Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

District Zuid Sparring Kampioenschap 2015

  • Tournament dates
  • 27 June 2015
  • Deadline
  • 19 June 2015
  • Competitors
  • 154 / 250
  • Location
  • De Bengele 8
  • 6031 TZ
  • Nederweert
  • Netherlands Netherlands

Downloads

Uitnodiging sparrenUitnodiging sparren

Results

ResultatenResultaten

Competitors (154)

Pupils female -21 kg (1)
Class C (1)
bjork smeets Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (1)
Class C (1)
Novi Nelissen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (6)
Class C (6)
Akaya Eberwijn Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Jasmijn van Embden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Maaike van Embden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Salma Lassiba T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Sena Kara Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
ecrin Korkmaz Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (4)
Class B (1)
Claudi Vervest TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Class C (3)
Eva Moors Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Jessy vav Tienen BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jill Mestrom Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (3)
Class B (1)
Jada van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
mia lamers Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
nada barta Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (3)
Class C (3)
Calogero Sorrento Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Guiseppe Sorrentino Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Kyano Snijders Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (4)
Class C (4)
Bob de Brauwer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Mike Boone Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Winston Snijders Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (2)
Class C (2)
Adam Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
valentino mergelsberg Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (3)
Class C (3)
Ibrahim Achnine Yul-Kok Netherlands Netherlands
Sem Merckx Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
YASSER EL LOUAH Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (1)
Class C (1)
Roan de Laat Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (7)
Class B (2)
Eline de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (5)
Ihaekeysha Martijn Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Janne van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Varsha Bolhuis Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Zaara Mulder TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (7)
Class B (4)
Chiara Sindoni Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Guusje van Rossum BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Shannon Steinbusch Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Shanti Kalders Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (3)
Paro Badloe TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
destiny mergelsberg Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
tiamo inees Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (8)
Class A (1)
Danisha de Weert Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (2)
Aniek Moors Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Rosali de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (5)
Demi van den Heuvel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Lieke Kremers Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Noa Leatomu Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Noor Zoufri T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
YASMINE EL LOUAH Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (3)
Class C (3)
Denise Cissen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Malak Zakkan T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Safaa el Idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (2)
Class B (2)
Laura Smulders Yul-Kok Netherlands Netherlands
Renate Moelans Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (1)
Class C (1)
Nina van den Hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (1)
Class C (1)
Lina Lafnoune T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (6)
Class B (5)
Bart van den Dungen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Billy Dekkers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mathijs Wedemeijer BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
dave soentjens Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
sjors smeets Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (1)
Orlando Hopic Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (7)
Class B (2)
Jeremy Zegers TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Roy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (5)
Enes Astan Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Keone Tillie Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Reno Cuppers Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Tom Teisman Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Wessel Pijnenborg Taekwondo Ilyo Beegden Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (3)
Class A (1)
Nelson Kouki Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (1)
Luca Rombouts BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Thomas Tan Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (13)
Class A (1)
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (6)
Felix Nijssen Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Hamza Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Mack Becker Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Marlon Kerkhof BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Nikita Prasolovs Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
ilyass mabtoul Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (6)
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Mike Weijmans Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ronaldo Hopic Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Yassin Taja?te Yul-Kok Netherlands Netherlands
metehan korkmaz Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (1)
Class B (1)
Max Woudstra Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class B (2)
Mike Queis T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
maxime roussel Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (3)
Class A (1)
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Rinke van Hoppe BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Melanie van de Ven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (3)
Class B (1)
Andrea Michels Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (2)
Danielle Lippens Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
ece Karasu Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (1)
Class A (1)
Else Tiggelman BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (1)
Class A (1)
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (2)
Class B (1)
raffaela Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Lindsey Schildkamp Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (4)
Class B (3)
Kala Senders hwarang Netherlands Netherlands
Tessa van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
zampanja westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Samira Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (3)
Class A (2)
Chanel Frissen Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Eleonora Backman Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (1)
Class B (1)
Rick Verhoeven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (2)
Class B (2)
Brett Leemans Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (6)
Class A (2)
Sjors de Lange Taekwondovereniging Palgwe Brunssum Netherlands Netherlands
Tim de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (2)
Freek Gooijaers BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Yassir Bahtoki Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (2)
Achraf Laassiba T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Bhodi Kalders Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (5)
Class A (2)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Owen van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (3)
Aymen Mohsen Fit Focus Netherlands Netherlands
Martijn Geenen Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Nadir Mabtoul Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (5)
Class A (1)
Carper Nijssen Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Class B (2)
Richie van Uden Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Rowan van de Haterd Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (2)
Beau de lepper Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Kevin de Gouw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (3)
Class A (1)
Talha Shaikh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (2)
Dani Seirul-Lo Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Vince Hendrix Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (1)
Class C (1)
Sven Kerren Fit Focus Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (1)
Class C (1)
Jasper Wulffraat Taekwondovereniging Palgwe Brunssum Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Kurtin Kriehn Taekwondovereniging Palgwe Brunssum Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (2)
Class A (1)
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (1)
Raf Stoffels Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (2)
Class B (2)
Ismail Qaedi Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
joost uyterwijk Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (5)
Class A (3)
Beau Swendrowski Taekwondovereniging Palgwe Brunssum Netherlands Netherlands
Francisco De Rooij Taekwondovereniging Palgwe Brunssum Netherlands Netherlands
Kylian Smeets Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Class B (2)
Marijn Wulffraat Taekwondovereniging Palgwe Brunssum Netherlands Netherlands
Melvin Wongsoardjo Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Natalia Swiderska Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (3)
Class A (2)
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sanne van der Haar Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Class B (1)
Sarah Fazli Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (1)
Class B (1)
Rowan Raaijmakers hwarang Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Hanane Berkane Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Milena Sorrentino Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (1)
Class C (1)
Nicol Reneerkens T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (1)
Class A (1)
Jesse Kok de Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (3)
Class B (1)
Roland Vien Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (2)
Patrick Steenbakkers hwarang Netherlands Netherlands
Salah Zerouai Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (1)
Class A (1)
Remco Cox Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands