Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

BeDü-Pokal 2013

  • Tournament dates
  • 2 March 2013
  • Deadline
  • 20 February 2013
  • Competitors
  • 347 / 350
  • Location
  • Am Sportzentrum 1
  • 42551
  • Velbert
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (347)

Juniors D female -22 kg (4)
Class II (4)
Diana Khalaf Königsborner SV Germany Germany
ELCIN HASSANOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Nicole Lazauskas Velberter SG Germany Germany
Juniors D female -24 kg (2)
Class II (2)
Julie Da Silva TKD Center Iserlohn Germany Germany
Lena Putthasem LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D female -26 kg (3)
Class II (3)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Carmela Calderoni LSG Taekwondo Team Germany Germany
Ceylin Demiröz Velberter SG Germany Germany
Juniors D female -29 kg (4)
Class II (4)
Amal Boughlid Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Carolin Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Ceyda Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Mirac Dalgic Wuppertaler Tiger Germany Germany
Juniors D female -35 kg (2)
Class II (2)
Letizia Kubernus Velberter SG Germany Germany
Nele Claaßen Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -22 kg (7)
Class II (7)
Aiman Challiou Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ayyoub El Fakir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Csongor Székely Königsborner SV Germany Germany
GUYCHEL MBADOU TKD GLADBECK Germany Germany
Mikail Can Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Qualkadi Younes Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
TOLGA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -24 kg (4)
Class II (4)
Cendric Pascal Ledda Königsborner SV Germany Germany
Dennis Enders Velberter SG Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Yasser Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (6)
Class II (6)
Calvin Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Filippos Bacaloudis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Lukas Vogel TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Nikita Poloigov Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tim Kissner Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors D male -29 kg (5)
Class II (5)
Anas Baaka Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Berzan Ekmekci Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
CESUR CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Colin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Suleman Khalaf Königsborner SV Germany Germany
Juniors D male -32 kg (1)
Class II (1)
ATAKAN FIRINCI Kobra Bielefeld Germany Germany
Juniors D male -38 kg (2)
Class II (2)
Cenk Amstadt Velberter SG Germany Germany
Furkan Inal Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -41 kg (1)
Class II (1)
Dogular Koray Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -26 kg (2)
Class II (2)
Romaisa El Fakir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
jil Grebe Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -28 kg (3)
Class I (1)
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (2)
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Vanessa Klaaß Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -30 kg (2)
Class II (2)
Beyza-Nur Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ines-Betty Haase T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (8)
Class I (1)
Aylin Sahin Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (7)
HANIM ISIKLAR TKD GLADBECK Germany Germany
Lara Hexels TG Nettetal Germany Germany
Maria Filenkov AC - Ückerath Germany Germany
Melike Erdem Velberter SG Germany Germany
SUDEM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
azize yavuz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
melisa kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -35 kg (8)
Class I (1)
Laura Goebel TKD Center Iserlohn Germany Germany
Class II (7)
Alissa Velicanin LSG Taekwondo Team Germany Germany
Emily Sophie Werner BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Esmanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Melissa Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Mihaela Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Yassmine Zarouali Velberter SG Germany Germany
Zeynep Gürlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -38 kg (7)
Class I (2)
Dilan Kamali TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Zainap Khouya Velberter SG Germany Germany
Class II (5)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Francisca Drucklieb AC - Ückerath Germany Germany
Jada Lackner Sport-Treff-Helene Germany Germany
Melanie Dahlmann Leopard Lengerich Germany Germany
Quang Thuy Trang Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -41 kg (1)
Class II (1)
Selin Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -45 kg (4)
Class II (4)
Cansu Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ceren Amstadt Velberter SG Germany Germany
Manuella Monno AC - Ückerath Germany Germany
Medina El Bachiri Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -53 kg (1)
Class II (1)
Ebru Güclü Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -26 kg (5)
Class II (5)
Dignat Jeremy Leopard Lengerich Germany Germany
Justin Vaerst T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Konstantinos Triantafyliiadis Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
MUSTAFA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Raffael Messmer TV Becketal Germany Germany
