Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Open Tapia Sparring 2013

  • Tournament dates
  • 12 October 2013
  • Deadline
  • 1 October 2013
  • Competitors
  • 333 / 500
  • Location
  • Nieuwe Dukenburgseweg 5
  • 6534 AD
  • Nijmegen
  • Netherlands Netherlands

Downloads

InformationInformation
Liability DeclarationLiability Declaration
UitschrijvingUitschrijving
VerklaringVerklaring

Results

All results All results

Competitors (333)

Cadets female -33 kg (3)
Class A (3)
Manal Abaghough BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Maria Inmaculada Lopez Martinez Club Koryo Torre-Pacheco Spain Spain
Nienke Hollands Keumgang Tienen Belgium Belgium
Cadets female -37 kg (4)
Class A (4)
Angel Podevyn Keumgang Tienen Belgium Belgium
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
ilayda aydogan Tkd poom Belgium Belgium
Cadets female -41 kg (3)
Class A (3)
Anke Gevers Keumgang Tienen Belgium Belgium
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (4)
Class A (4)
Chloe Verbeeck korea club houdeng Belgium Belgium
Laura Armero Pe?alver Club Koryo Torre-Pacheco Spain Spain
MELINE MAURO Imjin Academy Belgium Belgium
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (8)
Class A (8)
Ginna Kram Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Jennifer Urbain korea club houdeng Belgium Belgium
Lindi Korpelshoek Jitae Sport Netherlands Netherlands
Manon Wolff Yul-Kok Netherlands Netherlands
Maryam Khouya Velberter SG Germany Germany
Rajae Mali Velberter SG Germany Germany
Sedef Erdogan Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Vanessa Richter ETSSV e. V. Germany Germany
Cadets female -51 kg (8)
Class A (8)
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Luca Suprijatna Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
MARINE MAURO Imjin Academy Belgium Belgium
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Natalie Wetzel Sport-Treff-Helene Germany Germany
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
yncaf zbakh An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Cadets female -55 kg (1)
Class A (1)
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (7)
Class A (7)
Christian Cosic Velberter SG Germany Germany
Joel van der Weide Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Livio-Vinh ALONGE ATKD ANTONY France France
Owen van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Tim de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
ilario moranduzzo Tkd poom Belgium Belgium
khay yassin kwan Belgium Belgium
Cadets male -37 kg (14)
Class A (14)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Antonio Andreopoulos Velberter SG Germany Germany
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Giovanni QUAGLIERI ATKD ANTONY France France
Jeronimo Evers Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Justin Chajda Sport-Treff-Helene Germany Germany
MAXIME LANTOINE ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Nicolas Dujardin Ri Gam Team Belgium Belgium
Niels Donners Yul-Kok Netherlands Netherlands
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zura Isebiya Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
achaibi mohamed kwan Belgium Belgium
Cadets male -41 kg (13)
Class A (13)
Arturo Gomez Saura Club Koryo Torre-Pacheco Spain Spain
Bonsignore Thomas korea club houdeng Belgium Belgium
Cameron BOOTH (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Christian Dell Velberter SG Germany Germany
Ishan Baidjoe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jamie Van Gossum Keumgang Tienen Belgium Belgium
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Nikita Kerps Sportschule Choi Germany Germany
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Spyro Rafael Kostaras Velberter SG Germany Germany
Suliaman Westerkamp-Sesay TC Soekandar Netherlands Netherlands
Yannik Grebe Velberter SG Germany Germany
idrissa keita U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
Cadets male -45 kg (12)
Class A (12)
Achab Badr Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ashrafi Abdoel Karim Sp. Kuipers Netherlands Netherlands
Christian Schmidt Sportschule Choi Germany Germany
Gauthier Ganser Imjin Academy Belgium Belgium
Harry WORGAN (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jens Semeelen Keumgang Tienen Belgium Belgium
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nikos Parton Sportschule Choi Germany Germany
Ronan Bruggink Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Steven Popp Sportschule Choi Germany Germany
ketbi younes kwan Belgium Belgium
Cadets male -49 kg (8)
Class A (8)
ANTOINE DUPONT Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Alexander Habimana Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Angel Jose Conesa Guillen Club Koryo Torre-Pacheco Spain Spain
Jannik Arping Velberter SG Germany Germany
Shane van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Wietse Hollands Keumgang Tienen Belgium Belgium
Yassine Zarouali Velberter SG Germany Germany
maher charrak Tkd poom Belgium Belgium
Cadets male -53 kg (7)
Class A (7)
Badr Albouyaoui Flevokick Netherlands Netherlands
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Dylan Leroi Imjin Academy Belgium Belgium
Killian Planken SC Ilyo Netherlands Netherlands
Murad Shavaev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
omer dursun U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
Cadets male -57 kg (5)
Class A (5)
ASHWIN VAN DER VLUGT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Diego Anzallo korea club houdeng Belgium Belgium
Floris de Ruiter Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Mathias Djebari korea club houdeng Belgium Belgium
Cadets male -61 kg (5)
Class A (5)
Alex Tangjitwisut Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Belmin Bajramovic SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
SANDY CAPPEL ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
ramhani jaber kwan Belgium Belgium
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Adrian WAGSTAFFE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (2)
Class A (2)
Benjamin Krause Sport-Treff-Helene Germany Germany
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (7)
Class A (6)
Bradly SINDEN (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
EL Madrari Charaf Dine Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
