Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

LOTTO NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN SPARRING 2015

  • Tournament dates
  • 18 January 2015
  • Deadline
  • 10 January 2015
  • Competitors
  • 254 / Unlimited
  • Location
  • Pierre de Coubertinlaan 7
  • 1362LA
  • ALMERE
  • Netherlands Netherlands

Downloads

LOTTO NK SPARREN SENIOREN VETERANEN 2015LOTTO NK SPARREN SENIOREN VETERANEN 2015
LOTTO NK SPARRING CADETTEN EN JUNIOREN 2015LOTTO NK SPARRING CADETTEN EN JUNIOREN 2015

Results

RESULTATEN NK SPARREN 2015RESULTATEN NK SPARREN 2015

Competitors (254)

Cadets female -29 kg (1)
Class A (1)
Sophie de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Ceyda Ceyren Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (2)
Class A (2)
Jihane Hannati TC Soekandar Netherlands Netherlands
Maryam Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (5)
Class A (5)
Anissa Ramdjan SEONGONG Netherlands Netherlands
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Leila Mossaouir Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Noumedia Adahchour Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (4)
Class A (4)
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
melati abraham Kwon Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (4)
Class A (4)
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Jade Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Natalia Swiderska Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nisma Chik-Chik Yul-Kok Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (5)
Class A (5)
Bo Wilke Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Gulben Guzhan Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Imane Bourahtouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
NourHouda Achahchah Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (6)
Class A (6)
Amelia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Haifa Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Loubna El Mansori Flevokick Netherlands Netherlands
Manon Wolff Yul-Kok Netherlands Netherlands
Nisa Tutucu Ata Olympic Netherlands Netherlands
Yasmina Baddouri Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
Najlae Akhhiyate Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (5)
Class A (5)
Anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Danielle Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ikram Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (4)
Class A (4)
Daimian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Gideon Van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jay Lesteluhu Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Yarello Kemmel SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (5)
Class A (5)
Alex Isebiya Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Tim de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (12)
Class A (12)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Amine Rech-chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Koen Marel vd Taekwondo United Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Owen van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Pawan Kishore Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Skip Dusseldorp Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zura Isebiya Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (6)
Class A (6)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Delano Risakotta Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Luuk Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Suliaman Westerkamp-Sesay TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (7)
Class A (7)
Adam Ajdid Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Akram M'Barek TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
Ronan Bruggink Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yasar Yuksel Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (6)
Class A (6)
Badr Chelah ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Talha Shaikh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Walid Mossaouir Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yassin Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (5)
Class A (5)
Alexander Habimana Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Rewien Kasi TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Roy Kivit Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Thomas Van Erven BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
Nassim Iragui Flevokick Netherlands Netherlands
Nilesh Autar Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sebastiaan Spaans Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (2)
Class A (2)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Nigel Rosalia Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (3)
Class A (3)
Furkan Demir Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Nino van Capelle Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (2)
Class A (2)
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jeronimo Evers Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (2)
Class A (2)
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Martijn Willemsen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (3)
Class A (3)
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (8)
Class A (8)
Badr Albouyaoui Flevokick Netherlands Netherlands
Berkay Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Karim El Oualhani Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Murad Shavaev Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Salim Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Shane van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (6)
Class A (6)
Gianni Mungra Ata Olympic Netherlands Netherlands
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
JELLE PLOMP TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Machario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (6)
Class A (6)
Belmin Bajramovic SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Mohammed Abarbie Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (10)
Class A (10)
Alex Tangjitwisut Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Floris de Ruiter Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Leon Bruggink Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Man ho Wong Sidokwan Netherlands Netherlands
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Zakaria Madi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
leon Van der Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (6)
Class A (6)
Diogo Sa Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mahan Tooti SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Richie Tjin Tjoen Jin Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (4)
Class A (4)
Ashwin Bhansingh Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Hicham Chiki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
KEVIN PRENT Sidokwan Netherlands Netherlands
Otto van Rijswijk Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Mj Manalo Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Soedha Manna Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Esengul Ozcicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Lindi Korpelshoek Jitae Sport Netherlands Netherlands
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (4)
Class A (4)
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Neelam Gajadin Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (5)
Class A (5)
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Luca Suprijatna Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Samantha Boomsma Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (4)
Class A (4)
Fleur Dassen Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
charlotte Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
lotte kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (5)
Class A (5)
Danique Venema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ginna Kram Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Imane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
nayomi latulola Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (3)
Class A (3)
Hulya Simsek Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Janneke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
Meryem EL Hadje Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yelda Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Ahiliya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mehtap Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Soedha Manna Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Dina Pouryounes Langeroudi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hanane Berkane Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Priya Awadhpersad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (7)
Class A (7)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Jeanine Manuputty Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Neelam Gajadin Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tanja Morsink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (4)
Class A (4)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Alinde Huijzer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
KELLY ROETHOF Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
eveline Gondrie Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (6)
Class A (6)
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Magda Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Nazli Celikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Valesca van den Boogerd Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (5)
Class A (5)
Gennavive Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Nora El Hadje Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rachel Macmillan Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Reshmie Oogink RONIN Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (3)
Class A (3)
Manuella Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yvonne Oude Luttikhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (2)
Class A (2)
Abhi Ramautarsing Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (6)
Class A (6)
Arman Hosseini Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Herry Tsui Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Joshua Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Levi Hendriks Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Machario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (5)
Class A (5)
Djordy Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mike de Wit ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Tommy Ruiling Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (9)
Class A (9)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ferry Blom TS Hilversum Netherlands Netherlands
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kaz Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (9)
Class A (9)
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Joel Remak Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Omid Afshar Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (10)
Class A (10)
Barend de Wit SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Danny Hagen Kwon Netherlands Netherlands
Fabian van Kralingen TS Hilversum Netherlands Netherlands
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hans Massing Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
KEVIN PRENT Sidokwan Netherlands Netherlands
Otto van Rijswijk Taekwondo United Netherlands Netherlands
Ronald Folson Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Toontje Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (4)
Class A (4)
DANNY VAN DER VEEN Sidokwan Netherlands Netherlands
Frank lefeber Kwon Netherlands Netherlands
Gino Fernald Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mike Chen Choi-Do-Kwan Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (6)
Class A (6)
Ayyoub Ennadiri Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Henk Ijzendoorn Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Roy Samson Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Thom de Vries Taekwondo United Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Veterans male +80 kg (4)
Class A (4)
Erwin Tiggelhoven Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Manuel Pohan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Marc De Vos Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tom Landeweerd Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands