Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Münster/Detmold Cup 2015

  • Tournament dates
  • 24 October 2015
  • Deadline
  • 19 October 2015
  • Competitors
  • 296 / 300
  • Location
  • Sporthalle Kuniberg, Im Kuniberg 79
  • 45665
  • Recklinghausen
  • Germany Germany

Alle Wettkämpfe (Leistungsklasse 1 UND 2) werden mit DAEDO® PSS gekämpft.

For all fights (category 1 AND 2) we will use DAEDO® Protector Scoring System (PSS).

ACHTUNG: GEÄNDERTE AUSSCHREIBUNG!!! (13.10.2015)

Downloads

Ausschreibung Münster-Detmold Cup 2015Ausschreibung Münster-Detmold Cup 2015

Results

Münster Detmold Cup 2015 EinzelplatzwertungMünster Detmold Cup 2015 Einzelplatzwertung
Münster Detmold Cup 2015 PoolListenMünster Detmold Cup 2015 PoolListen
Münster Detmold Cup 2015 VereinswertungMünster Detmold Cup 2015 Vereinswertung

Competitors (296)

Juniors D female -22 kg (3)
Class II (3)
Alina Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Dilara Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Lucia Hartmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors D female -24 kg (3)
Class II (3)
Amely Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Medine Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Sudenaz Tükmen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors D female -26 kg (2)
Class II (2)
Ashley Sosna T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Melina Andreopoulou A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
Juniors D female -29 kg (2)
Class II (2)
Alina Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Gesa Borgmann Team Muensterland Germany Germany
Juniors D female -32 kg (1)
Class II (1)
Haily Kallenberger Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors D male -22 kg (5)
Class II (5)
Alexander Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Gianluca Russotto Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Joel Mosdzien Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Matyas Zinner Sport-Treff-Helene Germany Germany
Muhammed Ammar Ay Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors D male -24 kg (2)
Class II (2)
Aaron Eucker SPORTING Taekwondo Germany Germany
Beytullah Cankaya Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (4)
Class II (4)
Baris Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Ferris Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Jonathan-Constantin Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Muhammed -Mirac Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -29 kg (4)
Class I (1)
Laurenz Braun TV Becketal Germany Germany
Class II (3)
Luka Lukic Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Marco Michalik Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Nayan Can Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C female -27 kg (3)
Class II (3)
Ikra Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Mayla Aubke VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C female -29 kg (4)
Class I (2)
Denna Koushan Verein für Kampfsport + Selbstverteidigung Lintorf e.V. Germany Germany
Dilan Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (2)
Josefine Wendt VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (11)
Class I (4)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Beyza Sönmez TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Julie Da Silva TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class II (7)
ILAY SENYIL TKD GLADBECK Germany Germany
Inga Schleußinger VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Mirron Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Talya ?zbilir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Viktoria Melnik TKD Swisttal Germany Germany
hatice akmese TAEKWONDO CENTER DUISBURG Germany Germany
seray narin TAEKWONDO CENTER DUISBURG Germany Germany
Juniors C female -35 kg (4)
Class I (2)
Carmela Anastasia Calderoni LSG Taekwondo Team Germany Germany
Katharina Van den Bergh TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Class II (2)
Aylin Karli Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Ceylin Demir?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -39 kg (6)
Class I (2)
Aylin Sahin Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lena Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Class II (4)
Lara Hofmann Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Marie Niggenaber TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Tami Galaschek VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
melissa kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -43 kg (4)
Class I (3)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jill-Marie Beck SPORTING Taekwondo Germany Germany
SUDEM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Melissa Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -47 kg (1)
Class II (1)
Elif Karali Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Juniors C female -52 kg (3)
Class I (2)
Cieslak Julia Sportschule Schültke Germany Germany
Lenja Schäfer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (1)
Emel Karagoez TG Nettetal Germany Germany
Juniors C female -57 kg (1)
Class II (1)
Yüsra Yörük Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C male -27 kg (2)
Class II (2)
Devirhan Balik Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
LUIS STIEBER TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -29 kg (8)
Class I (1)
Filippos Bacaloudis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (7)
Albert Heinrich TSV Korbach Germany Germany
Badreddine Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ben Niklas Theisen Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Emre Cavusman TuB Bocholt Germany Germany
Justin Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
TOLGA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Ömer Yörük Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (9)
Class I (2)
Maxim Becker SPORTING Taekwondo Germany Germany
Sebastian Oberski TKD Swisttal Germany Germany
Class II (7)
Daniel Mayer TSV Korbach Germany Germany
Jasper Frings TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Jerome - Niclas Ernst Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Konstantinos Triantafyliiadis Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Miran Karli Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Selim Ciplak TSV Korbach Germany Germany
Juniors C male -35 kg (7)
Class I (3)
Adam Yildiz TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Arlind Kabashi TSV Korbach Germany Germany
Luca Shu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (4)
Joshua-Elias Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Max Fahrenbruch TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Noam Hartmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Vasileios Georgios Gkaitatzis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -39 kg (6)
Class I (1)
FERID YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (5)
Bedirhan Cankaya Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Mert Kösker Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Stiven Markvart TSV Korbach Germany Germany
Tristan Thulke Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Tufan ?lgen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C male -43 kg (8)
Class I (4)
Alyamin Samani Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Andreas Knippig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Niklas Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Class II (4)
ADAM EL- HARRAS TKD GLADBECK Germany Germany
Faruk Kösker Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
KEREM ULAS TKD GLADBECK Germany Germany
maikel goman TAEKWONDO CENTER DUISBURG Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Lasse Stammler Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors B female -33 kg (3)
Class I (2)
Doreen Alexandrowicz TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Jil Grebe AC - Ückerath Germany Germany
Class II (1)
Kimberly De Waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Juniors B female -37 kg (4)
Class I (2)
Beyza-Nur Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Felicitas Spieker Team Muensterland Germany Germany
Lilian Michelswirth Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors B female -41 kg (4)
Class I (2)
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Laura GOEBEL TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Class II (2)
Emily Michelswirth Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Lara Komossa Team Muensterland Germany Germany
Juniors B female -44 kg (2)
Class I (2)
Caitlyn Bergman Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
ELMAR DINDIC TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -47 kg (6)
Class I (5)
Dilara Uebele Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Julia Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Katarina Borrmann TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Malou Suprijatna Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Nudem Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (1)
Adelheid Raulien Team Muensterland Germany Germany
Juniors B female -51 kg (6)
Class I (4)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Alina Steincke Sport-Treff-Helene Germany Germany
Emily Sophie Werner SPORTING Taekwondo Germany Germany
Leonie Schneider Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (2)
Amira Seibt Sport-Treff-Helene Germany Germany
Chantal Weinknecht Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors B female -55 kg (2)
Class I (2)
Charlotte Simpson Sasan Taekwondo Academy England England
Jada Lackner Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors B female -59 kg (1)
Class I (1)
sarah kroh TAEKWONDO CENTER DUISBURG Germany Germany
Juniors B female +59 kg (3)
Class I (3)
Lara Froesch TV Becketal Germany Germany
Luisa Ganiev Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Sidney Wendland Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors B male -33 kg (2)
Class I (2)
MUSTAFA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Mohamed Akki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -37 kg (3)
Class I (3)
BORA CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Melik Cavga TKD Swisttal Germany Germany
Yassir El hamaoui Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors B male -41 kg (9)
Class I (9)
EREN GENC TKD GLADBECK Germany Germany
Ewald Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Isnaur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Jan Martin Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Thanh Van Nguyen Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors B male -45 kg (3)
Class I (1)
Joshua Noel Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Dennis Bade Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
furkan narin TAEKWONDO CENTER DUISBURG Germany Germany
Juniors B male -49 kg (6)
Class I (3)
Can Uzun?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Dagobert Koch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Darwin-Tyler Koepp TV Becketal Germany Germany
Class II (3)
Cezmi Cankaya Baek-Ho-Borken Germany Germany
Michael Siemens Sport-Treff-Helene Germany Germany
koray melik Mutlu TAEKWONDO CENTER DUISBURG Germany Germany
Juniors B male -53 kg (7)
Class I (4)
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Luke Kooiker Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Sergio Hornik TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Alexander Nau SPORTING Taekwondo Germany Germany
Hendrik Herltfterkamp Sport-Treff-Helene Germany Germany
Raoul Heurs TG Nettetal Germany Germany
Juniors B male -57 kg (6)
Class I (5)
Marcel Sengenberger TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Maurice Münch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Maximilian Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Mikail Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Samed Tas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Kim Fabian Kukla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors B male -61 kg (5)
Class I (5)
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
CEM DEVRIM TEPE TKD GLADBECK Germany Germany
Davud Zecic TSC Gladbeck Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Ted Brilhuis Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Juniors B male -65 kg (1)
Class II (1)
Tim Thulke Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (3)
Class I (3)
Alice Gehrmann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A female -52 kg (3)
Class I (3)
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Janina Spring TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Juniors A female -55 kg (4)
Class I (1)
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Class II (3)
Azra Öztürk TSC Gladbeck Germany Germany
Maureen Kudalski Team Muensterland Germany Germany
Rebekka Horstmann SV DJK Lowick eV Germany Germany
Juniors A female -59 kg (5)
Class I (4)
Acelya Alic Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Lena Rehr TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Lisa-Marie Seele TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Natalie Wetzel Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class II (1)
Christina Pichura TSG-Bochum Germany Germany
Juniors A female -63 kg (4)
Class I (2)
HALIDA DINDIC TKD GLADBECK Germany Germany
lotte kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (2)
HILAL NUR AKS?T TKD GLADBECK Germany Germany
Jasmin Arping AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A female -68 kg (3)
Class I (3)
Danielle Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Laura Schenn TV Becketal Germany Germany
Seyfinaz Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A female +68 kg (4)
Class I (3)
Catherine Brose Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Hanna Hützen TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Lucia Buhr TKD Swisttal Germany Germany
Class II (1)
Elena Murtazina TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (1)
Class I (1)
Luka Ueffing TuB Bocholt Germany Germany
Juniors A male -48 kg (1)
Class II (1)
Simon Hanrath VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors A male -51 kg (4)
Class I (3)
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Kevin-Noel Köpp TV Becketal Germany Germany
Class II (1)
Saliou Balde T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (2)
Class I (1)
Badr Chelah ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class II (1)
Sakip yavuz TAEKWONDO CENTER DUISBURG Germany Germany
Juniors A male -59 kg (7)
Class I (5)
Emanuel Brandt TSV Korbach Germany Germany
Haydar Can Sari Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Hendrik Warnecke VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Jannik Arping AC - Ückerath Germany Germany
Marcel Marae Taekyon Duisburg e.V Germany Germany
Class II (2)
B?nyamin Kaya Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Fabian Baldzer SV Arnum e.V. - Taekwondo Germany Germany
Juniors A male -63 kg (4)
Class I (3)
Dominik Reitz KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Florian Ruiz Bach T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Daniel Cimander Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors A male -68 kg (4)
Class I (4)
Alex Tangjitwisut Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Gerasimos Petropoulos AC - Ückerath Germany Germany
Stef Otten Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Stefan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (6)
Class I (3)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Leon Remke Team Muensterland Germany Germany
leon Van der Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (3)
Can Cankaya Baek-Ho-Borken Germany Germany
Tim Appelbaum Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Tobias Fischer Team Muensterland Germany Germany
Juniors A male -78 kg (2)
Class I (1)
Felix Brinster SV Arnum e.V. - Taekwondo Germany Germany
Class II (1)
Julian Berngardt SV Arnum e.V. - Taekwondo Germany Germany
Seniors female -57 kg (2)
Class II (2)
Laura Schillo Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Vanessa Schlott Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Seniors female -62 kg (7)
Class I (3)
Christine Rebell TSC Gladbeck Germany Germany
Meike Dresch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Csonge Agnes Pichura TSG-Bochum Germany Germany
Esra Okul Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Gizem Koc Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Yvonne Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seniors female -67 kg (4)
Class I (3)
Lisa Halbe SPORTING Taekwondo Germany Germany
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Subetha Suhan TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (1)
Miriam Ludwig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (3)
Class I (3)
Fabian de Boer Schuttersveld Netherlands Netherlands
Kondrat Eckert SV Arnum e.V. - Taekwondo Germany Germany
Robert Janz Verein für Kampfsport + Selbstverteidigung Lintorf e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (8)
Class I (7)
Ben Winkel TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Can Schneider Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Chi Vi Luu Taekwondo Sport Letmathe 2000 e.V. Germany Germany
Egzon Ademaj T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Jan Banck Team Muensterland Germany Germany
Moataz Abdullah TSV Korbach Germany Germany
Class II (1)
OKAN TUERK TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -68 kg (6)
Class I (5)
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Mihael Kraus T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Mohamed Hamed Egyptian Olympic Club Egypt Egypt
Tarek Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Walter Pastian Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Class II (1)
Manuel Mueller Baek-Ho-Borken Germany Germany
Seniors male -74 kg (10)
Class I (10)
Ahmed Kan Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Alexander Assaad TSC Gladbeck Germany Germany
Alexander Lehn Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Edgar Berngardt SV Arnum e.V. - Taekwondo Germany Germany
Firuz Davlatov Team Muensterland Germany Germany
Gawain Gruss- Neidhardt Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Jamie Schmacks Schuttersveld Netherlands Netherlands
Justin Grützmacher SPORTING Taekwondo Germany Germany
Kerem Öntas Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Marlick Leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
Seniors male -80 kg (9)
Class I (9)
DAMIEN OLENDE OLENDE TAEKWONDO DOJANG SURESNOIS France France
Edin Nurcevski Verein für Kampfsport + Selbstverteidigung Lintorf e.V. Germany Germany
Eduard Drewlau SV Arnum e.V. - Taekwondo Germany Germany
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Marcel A. Englbrecht Team Muensterland Germany Germany
Nils Schlott Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Soufian Madani T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Stephan Besche PSV Wuppertal Germany Germany
Thibaut Destrebecq Fasung Belgium Belgium
Seniors male -87 kg (7)
Class I (7)
DANNY VAN DER VEEN Sidokwan Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Pieter de Vries Schuttersveld Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Vadim Renje Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (6)
Class I (4)
Henk Ijzendoorn Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Ivan Bulanovic SV Arnum e.V. - Taekwondo Germany Germany
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class II (2)
BLANCHARD MENGOUNE TAEKWONDO DOJANG SURESNOIS France France
Sergei Stepanov Taekwondo Lemgo e.V. Germany Germany