RIDA LAACHRAOUI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Tyron MOORES DUFFIELD (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nico Hooge Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors male -51 kg (4)
Class A (3)
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Machario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Zakaria Benziane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Shaquille Poesé Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (14)
Class A (10)
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Gaddih Hamza Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Ibrahim Mavsarov korea club houdeng Belgium Belgium
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Nicolaï Leys HTA Belgium Belgium
Romain GUILLAUME ATKD ANTONY France France
Rushon Kemmel SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (4)
Edjaz Frogh Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Ivar Bouw Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Lukas Jakiel Sport-Treff-Helene Germany Germany
tim Tannenbaum Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (8)
Class A (6)
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Si Mohamed KETBI Fung Sing Belgium Belgium
Soraj Sori Taekwondo United Netherlands Netherlands
jelle plomp Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
lehhit ayoub kwan Belgium Belgium
Class B (1)
Robin Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (1)
Ibrahim Amhagi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (13)
Class A (5)
Luke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Matthew Mathoera TC Soekandar Netherlands Netherlands
Oussama Essalhi Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Ruud Stevering Taekwondo United Netherlands Netherlands
Sven Vanlinthout Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Class B (4)
Dario Nando Carragio Sport-Treff-Helene Germany Germany
Giovanni Bergman Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Mansur Borchashvili taekwondo school saadat kortrijk Belgium Belgium
Nader Wichman SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (4)
Brahim Bartoutouh Flevokick Netherlands Netherlands
Mashal Sediqi taekwondo school saadat kortrijk Belgium Belgium
Yassine El Allati Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yvar Wester TS Hilversum Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (7)
Class A (4)
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nicholas Corten Keumgang Tienen Belgium Belgium
Theo Anzallo korea club houdeng Belgium Belgium
Class B (2)
Diogo Sa SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Yassir Khalid taekwondo school saadat kortrijk Belgium Belgium
Class C (1)
Tristan Kizil SC Ilyo Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (5)
Class A (3)
EL Mir Abdelghafour Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Nelson dos Santos Gonsalves SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
QUENTIN CAPPEL ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Class B (1)
Yoni Vanmeensel Nong Jang Belgium Belgium Belgium
Class C (1)
Pjotr Kuiper TS Hilversum Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (4)
Class A (2)
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Valentin Chanoine SHAN CLUB MONS Belgium Belgium
Class B (2)
Otto van Rijswijk Taekwondo United Netherlands Netherlands
Zakaria Fellah SC Ilyo Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (1)
Class B (1)
Jouhannet Melissa TKD AC WELLEN Belgium Belgium
Juniors female -44 kg (3)
Class A (3)
Ioanna Andreopulou Velberter SG Germany Germany
Mathilde Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Sarina Vuurman Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Juniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sheila Casado Barrero Club Koryo Torre-Pacheco Spain Spain
Juniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Elita Mavsarova korea club houdeng Belgium Belgium
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Marta Buendia Sanchez Club Koryo Torre-Pacheco Spain Spain
Juniors female -52 kg (11)
Class A (7)
Alicia Marin Abenza Club Koryo Torre-Pacheco Spain Spain
Amelie Richard korea club houdeng Belgium Belgium
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Femke Toujour Nong Jang Belgium Belgium Belgium
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (4)
Basma Yaacoubi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Jana Schulte Loh Sport-Treff-Helene Germany Germany
Vera Hülsken Sport-Treff-Helene Germany Germany
Yelina Mastenbroek HTA Belgium Belgium
Juniors female -55 kg (7)
Class A (4)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Michelle Kroezen Sidokwan Netherlands Netherlands
Shanelle ROWE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
charlotte Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Class B (2)
Lesly Meerten Taegeuk Ophoven Belgium Belgium
Neelam Gajadin Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (1)
Rebekka Horstmann SV DJK Lowick eV Germany Germany
Juniors female -59 kg (8)
Class A (6)
Amber Pannemans Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Xena Roekeloos HTA Belgium Belgium
nayomi latulola Sidokwan Netherlands Netherlands
Class B (1)
Samira Langerak Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class C (1)
Marrit van Furth TS Hilversum Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (5)
Class A (2)
Cassy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class B (3)
Joyce Milet De St.Aubin Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Lena Ebbing Sport-Treff-Helene Germany Germany
N Nazli Cilikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (2)
Class A (1)
BUSRA DOGAN Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Class C (1)
Sarah Tenhumberg SV DJK Lowick eV Germany Germany
Seniors female -46 kg (5)
Class A (5)
Ahiliya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kimberley Kampman Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Mehtap Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Rajaa Bouzouina An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
nawel daamouche Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Seniors female -53 kg (5)
Class A (4)
Andrea Vanloon Taegeuk Ophoven Belgium Belgium
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Khadoudja Niar Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Class C (1)
Fouzia Quafiz Flevokick Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (5)
Class A (4)
Adriana Szilagyiova Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Raheleh Asemani Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Class B (1)
Zinat Zirak Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (5)
Class A (3)
Cennet Öztop ETSSV e. V. Germany Germany
Daniela Dominika Gora Yul-Kok Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Valesca van den Boogerd Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
nawal karzazi An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Seniors female -67 kg (6)
Class A (5)
Alexandra van der Kracht Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Dianne Triesscheijn Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Magda Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Michelle de Lorijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Class B (1)
Daphne Delsink Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (1)
Class C (1)
Mila Cassee Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (1)
Class A (1)
Jansen Liesbeth TKD AC WELLEN Belgium Belgium
Seniors male -58 kg (10)
Class A (9)
Anas Khalifi TSV Heusenstamm Germany Germany
Arman Hosseini Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
BARJESH KLAIR Lovely professional university India India
Gianni Quaglieri ATKD ANTONY France France
HAMZA JAWAD Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Joshua Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
MOURAD LAACHRAOUI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
PARMOD NA India Taekwondo India India
Class B (1)
Pash van Bijlert Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (11)
Class A (11)
DANIEL HEINE Kobra Bielefeld Germany Germany
Edouard Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Hugo BASSONVILLE Ass TKD Club de Lille (A.T.C.L) France France
Jonathan Urbain korea club houdeng Belgium Belgium
LEONARD JANGA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
MANDEEP SINGH GREWAL India Taekwondo India India
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mohamed Adahchour Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
TOMMY RUILING TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
anthony hacene melal U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
Seniors male -68 kg (16)
Class A (13)
Aomar MAMI ATKD ANTONY France France
Ayoub Aynaou An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Benoit Hannart Fung Sing Belgium Belgium
Bram Winkelmolen Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
DYLAN CAPPEL ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Damion Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kimball Huwae Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Nigel Ras Aruba National Team Aruba Aruba
Ramon Tapia-Quilodran Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Thijs Litjens Jitae Sport Netherlands Netherlands
Yordi Wolfs Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
mohammed kerrifa Club Tourquennois d'Arts Martiaux France France
Class C (3)
Alwin Vonck Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mansur Dehpoor Flevokick Netherlands Netherlands
Marien Daaman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (24)
Class A (13)
AMAN CHOUDHARY India Taekwondo India India
Benjamin van Assum Flevokick Netherlands Netherlands
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Joel Remak Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Roy ten Bergen Taekwondo Nijverdal Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Teun Wiegers Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Tomasz Bienias Sportschule Choi Germany Germany
achaibi hamza kwan Belgium Belgium
mamoudou bassoum U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
mehdi melal U S CHALETTE section TAEKWONDO France France
Class B (7)
Armando Gerard Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Danny Hagen Kwon Netherlands Netherlands
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Jimily Asiedu BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Serdar Iscan Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Sherick Burggraaff Taekwondo Nijverdal Netherlands Netherlands
Simone Di Franco Taekwondo USC Netherlands Netherlands
Class C (4)
Bas Meder TS Hilversum Netherlands Netherlands
Frank De Kruyf Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Michel Ninaber Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Roland Vien Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (18)
Class A (11)
Aboubacar BAMBA ATKD ANTONY France France
Ayyoub Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Barend de Wit SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Bas van der Stap Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ilyass Benkhattab SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
MAJID EL HAMOUTI An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Remco Cox Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Remi van Dijk Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Robin Sinnesael Shan Club MONS Belgium Belgium
Shivaro Hasselhoef Aruba National Team Aruba Aruba
Class B (5)
Bram Beckers Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Delano Bies Kwon Netherlands Netherlands
Dennis Groen Sidokwan Netherlands Netherlands
Jeffrey Pol Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Michel Ligtenbarg Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Mike Damen Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Ricardo Bolt Sidokwan Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (8)
Class A (3)
Henk van Ijzendoorn Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Nick Verboom Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Viktor Mons Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class B (4)
Frank lefeber Kwon Netherlands Netherlands
Igor Selin BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Kevin Rijks Yul-Kok Netherlands Netherlands
Marcel Sommerfeld BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Class C (1)
Remco Jansen Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (8)
Class A (5)
Moh Guisse Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Pim Doedens Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Roy Samson Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Thom de Vries Taekwondo United Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Ilic Hudojan Sport-Treff-Helene Germany Germany
Yasin Yildirim Taekwondo USC Netherlands Netherlands
Class C (1)
Chileam Bohnen TS Hilversum Netherlands Netherlands