Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

KWON BonnPrixCup 2008

  • Tournament dates
  • 14 June 2008
  • 15 June 2008
  • Deadline
  • 9 June 2008
  • Competitors
  • 152 / Unlimited
  • Location
  • Gaußstraße
  • 53125
  • Bonn
  • Germany Germany

Competitors (152)

Juniors D female -29 kg (1)
Class II (1)
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors D male -22 kg (1)
Class II (1)
Roushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors D male -24 kg (2)
Class II (2)
Jan Erik Görlitz TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Samet Gültekin TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (1)
Class II (1)
Vladas Stark TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors C female -26 kg (1)
Class II (1)
Youssra Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors C female -30 kg (3)
Class I (1)
Iris Jovic Vujakovic SERBIA Serbia Serbia
Class II (2)
Angelina Pruymboom Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tugce Besevli TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -35 kg (2)
Class I (1)
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class II (1)
Süheda Güler TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -38 kg (1)
Class II (1)
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Juniors C female -41 kg (1)
Class II (1)
Sare Danaci TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -45 kg (1)
Class II (1)
Büsra Altigan TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors C female -49 kg (3)
Class II (3)
Joy Marx AC - Ückerath Germany Germany
Lucy Hannig AC - Ückerath Germany Germany
Rabia Karakavuz Taekwondo Abt. VFL Übach-Boscheln Germany Germany
Juniors C female +57 kg (1)
Class II (1)
Aslihan Elcim TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors C male -26 kg (4)
Class II (4)
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Mertcan Durak TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Selman Pürlü TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Umut Yilan TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors C male -28 kg (2)
Class I (1)
Nasser Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (1)
Kaan Yildirim TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (2)
Class II (2)
Sunny Lala Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yunus-Emre Karacam Narabi Aachen Germany Germany
Juniors C male -32 kg (5)
Class I (1)
Selim Can Gültekin TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Class II (4)
Cebrail Altun AC - Ückerath Germany Germany
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Oliver Zalda TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -35 kg (6)
Class I (2)
Tarik Ouzalah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
Class II (4)
Alpcan Durak TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Secamil Cirkin TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Semih Özdemir TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors C male -38 kg (1)
Class II (1)
Yasar Alperen Pürlü TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors C male -41 kg (2)
Class I (1)
Dejan Tomic SERBIA Serbia Serbia
Class II (1)
Joey Meijdam Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors C male -49 kg (2)
Class II (2)
Albert Görlitz TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Mike Ostaden Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Mücayit Kocabey TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors B female -37 kg (3)
Class I (1)
Angelina Bikicki SERBIA Serbia Serbia
Class II (2)
Carina Claas Narabi Aachen Germany Germany
Kansinee Graef Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors B female -41 kg (3)
Class I (1)
Vanessa Hildebrandt TKD Swisttal Germany Germany
Class II (2)
Linda Jaeger AC - Ückerath Germany Germany
Malissa Pruymboom Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors B female -44 kg (1)
Class I (1)
Ronja Tonteri Loviisan Taekwondo Finland Finland
Juniors B female -47 kg (4)
Class I (3)
Dewi den Dulk Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Vera Stoiber TKD Swisttal Germany Germany
Yanna Schneider TKD Swisttal Germany Germany
Class II (1)
Michelle Schellevis Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors B female -51 kg (2)
Class II (2)
Melissa Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Saskia Becker AC - Ückerath Germany Germany
Juniors B female -55 kg (1)
Class II (1)
Linda Pahl AC - Ückerath Germany Germany
Juniors B female -59 kg (1)
Class II (1)
Ruth Naumann AC - Ückerath Germany Germany
Juniors B female +59 kg (1)
Class II (1)
Gamze Iri TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B male -33 kg (2)
Class II (2)
Bilal zarkane Lezennes-Fives-TKD France France
Radikesh Ramdas Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors B male -37 kg (7)
Class I (4)
Harun Altun AC - Ückerath Germany Germany
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nemanja Dincic SERBIA Serbia Serbia
Zoran Jockovic SERBIA Serbia Serbia
Class II (3)
ABDELHAKIM AMEDIOU Lezennes-Fives-TKD France France
Michael Buruhin TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Semih Güler TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B male -41 kg (4)
Class I (2)
Dario Bodor SERBIA Serbia Serbia
Toni Lahtinen Loviisan Taekwondo Finland Finland
Class II (2)
Abhimamya Ramdas Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Enes Uzunal TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors B male -45 kg (3)
Class I (2)
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
THIBAULT CHEVALIER Lezennes-Fives-TKD France France
Class II (1)
Anatoli Kusnezow TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors B male -49 kg (1)
Class I (1)
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Juniors B male -53 kg (1)
Class II (1)
Mohammed Kocabey TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors B male -57 kg (3)
Class II (3)
Enes Deveci TKD GLADBECK Germany Germany
Ethem Güngoren TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Magdi Yasin Narabi Aachen Germany Germany
Juniors B male +65 kg (1)
Class II (1)
Yasin Karafil Narabi Aachen Germany Germany
Juniors A female -42 kg (2)
Class I (2)
Natalie Fetten Taeboxdo Kerpen Germany Germany
Simone Fetten Taeboxdo Kerpen Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Khadija Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors A female -49 kg (2)
Class I (1)
Kim Jaeger AC - Ückerath Germany Germany
Class II (1)
Yousra Akachar Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors A female -52 kg (2)
Class I (2)
Inga Diemer Taeboxdo Kerpen Germany Germany
Kimberley Groot Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors A female -55 kg (8)
Class I (4)
Jenna Aalto Loviisan Taekwondo Finland Finland
Kimberley Nieuwenhuizen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Romy Noije Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class II (4)
Hanane Alaoui Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jennifer Bieber Narabi Aachen Germany Germany
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Subaida Ilahibaks Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors A female -59 kg (2)
Class I (1)
Ida Andersson Loviisan Taekwondo Finland Finland
Class II (1)
Denise Schellevis Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors A female -63 kg (2)
Class I (1)
Mandy Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class II (1)
Jenny Olander Loviisan Taekwondo Finland Finland
Juniors A female -68 kg (2)
Class II (2)
Manuela Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Serban Bayram Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors A female +68 kg (1)
Class I (1)
Vanessa Wirtz TKD Swisttal Germany Germany
Juniors A male -45 kg (3)
Class I (1)
MOHAMED AMEDIOU Lezennes-Fives-TKD France France
Class II (2)
Abdelhamid Azarkan Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Rohitaz Gena Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors A male -48 kg (1)
Class I (1)
Soufian Ouzalah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors A male -59 kg (1)
Class I (1)
Hamza Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors A male -63 kg (2)
Class I (1)
Alexander Toll AC - Ückerath Germany Germany
Class II (1)
Ferhat Mercan TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -68 kg (5)
Class I (3)
Joey Leeuwen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Niklas Koivunen Loviisan Taekwondo Finland Finland
Thomas Pauls North Rhine Westphalia Taekwondo Union Germany Germany
Class II (2)
Baris Bayram Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Salih Özdemir TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (2)
Class I (2)
Henrik Neuhausen AC - Ückerath Germany Germany
Joel Remak Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors A male +78 kg (2)
Class I (1)
Richard Hauch AC - Ückerath Germany Germany
Class II (1)
Cem-Dursun Demiray Narabi Aachen Germany Germany
Seniors female -47 kg (1)
Class I (1)
Sarina Kleditz-Rieken MTG Essen-Horst Germany Germany
Seniors female -51 kg (1)
Class I (1)
Janneke Dungen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Seniors female -55 kg (1)
Class I (1)
Fabienne Schneider TKD Swisttal Germany Germany
Seniors female -59 kg (1)
Class II (1)
Emine Kucukyildiz Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -63 kg (1)
Class I (1)
Freya Diemer Taeboxdo Kerpen Germany Germany
Seniors male -58 kg (2)
Class I (2)
Sami Lahtinen Loviisan Taekwondo Finland Finland
YOUNESS ACHANI Lezennes-Fives-TKD France France
Seniors male -62 kg (3)
Class I (3)
Michel Dona Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
RACHID BOUKHARS Lezennes-Fives-TKD France France
YOUSSEF ZIAN Lezennes-Fives-TKD France France
Seniors male -67 kg (4)
Class I (4)
Mohammed Bouthiazist Tsv Dachau 1865 Germany Germany
RACHID BOHAMMOUCH Lezennes-Fives-TKD France France
Rachid Meskal Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Sascha Schmid Tsv Dachau 1865 Germany Germany
Seniors male -72 kg (9)
Class I (9)
Akke Toeter Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Chafik el Makhfi Tsv Dachau 1865 Germany Germany
Driton Buzhala AC - Ückerath Germany Germany
Gino Fernald Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Iles Bersanov Koryo Verviers Belgium Belgium
Milton Zeijl Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Semih Yazici TKD Swisttal Germany Germany
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tochtam Jusupov Koryo Verviers Belgium Belgium
Seniors male -78 kg (6)
Class I (6)
AHMED TSOULI Lezennes-Fives-TKD France France
Abdelaziz Fakkar Tsv Dachau 1865 Germany Germany
Hans Massing Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Marc Eisenlohr MTG Essen-Horst Germany Germany
Marko Jovic Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Norman Hornberger Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Seniors male -84 kg (3)
Class I (3)
FARID BENSARI Lezennes-Fives-TKD France France
JULIEN BALDASSARRE Lezennes-Fives-TKD France France
Marwan Bhouri Tsv Dachau 1865 Germany Germany
Seniors male +84 kg (1)
Class II (1)
David Ollesch AC - Ückerath Germany Germany