Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Open van der Poel Jeugdtoernooi 2012

  • Tournament dates
  • 4 February 2012
  • Deadline
  • 28 January 2012
  • Competitors
  • 351 / 370
  • Location
  • Lucas van Leydenlaan 2
  • 2371 RW
  • Roelofarendsveen
  • Netherlands Netherlands

Downloads

UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (351)

Pupils female -24 kg (5)
Class B (3)
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jalisa Vernimmen SEONGONG Netherlands Netherlands
Sophie de Fretes La Sala Netherlands Netherlands
Class C (2)
CHAIMAE MADRANE HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
kimberly waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (10)
Class B (6)
Anisha Ramdjan SEONGONG Netherlands Netherlands
Ashwini Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Imane El arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jihane Hannati TC Soekandar Netherlands Netherlands
Manal Abaghough La Sala Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (4)
Ahlam Tahiri TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Loubna Belhadi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
MERLE NICOLINA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Rinke van Hoppe La Sala Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (11)
Class B (4)
Maria Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Maryam Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Shaydon van de Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (7)
Hiba Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Hind Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Khaoula Boussakouki TC Soekandar Netherlands Netherlands
Lynn Smit Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Smahane Laikili TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Yousra Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (8)
Class B (5)
Celyce van der Pol Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Felicity van Gemerden TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jade Weidum Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yousra El Hichou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
ayse gul eryuruk aiddes said team Belgium Belgium
Class C (3)
Else Tiggelman La Sala Netherlands Netherlands
Fleur Wind Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jacky Bosman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (9)
Class B (2)
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Sahar Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (7)
Emma Kuur van der Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Imani Rahamal Bari Gym Netherlands Netherlands
Inass Khalfi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rachelle Valk Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Rania Manauni Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Renske Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils female -44 kg (1)
Class B (1)
Imane Bourathouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Pupils female -50 kg (2)
Class C (2)
Davoneigh Hagewoud Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mariam Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (11)
Class B (3)
Guillermo de Ruiter Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Ilyas Idrissi Mehdaoui SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (8)
Anass El Ousrouti TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Bilal Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Fardin Uddin TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Hamza Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Nick Stinissen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Niels van der Bas Jitae Sport Netherlands Netherlands
Shawn Damveld Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
sean evrard aiddes said team Belgium Belgium
Pupils male -27 kg (10)
Class B (2)
Irfan Catovic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yarello Kemmel Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (8)
Brandon van der Zeeuw Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Lee Ilyas Akgul TPA Netherlands Netherlands
MICHA LI-WEN SIMON TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Martin Hazenoot Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Noah Touray Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rick Verhoeven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Soufiane Elhodifi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (21)
Class A (1)
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (4)
Anas Hannati TC Soekandar Netherlands Netherlands
Ayoub Baalla TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mahmut Dogan Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mouad Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Class C (16)
Amine Benamar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Delano Risakotta Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Freek Gooijaers La Sala Netherlands Netherlands
Henk Netten Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Hicham Azahriou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jabran El Youssefi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jayin Nejal Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Jens Wittenberg Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Kevin van Berkel ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Naoufal Boussakouki TC Soekandar Netherlands Netherlands
Nigel Schoolbaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ouassim El aroui Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Ruben De Groot Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (24)
Class B (9)
Damian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Lucas Grootveld Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Redouan Marghich Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Suliaman Westerkamp-Sesay TC Soekandar Netherlands Netherlands
Varesh Ghogli SEONGONG Netherlands Netherlands
Younes Belgabli TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (15)
AYMAN HAOUARI HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Abdelhakim El kouaa Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Abdullah Benayad Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Aiman Akkabi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Azeddine Marghich Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
DIMITRI BLAUW TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Lars Bakker ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Marvin Moerkerke Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mohamed Aoulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Noel Hooplot TC Soekandar Netherlands Netherlands
Redouan Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Tarik Challiou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Verschoor Luuk Jitae Sport Netherlands Netherlands
Xavier van Doorn Yu Sin Kwan Spijkenisse Netherlands Netherlands
soufiane Moukadem Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (14)
Class A (1)
Arjen Langens Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (2)
Akram M'Barek TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ishan Baidjoe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (11)
Adil Mouzouri Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Ahmed Slilam TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Arjan Zalmai TC Soekandar Netherlands Netherlands
Boyd Hagebeek Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Giorgio Theodosiadis TC Soekandar Netherlands Netherlands
Joel Wispels Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kevin Reibestein Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Marouane Moussaten Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Thijs Olieman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Thomas van Erven La Sala Netherlands Netherlands
steven Ruijs ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils male -44 kg (4)
Class C (4)
Damien Pietambar Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Edwin van Zon La Sala Netherlands Netherlands
Fahim Dahou TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohamed Ali SEONGONG Netherlands Netherlands
Pupils male -50 kg (2)
Class B (1)
Safoune el idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Class C (1)
Wahed Suker Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Pupils male +50 kg (1)
Class B (1)
Wali Mohammad Raza SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (1)
Class C (1)
Anouk van den Brand Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (8)
Class A (2)
Cailyn Kaslim Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (3)
Charity Schellekens Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Dilara Demircan Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Fatima Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Class C (3)
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nadia Bikmaz Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (6)
Class A (2)
Esengul Ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jeavonne Satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Chaima Roukhou SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (3)
Denise Ten Tije Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dina Menkir Bari Gym Netherlands Netherlands
Sasha D'Arrault Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (12)
Class A (4)
Lindi Korpelshoek Jitae Sport Netherlands Netherlands
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sophie Hasser Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (1)
imane berroho HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Class C (7)
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dibora Menkir Bari Gym Netherlands Netherlands
Ikram Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Imane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Itania Bernadine Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Kaoutar El Marcouchi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Samantha Boomsma Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (9)
Class A (2)
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Maja Koloczek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (5)
Basma Yaacoubi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Britt Swagers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Indah van Buuren Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (2)
Chloe Bouwhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
sacha straathof ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (1)
Class B (1)
Danielle Mink Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants female -64 kg (3)
Class A (1)
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (2)
Dounia Laabari SEONGONG Netherlands Netherlands
Quincy Lieveld TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (23)
Class A (7)
Ahmet Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohammed Akoudad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarrow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Timoteus de Fretes La Sala Netherlands Netherlands
edgar liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
yassin khay aiddes said team Belgium Belgium
Class B (8)
ACHRAF ELAISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Damian Diks Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Kevin Olieman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Owen van de Wal La Sala Netherlands Netherlands
Reshman Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Vincent Bosch Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (8)
Adnan Belhadi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
CELIEN MERGNY HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Delano de Waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
GUIDO CHIA-CHEN SIMON TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ilyas Nejjari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sander Horsthuis Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Tijn Wittenberg Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Yassine Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (19)
Class A (6)
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Chellzy Reyes Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nabil Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Shane van Wanrooij Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class B (4)
Anass El Fakiri TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
MOHSSIN MADRANE HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Redouan Houdayfi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
scott Jochems Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class C (9)
Anthony Ommen Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Badr Chela ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Evander Nelson ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
HAYTAM HAOUARI HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Hamza Daouayry TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Luuk Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Soefyaan Akbarkhan Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Yassine Boulouize Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (19)
Class A (3)
Berkay Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Youssef Bouchti TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (7)
Aman Rahamal Bari Gym Netherlands Netherlands
Cem Akgul TPA Netherlands Netherlands
Ibrahim Abouyahya Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Marouane Allouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mohammed Boukhalouk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Rouwin Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Toufik Amarkran SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (9)
Aimane El harracha Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dwayne van Gils ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohammed Daouayry TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Nathan de Gelder Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Risano Mitrasingh SEONGONG Netherlands Netherlands
Roy Kivit Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
achtatou abdelkarim aiddes said team Belgium Belgium
Aspirants male -45 kg (15)
Class A (7)
Arvind Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Lennard Ernst Jitae Sport Netherlands Netherlands
