Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

District Zuid Sparring Kampioenschap 2014

  • Tournament dates
  • 8 November 2014
  • Deadline
  • 31 October 2014
  • Competitors
  • 140 / 250
  • Location
  • Achilleslaan 2A
  • 6042JV
  • Roermond
  • Netherlands Netherlands

Downloads

UitschrijvingUitschrijving

Results

Sparring resultatenSparring resultaten

Competitors (140)

Pupils female -21 kg (1)
Class C (1)
bjork smeets Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (1)
Class C (1)
Loulou Leatomu Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (4)
Class C (4)
Jada van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jessy van Tienen BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Shannon Steinbusch Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
mia lammers Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (1)
Class C (1)
nada barta Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (1)
Class C (1)
Hafsa Hadda Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (1)
Class C (1)
Kyano Snijders Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (4)
Class C (4)
Mike Kluytmans Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Ryan Batenburg Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Winston Snijders Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
valentino mergelsberg Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (5)
Class C (5)
Ezra Ruffini Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jesse Boumans Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Justin Buster BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Sem Merckx Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Yessin Grootjans Yul-Kok Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (4)
Class C (4)
Daanish Akbar Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Finn van den Broek Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Rowdy Dohmen Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
jelle gularek Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (4)
Class C (4)
Anas Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mounir Bassti Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Quinton Smetsers Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
metehan korkmaz Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils male -44 kg (1)
Class B (1)
Rick Jansen Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (2)
Class C (2)
Amy Aelmans Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (7)
Class B (4)
Chiara Sindoni Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Guusje van Rossum BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Rosali de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Souhailla Zakhnini T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Class C (3)
Noa Leatomu Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
destiny mergelsberg Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
tiamo inees Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (2)
Class B (1)
Soukaina Zakhnini T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Class C (1)
dylara korkmaz Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (2)
Class A (1)
Destiny Dizy Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class C (1)
Quinty Dalmijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (2)
Class C (2)
Melissa Zelis T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Sterre Meijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (1)
Class A (1)
Willow Otto Yul-Kok Netherlands Netherlands
Aspirants female +57 kg (1)
Class C (1)
Eleonora Backman Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (7)
Class B (6)
Bart van den Dungen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Finn Heijman Budo Ryu Zitterd Netherlands Netherlands
Jallaledien Oualhani Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Mathijs Wedemeijer BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
dave soentjens Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
sjors smeets Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jeremiah van Beekveld Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (3)
Class C (3)
Immanuel van Beekveld Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lenny Smits Yul-Kok Netherlands Netherlands
indy steffanie Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (15)
Class B (7)
Bardh Selimi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mack Becker Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Nelson Kouki Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ramzi Chik-Ghik Yul-Kok Netherlands Netherlands
Tom Weegels Yul-Kok Netherlands Netherlands
Wesley van Eckendonk Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
ilyass mabtoul Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (8)
Achraf Laassiba T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Bart van Bueren Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
Bellal Khogyanai Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Luca Rombouts BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Maikel van de Ven Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Wessel Pijnenborg Taekwondo Ilyo Beegden Netherlands Netherlands
Yassin Taja?te Yul-Kok Netherlands Netherlands
Youri Nooijen Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (11)
Class B (5)
Freek Gooijaers BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jimmy Buitenkamp Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Marlon Kerkhoff BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Yassir Bahtoki Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Zakaria Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (6)
Ilyas Moussa Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Karim Dahou Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mohamed Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Naufal Bambach Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Youssef Kaddoury Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
bodhi vercammen Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (2)
Class B (1)
Max Woudstra Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mike Queis T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (1)
Class B (1)
maxime roussel Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (1)
Class C (1)
Britt Aelmans Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (2)
Class A (1)
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (1)
Nisma Chik-Chik Yul-Kok Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (1)
Class A (1)
Khadija Jabri Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (4)
Class B (3)
Sevda Sogukcesme Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Tessa van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
deniz Sogukcesme Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
Lindsey Schildkamp Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (1)
Class A (1)
Manon Wolff Yul-Kok Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (2)
Class B (1)
Nadir Mabtoul Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
William van de Ven Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (6)
Class B (3)
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Hakim Sbai Taekwondo Ilyo Beegden Netherlands Netherlands
Mohammed Bilal Budo Ryu Zitterd Netherlands Netherlands
Class C (3)
Dani Seirol-Lo Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Kevin de Gouw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Zehdi Qouassem Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (3)
Class C (3)
Erhan Bedir BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Hidde Meijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Raf Stoffels Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (2)
Class C (2)
Jaouad Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Sam-Leo Vile Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (5)
Class B (4)
Ismail El Mimouni T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Thijs van Herwaarde Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
joost uyterwijk Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
thymo hecker Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
Ruben van der Velden Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Alex Tangjitwisut Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (1)
Class B (1)
Sergio Kostic Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (1)
Class A (1)
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (4)
Class A (1)
Timo Damoiseaux Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Class B (3)
Hamza El Baghdadi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Marijn Wulffraat Taekwondovereniging Palgwe Brunssum Netherlands Netherlands
Walid Tajjiou T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (4)
Class A (2)
Kylian Smeets Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Mell van der Haar Budo Ryu Zitterd Netherlands Netherlands
Class B (1)
Dirk Tap Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jimmy Zeelenberg Taekwondoschool 013 Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (3)
Class A (1)
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Class B (2)
David Heye Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Joshua Stribos Taekwondovereniging Palgwe Brunssum Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (2)
Class A (1)
Ashwin Bhansingh Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Class B (1)
Bart Bertram Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (1)
Class A (1)
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (1)
Class A (1)
charlotte Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (1)
Class A (1)
Larissa Theunissen Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (1)
Class C (1)
Nicol Reneerkens T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
Henk Ijzendoorn Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (1)
Class C (1)
Erik Pijnenborg Taekwondo Ilyo Beegden Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (3)
Class A (1)
Ayoub Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Class C (2)
Patrick Steenbakkers hwarang Netherlands Netherlands
Roland Vien Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (1)
Class A (1)
Nickolay Stepanenko Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (4)
Class A (3)
Kevin Rijks Yul-Kok Netherlands Netherlands
Roy de Roode Taekwondo Ilyo Beegden Netherlands Netherlands
Roy Samson Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Class B (1)
Johnny Taihuttu Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands