Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Bezirks Meisterschaft des Regionalbezirks Köln 2013

  • Tournament dates
  • 11 May 2013
  • Deadline
  • 4 May 2013
  • Competitors
  • 160 / 300
  • Location
  • Zeisigweg
  • 52223
  • Stolberg
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (160)

Juniors D female -22 kg (1)
Class II (1)
Beyza Sönmez TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors D female -24 kg (2)
Class II (2)
Diyar Cebeci Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Julie Da Silva TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class II (1)
Islah El Morabit TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (3)
Class II (3)
Marie Niggenaber TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Mirac Dalgic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Sina Meurer WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -22 kg (1)
Class II (1)
Younes Alla Koryo Stolberg Germany Germany
Juniors D male -24 kg (2)
Class II (2)
Mahmut Alci Leopard Lengerich Germany Germany
Max Blasius Koryo Stolberg Germany Germany
Juniors D male -26 kg (2)
Class II (2)
Engin Yerlikaya Narabi Aachen Germany Germany
Tobias Watzl TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors D male -29 kg (2)
Class II (2)
Sulail Schäfer TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Tim Kissner Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors D male -32 kg (1)
Class II (1)
Niklas Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Juniors C female -26 kg (1)
Class I (1)
Jaqueline Bencun PSV Ennepe-Ruhr-Kreis Germany Germany
Juniors C female -30 kg (2)
Class I (1)
Celina Hauck Koryo Stolberg Germany Germany
Class II (1)
Ouidian El Khatttouti Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (3)
Class I (1)
Eva Hitchfel Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (2)
Lara Hexels TG Nettetal Germany Germany
Sarah Schott Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C female -35 kg (1)
Class II (1)
Mihaela Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C female -38 kg (5)
Class I (2)
Laura Goebel TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Patricia Socha Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Class II (3)
Jada Lackner Sport-Treff-Helene Germany Germany
Julia Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Melanie Dahlmann Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C male -26 kg (3)
Class II (3)
Elias Sahan Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Mehmet Alci Leopard Lengerich Germany Germany
jeremy Dignat Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C male -28 kg (5)
Class I (1)
Norman Meurer WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (4)
Adam Yildiz TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Ilias Alla Koryo Stolberg Germany Germany
Meik Kaufmann Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Nino Maurer Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (6)
Class II (6)
Alper Cem Artanlar Leopard Lengerich Germany Germany
Emre Tan Narabi Aachen Germany Germany
Fynn Jannik Weide Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Jonah Felder Musado Alsdorf Germany Germany
Justus Reiffs TG Nettetal Germany Germany
Visoury Sengtavahn TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (2)
Class II (2)
Andreas Knippig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Jan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors C male -35 kg (6)
Class I (1)
Hamza Yavuz Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (5)
Alexander Golubchyk TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Elias Sever Musado Alsdorf Germany Germany
Muhammed Tas Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Niklas Duranovic TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Redouan Akdim TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors C male -38 kg (7)
Class I (4)
Adham Azarkan Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Ismail El Maziani Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Mohamed Khlifi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Mohamed Ajoub Slious Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (3)
Joni Rexhepaj Musado Alsdorf Germany Germany
Joshua Noel Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Marc Schellknecht SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Juniors C male -41 kg (4)
Class I (2)
Melih Yalcin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Mostafa Karimi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (2)
Nassim Bouazzaoui Musado Alsdorf Germany Germany
Sakaria Cadi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors C male -45 kg (2)
Class II (2)
Michael Lukaschek TuS 59 Hamm e.V. Germany Germany
Paul Jakob Müller Sportschule Schültke Germany Germany
Juniors C male -49 kg (2)
Class I (2)
Harith Hashimi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Maurice Klein Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Adrian Tzvvetanov Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Cadets female -33 kg (1)
Class II (1)
Ceyda Keskin Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Cadets female -37 kg (2)
Class I (1)
Saskia Erlenkoetter SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Class II (1)
Dzana Arnautovic SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets female -41 kg (5)
Class I (1)
Josephin Bachtenkirch TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Class II (4)
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Elvan Babayigit WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Sarah Krohl Leopard Lengerich Germany Germany
Svenja Sarita Koch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Cadets female -44 kg (5)
Class I (3)
Karina Musawi SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Lehn Jessica Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Ragshiha Ragunesan TuS 59 Hamm e.V. Germany Germany
Class II (2)
Kira Mester SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Nina Röhre SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets female -47 kg (5)
Class I (4)
Cansu Koqak Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Carolin Holenski TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Delaine Kellmann Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Class II (1)
Elvin Babayigit WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Cadets female -51 kg (4)
Class I (2)
Aleyna Aksu Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Isabel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Class II (2)
Larissa Madsak WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Natalie Wetzel Baek-Ho-Borken Germany Germany
Cadets female -59 kg (1)
Class I (1)
Julia Berwanger Musado Alsdorf Germany Germany
Cadets male -33 kg (1)
Class II (1)
Ewald Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Cadets male -37 kg (6)
Class I (3)
Jamsched Mohmand 1.Godesberger Judo Club Germany Germany
Justin Chajda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Tobias Graf WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (3)
David Gondzik Koryo Stolberg Germany Germany
Felix Spitzer SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Timo Schaffrath Narabi Aachen Germany Germany
Cadets male -41 kg (5)
Class I (2)
Anton Koch Koryo Stolberg Germany Germany
Zakaria Khlifi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (3)
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Malte Mayer TuS 59 Hamm e.V. Germany Germany
Cadets male -45 kg (2)
Class I (2)
Domenik Watzl TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets male -49 kg (3)
Class I (3)
Jonah Kerber KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Keremsah Yalcin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Pierre-Yves Farzamfar TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Cadets male -53 kg (6)
Class I (3)
Dominik Reitz KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Nicolas Sabo TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Nick Jacob Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Niklas Marzoll Sport-Treff-Helene Germany Germany
Rageshan Ragunesan TuS 59 Hamm e.V. Germany Germany
Cadets male -61 kg (1)
Class II (1)
Yusuf Aras TuS 59 Hamm e.V. Germany Germany
Juniors A female -46 kg (3)
Class I (3)
Kelsey-Ann Nowak TSV Fichte Hagen 1863 e.V. Germany Germany
Nilofar Mohmand 1.Godesberger Judo Club Germany Germany
Sinem Kocaarslan Musado Alsdorf Germany Germany
Juniors A female -52 kg (3)
Class I (3)
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Celine Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Lisa Kostjukov Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (1)
Class I (1)
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Juniors A female -63 kg (1)
Class I (1)
Katharina Luhnen TG Nettetal Germany Germany
Juniors A female -68 kg (4)
Class I (2)
Denia Biermann KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Konstantina Thomaidou Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Class II (2)
Ajla Hamzic PSV Ennepe-Ruhr-Kreis Germany Germany
Lena Ebbing Baek-Ho-Borken Germany Germany
Juniors A male -45 kg (1)
Class I (1)
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Juniors A male -48 kg (2)
Class I (2)
Lukas Köster Sport-Treff-Helene Germany Germany
Tim Oliver Grzanna Musado Alsdorf Germany Germany
Juniors A male -59 kg (1)
Class II (1)
Robert Naumenko T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -63 kg (4)
Class I (4)
Dario Carroga Baek-Ho-Borken Germany Germany
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Mihael Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Stefan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors A male -68 kg (3)
Class II (3)
Hendrik Kollmann KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Malik Catic TuS 59 Hamm e.V. Germany Germany
Maxim Weiss TG Nettetal Germany Germany
Juniors A male -73 kg (2)
Class I (2)
Furkan Aksu Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Muhammed Bas WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors A male +78 kg (3)
Class I (2)
Pascal Grundei Leopard Lengerich Germany Germany
Tobias Hilpert Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class II (1)
Simon Graf Baek-Ho-Borken Germany Germany
Seniors female -53 kg (2)
Class I (2)
Anna Oenning Baek-Ho-Borken Germany Germany
Stephanie Dumrath ASG-Porz Germany Germany
Seniors female -57 kg (2)
Class I (1)
Sarah Kerber KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Class II (1)
Susanna Buntrock WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors female +73 kg (1)
Class II (1)
Alina Warzecha WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors male -58 kg (1)
Class II (1)
Darth Vader DELTAPOOL (Test Team) Germany Germany
Seniors male -68 kg (5)
Class I (4)
Alexander Lehn Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Pascal Kowalski T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Simon Gruendel TuS 59 Hamm e.V. Germany Germany
Yahya Sanlimeral Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (1)
Halil Ibrahim Baba WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors male -74 kg (6)
Class I (4)
Anton Backhaus Narabi Aachen Germany Germany
Aziz Bouziri Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Soufian Madani T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yves Herbartz Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Linus Stadtler Baek-Ho-Borken Germany Germany
Sebastian Arndt T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (2)
Class I (2)
Sascha Hansen GSV Porz e.V. Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (1)
Class II (1)
Thorsten Walkenhorst PSV Ennepe-Ruhr-Kreis Germany Germany