Juniors C male -28 kg (11)
Class I (2)
Norman Meurer WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Sean Robin Voigt Velberter SG Germany Germany
Class II (9)
BORA CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Baki Maxhuni T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ilja Schmick Velberter SG Germany Germany
Julian Herse Velberter SG Germany Germany
Justus Reiffs TG Nettetal Germany Germany
Lukas Vormweg Sportschule Schültke Germany Germany
Mohamed Akki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Semih Macit TuB Bocholt Germany Germany
Younness Boughlid Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C male -30 kg (7)
Class II (7)
Alpercan Artanlar Leopard Lengerich Germany Germany
Antonij Markarov TuB Bocholt Germany Germany
Fynn Yannik Weide Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Jan Geci Velberter SG Germany Germany
Lion Schoepe T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Tufan Ülgen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Visoury Sengtavahn TKD Center Iserlohn Germany Germany
Juniors C male -32 kg (8)
Class I (3)
HASIB MIRZAEE TKD GLADBECK Germany Germany
Isanur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Noel Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (5)
Can Uzunöz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
EREN GENC TKD GLADBECK Germany Germany
Meirambek Graß Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Semih Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Tuncay Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -35 kg (13)
Class I (3)
Cedric Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Hamza Yavuz Musado Alsdorf Germany Germany
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (10)
AYKAN MIYANYEDI TKD GLADBECK Germany Germany
Amer Kamzoul Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Baran Ekmekci Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Darwin Koepp TV Becketal Germany Germany
Djibriel Qualkadi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ilias Qualkadi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Justus Dalhoff Leopard Lengerich Germany Germany
Niklas Duranovic TKD Center Iserlohn Germany Germany
RAFEH ZABIH TKD GLADBECK Germany Germany
Thomas Bolgert TuB Bocholt Germany Germany
Juniors C male -38 kg (9)
Class I (3)
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Norman Meurer Wuppertaler Tiger Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (6)
Alper Sirlack Velberter SG Germany Germany
Burak Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Dogular Tolga Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
JAN HENDRIK HERLFTERKAMP TKD GLADBECK Germany Germany
Maik Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Yassir El Jarbi Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -41 kg (4)
Class I (1)
Ekin Koc TV Becketal Germany Germany
Class II (3)
Max Nasilowski LSG Taekwondo Team Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Yunus Kocaaga Königsborner SV Germany Germany
Juniors C male -45 kg (3)
Class I (1)
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (2)
Paul Jakob Müller Sportschule Schültke Germany Germany
Özgür Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -53 kg (1)
Class II (1)
Abdulah Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Emir Caliskan Wuppertaler Tiger Germany Germany
Juniors C male +57 kg (2)
Class II (2)
Adriano Di Luca Wuppertaler Tiger Germany Germany
Oguz Sen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female -33 kg (1)
Class II (1)
Romina Klenner Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female -37 kg (5)
Class I (1)
Anna Schrijver AC - Ückerath Germany Germany
Class II (4)
Deborah Bräunig Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Romy Schleiting Baek-Ho-Borken Germany Germany
Sarah Krohl Leopard Lengerich Germany Germany
Sezen Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female -41 kg (5)
Class I (3)
Alice Gehrmann Velberter SG Germany Germany
Josephin Bachtenkirch TKD Center Iserlohn Germany Germany
Nora Muheidat Velberter SG Germany Germany
Class II (2)
Gülistan Hayirli Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Lena Kaup TuB Bocholt Germany Germany
Cadets female -44 kg (10)
Class I (7)
Fundaela Sen TV Becketal Germany Germany
Karina Musawi SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Katharina Schmeinck TuB Bocholt Germany Germany
Lea Katharina Müller LSG Taekwondo Team Germany Germany
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Maryam Khouya Velberter SG Germany Germany
Wiebke Mülleneisen TuB Bocholt Germany Germany
Class II (3)
Eslem Tunc Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Kira Mester SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Nina Röhre SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets female -47 kg (5)
Class I (3)
Lehn Jessica Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Rajae Mali Velberter SG Germany Germany
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Rosina Di Maio TV Becketal Germany Germany
Vanessa Richter Velberter SG Germany Germany
Cadets female -51 kg (7)
Class I (3)
Caroline Jäschke KDK Attendorn Germany Germany
Dilara Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Jessika Ritzka Velberter SG Germany Germany
Class II (4)
Eleni Triantafylliodou Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Larissa Madsak Wuppertaler Tiger Germany Germany
Natalie Wetzel Baek-Ho-Borken Germany Germany
Sena Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female -55 kg (5)
Class I (3)
Aleksandra Sosadzin Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Sandra Holthaus Velberter SG Germany Germany
Simay Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (2)
Lara Baukolt Baek-Ho-Borken Germany Germany
Sude Uyar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female -59 kg (2)
Class II (2)
Aylin Akbas AC - Ückerath Germany Germany
Reyhan Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Cadets female +59 kg (5)
Class I (1)
Sarah Neumann AC - Ückerath Germany Germany
Class II (4)
Anna Lehnen VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Fatma Deveci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Merve Erdem Velberter SG Germany Germany
Seyfinaz Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Cadets male -33 kg (6)
Class I (3)
Christian Cosic Velberter SG Germany Germany
Daniel Flegler Sportschule Schültke Germany Germany
Finn Lidke BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (3)
Alexander Spraier TuB Bocholt Germany Germany
Daniel Usenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Sergej Laub Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Cadets male -37 kg (14)
Class I (7)
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Justin Chajda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Mario Dolniski BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Sebastian Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Spyro Rafael Kostaras Velberter SG Germany Germany
Tobias Graf Wuppertaler Tiger Germany Germany
Class II (7)
Antonio Andreopoulos Velberter SG Germany Germany
Carl Mertens Sportschule Schültke Germany Germany
Dylan Bräunig Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Felix Spitzer SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Kevin Koepp TV Becketal Germany Germany
Maurice Münch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Ümit Ciftci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets male -41 kg (12)
Class I (8)
Dennis Böhle TaeKwonDo Gemeinschaft Witten e.V. Germany Germany
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Jan Gomer BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Jan Louis Wenneckes TuB Bocholt Germany Germany
Justin Zastawny TV Becketal Germany Germany
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Leon Hensel TV Becketal Germany Germany
Viktor Lazauskas Velberter SG Germany Germany
Class II (4)
Anwar Muheidat Velberter SG Germany Germany
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Khaled El Jarbi Velberter SG Germany Germany
Saif Eddine Chourak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets male -45 kg (9)
Class I (4)
Dennis Töpfer SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Jannik Arping Velberter SG Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Yassine Zarouali Velberter SG Germany Germany
Class II (5)
Dogukan Akpinar Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Kenan Alemic LSG Taekwondo Team Germany Germany
Paskal Ritzka Velberter SG Germany Germany
Rene` Bröker TuB Bocholt Germany Germany
Wessal Harakat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets male -49 kg (7)
Class I (4)
Alexander Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Bekir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Marlon Meinert TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (3)
Christopher Overbeck Baek-Ho-Borken Germany Germany
Hermann goljaschow Leopard Lengerich Germany Germany
Ilyas Ayyaou Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets male -53 kg (3)
Class I (2)
Barish Akörük BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Darth Vader DELTAPOOL (Test Team) Germany Germany
Class II (1)
BILAL JAOUADI TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets male -57 kg (1)
Class II (1)
Niklas Marzoll Sport-Treff-Helene Germany Germany
Cadets male -61 kg (4)
Class I (1)
Tim Tesche LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (3)
Jamy Fischer Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Justin Ufer TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Recep Gürlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets male +65 kg (3)
Class I (2)
Benjamin Krause Sport-Treff-Helene Germany Germany
Ibrahim Gözen LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (1)
Gerasimos Petropoulos AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A female -49 kg (3)
Class I (3)
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ufeyra Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -52 kg (2)
Class I (1)
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class II (1)
Jana Schulte- Loh Baek-Ho-Borken Germany Germany
Juniors A female -55 kg (7)
Class I (4)
BEGUM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Larissa Niggemann Sport-Treff-Helene Germany Germany
Laura Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seyma Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Kathrin Rother TV Becketal Germany Germany
Salome Jöris AC - Ückerath Germany Germany
Vera Hülsken Baek-Ho-Borken Germany Germany
Juniors A female -59 kg (4)
Class I (4)
Alexandra Böhle TaeKwonDo Gemeinschaft Witten e.V. Germany Germany
Dana Linde VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Katharina Luhnen TG Nettetal Germany Germany
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Juniors A female -63 kg (2)
Class I (2)
