Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

TCGB National Championships 2014

  • Tournament dates
  • 29 March 2014
  • Deadline
  • 23 March 2014
  • Competitors
  • 231 / 200
  • Location
  • Bagshot Road
  • RG12 9SE
  • Bracknell
  • Great Britain Great Britain

AS THE SUBSCRIPTION IS NOW FULL WE WILL MOVE THE DEADLINE FOR CHANGES TO COMPETITORS TO 8TH MARCH. PLEASE ENSURE THAT ALL ENTRY FEES ARE PAID BY THIS DATE OR YOUR PLAYERS WILL BE REMOVED TO MAKE SPACE FOR TEAMS CURRENTLY ON THE WAITING LIST.

Downloads

InformationInformation

Competitors (231)

Pee Wee female -23 kg (1)
Class Novice (1)
Sanskriti Gurung STKDD England England
Pee Wee female -26 kg (3)
Class Advanced (1)
Tegan Paynter TEAM WATERSIDE England England
Class Intermediate (1)
Ocean Gabriel-Lovell Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
DOMINIKA RATAJEWSKA BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Pee Wee female -30 kg (3)
Class Intermediate (2)
Emilia Green TEAM WATERSIDE England England
Sapphire Carter Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Leanne Antido STKDD England England
Pee Wee female -34 kg (2)
Class Advanced (2)
AMY BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Pee Wee female -39 kg (1)
Class Advanced (1)
Kimberley Barnes TEAM WATERSIDE England England
Pee Wee female -44 kg (1)
Class Intermediate (1)
RACHEL MORE World Taekwondo Association Ireland Ireland
Pee Wee male -20 kg (6)
Class Intermediate (2)
Kelvin Hoang Empsi England England
Rhys Tambat St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Dale Girling TCGB BJ Academy England England
Jose Carvalho Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Liam Johnson TCGB BJ Academy England England
Mubarak Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Pee Wee male -23 kg (9)
Class Advanced (1)
Zack Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Intermediate (3)
Allen Hang Tumbapo STKDD England England
Nambinhang Limbu STKDD England England
Samuel Fairhurst Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (5)
Joe Angel Chicken STKDD England England
Kacper Nowak Bluewave England England
Leo Howard - Calle Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Nicholas Elton Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
RIHANULLAH ASIF Hirsch Taekwondo South England England
Pee Wee male -26 kg (12)
Class Intermediate (7)
Cullen Walker Bluewave England England
George Cole TEAM WATERSIDE England England
Jake Johnson TCGB BJ Academy England England
Marwan Bouchakour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Nikesh Gurung STKDD England England
Rowal Gowda STKDD England England
Sulav Yakha STKDD England England
Class Novice (5)
Adam Poliakov Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Christian Long-Fung Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
HARRISON WINTON TCGB LLTKD England England
Hakeem Abou-Ella Empsi England England
Henry Gano Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -30 kg (17)
Class Advanced (2)
Ethan Hartness TEAM WATERSIDE England England
Francisco Pereira St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Intermediate (11)
Fahad Abubeker Empsi England England
JUNAYD MOHAMMED TIGER CUBS Great Britain Great Britain
Jamie Howard - Calle Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Jamie Girling TCGB BJ Academy England England
Marvin Sabutanan Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
STEFANOS PIEROS TIGER CUBS Great Britain Great Britain
Sean Carstens Bluewave England England
Tyler Murdock Empsi England England
Xavier Osinibi Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Youssef Bouchakour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Charlie Sharp Chung Yong Taekwondo Academy England England
Eoin Smith Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Ethan Wilson Chung Yong Taekwondo Academy England England
Nisam Hang Limbu STKDD England England
Pee Wee male -34 kg (5)
Class Intermediate (4)
Adel Amroun Empsi England England
Ashley Czerwionka Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Olamide Adebiyi Empsi England England
Riyaj Rai STKDD England England
Class Novice (1)
Robert Bishop TCGB BJ Academy England England
Pee Wee male -39 kg (4)
Class Intermediate (4)
Bikram Pun STKDD England England
Manolo Malcom - Tiribelli Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Oluwatimilehin Akinrele Empsi England England
Tomas Wade Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -44 kg (1)
Class Advanced (1)
Tristan Neill TEAM WATERSIDE England England
Pee Wee male +44 kg (1)
Class Advanced (1)
Zak Lambert Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children female -33 kg (3)
Class Intermediate (2)
MIYA OAKLEY BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Maisy Cook TEAM WATERSIDE England England
Class Novice (1)
Natasha Drake Chung Yong Taekwondo Academy England England
Children female -37 kg (2)
Class Intermediate (2)
SARA BEKADI ACTION TKD England England
Yashmin Sartungi STKDD England England
Children female -41 kg (3)
Class Advanced (2)
Neo Botha Bluewave England England
Sannu Shahi STKDD England England
Class Intermediate (1)
Jennifer Ballentine TCGB BJ Academy England England
Children female -44 kg (4)
Class Intermediate (4)
Henjila Limbu STKDD England England
Jubina Limbu STKDD England England
Katie Meagher Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Paige Stevens TEAM WATERSIDE England England
Children female -51 kg (8)
Class Advanced (3)
Anaya Edwards Empsi England England
HOLLIE WILKINSON BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
chloe 0'sullivan healy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (5)
EMILY CONNOLLY BARNET TKD England England
Iksa Hangma Limbu STKDD England England
Miksa Hangma Limbu STKDD England England
Prescilla Thapa STKDD England England
TOULA STAVROPOULOS BARNET TKD England England
Children female +51 kg (4)
Class Advanced (2)
Chloe Blackburn AWTC England England
Ella Barnes TEAM WATERSIDE England England
Class Intermediate (1)
ELMEAR MEANEY World Taekwondo Association Ireland Ireland
Class Novice (1)
Alyssa Sotelo STKDD England England
Children male -27 kg (4)
Class Advanced (2)
Jacob Martin TEAM WATERSIDE England England
Will Foster TSA England England
Class Intermediate (2)
Justin Barba Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Nasrullah Safi Hirsch Taekwondo South England England
Children male -30 kg (2)
Class Intermediate (2)
Ayoub Lalou Empsi England England
Basit Sediqi Hirsch Taekwondo South England England
Children male -33 kg (7)
Class Intermediate (7)
Alex Thapa STKDD England England
CHALONGCHOK KAEOKALONG BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Cobhan Mclelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
DANIEL LEE BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
JIVAN WALIA TIGER CUBS Great Britain Great Britain
Joshua Sewell Empsi England England
Khatab Nasser Empsi England England
Children male -37 kg (9)
Class Advanced (2)
Pharrell Carter Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ryan Martin TEAM WATERSIDE England England
Class Intermediate (5)
Ahmed Faisal Malakyar Hirsch Taekwondo South England England
HAYTHAM MOHANNED TIGER CUBS Great Britain Great Britain
Igor Hakl Chung Yong Taekwondo Academy England England
KURANAGE PERERA TIGER CUBS Great Britain Great Britain
Mohamed Amroun Empsi England England
Class Novice (2)
James Holmes TCGB LLTKD England England
Stanford Stewart TCGB LLTKD England England
Children male -41 kg (7)
Class Advanced (3)
Amine Djelladj Empsi England England
LUKE HATHERALL WEYMOUTH & DORCHESTER TKD England England
Simon Ladd TEAM WATERSIDE England England
Class Intermediate (4)
Alex Drake Chung Yong Taekwondo Academy England England
Haroon Haider Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Jason West TCGB BJ Academy England England
Saajvir Singh Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Children male -45 kg (12)
Class Advanced (5)
ASHTON BOTHA World Taekwondo Association Ireland Ireland
Callum O'Connell AWTC England England
Chhewang Roka Magar STKDD England England
THOMAS CARNEY WEYMOUTH & DORCHESTER TKD England England
YASIN BELKADI ACTION TKD England England
Class Intermediate (3)
ALEXANDROS PIEROS TIGER CUBS Great Britain Great Britain
Charles Ballentine TCGB BJ Academy England England
Shahil Makhim STKDD England England
Class Novice (4)
Alex Harper Chung Yong Taekwondo Academy England England
Benjamin Stewart TCGB LLTKD England England
LUKE WINTON TCGB LLTKD England England
Micheal Juperatum STKDD England England
Children male -49 kg (7)
Class Advanced (2)
Max Baraitser Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Will Tumber TSA England England
Class Intermediate (4)
Akber Naim Hirsch Taekwondo South England England
Nikhil Gurung STKDD England England
Prashant Ghale STKDD England England
Shay Adubofour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Amine Ferhat Empsi England England
Children male -53 kg (6)
Class Advanced (2)
JOSHUA KENNEDY World Taekwondo Association Ireland Ireland
Nishal Gurung STKDD England England
Class Intermediate (2)
HARRY STAVROPOULOS BARNET TKD England England
Simon Walker TCGB BJ Academy England England
Class Novice (2)
Dean Darren De Guzman STKDD England England
Zachary Kellaway Chung Yong Taekwondo Academy England England
Children male -57 kg (2)
Class Advanced (2)
Alex Stock Bluewave England England
Johnathan Arcay Veryard TCGB LLTKD England England
Children male +57 kg (1)
Class Advanced (1)
Kamil Nowak Bluewave England England
Juniors male -48 kg (2)
Class Advanced (1)
Sonam Shahi STKDD England England
Class Intermediate (1)
Ayush Gurung STKDD England England
Juniors male -55 kg (7)
Class Advanced (4)
Mujahid Baksh Bluewave England England
Reswon Rai STKDD England England
Sam Baraitser Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Shailan Gurung STKDD England England
Class Intermediate (2)
Anush Nembang STKDD England England
Prashant Rai STKDD England England
Class Novice (1)
BISHWAS MAGAR TCGB LLTKD England England
Juniors male -63 kg (8)
Class Advanced (3)
Daniel Blackburn AWTC England England
Jake Brooks AWTC England England
MICHAEL WALLER BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Class Intermediate (4)
Moqadas Aryayee Hirsch Taekwondo South England England
RICHARD MEANEY World Taekwondo Association Ireland Ireland
Tanchho Lawati STKDD England England
Wyeth Frax Abay STKDD England England
Class Novice (1)
RAMIN ALIZADA BARNET TKD England England
Juniors male -73 kg (2)
Class Advanced (1)
Joe Ward TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Class Intermediate (1)
MATTHYS OOSTHUIZEN ACTION TKD England England
Juniors male +73 kg (1)
Class Novice (1)
Daniel Khanna Chung Yong Taekwondo Academy England England
Juniors female -44 kg (1)
Class Intermediate (1)
KURANAGE PERERA TIGER CUBS Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (2)
Class Novice (2)
Shindya Rai STKDD England England
Winona Gurung STKDD England England
Juniors female -55 kg (7)
Class Advanced (6)
Amy Stock Bluewave England England
KATIE BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Malsore Isufi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Mebeena Rai STKDD England England
SERINE LAHMOUDDI St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Saskia Jurascheck TCGB BJ Academy England England
Class Intermediate (1)
Rayane Rosa-Jardim Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (6)
Class Advanced (2)
AOIFE BOTHA World Taekwondo Association Ireland Ireland
Leah Campbell STKDD England England
Class Intermediate (3)
Christine Tamang STKDD England England
Ieva Wade Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Laurie Mclelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Maria Dorsett TCGB BJ Academy England England
Seniors female -49 kg (3)
Class Advanced (2)
NICOLA TYNAN World Taekwondo Association Ireland Ireland
Ushma Shah TCGB LLTKD England England
Class Novice (1)
Samjana Sunuwar TCGB LLTKD England England
Seniors female -57 kg (7)
Class Advanced (2)
Deona Chan TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Punam Gurung STKDD England England
Class Intermediate (5)
Adriana Cecilia Nastac TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Alisa Gurung TCGB LLTKD England England
Bipals Gurung TCGB LLTKD England England
Impresha Shrestha TCGB LLTKD England England
ZSUZSANNA LAZAR BARNET TKD England England
Seniors female -67 kg (5)
Class Advanced (2)
Annabel Gibson TCGB LLTKD England England
Kerry Reilly TCGB LLTKD England England
Class Intermediate (2)
Carla Rivera TCGB LLTKD England England
Rina Thapa TCGB LLTKD England England
Class Novice (1)
Lika Diouf TCGB LLTKD England England
Seniors female +67 kg (1)
Class Advanced (1)
Stephanie Gooch Chung Yong Taekwondo Academy England England
Seniors male -58 kg (4)
Class Advanced (3)
Richard Munoz TCGB LLTKD England England
Shulab Rana STKDD England England
Ugesh Gurung STKDD England England
Class Intermediate (1)
Pratik Rai STKDD England England
Seniors male -68 kg (13)
Class Advanced (8)
Callum Walker Bluewave England England
Lee Taylor-Lawrence TCGB LLTKD England England
Liam Wise TSA England England
MICHAEL NATHAN-PEPPLE TCGB LLTKD England England
Nishan Gurung STKDD England England
Sandipkumar Gurung STKDD England England
Waseem Tabib St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
bibek limbu STKDD England England
Class Intermediate (3)
Dushab Gurung STKDD England England
Sajan Rai STKDD England England
shafal Gurung STKDD England England
Class Novice (2)
Daniel Olugbade Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Namikson Gurung STKDD England England
Seniors male -80 kg (4)
Class Advanced (2)
BRIAN HALLEY World Taekwondo Association Ireland Ireland
Constantin Ciprian Barzu TCGB Powerhouse TKD United Kingdom United Kingdom
Class Intermediate (2)
Bidhur Gurung STKDD England England
Evans Marshall TCGB LLTKD England England
Seniors male +80 kg (2)
Class Intermediate (2)
Kamil Wladyczynski Chung Yong Taekwondo Academy England England
WILLIAM KENNEDY World Taekwondo Association Ireland Ireland
Veterans male +80 kg (9)
Class Advanced (6)
ANTHONY MADDEN TCGB LLTKD England England
Conrad Howard TCGB LLTKD England England
DARREN McNAMEE World Taekwondo Association Ireland Ireland
DEREK KENNEDY World Taekwondo Association Ireland Ireland
Elfred Carr St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
GARY WILKINSON BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Class Intermediate (3)
GAVIN OWEN KINGS TKD England England
MARK KENNEDY World Taekwondo Association Ireland Ireland
MIchael Green TEAM WATERSIDE England England