Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

13ème open de Colomiers

  • Tournament dates
  • 28 March 2015
  • 29 March 2015
  • Deadline
  • 25 March 2015
  • Competitors
  • 530 / 750
  • Location
  • avenue Yves Brunaud
  • 31770
  • Colomiers
  • France France

Maison des activités Gymniques
Plastron classique (non électronique)

- Benjamin 1, Benjamin 2, Minimes 1, Minimes 2,
- Cadets, juniors, seniors, vétérans (Débutants 10 à 4ème keup)
- Cadets, juniors, seniors, vétérans (Confirmés 3ème keup et plus)

Downloads

InformationInformation

Competitors (530)

Benjamin 1 female -20 kg (2)
Class All grades (2)
Maelle Fantin TKD SHANDONG France France
Marie Andrieux TKD SHANDONG France France
Benjamin 1 female -23 kg (3)
Class All grades (3)
AMELIE ABIVEN TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
ROXANNE RIVET OSA KOO DO France France
selma sahmi FAC TAEKWONDO France France
Benjamin 1 female -26 kg (10)
Class All grades (10)
JADE MICHEL FAC TAEKWONDO France France
JULIETTE JACQUIN OSA KOO DO France France
Lea Reman CEZAC TKD France France
ROXANNE RIVET OSA KOO DO France France
Solene PENNANEACH TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
WIAM DEHBI HAGWON TKD MONTAUBAN France France
Yuna Del castillo TKD SHANDONG France France
amri emna US COLOMIERS France France
chibane wafaa US COLOMIERS France France
sara khaouakhi US COLOMIERS France France
Benjamin 1 female -29 kg (5)
Class All grades (5)
AMBRE BOYER OSA KOO DO France France
ASHLEY SANTO TKD SHANDONG France France
JULIETTE JACQUIN OSA KOO DO France France
Lana Wepierre Finhan Taekwondo France France
hadad shana US COLOMIERS France France
Benjamin 1 female -33 kg (5)
Class All grades (5)
AMBRE BOYER OSA KOO DO France France
DARLES CASSANDRA HAGWON TKD MONTAUBAN France France
Estelle Legrand Finhan Taekwondo France France
Jade Moryousef TKD SHANDONG France France
MAELLE SKAKNI Taekwondo Lavernose Lacasse France France
Benjamin 1 female -37 kg (1)
Class All grades (1)
SARA QASMI Taekwondo Lavernose Lacasse France France
Benjamin 1 female -41 kg (1)
Class All grades (1)
Chloé Dafonséca kwan tae kwon do cahors France France
Benjamin 1 male -21 kg (2)
Class All grades (2)
Alexandre Zuniga US COLOMIERS France France
Gauthier Dangla - Barthe Aspttkdtoulouse France France
Benjamin 1 male -24 kg (7)
Class All grades (7)
Amine Tolba Taekwondo albigeois France France
Jonathan litique FAC TAEKWONDO France France
Marouan El Bouzaidi Cheikhi CEZAC TKD France France
Maxime Roulleau TKD SHANDONG France France
NAEL SAILLARD ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Quentin Michel TKD SHANDONG France France
zuniga alexandre US COLOMIERS France France
Benjamin 1 male -27 kg (14)
Class All grades (14)
AARIM yassir TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
Eliot guardiolat FAC TAEKWONDO France France
FERNANDEZ DYLAN ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Hugo COCHELIN CTT Escalquens France France
ILAN REICHERT ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
KARIM EL AMRI CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
KYLIAN MOTTO Taekwondo Lavernose Lacasse France France
LEON ROGER MARMIE KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
MARTY MAXENCE ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
NAEL SAILLARD ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Polat Teoman TKD SHANDONG France France
QUENTIN GUIRLINGER Taekwondo Lavernose Lacasse France France
Sayf Reggad Aspttkdtoulouse France France
jabber berrabah FAC TAEKWONDO France France
Benjamin 1 male -30 kg (9)
Class All grades (9)
Anis Merghache kwan tae kwon do cahors France France
Ethan MURRAY TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
ILAN REICHERT ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
QUENTIN MIGNOT KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
THOMAS AUARD CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
ayata mustafa-can US COLOMIERS France France
ceyhun genel US COLOMIERS France France
nawfal karimi ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
yegor sanakovs ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
Benjamin 1 male -33 kg (7)
Class All grades (7)
ARTHUR HAMELIN KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Arthur Augusto CEZAC TKD France France
Clément Rudzinski kwan tae kwon do cahors France France
MARQUINA TIMÉO ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Marius OBLIQUE kwan tae kwon do cahors France France
deniz sarikaya ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
genel ceyhun US COLOMIERS France France
Benjamin 1 male -37 kg (4)
Class All grades (4)
Anthony Munico Taekwondo albigeois France France
ELAROUI SATYA ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Elias CARRIERE TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
TOM GALLAN TKD SHANDONG France France
Benjamin 1 male -41 kg (2)
Class All grades (2)
Kyliann CONTE CTT Escalquens France France
Tom Gallan TKD SHANDONG France France
Benjamin 2 female -23 kg (1)
Class All grades (1)
HENRIC KELLY CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Benjamin 2 female -29 kg (7)
Class All grades (7)
Ashley Santo TKD SHANDONG France France
BOURTHOUMIEUX LOLA ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
LUNA ZAMORA CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
SARAH EL KHALLOUKI KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
anais dunglas FAC TAEKWONDO France France
celia malrieu FAC TAEKWONDO France France
suzanne camps ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
Benjamin 2 female -33 kg (8)
Class All grades (8)
CALISTA SOUM TKD SHANDONG France France
CAMRYN ROBERT ACADEMIE TAEKWONDO LONGAGES France France
CHARLOTTE GREGOIRE CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
DORALIA PERONNET KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
ELENA PHILIPPE KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
EVA DUARTE Tkd Art De Vivre France France
OCEANE FARINEAU CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Yasmine Tolba Taekwondo albigeois France France
Benjamin 2 female -37 kg (3)
Class All grades (3)
ALIA GUENDOUZE HAGWON TKD MONTAUBAN France France
Calista Soum TKD SHANDONG France France
Imane El Allam Aspttkdtoulouse France France
Benjamin 2 female -41 kg (1)
Class All grades (1)
NAEL MAATALLAN OLYMPIC DOJANG BOE France France
Benjamin 2 female +44 kg (1)
Class All grades (1)
CHAYMA BARHOUMI KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Benjamin 2 male -24 kg (2)
Class All grades (2)
MATTEO ARINO TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
yacine belhads ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
Benjamin 2 male -27 kg (7)
Class All grades (7)
Adrien Dangla - Barthe Aspttkdtoulouse France France
BACHAR KARAR HAGWON TKD MONTAUBAN France France
ENZO BOARETTO OSA KOO DO France France
IALY RALAMBOFIRINGA kefitaekwondo France France
MATTEO ARINO TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
ROMAIN LAPORTE TORRES CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
TIMEO LIENARD ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Benjamin 2 male -30 kg (8)
Class All grades (8)
AXEL AMOROSI-LOZANO ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Andrieux Thomas TKD SHANDONG France France
BAPTISTE CHAPELIÈRE OSA KOO DO France France
EVAN GRABE CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Elias GIVRY TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
Jean Guibril Diet Chapeyrout CEZAC TKD France France
MATHIAS VICK-CATON HAGWON TKD MONTAUBAN France France
TIMEO LIENARD ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Benjamin 2 male -33 kg (12)
Class All grades (12)
FIGATELLI GIANNI ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
MARWAN HABAB KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
MAXENCE MARTINS TKD SHANDONG France France
Mathis RAPIN Muret taeKwondo France France
Maxime Romero Finhan Taekwondo France France
NEQROUZ Mohamed TAEKWONDO AUCH France France
POUX BORIES YOANN ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
TERRY MUSSATO TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
Tom FELIX TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
Zied HAMIDI académie des arts martiaux Toulouse France France
corentin cuenca Finhan Taekwondo France France
kylian rebeche JONKYEONG DOJANG France France
Benjamin 2 male -37 kg (6)
Class All grades (6)
BRANLARD WILLIAM ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
FABIO DA SILVA ACADEMIE TAEKWONDO LONGAGES France France
LOUIS RIGAIL TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
NEQROUZ Mohamed TAEKWONDO AUCH France France
Noah-Isaac DAHMANI TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
TERRY MUSSATO TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
Benjamin 2 male -41 kg (1)
Class All grades (1)
MARWEN GRISSI HAGWON TKD MONTAUBAN France France
Benjamin 2 male -45 kg (1)
Class All grades (1)
cezerac gregorie US COLOMIERS France France
Minimes 1 female -26 kg (2)
Class All grades (2)
Alyssa Nechal Finhan Taekwondo France France
farah oulfil ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
Minimes 1 female -29 kg (5)
Class All grades (5)
Alyssa Nechal Finhan Taekwondo France France
ILONA BORISSOFF TKD SHANDONG France France
LEA ROULLEAU TKD SHANDONG France France
LEA DEFRESNE CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
NOEMIE PLAINEAU TKD SHANDONG France France
Minimes 1 female -33 kg (2)
Class All grades (2)
Ilona Borissoff TKD SHANDONG France France
mailys lahirle-prat US COLOMIERS France France
Minimes 1 female -37 kg (5)
Class All grades (5)
GARGENT LOELIA HAGWON TKD MONTAUBAN France France
JULIE DANSOA HAGWON TKD MONTAUBAN France France
ghazouini ines TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
insaf smahri ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
laura DESPERIES HWARANG ADOUR CLUB France France
Minimes 1 female -41 kg (5)
Class All grades (5)
Aya ERCHOUMA Muret taeKwondo France France
CHARLOTTE SUC KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
FISCHER Imane académie des arts martiaux Toulouse France France
NOEMIE RODRIGUES TKD SHANDONG France France
laura DESPERIES HWARANG ADOUR CLUB France France
Minimes 1 female -44 kg (2)
Class All grades (2)
KASSANDRA MOTTO Taekwondo Lavernose Lacasse France France
Noemie Rodrigues TKD SHANDONG France France
Minimes 1 female -51 kg (1)
Class All grades (1)
Amira Douinia kwan tae kwon do cahors France France
Minimes 1 male -27 kg (4)
Class All grades (4)
FAUGUEROLLES HUGO ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
MATHYS THIRAMANY ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Mathéo CAPDORDY CTT Escalquens France France
Thomas Andrieux TKD SHANDONG France France
Minimes 1 male -30 kg (4)
Class All grades (4)
ELIAN GRANIÉ OSA KOO DO France France
EVAN RAUZIERES Tkd Art De Vivre France France
Kevan Moco Jamain FAC TAEKWONDO France France
MATHYS THIRAMANY ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Minimes 1 male -33 kg (12)
Class All grades (12)
AARIM ilyan TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
Damien PENNANEACH TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
Ellijah FERRER TAEKWONDO CUBZAGUAIS France France
LELOUER ALIX ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
LOUISON PY KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Louis BOUEDO TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
MATTHYS CLAVEAU OLYMPIC DOJANG BOE France France
Maxence Martins TKD SHANDONG France France
TRAN LUCAS ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Zakaria Meziani Aspttkdtoulouse France France
amri kais US COLOMIERS France France
kevan moco FAC TAEKWONDO France France
Minimes 1 male -37 kg (5)
Class All grades (5)
ANTOINE AYMARD KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Antonin LEBLEU TAEKWONDO CUBZAGUAIS France France
GAUTHEREAU VINCENT TKD SHANDONG France France
Lee-Ken SOGLO académie des arts martiaux Toulouse France France
NATHAN GUIRAL ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Minimes 1 male -41 kg (4)
Class All grades (4)
ANTHONY FISCHER Taekwondo Lavernose Lacasse France France
NATHAN GUIRAL ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Quentin FAGES Muret taeKwondo France France
Stanislas SATGE Taekwondo Main Ho Chaurien France France
Minimes 1 male -45 kg (4)
Class All grades (4)
COMTE BAPTISTE ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Vincent CAUJOLLE CTT Escalquens France France
Yacine Sgatni Aspttkdtoulouse France France
bassem amri US COLOMIERS France France
Minimes 1 male -49 kg (2)
Class All grades (2)
Hugo BOYER TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
Kevin Pons Finhan Taekwondo France France
Minimes 2 female -23 kg (1)
Class All grades (1)
Ly-Ann SOGLO académie des arts martiaux Toulouse France France
Minimes 2 female -29 kg (2)
Class All grades (2)
Lea Roulleau TKD SHANDONG France France
Plaineau Noemie TKD SHANDONG France France
Minimes 2 female -33 kg (2)
Class All grades (2)
LENA DEBANNE ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Olivia REBOUSSIN académie des arts martiaux Toulouse France France
Minimes 2 female -37 kg (3)
Class All grades (3)
CHAIMAE BEN ACHOUBA CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Julie ROUZIER CTT Escalquens France France
Polat Semra TKD SHANDONG France France
Minimes 2 female -41 kg (2)
Class All grades (2)
Julie CALMON CTT Escalquens France France
marylou balandras FAC TAEKWONDO France France
Minimes 2 female -44 kg (2)
Class All grades (2)
Mélanie Maura TKD SHANDONG France France
Pauline Reman CEZAC TKD France France
Minimes 2 female -47 kg (1)
Class All grades (1)
LOLA ROCA Taekwondo Lavernose Lacasse France France
Minimes 2 male -30 kg (2)
Class All grades (2)
AMIN BEN ABBOU TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
anthony soriano US COLOMIERS France France
Minimes 2 male -33 kg (8)
Class All grades (8)
AMIN BEN ABBOU TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
Bertrand Alexis TKD SHANDONG France France
IGOR GALTIER HAGWON TKD MONTAUBAN France France
Rayan Merghache kwan tae kwon do cahors France France
Sean HUO YUNG KAÏ--LAFORÊT TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
aboubaker yahia ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
sabatier david US COLOMIERS France France
soriano anthony US COLOMIERS France France
Minimes 2 male -37 kg (5)
Class All grades (5)
ADIL JAME CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Clément PAILLOLE TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
Florian MAZZONELLO TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
Jules TALTAVULL TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
ayoub berrabah FAC TAEKWONDO France France
Minimes 2 male -41 kg (2)
Class All grades (2)
Axel Poré kwan tae kwon do cahors France France
mulet lucas CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Minimes 2 male -45 kg (4)
Class All grades (4)
AYMERIC POIRIER ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
LUCA GALLAN TKD SHANDONG France France
ayyub debbaoui US COLOMIERS France France
evann legendre US COLOMIERS France France
Minimes 2 male -49 kg (3)
Class All grades (3)
AYMERIC POIRIER ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Hugo BOYER TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
evann legendre US COLOMIERS France France
Cadets female -33 kg (1)
Class Debutants (1)
LILYA BENAMRA ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Cadets female -37 kg (1)
Class Debutants (1)
marwa belhadj ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
Cadets female -41 kg (3)
Class Confirmes (1)
NEQROUZ Nissrine TAEKWONDO AUCH France France
Class Debutants (2)
Lorena SERRANO OSA KOO DO France France
lea salles CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Cadets female -44 kg (5)
Class Confirmes (3)
CHLOE DIJOUX TKD SHANDONG France France
NEQROUZ Nissrine TAEKWONDO AUCH France France
hadil khlifi club universitaire sfax Tunisia Tunisia
Class Debutants (2)
CELIA LAVENAT CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
LORENA SERRANO OSA KOO DO France France
Cadets female -47 kg (4)
Class Confirmes (3)
Manon GALACHE CTT Escalquens France France
PAULINE RIBERA CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
maele olivier FAC TAEKWONDO France France
Class Debutants (1)
cassandra sabatier JONKYEONG DOJANG France France
Cadets female -51 kg (1)
Class Debutants (1)
CHLOE DA SILVA ACADEMIE DES ARTS MARTIAUX BRUGUIERES France France
Cadets female -55 kg (1)
Class Confirmes (1)
Blandine Magne Taekwondo albigeois France France
Cadets female -59 kg (4)
Class Confirmes (2)
HARRATIA ABBES KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Oihanna RIGAIL Muret taeKwondo France France
Class Debutants (2)
EL MOUSSAOUI NAFISSA ACADEMIE DES ARTS MARTIAUX BRUGUIERES France France
MERYNE SE TCHAO ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Cadets female +59 kg (6)
Class Confirmes (4)
Anaïs BOYER TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
EMMA RATEL HAGWON TKD MONTAUBAN France France
MANON BERNES OLYMPIC DOJANG BOE France France
bara kamelia US COLOMIERS France France
Class Debutants (2)
DANI MYRIAM kefitaekwondo France France
Lola DENIS CTT Escalquens France France
Cadets male -33 kg (2)
Class Confirmes (1)
MASAO ASCENCIO KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Class Debutants (1)
Joseph Bajon kwan tae kwon do cahors France France
Cadets male -37 kg (13)
Class Confirmes (6)
AMINE BOUCHNAF CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
BOURTHOUMIEUX SIMON ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
JULIEN DUNGLAS FAC TAEKWONDO France France
NICOLAS GAILHARD ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
PIERRE ANTOINE VALES kefitaekwondo France France
YANIS HABAB KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Class Debutants (7)
BRIAN MALET KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
LELOUER AYMERIC ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
NICOLAS GAILHARD ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
RAPHAEL AUBOUY ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
THIBAULT THERON KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Youcef TALBI académie des arts martiaux Toulouse France France
axel safouret US COLOMIERS France France
Cadets male -41 kg (13)
Class Confirmes (8)
Antoine MILH TAEKWONDO CUBZAGUAIS France France
BOURTHOUMIEUX SIMON ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
ELAROUI ELIAS ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
MAXENCE LAMOUROUX TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
SMAIL JAME CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
YANIS HABAB KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
blanchard florian TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
chahine senouci US COLOMIERS France France
Class Debutants (5)
Antoine MILH TAEKWONDO CUBZAGUAIS France France
GABRIEL LENOIR CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Mael Girardeau CEZAC TKD France France
THEO CARRIER FAC TAEKWONDO France France
clément albajara FAC TAEKWONDO France France
Cadets male -45 kg (18)
Class Confirmes (8)
ELAROUI ELIAS ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Julien Humbert kwan tae kwon do cahors France France
Luca Gallan TKD SHANDONG France France
MAXENCE LAMOUROUX TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
Nolan MUDLER Taekwondo Main Ho Chaurien France France
evann legendre US COLOMIERS France France
killian loeuillette JONKYEONG DOJANG France France
legendre evann US COLOMIERS France France
Class Debutants (10)
ARTHUR PUJOL KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
BILAL EL ASRI Taekwondo Main Ho Chaurien France France
Borel Illyes TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
Sofiane El Bouzaidi Cheikhi CEZAC TKD France France
TANGUY GUYOT Taekwondo Main Ho Chaurien France France
TOM BERTACHE OLYMPIC DOJANG BOE France France
Tanguy MEUNIER TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
Thomas MONDE OSA KOO DO France France
alexis lanquetin ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
enzo panizzuti US COLOMIERS France France
Cadets male -49 kg (8)
Class Confirmes (4)
ELOUAN THEPOT Taekwondo Main Ho Chaurien France France
MONCASSIN Benoît TAEKWONDO AUCH France France
SABRI GRISSI HAGWON TKD MONTAUBAN France France
tom barrientos CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Class Debutants (4)
EL AOUD Karim académie des arts martiaux Toulouse France France
FARES M'HAMDI ACADEMIE TAEKWONDO LONGAGES France France
MHAMDI NASSIM TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
Sami Barrau kwan tae kwon do cahors France France
Cadets male -53 kg (7)
Class Confirmes (4)
Axel CARDONNE TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
ENZO BRAGAGNOLO ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Ludovic Dafonséca kwan tae kwon do cahors France France
MONCASSIN Benoît TAEKWONDO AUCH France France
Class Debutants (3)
EL AOUD Karim académie des arts martiaux Toulouse France France
SOFIAN DAURIAC ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Samuel Pirés kwan tae kwon do cahors France France
Cadets male -57 kg (3)
Class Confirmes (1)
merzougui zacharri TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
Class Debutants (2)
Noé Delanghe kwan tae kwon do cahors France France
SOFIANE HAOUCH OLYMPIC DOJANG BOE France France
Cadets male -61 kg (3)
Class Confirmes (1)
GABRIEL GUIRAL ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Class Debutants (2)
GABRIEL GUIRAL ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
GAD CHOUAF ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
Cadets male -65 kg (2)
Class Confirmes (1)
Charles BAUER TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
Class Debutants (1)
DIARRA THOMAS HAGWON TKD MONTAUBAN France France
Cadets male +65 kg (1)
Class Debutants (1)
BADIS MSAKNI Taekwondo Main Ho Chaurien France France
Juniors male -45 kg (7)
Class Confirmes (3)
DERKAOUI ASSIAN ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Quentin AUDRAN TAEKWONDO CUBZAGUAIS France France
senouci chahine US COLOMIERS France France
Class Debutants (4)
DIENFENTHAL Macéo TAEKWONDO AUCH France France
ENZO GRIMA OLYMPIC DOJANG BOE France France
Kenzo Henni CEZAC TKD France France
Quentin AUDRAN TAEKWONDO CUBZAGUAIS France France
Juniors male -48 kg (5)
Class Confirmes (4)
DERKAOUI ASSIAN ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Lucas Masson Challengers Main Ho France France
Nathan FOUQUET TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
abdelkader gharbi ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
Class Debutants (1)
Lucas Masson Challengers Main Ho France France
Juniors male -51 kg (5)
Class Confirmes (2)
Mathis Legendre US COLOMIERS France France
Rémi RIPOCHE TAEKWONDO CUBZAGUAIS France France
Class Debutants (3)
GIRAUD MAXIME ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Robin Cavaillé kwan tae kwon do cahors France France
paul labrador FAC TAEKWONDO France France
Juniors male -55 kg (8)
Class Confirmes (5)
Elliot Raffin US COLOMIERS France France
LEO FELIU kefitaekwondo France France
PABLO FELIU kefitaekwondo France France
Younes ZOUHAIRI TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
mathis legendre US COLOMIERS France France
Class Debutants (3)
Benjamin BOITEL CEZAC TKD France France
MOUNYR ZOUHAIRI HAGWON TKD MONTAUBAN France France
anthony bruel FAC TAEKWONDO France France
Juniors male -59 kg (5)
Class Debutants (5)
Dzamal Uzun kwan tae kwon do cahors France France
Julien SEVERAC TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
Michael Soret Finhan Taekwondo France France
diego aviles taekwondo-agen France France
thibault tesson FAC TAEKWONDO France France
Juniors male -63 kg (8)
Class Confirmes (4)
Aleksander Wilst Challengers Main Ho France France
RALAMBOFIRINGA ANDRY YANN ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
mounes ludovic TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
sejad ghazniwal FAC TAEKWONDO France France
Class Debutants (4)
Aleksander Wilst Challengers Main Ho France France
Michael Soret Finhan Taekwondo France France
enzo viardot FAC TAEKWONDO France France
morgan dimanche FAC TAEKWONDO France France
Juniors male -68 kg (5)
Class Confirmes (1)
clément moratilla FAC TAEKWONDO France France
Class Debutants (4)
BALES LUCAS ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Simon ENSENAT TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
Wissam MHAF académie des arts martiaux Toulouse France France
zaki bennacar ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
Juniors male -73 kg (6)
Class Confirmes (3)
BASTIEN GONZALES KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
JEAN FRANCOIS TOURE FAC TAEKWONDO France France
MEHDI BOLLORE TCT31 France France
Class Debutants (3)
ADEL FERCHICHI HAGWON TKD MONTAUBAN France France
Wissam MHAF académie des arts martiaux Toulouse France France
jean francois Touré FAC TAEKWONDO France France
Juniors male -78 kg (1)
Class Debutants (1)
ENZO TODESCHINI ACADEMIE DES ARTS MARTIAUX BRUGUIERES France France
Juniors male +78 kg (3)
Class Confirmes (3)
Clément FOUQUET TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
PIERRE PRESSAC ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
mohamed slim mnasri club universitaire sfax Tunisia Tunisia
Juniors female -44 kg (1)
Class Confirmes (1)
MATHILDE GUERIN FAC TAEKWONDO France France
Juniors female -46 kg (3)
Class Confirmes (2)
Mae Gaillard CEZAC TKD France France
Mathilde Guérin FAC TAEKWONDO France France
Class Debutants (1)
LAURENA DE ANDRADE HAGWON TKD MONTAUBAN France France
Juniors female -49 kg (3)
Class Confirmes (1)
morgane DESPERIES HWARANG ADOUR CLUB France France
Class Debutants (2)
Cindy Humbert kwan tae kwon do cahors France France
ESSIA TAIEB KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Juniors female -52 kg (6)
Class Confirmes (4)
ANDREA RIEU Taekwondo Lavernose Lacasse France France
Maréva MICHEL académie des arts martiaux Toulouse France France
ilona jacquot US COLOMIERS France France
morgane DESPERIES HWARANG ADOUR CLUB France France
Class Debutants (2)
MARJOLAINE GONZALEZ KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Mathilde AZOULAY CTT Escalquens France France
Juniors female -55 kg (2)
Class Confirmes (1)
Leana AUDITEAU HWARANG ADOUR CLUB France France
Class Debutants (1)
leila gueye US COLOMIERS France France
Juniors female -59 kg (4)
Class Confirmes (2)
Eva KOUNAKOWITCH TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
Leana AUDITEAU HWARANG ADOUR CLUB France France
Class Debutants (2)
Lola ANGLADA CTT Escalquens France France
zelie poddevin US COLOMIERS France France
Juniors female -63 kg (3)
Class Confirmes (3)
EMMA GUTHRIE TCT31 France France
Ibtissem MOKRANE TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
wala ammar club universitaire sfax Tunisia Tunisia
Seniors female -46 kg (2)
Class Confirmes (1)
oriana vandelle TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
Class Debutants (1)
CYNTHIA PELLETIER TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
Seniors female -49 kg (2)
Class Confirmes (2)
Jennifer FONDU TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
VANDELLE oria,na TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
Seniors female -53 kg (2)
Class Confirmes (2)
Majda ZYADI TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
axeline canelle ECOLE TAEKWONDO IZARDS-BORDEROUGE France France
Seniors female -57 kg (2)
Class Confirmes (1)
victoria carcauzon taekwondo-agen France France
Class Debutants (1)
Manon SEVERAC TAEKWONDO GRAGNAGUE France France
Seniors female -62 kg (3)
Class Confirmes (2)
RABANI CINDY ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
amal lasgaa club universitaire sfax Tunisia Tunisia
Class Debutants (1)
Sophie Deroche kwan tae kwon do cahors France France
Seniors female -67 kg (3)
Class Confirmes (2)
RABANI CINDY ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
roxane labarthe US COLOMIERS France France
Class Debutants (1)
rives benedicte US COLOMIERS France France
Seniors male -54 kg (2)
Class Debutants (2)
TENA DAMIEN ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
adriambahiny luc TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
Seniors male -58 kg (7)
Class Confirmes (4)
Abassi Helmi TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
HADRIEN THUAUX kefitaekwondo France France
JORDAN SABATIER ACADEMIE TAEKWONDO LONGAGES France France
Jeremie REYNAL académie des arts martiaux Toulouse France France
Class Debutants (3)
Dalil BOULEFAA académie des arts martiaux Toulouse France France
LUCAS BORNE ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
REDOUANE TFEYCHE KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Seniors male -63 kg (11)
Class Confirmes (4)
ASSERRE CLAUDE TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
HO QUANG CHRISTOPHE ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
TUHAUX HADRIEN kefitaekwondo France France
joackim moulin-levet US COLOMIERS France France
Class Debutants (7)
BENJAMIN IMBERNON TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
Bastien LAMAISON TAMK (Saint Paul Les Dax) France France
JODTS FABRICE ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
REDOUANE TFEYCHE KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Sébastien NOGALES PINDE académie des arts martiaux Toulouse France France
Valentin LEROUEIL Muret taeKwondo France France
joackim moulin-levet US COLOMIERS France France
Seniors male -68 kg (13)
Class Confirmes (7)
Anthony AYFRE académie des arts martiaux Toulouse France France
KAMEL BEROUAL OLYMPIC DOJANG BOE France France
Ludovic PENCHENAT TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
MANUEL FERRER ACADEMIE DES ARTS MARTIAUX BRUGUIERES France France
MATHIOT VINCENT ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
benjamin frago US COLOMIERS France France
mokthar rachid TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
Class Debutants (6)
BENJAMIN IMBERNON TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
Bastien LAMAISON TAMK (Saint Paul Les Dax) France France
Geonjoie TCHA TAMK (Saint Paul Les Dax) France France
MOHAMED BALLO HAGWON TKD MONTAUBAN France France
Mohamed EL HOUSSNI académie des arts martiaux Toulouse France France
Wissam MHAF académie des arts martiaux Toulouse France France
Seniors male -74 kg (17)
Class Confirmes (8)
Alexandre CASTERET TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
GUILLAUME TAILLEPIE Taekwondo Lavernose Lacasse France France
GUILLAUME KIJEK HAGWON TKD MONTAUBAN France France
JEAN LY TCT31 France France
MANUEL FERRER ACADEMIE DES ARTS MARTIAUX BRUGUIERES France France
frago benjamin US COLOMIERS France France
sobhi Allagui TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
yassine chbil club universitaire sfax Tunisia Tunisia
Class Debutants (9)
Arnaud Botella kwan tae kwon do cahors France France
BENDJAIT KAÏS kefitaekwondo France France
GUILLAUME KIJEK HAGWON TKD MONTAUBAN France France
IOANNOU VASSILIS ESPRIT TAEKWONDO SAINT SAUVEUR France France
Nicolas SOUPAULT CTT Escalquens France France
THURIE Anthony académie des arts martiaux Toulouse France France
Wissam MHAF académie des arts martiaux Toulouse France France
belain guillaume US COLOMIERS France France
thomas auvert FAC TAEKWONDO France France
Seniors male -80 kg (14)
Class Confirmes (9)
Alexandre CASTERET TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
ESSAHBI ELHECHMI chorta team Tunisia Tunisia
John Biron Challengers Main Ho France France
KHALILI Mohamed TAEKWONDO AUCH France France
Larhissi Hassan US COLOMIERS France France
PATRICE PEYRES ACADEMIE DES ARTS MARTIAUX BRUGUIERES France France
Raphaël DELOBETTE CTT Escalquens France France
THOMAS VELASQUEZ TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
WAHBI BELARBI chorta team Tunisia Tunisia
Class Debutants (5)
Florian dallongeville HWARANG ADOUR CLUB France France
JEAN FRANCOIS RICAUD ACADEMIE TAEKWONDO LONGAGES France France
John Biron Challengers Main Ho France France
MARTY PAUL kefitaekwondo France France
jerome gagne Finhan Taekwondo France France
Seniors male -87 kg (4)
Class Confirmes (3)
NAWFEL BEN GHZAEL chorta team Tunisia Tunisia
OUSSEMA MRABET chorta team Tunisia Tunisia
boumi HICHAM TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
Class Debutants (1)
jerome gagne Finhan Taekwondo France France
Seniors male +87 kg (8)
Class Confirmes (7)
AHMED SLAMA chorta team Tunisia Tunisia
CHAMS EDDINE ELGRICHI chorta team Tunisia Tunisia
HAMZA BEJI chorta team Tunisia Tunisia
MARWEN EJBELI chorta team Tunisia Tunisia
THEO CASAS kefitaekwondo France France
boumy HICHAM TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
hamdi abbedi club universitaire sfax Tunisia Tunisia
Class Debutants (1)
CHAHID EL YAAGOUBI ACADEMIE TAEKWONDO LONGAGES France France
Veterans female -49 kg (1)
Class Debutants (1)
Sylvie BONNEGENT TAEKWONDO CUBZAGUAIS France France
Veterans female -57 kg (5)
Class Debutants (5)
CHRISTELE HANQUEZ TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
Christelle MUSSEAU TAEKWONDO CUBZAGUAIS France France
Chrystel Gil TKD SHANDONG France France
FRANCOISE LLORET KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
Nelly Valette kwan tae kwon do cahors France France
Veterans female -67 kg (1)
Class Debutants (1)
Severine PETIOT CEZAC TKD France France
Veterans female +67 kg (2)
Class Confirmes (1)
Laila Mehnoune US COLOMIERS France France
Class Debutants (1)
Célia Swaëls kwan tae kwon do cahors France France
Veterans male -68 kg (10)
Class Confirmes (6)
Anthony AYFRE académie des arts martiaux Toulouse France France
DAVID COSTA TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
Gilles WAFFLART TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
ROMAIN REY TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
YANNICK RIEU Taekwondo Lavernose Lacasse France France
mohamed saber ben abdalah club universitaire sfax Tunisia Tunisia
Class Debutants (4)
Laurent CRISTOBAL TAMK (Saint Paul Les Dax) France France
Marc Maura TKD SHANDONG France France
ROMAN RABAUD Tkd Art De Vivre France France
Sylvain Delanghe kwan tae kwon do cahors France France
Veterans male -80 kg (14)
Class Confirmes (9)
Christian Gil TKD SHANDONG France France
DAVID COSTA TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
GREGORY CHIFFAUDEL ACADEMIE DES ARTS MARTIAUX BRUGUIERES France France
MOHAMED KABBAB Taekwondo Lavernose Lacasse France France
NICOLAS JULLIARD KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
PATRICE PEYRES ACADEMIE DES ARTS MARTIAUX BRUGUIERES France France
YAHYA BERDIJ Taekwondo Lavernose Lacasse France France
larhissi hassane US COLOMIERS France France
soyez julien US COLOMIERS France France
Class Debutants (5)
BLANCHARD alain TAEKWONDO VILLENEUVETOLOSANE France France
CHRISTOPHE MONTEIRO TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
David Rajaud CEZAC TKD France France
JEAN MICHEL ABIVEN TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
PASCAL DUNAUT ACADEMIE TAEKWONDO LONGAGES France France
Veterans male +80 kg (12)
Class Confirmes (5)
DIDIER BARBIER ACADEMIE DES ARTS MARTIAUX BRUGUIERES France France
DONATIEN KEHO ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
HENRI-JACQUES GNAMIEN ASSOCIATION SPORTIVE DE TAEKWONDO France France
cardinal stephane US COLOMIERS France France
rony vigilant FAC TAEKWONDO France France
Class Debutants (7)
Babacar Sene CEZAC TKD France France
CEDRIC PELISSIER KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
David Borissoff TKD SHANDONG France France
FREDERIC HAMELIN KORYO DOJANG TAEKWONDO France France
JULIEN HUMBERT TEAM ARINO (AGDE/NARBONNE) France France
Philippe BOYER TAEKWONDO FONBEAUZARD France France
Vincent Nieto CEZAC TKD France France