Karina Joy Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Kathrin Bisping TuB Bocholt Germany Germany
Juniors A female -68 kg (2)
Class II (2)
Jasmin Arping Velberter SG Germany Germany
Joelle Kuch Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A female +68 kg (3)
Class II (3)
Alina Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Nathalie Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Sandra Di Luca Wuppertaler Tiger Germany Germany
Juniors A male -48 kg (2)
Class I (2)
Jens Ludwig TuB Bocholt Germany Germany
Lukas Köster Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors A male -51 kg (3)
Class I (3)
Christian Liggieri SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Florian Ruiz Bach SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Moritz Nowak KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (1)
Class II (1)
Anouar Darssi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A male -59 kg (6)
Class I (2)
Amin Makre SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Class II (4)
Burak Özcekic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Francesco Tispi Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Maxim Weiss TG Nettetal Germany Germany
Nick Meismann Taebaek Rhade Germany Germany
Juniors A male -63 kg (6)
Class I (3)
Can Barbarino KDK Attendorn Germany Germany
Dario Carroga Baek-Ho-Borken Germany Germany
Egzon Ademaj SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Class II (3)
Alexander Daniel Taebaek Rhade Germany Germany
Burkay Calis Leopard Lengerich Germany Germany
Melih Gürlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A male -68 kg (5)
Class I (2)
Deni El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
OKAN AZER Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (3)
Inho Lee SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Samed Bektas TSC Gladbeck Germany Germany
christoph pichl Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors A male -73 kg (5)
Class I (3)
Andreas Repp Leopard Lengerich Germany Germany
Can ACAR MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Muhammed Bas Wuppertaler Tiger Germany Germany
Class II (2)
Robin Behrendt TV Becketal Germany Germany
Selcuk Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (5)
Class I (4)
Alex Tesche LSG Taekwondo Team Germany Germany
EMRE AKSU Kobra Bielefeld Germany Germany
Justin Majert Leopard Lengerich Germany Germany
Melih Gündüz Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (1)
Simon Graf Baek-Ho-Borken Germany Germany
Seniors female -46 kg (1)
Class I (1)
esmehan kömürcü Leopard Lengerich Germany Germany
Seniors female -53 kg (4)
Class I (3)
Judith Smetten Velberter SG Germany Germany
Mona Afsharian KDK Attendorn Germany Germany
Nora Bieker KDK Attendorn Germany Germany
Class II (1)
Ionna Spyrou Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors female -57 kg (4)
Class I (4)
Esra SEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Ina Emmert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Katharina Großmann Velberter SG Germany Germany
Lâle Balci TuB Bocholt Germany Germany
Seniors female -62 kg (2)
Class I (2)
Cennet Ötztop Velberter SG Germany Germany
Kim Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seniors female -67 kg (3)
Class I (1)
Alina Wohlmeiner SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Class II (2)
Lena Ebbing Baek-Ho-Borken Germany Germany
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors female +73 kg (1)
Class I (1)
Vanessa Franke Velberter SG Germany Germany
Seniors male -54 kg (1)
Class II (1)
Eren Degirmenci Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors male -58 kg (1)
Class I (1)
Mirsad Bajrami LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seniors male -63 kg (6)
Class I (1)
KEVIN OGWU Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (5)
Daniel Sladek TuB Bocholt Germany Germany
David Sladek TuB Bocholt Germany Germany
MUHAMMED KURT TKD GLADBECK Germany Germany
SINAN SURGIT TKD GLADBECK Germany Germany
Schamil Beklajev Velberter SG Germany Germany
Seniors male -68 kg (5)
Class I (3)
Enez Koc TV Becketal Germany Germany
Pascal Kowalski T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yasin Kuru BUDO SIEGEN E.V. Germany Germany
Class II (2)
Carsten Rother TV Becketal Germany Germany
Halil Ibrahim Baba Wuppertaler Tiger Germany Germany
Seniors male -74 kg (7)
Class I (4)
Nico Henkel Baek-Ho-Borken Germany Germany
Nils SCHLOTT MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
TALHA TEKSAYTAS Kobra Bielefeld Germany Germany
TUNA AKSU Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (3)
Linus Stadtler Baek-Ho-Borken Germany Germany
Tamay Cumart Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Willhelm Deutsch Königsborner SV Germany Germany
Seniors male -80 kg (5)
Class I (3)
Kevin Philipp Sport-Treff-Helene Germany Germany
Kosta Drenos KDK Attendorn Germany Germany
Marvin Hoffmann Velberter SG Germany Germany
Class II (2)
Kevin Kotsis TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Leonhard Duda Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (3)
Class I (1)
Ibrahim Tanaoui T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (2)
Lukas Mark Velberter SG Germany Germany
Oliver Vogel TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (3)
Class I (1)
Ilic Hudojan Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class II (2)
Klaus Rudak Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Martin Spaller Sport-Treff-Helene Germany Germany