Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Münsterland Cup 2011

  • Tournament dates
  • 8 October 2011
  • Deadline
  • 1 October 2011
  • Competitors
  • 193 / 300
  • Location
  • Moranenstrasse 14
  • 48615
  • Munster
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (193)

Juniors D female -24 kg (2)
Class II (2)
Jil Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors D female -29 kg (3)
Class II (3)
Aylin Acil Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Fiorella Kosiba Velberter SG Germany Germany
Melike Erdem Velberter SG Germany Germany
Juniors D female -32 kg (2)
Class II (2)
Alia Otlik Velberter SG Germany Germany
Dilan Kamali TV Becketal Germany Germany
Juniors D female -35 kg (1)
Class II (1)
Jasmin Zarouali Velberter SG Germany Germany
Juniors D female -38 kg (2)
Class II (2)
Ceren Amstadt Velberter SG Germany Germany
Iman Khouya Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -22 kg (3)
Class II (3)
CSONGOR SZÉKELY Königsborner SV Germany Germany
Daniel Merkel Satori Ahlen e.V. Germany Germany
EFEHAN AlTINDAG Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors D male -24 kg (1)
Class II (1)
Lion Schoepe T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (1)
Class II (1)
Tayfun Peksoy Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors D male -29 kg (4)
Class II (4)
Joni Rexhepaj Musado Alsdorf Germany Germany
Kristian Kuhlman Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Lukas Mertens Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Martin Vrdoljak Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors D male -32 kg (4)
Class I (1)
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (3)
Dennis Gelmut Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Josua Th?nemann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
onur duman Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors D male -35 kg (1)
Class II (1)
Justus Dalhoff Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors D male -38 kg (1)
Class I (1)
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors D male -41 kg (1)
Class I (1)
Kevin Hoffmann Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Juniors C female -26 kg (1)
Class II (1)
Kimberly Kellmann VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (2)
Class II (2)
ACELYA OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
katharina ramm Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C female -35 kg (3)
Class I (3)
Carolin Holenski TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Lea Armenise Velberter SG Germany Germany
Zainap Khouya Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -38 kg (5)
Class I (2)
Maryam Khouya Velberter SG Germany Germany
Semanur Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Fundaela Sen TV Becketal Germany Germany
Salma Arroub Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C female -41 kg (2)
Class I (1)
Jessica Ritzka Velberter SG Germany Germany
Class II (1)
Delaine Kellmann VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Juniors C female -45 kg (2)
Class I (1)
Dilara Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (1)
ZELIHA OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female +57 kg (1)
Class II (1)
Merve Erdem Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -26 kg (1)
Class I (1)
Sean Robin Voigt Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -28 kg (4)
Class II (4)
Eray Özgün Musado Alsdorf Germany Germany
Moritz Pauli Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Sergej Laub Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Tom Büscher Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C male -30 kg (6)
Class II (6)
Daniel Geisler SAARLAND Germany Germany
Darius Jakob Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Gabriel Kuhlman Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Hamza Yavuz Musado Alsdorf Germany Germany
Kay Zurmühl Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Peter Puschkarski Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C male -32 kg (3)
Class II (3)
Leon Czizewski Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Yannik Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors C male -35 kg (10)
Class I (4)
Christian Balsam Leopard Lengerich Germany Germany
ILYAS GULER TKD GLADBECK Germany Germany
Janik Arping Velberter SG Germany Germany
Sergio Hornik Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (6)
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Justin Czizewski Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Kim Fabian Kukla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Leon Hensel TV Becketal Germany Germany
Michael Ogloblinski SAARLAND Germany Germany
Juniors C male -38 kg (5)
Class I (2)
Emmanuel Amankona Leopard Lengerich Germany Germany
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (3)
Amar Talovic VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Maxim Kusmin VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Paskal Ritzka Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -41 kg (2)
Class II (2)
Burak Ulug Leopard Lengerich Germany Germany
Yassine Zarouali Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -45 kg (1)
Class II (1)
Finn Lubanski TV Becketal Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Andreas Anter Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors C male +57 kg (1)
Class II (1)
ENES CAN ORTABAS TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -37 kg (3)
Class I (2)
Kelsey-Ann Nowak TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Noura Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Inga Elias TG Münster Germany Germany
Cadets female -41 kg (3)
Class I (2)
Kristina Möller Velberter SG Germany Germany
Meryem Özgün Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (1)
Rajae Mali Velberter SG Germany Germany
Cadets female -44 kg (1)
Class I (1)
Sandra Holthaus Velberter SG Germany Germany
Cadets female -47 kg (1)
Class II (1)
Simay Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Cadets female -51 kg (2)
Class I (2)
Alexandra Tiz TV Becketal Germany Germany
Havva Can Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets female -55 kg (1)
Class II (1)
BEG?M SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -59 kg (1)
Class II (1)
Natascha Weustermann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets female +59 kg (3)
Class I (1)
MERVE öNDER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Julia Stalev Leopard Lengerich Germany Germany
Juliane Lubanski TV Becketal Germany Germany
Cadets male -33 kg (1)
Class II (1)
Viktor Lazauska Velberter SG Germany Germany
Cadets male -37 kg (3)
Class II (3)
Jannis Ludwig TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Mika Komann Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Pierre-Yves Farzamfar TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Cadets male -41 kg (2)
Class I (2)
KAAN ÖZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Tarek Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets male -45 kg (4)
Class I (2)
Alireza Davatgar SAARLAND Germany Germany
Bekir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (2)
Paul Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Tim Oliver Grzanna Musado Alsdorf Germany Germany
Cadets male -49 kg (3)
Class II (3)
Anton Losogor Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
MUHAMMET TAHIR GUNES TKD GLADBECK Germany Germany
Vladislav Slutu Leopard Lengerich Germany Germany
Cadets male -53 kg (2)
Class I (2)
Daniel Kosiba Velberter SG Germany Germany
Florian Kosiba Velberter SG Germany Germany
Cadets male -57 kg (5)
Class I (1)
Alexei Eibert Han Kook Linnich Germany Germany
Class II (4)
Andras Repp Leopard Lengerich Germany Germany
Antonius Nergiz Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Diyar Cetindag Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Simon Wilms Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Cadets male -61 kg (4)
Class I (1)
EMRE ONDER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Armel Talovic VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Azer Acil Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Janic Berks Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Cadets male -65 kg (1)
Class II (1)
Abedin Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A female -49 kg (1)
Class I (1)
Sinem Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A female -52 kg (2)
Class I (1)
Dana Linde VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (1)
Larissa Krizan VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors A female -59 kg (3)
Class I (2)
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Yasmin Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
B?SRA ?ZBEK TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A female -63 kg (2)
Class I (2)
Jana Baumgärtner Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Katharina Großmann Velberter SG Germany Germany
Juniors A female -68 kg (1)
Class II (1)
Yasemin Senyildiz Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A male -48 kg (1)
Class I (1)
Shawn Mark Parfenov Velberter SG Germany Germany
Juniors A male -55 kg (5)
Class I (4)
Marvin Elsheimer Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Mihael Kraus Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Tim Müller SAARLAND Germany Germany
Vladislav Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (1)
Elmach Jawad Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A male -59 kg (2)
Class I (1)
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
CAN UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -63 kg (5)
Class II (5)
Armin Mueller Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Artem Stalev Leopard Lengerich Germany Germany
Enez Koc TV Becketal Germany Germany
Nils Krug Han Kook Linnich Germany Germany
christian muntzos Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors A male -68 kg (7)
Class I (3)
Christian Guttadauro Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Fabian Schneider TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Class II (4)
ALI SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Daniel Sträter TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Jannis Richter Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Yannik Bokelmann SV 03 Geseke Germany Germany
Juniors A male -73 kg (4)
Class I (2)
Konstantionos Drenos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Tobias Zanchetta Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (2)
Enes Ayalp TV Becketal Germany Germany
Tamay Cumart Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors A male -78 kg (2)
Class I (2)
Nicolas Molinero Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (2)
Class II (2)
ABDURRAHMAN öZGüRCü TKD GLADBECK Germany Germany
Z?LKIF KANBUR TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -49 kg (1)
Class I (1)
esmehan kömürcü Leopard Lengerich Germany Germany
Seniors female -53 kg (1)
Class II (1)
Judith Smetten Velberter SG Germany Germany
Seniors female -57 kg (1)
Class II (1)
Barbara Stracke TG Münster Germany Germany
Seniors female -67 kg (1)
Class I (1)
Lena Feltmann Leopard Lengerich Germany Germany
Seniors female +73 kg (2)
Class I (2)
Anne Hemker Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Vanessa Franke Velberter SG Germany Germany
Seniors male -54 kg (1)
Class II (1)
Julien Wessel SV 03 Geseke Germany Germany
Seniors male -58 kg (1)
Class II (1)
Julian Otto Musado Alsdorf Germany Germany
Seniors male -63 kg (3)
Class I (1)
Udo Upadek Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (2)
MUHAMMED KURT TKD GLADBECK Germany Germany
MUZAFFER AKG?L TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -68 kg (5)
Class I (2)
Pascal Kowalski T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
SERGEI KOVALENKO TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Ali Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Anton Backhaus TG Münster Germany Germany
Gerrit Bruns Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Seniors male -74 kg (5)
Class I (3)
DENIZ TIRYAKI TKD GLADBECK Germany Germany
Tim Krug Han Kook Linnich Germany Germany
öZKAN öZTüRK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Andrej Perevertov Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Farid El Morabit TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (5)
Class I (2)
Marvin Hoffmann Velberter SG Germany Germany
SEZER G?ER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Christian Bönsch VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Harald Nowak TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Michael Rogmann Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (6)
Class I (3)
Adrian Strietholt Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Christoph Schlanzke Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Felix Linden Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Class II (3)
Franz Schwerdtmann Leopard Lengerich Germany Germany
Maximilian Specht Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Tobias Pfalzgraf Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Seniors male +87 kg (8)
Class I (3)
Christian-Raphael Dors Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
DAMON HASSANPOUR TKD GLADBECK Germany Germany
Giorgios Gerakios T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (5)
Andreas Karlheim Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juri Lisogor Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Michael Rüdiger VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
ORHAN BEYAZOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Sven Quintern Velberter SG Germany Germany