Ruchon Kemmel Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Youssef Marouan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Zakaria Benziane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (3)
Ilyas El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jun Hee Blok Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Noah Bouwhuis Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class C (5)
ANAS OULD AISSA HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Bilal Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Donovan Hawthorn Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Endy Van Buul Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mohamed Allali SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (20)
Class A (3)
ASHWIN VAN DER VLUGT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Giovanni Treur ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (10)
Amine Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Belmin Bajramovic SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Bilal Boukazim Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Joffry Nowee Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Justin Kuys Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Richano Balak TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Sofyan EL Allaoui TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tim Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Walid el idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
john driessen ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (7)
AYOUB BAHASSOU HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Ayoub Aouladhaddou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Erben Moerman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Hamza Naciri Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Joey Pronk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Luka de Koning Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mj Manalo Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (5)
Class A (1)
Robert Radermacher Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (3)
Ouassim Zouhri TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Owen Splithof TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Steven de Soussa SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Salim Douairi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -64 kg (4)
Class B (2)
Marnix Nieuwstraten Jitae Sport Netherlands Netherlands
Scott Wenzel Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class C (2)
Erick Verbiesen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Yaasien Akbarkhan Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Aspirants male +64 kg (4)
Class A (3)
Kees Wuister Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Vinay Ramnath Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Lamriss Achraf Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (8)
Class A (3)
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Vincent Goedei SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (2)
Anour Roukhou SEONGONG Netherlands Netherlands
Bilal Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Class C (3)
Ivar Bouw Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Tim Tannenbaum Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
hossein Alankouchi Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (3)
Class A (3)
Matthijs Schaap Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Youssef Tuna Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
lucky schockmel Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors male -51 kg (2)
Class A (1)
Vienish Sampat Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (1)
ANAS AHKIM HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Juniors male -55 kg (6)
Class A (2)
Marvin Kentie Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (2)
Ahmed Hajji Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Fouad El ghafiki Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Class C (2)
Kadir Sen Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Soufian Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (8)
Class A (4)
Edwin Tang Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
esteban bicheler Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (2)
Akash Sahadew TC Soekandar Netherlands Netherlands
Davey de Groot ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (2)
Glenn Phoelich TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Jarien van der Woude Jitae Sport Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (10)
Class A (4)
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Gillvany Satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jesse de Kok Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (5)
Diogo Sa SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Jasper Boendermaker Bari Gym Netherlands Netherlands
Jeroen Philippo Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Kyjan v/d Veen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Wilco Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
EMIEL BOSMA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (6)
Class A (5)
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Pim Helm Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Suayb Keskin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yasser Belahcen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yassin Ashad Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Mark Verheul Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (5)
Class A (1)
Satar Heydari Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Jordi Jansen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Robin Gielings Jitae Sport Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ismail Achrrat Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Shiwan Ramsoebhag SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Kevin Kerkvliet Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Hamza Bouzaggou Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (2)
Class A (1)
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (1)
ASSIA ATMANI HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Juniors female -49 kg (4)
Class C (4)
Aysegul Ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jolie Teigeler Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Melissa Peeters TPA Netherlands Netherlands
Veerle Teigeler Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (1)
Class B (1)
Shivani Ramsoebhag SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (2)
Class A (2)
Houine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Vinitha Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (4)
Class B (1)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (3)
Alina Lutz Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Laura Janse TC Soekandar Netherlands Netherlands
N Nazli Cilikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (1)
Class C (1)
Toba Dephoor MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (2)
Class C (2)
Bouchra Boulouize Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Esther Kleinjan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (1)
Class C (1)
Kamilia Ahariz Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands