Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

British Masters

  • Tournament dates
  • 9 November 2013
  • 10 November 2013
  • Deadline
  • 1 November 2013
  • Competitors
  • 352 / 450
  • Location
  • 658 Chiswick High Road
  • TW80HJ
  • Brentford
  • Great Britain Great Britain

Downloads

InformationInformation

Results

All resultsAll results

Competitors (352)

Pee Wee female -22 kg (4)
Class B (1)
Camille laloe capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
Bo Ayers WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Marwa Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Safa Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -25 kg (5)
Class B (2)
Donna Harrison Nguyen Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (3)
Abigail Abosejo BTS Great Britain Great Britain
Elizabeth Groombridge RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
rainguenet lucie Team FKC France France
Pee Wee female -28 kg (6)
Class B (3)
Haider Sayeed St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
JODY BRUNO TEAM MALTA Malta Malta
KINGA KOZLOWSKA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
Charlotte Huttner capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Charlotte Rhoden capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Tabitha Whiston capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -31 kg (8)
Class A (2)
Ruby Lee buzz England England
sara Mahendran Laloe capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
Emily Louise Clarke buzz England England
JULIE ANN CAMILLERI TEAM MALTA Malta Malta
Jolie Ayers WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Class C (2)
Isabella Aldridge WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nidaa Sagar capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -35 kg (2)
Class C (2)
Hollie Farley WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sophia Vlahova Taekwondo Tigers England England
Pee Wee female -40 kg (3)
Class C (3)
Ada Adamczyk BTS-BOURNEMOUTH England England
Delilah Rhoden capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Yasmin Habibolah Taekwondo Tigers England England
Pee Wee female -45 kg (1)
Class C (1)
Kendall Aldridge-Murphy WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee female -50 kg (2)
Class B (1)
KYLIE MAGRO TEAM MALTA Malta Malta
Class C (1)
Lucia Ruedas Fernandez capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -22 kg (9)
Class B (2)
KAROL MANDZIUK TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Kelvin Hoang Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (7)
Arlo Butler capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Connor Preston WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jaiden Gibb RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Liam Johnson TCGB BJ Academy England England
Rhys Tambat St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Rhys Crowe WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
William Groombridge RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -25 kg (16)
Class A (1)
Zack Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Jake Johnson TCGB BJ Academy England England
Javeed Habibolah Taekwondo Tigers England England
Kian Andrews BTS Great Britain Great Britain
Class C (12)
Adam Poliakov Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Aleksa Milosevic Taekwondo Tigers England England
Ashley Armoordon Taekwondo Tigers England England
Cameron Algar Chung Yong Taekwondo Academy England England
Christian Long-Fung Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Ewan Whiston capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Jack Rowley SPITFIRE England England
Jacob McCardle buzz England England
Jamie Ayers WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Justin Barba Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Oliver Yhap capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ryan Anscombre RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -28 kg (15)
Class B (7)
Arian Ali NJ Taekwondo Academy England England
Jamie Girling TCGB BJ Academy England England
Lucas Linnanne capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Riyad Hamid Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Tyler Murdock Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Yash Patel Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (8)
Abisick Gurung SPITFIRE England England
Ajan Surenthran Taekwondo Tigers England England
Charlie Sharp Chung Yong Taekwondo Academy England England
Ethan Wilson Chung Yong Taekwondo Academy England England
Jacob Wishart WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
James Studman capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Marvin Sabutanan Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Nadal Zeroual Taekwondo Tigers England England
Pee Wee male -31 kg (23)
Class A (7)
Coady Goodall buzz England England
ENRIKAS LUCKAUSKAS W TIGERS United Kingdom United Kingdom
Francisco Pereira St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Guillaume Szentmihalyi Taekwondo Tigers England England
Harry Bellis buzz England England
Ibrahim Nasir Taekwondo Tigers England England
zeyd Chamsi-pasha capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class B (7)
Ankit Limbu Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Dexter Taylor capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
JADEN CAUCHI TEAM MALTA Malta Malta
MARCO CASSARA´ TEAM MALTA Malta Malta
Poriya Hossein abadi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Rayn Ali NJ Taekwondo Academy England England
Sasha Hurley Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (9)
Batuhan Can capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Jayraj Sidhu capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Laurenzo Acayen TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Omid Mohammad capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Rihan Arora Taekwondo Tigers England England
Saadodin Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Sam Huttner capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Shayne Rafeeq capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Xavier Finnah Taekwondo Tigers England England
Pee Wee male -35 kg (17)
Class A (3)
ALI KACHAKECH capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Joseph Physick BTS Great Britain Great Britain
Joshua Ortega BTS Great Britain Great Britain
Class B (10)
Aayan Malik capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Adel Amroun Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Herad Parsi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ilyas Elasbihani Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
KACPER SYKALA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Kit Barter SPITFIRE England England
Oluwatimilehin Akinrele Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
ROBERT DRUCE TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Rahul Bhopal capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Sushant Gurung NJ Taekwondo Academy England England
Class C (4)
Alexander Vlahov Taekwondo Tigers England England
Evan Bloomfield RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Olamide Adebiyi Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Oliver Wild RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -40 kg (5)
Class A (1)
ERICAS LUCKAUSKAS W TIGERS United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
Eshaaq mohammed capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
JEROME VASSALLO TEAM MALTA Malta Malta
Oscar Therond capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Tareq Abdullah capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -45 kg (3)
Class B (1)
Dylan Armoordon Taekwondo Tigers England England
Class C (2)
Jasiek Turkot BTS-BOURNEMOUTH England England
Trevelle Reid capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -50 kg (2)
Class C (2)
Mert Celik capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Sebastian Becurra capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male +50 kg (3)
Class A (1)
SOHRAB ALIPOUR capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Alfie Tilyard capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ulrich Rhoden capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -29 kg (3)
Class B (1)
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ellie Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
MELANIA NEGURA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Cadets female -33 kg (3)
Class A (1)
lea aubijoux cobra team France France
Class B (2)
Alya Ahmed St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Melia Hus Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (4)
Class A (1)
Emma Chapman buzz England England
Class B (3)
Daisy Mae Waldock BTS Great Britain Great Britain
Jennifer Ballentine TCGB BJ Academy England England
Katie Badham BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (1)
Class A (1)
Josie dunn South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (3)
Class A (2)
Ghazal Ramzan Ali capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Luna Trigo capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Jessica Shallcross WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (7)
Class A (3)
Charlotte Henry SPITFIRE England England
Sophia Javid Taekwondo Tigers England England
chloe O'Sullivan-Healy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (3)
Marianna Jabbar BTS Great Britain Great Britain
SHANIA MAGRO TEAM MALTA Malta Malta
Sky Armstrong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (1)
Charlotte Jones Sport Taekwondo Plymouth England England
Cadets female -55 kg (3)
Class A (3)
Chloe Blackburn AWTC England England
LYNSEY FENECH TEAM MALTA Malta Malta
Naomi Bell buzz England England
Cadets female -59 kg (2)
Class A (1)
vivienne wilkes South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
DOROTA BOGUSZ TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Cadets female +59 kg (3)
Class A (2)
Georgia Stanley Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jasmine Cook BTS Great Britain Great Britain
Class C (1)
Dina Azadegan capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -33 kg (11)
Class A (3)
Kallum Andrews BTS Great Britain Great Britain
Stephens Zak Emerge Taekwondo England England
enes yildiz cobra team France France
Class B (3)
Abdrahim Halfaoui Coolock Taekwondo WTF Ireland Ireland
Arian Najafi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Igor Hakl Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class C (5)
Aamar Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Ilias Orfi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Leo Lewis Sport Taekwondo Plymouth England England
Paresh Pindolia Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Sanaaodin Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (9)
Class A (4)
Matthew Howell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Tobias Hyttel Albertslund Taekwondo klub Denmark Denmark
erik sauer cobra team France France
Class B (3)
Ali Najafi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
aaron mcardle South Hams TKD Great Britain Great Britain
waleed Ghafoory capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Mohamed Amroun Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Ziad Sagar ouriaghli capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -41 kg (10)
Class A (2)
Josh Fisher BTS Great Britain Great Britain
Michael Nutbrown South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (4)
Alex Drake Chung Yong Taekwondo Academy England England
Anish Dondia Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Charles Ballentine TCGB BJ Academy England England
Kunal Magar Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (4)
Imadodin Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
MATTHEW SINDEY Taekwondo Tigers England England
Sabahodin Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Tomasz Grocholski BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (9)
Class A (3)
Aiden Cashmore SPITFIRE England England
Billy Cottee Read Predator Taekwondo England England
jérémy ramos cobra team France France
Class B (1)
Shay Adubofour Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (5)
Alex Harper Chung Yong Taekwondo Academy England England
Arya Afzalalgham Taekwondo Tigers England England
Ashaan Sen capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
MATTHEW CABOT Taekwondo Tigers England England
Sina Hossein abadi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -49 kg (7)
Class A (2)
JOEL GENUIS TEAM MALTA Malta Malta
Owen Sanders BTS Great Britain Great Britain
Class B (3)
Rajan Sidhu capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Simon Walker TCGB BJ Academy England England
julienne lawrence Team FKC France France
Class C (2)
Daniel Azadegan capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Michael Nestor TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Cadets male -53 kg (3)
Class A (1)
KYLE SALIBA GRACEY TEAM MALTA Malta Malta
Class B (1)
Omid Alavi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Pouria Ghasemi Taekwondo Tigers England England
Cadets male -61 kg (5)
Class A (1)
yilmaz bekir FUSION TAEKWONDO England England
Class B (2)
Bigyan Gurung NJ Taekwondo Academy England England
Shaun Ashton WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (2)
Jordan Ashley Taekwondo Tigers England England
Thomas Miambanzila Taekwondo Tigers England England
Cadets male -65 kg (2)
Class C (2)
Connor Tollick buzz England England
Jonathan Allotey capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors male -45 kg (1)
Class B (1)
Alex Clayton Predator Taekwondo England England
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
William Martin BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (4)
Class A (1)
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Wilson Tran Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
PARSA AYATOLLAHI capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Shahed Mohammed NJ Taekwondo Academy England England
Juniors male -55 kg (1)
Class C (1)
Can Celik capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors male -59 kg (8)
Class A (3)
Daniel Blackburn AWTC England England
Jake Brooks AWTC England England
Ryan Simpson BTS-BOURNEMOUTH England England
Class B (2)
CADEN HOARE capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Milad Badamgul NJ Taekwondo Academy England England
Class C (3)
Ajmal Maroofkhai capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Jacob Sabourin capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Viktor Tsekov capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors male -63 kg (6)
Class A (4)
Jamie Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Liam Phelan Emerge Taekwondo England England
Saeed Karimi Taekwondo Tigers England England
matthew carter FUSION TAEKWONDO England England
Class B (2)
RAMIN SHARHANI capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Tahir Nimaty NJ Taekwondo Academy England England
Juniors male -68 kg (6)
Class A (1)
Christian McNeish GB Team England England
Class B (4)
Alexander Rai Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Michael Meadows TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Safi Iqbal NJ Taekwondo Academy England England
leopoldie keran Team FKC France France
Class C (1)
Leonardo Gavaudan Taekwondo Tigers England England
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
Ehsah Qarizadah JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors male +78 kg (3)
Class A (1)
Sangiv Giovanni Nagalingam NJ Taekwondo Academy England England
Class C (2)
Daniel Khanna Chung Yong Taekwondo Academy England England
Sahand Abbasi Tabrizi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors female -42 kg (2)
Class A (1)
Kara Jonsson BTS-BOURNEMOUTH England England
Class B (1)
Juul Vrijhoeven Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Thu Hoang nguyen Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (3)
Class A (2)
Mona Barakji Taekwondo Tigers England England
tiegan flay South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
Zara Najafi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors female -52 kg (2)
Class A (2)
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Karen Pegg JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors female -55 kg (5)
Class A (1)
Whitney Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Class B (2)
Paulina Grocholska BTS Great Britain Great Britain
rainguenet oceane Team FKC France France
Class C (2)
Rayane Rosa-Jardim Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
abbey mountfield South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (4)
Class A (1)
marion nebling-leger cobra team France France
Class C (3)
Liz Jojoe BTS Great Britain Great Britain
Maria Dorsett TCGB BJ Academy England England
Sophie Barrett-Pouleau Survivor Taekwondo England England
Juniors female -63 kg (1)
Class C (1)
Aleigha Turner Survivor Taekwondo England England
Seniors female -46 kg (3)
Class A (3)
HASMIK GRIGORYAN TAEKWONDO ''VAMK SASUN'' CLUB OF ARMENIA Armenia Armenia
Sophie Adams Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Valentina Popova KCL Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (3)
Class A (2)
ZOYA GRIGORYAN TAEKWONDO ''VAMK SASUN'' CLUB OF ARMENIA Armenia Armenia
anissa jeffali cobra team France France
Class C (1)
Fatima Rezai capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors female -53 kg (4)
Class A (3)
Julia Wrigglesworth Taekwondo Tigers England England
Laetitia ROUQUIER Association Clamartoise de Taekwondo France France
Sarah-Jayne Farthing Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class C (1)
Jennifer Croombe JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (3)
Class A (1)
Julia Wrigglesworth Taekwondo Tigers England England
Class C (2)
May Zin capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Qodsia Rezai capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors female -62 kg (4)
Class A (3)
Katherine Paes Predator Taekwondo England England
Tasmeen Tawill JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Wong Ying Kei JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Nanar Armen capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors female -67 kg (4)
Class A (2)
Charley Rousell Predator Taekwondo England England
alexandra thomas FUSION TAEKWONDO England England
Class B (2)
Augusdina Savas TCGB BJ Academy England England
Christiana Pillibeit Predator Taekwondo England England
Seniors female -73 kg (2)
Class A (1)
KIMBERLY MELI TEAM MALTA Malta Malta
Class C (1)
Stacey Budden Sport Taekwondo Plymouth England England
Seniors female +73 kg (4)
Class A (2)
Amen BAYAT capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Hannah Johnson St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (2)
Colleen Fallon Sport Taekwondo Plymouth England England
Sandra Da silva capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors male -54 kg (2)
Class A (1)
Arkan Bayati capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Roohullah Eqrarullah NJ Taekwondo Academy England England
Seniors male -58 kg (2)
Class A (1)
Salim Izza JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Billy Pragnell BTS Great Britain Great Britain
Seniors male -63 kg (9)
Class A (6)
Darren Chapman GB Team England England
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
MANUK PETROSYAN TAEKWONDO ''VAMK SASUN'' CLUB OF ARMENIA Armenia Armenia
Sonam Thapa NJ Taekwondo Academy England England
Tameem Mohammed Al Kubati capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
steven quelennec cobra team France France
Class B (2)
Nitish Kumar capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Sapatnekar Suparn Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class C (1)
Daniel Olugbade Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (13)
Class A (12)
Christian McNeish GB Team England England
Daniel Walters Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
IBRAHIM YAHUZA KANO STATE TAEKWONDO ASSOCIATION Nigeria Nigeria
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
MITUSH TUMASYAN TAEKWONDO ''VAMK SASUN'' CLUB OF ARMENIA Armenia Armenia
Michael Nathan-Pepple Kingston University Taekwondo England England
Redouane Schmaal Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Ryan Powell Predator Taekwondo England England
SHEHU BELLO SUWAID KANO STATE TAEKWONDO ASSOCIATION Nigeria Nigeria
Shem Ehigie Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Tony Stephenson GB Team England England
Waseem Tabib St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (1)
Elias Canoa Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (13)
Class A (9)
Alexandre Huertas Equipe Huertas Brazil Brazil
Ben Haines GB Team England England
Danny Dowling GB Team England England
John Smallbone Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Josh webley FUSION TAEKWONDO England England
Julian Marton Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
KYLE VASSALLO TEAM MALTA Malta Malta
MOHAMMAD AHMAD FAKHROLDIN capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
hasanein Khafaji Iraq National Team Iraq Iraq
Class C (4)
Christopher Sweet Sport Taekwondo Plymouth England England
Hector Rodriguez Moya Taekwondo Tigers England England
Kane Morgan RTA Tigers England England
Namul Hudar KCL Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors male -80 kg (6)
Class A (6)
Deon Martin RTA Tigers England England
GIANLUCA BARBARA TEAM MALTA Malta Malta
Iain IRVING capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
MAURO BUSUTTIL TEAM MALTA Malta Malta
MOHAMMED ISMAILA SAFYANU KANO STATE TAEKWONDO ASSOCIATION Nigeria Nigeria
SIAVASH ALIPOUR capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors male -87 kg (3)
Class B (3)
Abdi Ali KCL Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Rajan Virk Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
jamahl Clouden Survivor Taekwondo England England
Seniors male +87 kg (7)
Class A (5)
Levi Goodridge Predator Taekwondo England England
Lyle Walker GB Team England England
Murdo Mackenzie GB Team England England
Olumide Faturoti FUSION TAEKWONDO England England
Terry Cooper RTA Tigers England England
Class B (1)
SANDOR JAKAB capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Zico Cardozo HIMALAYAN TIGER TAEKWONDO ACADEMY England England
Veterans female -62 kg (2)
Class B (1)
Sarah Masoudi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Sara Sagar ouriaghli capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Veterans male -68 kg (1)
Class A (1)
OWEN CRAME capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Veterans male -80 kg (2)
Class A (1)
Adam Kacperek Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Bojinko Vlahov Taekwondo Tigers England England
V.I.P. female -73 kg (1)
Class C (1)
Jacqueline Whiston capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male -74 kg (2)
Class A (2)
Mohamed Jellal capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Roch Miambanzila Taekwondo Tigers England England
V.I.P. male -80 kg (1)
Class A (1)
Craig Roppolo BTS Great Britain Great Britain
V.I.P. male -87 kg (2)
Class B (1)
Shahram Alavi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Salahoudin Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male +87 kg (1)
Class A (1)
Andrew Cooke BTS Great Britain Great Britain