Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

14e Open Zuid Nederlandse Kampioenschappen 2012

  • Tournament dates
  • 25 February 2012
  • Deadline
  • 17 February 2012
  • Competitors
  • 402 / 375
  • Location
  • De eendenkooi 1
  • 5223 KG
  • Den Bosch
  • Netherlands Netherlands

Downloads

UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (402)

Pupils female -24 kg (2)
Class B (2)
Aya Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sophie de Fretes La Sala Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (7)
Class B (2)
Imane El arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (5)
Charlotte Hoedemakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jayda Brown La Sala Netherlands Netherlands
MERLE NICOLINA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Rinke van Hoppe La Sala Netherlands Netherlands
Sterre van de Kerkhof Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (8)
Class B (2)
Maryam Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (6)
Aisha Krah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Azra Dilara Bal Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Beau Lijs La Sala Netherlands Netherlands
Nelisia van Dalsen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Noumedia Adahchour Flevokick Netherlands Netherlands
Yousra Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (5)
Class B (2)
Jade Weidum Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ziggy van Orsouw Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (3)
Else Tiggelman La Sala Netherlands Netherlands
Fleur Wind Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
IMANI RAHAMAL Bari Gym Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (6)
Class C (6)
Danique Manders Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Floor von Bannisseht Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jazzney Eekels Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Kim Adriaanse Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
Lupna Elkaderi Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Pupils female -44 kg (2)
Class C (2)
Iclal Kosen Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Imane Didden Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
Pupils female -50 kg (1)
Class C (1)
Erva Altun Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (7)
Class B (1)
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (6)
Gideon van Loon La Sala Netherlands Netherlands
Momin Bekkaoui Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nick Stinissen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sharaf Gribe Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Shawn Damveld Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Soufiane El Houdayfi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (8)
Class B (2)
Sarfaraz Abdoelkarim Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Yarello Kemmel Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (6)
Chahin Aarbiou Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Charaf Rech-Chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Jesper Vos Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Manuel sambo Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Martin Hazenoot Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
RICK VERHOEVEN Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (21)
Class A (1)
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (4)
Ayoub Baalla TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Bilal Ben masoud TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Irfan Catovic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Raju Manik Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class C (16)
Amine Benamar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Delano Risakotta Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Haytam Mahdoub Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Hicham Azahriou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ilyas Moussa Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jens Wittenberg Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jilano de freytas Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Justin Liebrand Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mika Bader Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nigel Schoolbaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Noah Touray Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ruben De Groot Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ryan Niehues Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Sami Boughlala Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Vince van Abeelen Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (15)
Class A (1)
Mahmut Erdogan Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (3)
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Younes Belgabli TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (11)
Ahmet ozkara Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
CAJENTANO HOOIJMAN Bari Gym Netherlands Netherlands
DIMITRI BLAUW TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Etiene du Mee Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Max van de Kerkhof Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohammed Mokhtar Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nick van Abeelen Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
Noah van Hoppe Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tarik Challiou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tom Willink Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
Verschoor Luuk Jitae Sport Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (11)
Class B (1)
Okan Yakar Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class C (10)
Chahid Saddik Flevokick Netherlands Netherlands
Dylan Niehues Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Eren Karacan Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Joel Wispels Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kevin Reibestein Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ozkan KOsen Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Sander Peeters Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Soufian Akrim Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Thijs Olieman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Thomas van Erven La Sala Netherlands Netherlands
Pupils male -44 kg (4)
Class C (4)
Edwin van Zon La Sala Netherlands Netherlands
Leroy van Alphen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mike Moolenschot Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
YASSINE ERASSAN Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Pupils male -50 kg (1)
Class B (1)
Safouane El Idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (4)
Class B (4)
Charity Schellekens Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Dilara Demircan Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Hien Bui-Hoang Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Nadia Bikmaz Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (3)
Class A (1)
Jeavonne Satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (2)
Denise Ten Tije Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sasa D Arrault Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (11)
Class A (2)
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (2)
Charissa Koopman Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
Deveron Gibes Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
Class C (7)
Anjali Ramsoediet Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Britney Eekels Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Itania Bernadine Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ouahiba El Ayati Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Samantha Boomsma Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Souhaila Faress Flevokick Netherlands Netherlands
Yade Belt Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (12)
Class A (3)
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Maja Koloczek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (5)
Basma Yaacoubi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Duyen Bui-Hoang Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Indah van Buuren Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (4)
Chaymae Rhofir Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Chloe Bouwhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rudyjellen Theunissen Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Seyma Akar Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (3)
Class B (1)
Morisson Snoeren Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Beyza Ozkara Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
CHEROKEE CHIN JOE Bari Gym Netherlands Netherlands
Aspirants female -64 kg (3)
Class C (3)
Anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Axelle Dewit Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
Demi Knevel Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (17)
Class A (2)
Ahmet Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Timoteus de Fretes La Sala Netherlands Netherlands
Class B (9)
ACHRAF ELAISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
ARMAAN SAHEB ALI Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Ashrafi Abdoelkarim Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Damian Diks Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Ilyas Nejjari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Kevin Olieman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Owen van de Wal La Sala Netherlands Netherlands
Scott van Dijk Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Vincent Bosch Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (6)
Batuhan Kahveci Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
GUIDO CHIA-CHEN SIMON TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Marijn von Bannisseht Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Sabir Akrim Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Tijn Wittenberg Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (10)
Class A (3)
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jeronimo Evers Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarrow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (4)
Darnell Leepel Sidokwan Netherlands Netherlands
Redouan El Houdayfi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tim Kolder Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Yasar Yuksel Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class C (3)
Amine Rech-Chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Luuk Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Stefano Boer Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (16)
Class A (2)
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ridouan Kasrioui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Class B (6)
AMAN RAHAMAL Bari Gym Netherlands Netherlands
Ayoub Ehahoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Murad Shavaev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Ouassim El Abdellaoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ronan Bruggink Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
TOUFIK AMARKRAN Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Class C (8)
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dyon Chang Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Lars Storteboom Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Lyon Bodde TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Matthijs Kielenstijn Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Milan Krah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Roy Kivits Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (16)
Class A (6)
ARVIND CHIERANDJOE Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
FAHD Zaouia Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Quirijn Branten Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Ruchon Kemmel Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Youssef Marouan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (4)
Akram Benzarga Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Hamza El Baghdadi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mike Kivits Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Thom Hoogeboom Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Class C (6)
Adam Dasajev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Badr Albouyaoui Flevokick Netherlands Netherlands
Cars Van den Heuvel Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Donovan Hawthorn Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Endy Van Buul Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nassim Iraqui Flevokick Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (16)
Class A (6)
ASHWIN VAN DER VLUGT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Anel Kustura Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Chahid Chaquibi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Robert Radermacher Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Soraj Sori Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class B (4)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Justin Kuys Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Tim Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Walid El Idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Class C (6)
Anjali Ramsodiet Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Ayoub Aouladhaddou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Levi Marijnissen Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Oguzhan Onay Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Robin Didden Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
Rohat Dundar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (6)
Class B (4)
Bilal Akdogan Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Jasper Brink Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nino Van Capelle Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Owen Splithof TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Class C (2)
Mj Manalo Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Selim Eren Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Aspirants male -64 kg (4)
Class B (1)
Marnix Nieuwstraten Jitae Sport Netherlands Netherlands
Class C (3)
Erdal Karacan Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Gino Tuurenhout Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Oemar Tatajev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Aspirants male +64 kg (3)
Class A (2)
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Vinay Ramnath Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
0zcan kosen Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (13)
Class A (7)
Berkay Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Boyd van Dijk Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
VINCENT GOEDEI Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
iLias Akoudad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (5)
Aaron Velden vd Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
IVAR BOUW MAN Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Jeroen Ronde Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
KEYSHEN RAMNATH Bari Gym Netherlands Netherlands
TIM TANNENBAUM Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (2)
Class A (1)
MARCARIO PATTI Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Class C (1)
joost van Vleuten Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (9)
Class A (6)
Bilal Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
HOUCINE Zaouia Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
NABIL ENNADIRI Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Vienish Sampat Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (1)
Leon Bruggink Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class C (2)
Anjali Ramsodiet Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
NOAKI YOUSFI Bari Gym Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (7)
Class A (4)
Abdessalam Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Marvin Kentie Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (3)
Ahmed Hajji Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Robin Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Wesley Zwaans Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (10)
Class A (6)
Anwar Zinbi Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (2)
Romano Ballak TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Warren Heijnneman Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class C (2)
Abdulilha Ouled Abdinnabi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Rick Esch van Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (10)
Class A (6)
Bouke Vergeer Taekwondo United Netherlands Netherlands
Denzel Broer Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Redouan Boutachdat TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Tiago Dias Challenger Clube de Lourosa Portugal Portugal
Class B (2)
Erick Verbiessen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
JASPER BOENDERMAKER Bari Gym Netherlands Netherlands
Class C (2)
Aissam Boukhalouk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jarien van der Woude Jitae Sport Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (13)
Class A (6)
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ayoub Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
LARS VAN LAARHOVEN Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Lars Haak Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Yassin Ashad Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (5)
Joep Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Kevin Feeleus Sidokwan Netherlands Netherlands
Kyjan v/d Veen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Otto van Rijswijk Taekwondo United Netherlands Netherlands
Ruben Haasjes Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (2)
Bram Beckers Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
EMIEL BOSMA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (5)
Class A (2)
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Class B (2)
Jordi Jansen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Robin Gielings Jitae Sport Netherlands Netherlands
Class C (1)
Islam Shachgirejev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (2)
Class A (1)
YORICK BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nabil Yousfi Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (1)
Mohammed Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nabil Yousfi Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (3)
Class A (2)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
MEHDAP ASLAN Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Class C (1)
Rebecca Pinhal Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class B (1)
joy monster Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (2)
Class A (1)
Noël Heumassej Ohdokwan Netherlands Netherlands
Class B (1)
Thao Bui-Hoang Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Jamie Lee Snoeren Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
SHIRLEY VAN HELVOIRT Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (7)
Class A (5)
Chantal Durieux Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Demi Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Herliana Sulter Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Kiki Houkes Ohdokwan Netherlands Netherlands
Vinita Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Jaimy Mulders Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Class C (1)
Helen v Raay Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (7)
Class A (3)
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Rosaly Fatbinan Sidokwan Netherlands Netherlands
Samantha Kerkhof Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Merve Demircan Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (3)
Chkola Ghazizoi Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Lynn Schilders Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Neelam Gajadin Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (6)
Class A (1)
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Catarina Silva Challenger Clube de Lourosa Portugal Portugal
Melissa Brink Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (3)
Alina Lutz Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Amber Van Montfoort Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
N Nazli Cilikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (6)
Class A (3)
Kim Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Michelle Manders Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ezgi Belt Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Lois Knevel Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (1)
Class B (1)
Rachel Macmillan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Ahiliya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Esrin Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (1)
Class A (1)
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
Kimberly Nieuwenhuizen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Monica Pimentel Rodriguez TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (4)
Class A (4)
Esra Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Noelle Van der Zon Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (2)
Class A (2)
Karlijn Egelmeers Taekwondo Vereniging Koryo Veldhoven Netherlands Netherlands
Magda Brytanczyk Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
CHANTAL MAAS Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (3)
Class A (2)
Manuela Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Melissa de Pinth Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Class C (1)
KARIN Dieperink TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
Vikaash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (5)
Class A (4)
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kazem Ebrahimi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Samie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
TOMMY RUILING TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (1)
Spinghar Ghazizoi Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (7)
Class A (5)
AHMED EL BOUJJOUFI Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Hamza Boukit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sami Zyani TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tommy Kitsz Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (2)
MATTHIJS BOON TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Roel Bont de Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (6)
Class A (3)
Gabriel Jimenez San martín Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Mohamed Kariouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohammed El Khouakhi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class B (2)
Anomatia Alli Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Thijs Litjens Jitae Sport Netherlands Netherlands
Class C (1)
Lenard Born Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (14)
Class A (7)
Chris Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Ramon Tapia Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Sjors oostenveld Sidokwan Netherlands Netherlands
Suayb Keskin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Tiago Costa Challenger Clube de Lourosa Portugal Portugal
Class B (6)
Ahmed Al Abbasy Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Bader Ouled el Haj Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Bob Maas Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Pieter Melis Taekwondo vereniging Garuda Waalwijk Netherlands Netherlands
Sameer Alikhil Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Sonny Chann Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (1)
Floyd Hoolwerf Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (12)
Class A (6)
Hans Massing TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jodi Hendrix Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Ludo Kluver Taekwondo United Netherlands Netherlands
Maikel Teunissen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Norman Hornberger Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Pascal Jacops Taekwondo vereniging Garuda Waalwijk Netherlands Netherlands
Class B (3)
Bas van der Stap Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Remi van Dijk Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Toontje Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Class C (3)
Bert Mulder Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Michel Ligtenbarg Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Stefan Krien Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (8)
Class A (5)
Hendrico Kleine Sidokwan Netherlands Netherlands
Jawid Dephoor MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Martijn Merken NL Military Taekwondo Equipe Netherlands Netherlands
Remco Cox Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Roy Samson TONG-IL VENRAY Netherlands Netherlands
Class B (3)
BERRY DE KLEIN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Christiaan den Hoed Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Joost Van Ginkel Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (4)
Class A (2)
Robert Dannenberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Donald Roos Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Thom de Vries Taekwondo United Netherlands Netherlands