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
Laura Gottlieb Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -67 kg (3)
Class A (2)
Emma Simmons TCGB BJ Academy England England
Sarah Linnell-Stocks SPITFIRE England England
Class B (1)
Felcity Meik Team DJB England England
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Lorna Moon New Milton Taekwondo Club England England
gayle mcdonald South Hams TKD Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (3)
Class A (2)
Hannah Johnson St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Sian Talbot AWTC England England
Class B (1)
Simona Kubertavitciute Bucks & Chilterns TKD England England
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
Jake Concannon Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
Arkan Bayati Wessex Taekwondo Association England England
Jay Patel Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Narendran Murralidharan Team DJB England England
Seniors male -62 kg (2)
Class A (2)
Hussain Razian Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Thomas Concannon Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Seniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Ahmad Nizari SPITFIRE England England
sudip rai SPITFIRE England England
Seniors male -68 kg (5)
Class A (4)
Kuzey Akses RTA Tigers England England
Mehdi Mirza Team DJB England England
Michael NATHAN-PEPPLE St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Oluwaseun Dawodu Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Declan Kiernan Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -74 kg (4)
Class A (1)
Kai Kwong Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Alexander Botev Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ryan Taylor Team DJB England England
Yuri Moreira Hadri Taekwondo England England
Seniors male -80 kg (8)
Class A (5)
Deon Martin RTA Tigers England England
Huw Fryer Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Phillip Tovey Wessex Taekwondo Association England England
Remberto Mejia Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
sean barrett SPITFIRE England England
Class B (3)
Akbar Hussain Hadri Taekwondo England England
Hugh Dovey TEAM WATERSIDE England England
Steven Crann Bucks & Chilterns TKD England England
Seniors male -87 kg (5)
Class B (5)
Martyn Smith Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Matthew Greaves TEAM WATERSIDE England England
Philip Jones Hadri Taekwondo England England
Shaun Shorter Team DJB England England
Timothy Simon Bucks & Chilterns TKD England England
Seniors male +87 kg (2)
Class B (2)
Daniel Shave Wessex Taekwondo Association England England
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Veterans male -80 kg (1)
Class B (1)
Dave Palmer Wessex Taekwondo Association England England
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
Elfred Carr St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain