Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Rotterdam Open 2015

  • Tournament dates
  • 14 November 2015
  • Deadline
  • 6 November 2015
  • Competitors
  • 548 / 750
  • Location
  • Van Zandvlietplein 20
  • 3077 AA
  • Rotterdam
  • Netherlands Netherlands

Downloads

Rotterdam Open 2015 uitschrijving aspirant, cadet, junior, seniorenRotterdam Open 2015 uitschrijving aspirant, cadet, junior, senioren

Results

Total results Total results

Competitors (548)

Pupils female -21 kg (2)
Class C (2)
Nada Benali TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
imane zaaouaji amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Pupils female -24 kg (5)
Class C (5)
Alliyah Kamkasoumphou Taekwondo Club Asnières Elite France France
Cherilyn Nguynh Huynh Flevokick Netherlands Netherlands
Quincy Van Seijen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Roaa Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
ecrin Korkmaz Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (4)
Class C (4)
Ava Bett Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Manar Ababou TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
TJ David Richard Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (3)
Class B (2)
Samia Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ella BELL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Sem satoor de rootas Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (1)
Class C (1)
Saida El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (4)
Class C (4)
Jordan Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Nuh Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Reyhaan Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Younes El Aoutmani Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (14)
Class B (3)
Dinant Jarbandhan Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Spencer Luu Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zaid Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (11)
Aissa Kamkasoumphou Taekwondo Club Asnières Elite France France
Huzeyfe Ulgerli Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Kaya Tumkaya Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Konstantin Yuzefovich Moldova National Team Moldova Moldova
LILIAN DARRAS F.E.D.D.R France France
Lewis Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mouatassim Zoundri Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Rico Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Timur Duran Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Youssef Wahb Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (9)
Class B (1)
Rayyaan Kermo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (8)
Daniel Kleeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jack Scott Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Jort van Rheede Taekwondo United Netherlands Netherlands
MARVIN MAROT F.E.D.D.R France France
Maciej Wywacec Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Rayan El Hassani el Alaoui Taekwondo United Netherlands Netherlands
Rayan Naghar Choi - D0 - Kwan Netherlands Netherlands
Yassine Azouzzi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (6)
Class B (3)
Ashraf Houtch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tamer Bouaissaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (3)
Reza Dubar SEONGONG Netherlands Netherlands
Rivano Doekri Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Teun van Leeuwen Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (7)
Class B (1)
Zack ANGELL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (6)
AXEL FLAHAUT F.E.D.D.R France France
Abdelkarim Yaghzar Dragon club academy Belgium Belgium
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Max van Os Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Roan de Laat Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Yassin Fikkri Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (2)
Class C (2)
Giovanni Houwaart Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Soufiane Boulahyan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (15)
Class B (6)
Abbie Luu Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Atar Barrak Martialartshaaglanden Netherlands Netherlands
Eline de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Gaalisha Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Hanne Waerzeggers Keumgang Diest Belgium Belgium
Tasha Viskens Keumgang Diest Belgium Belgium
Class C (9)
Bengul Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Lehona LUDLOW (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Loubna Morabit Dragon club academy Belgium Belgium
Olivia Hira Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Rania Zarriou Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Romessa Ben-Haddou Flevokick Netherlands Netherlands
Salma Maskioui Dragon club academy Belgium Belgium
Shreya Anoep SEONGONG Netherlands Netherlands
Yaghzar Mariem Dragon club academy Belgium Belgium
Aspirants female -32 kg (21)
Class B (11)
Annika Munnik Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
Celine Jans Keumgang Diest Belgium Belgium
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jade Rankin Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
LINA AKACHAR TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Maha Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nejma Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Senne Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (10)
Amal Boukhichou Flevokick Netherlands Netherlands
Amira Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aya Karoumi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Buse Balikci Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Jihane Srhir St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Melisa Guney Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
Mirron Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rojin Cikaray SEONGONG Netherlands Netherlands
Roumaisae Hazzar Flevokick Netherlands Netherlands
Yelena Joemratie SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (11)
Class B (5)
Alara Uslu Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Elise V/d Tempel Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Leyna Kamkasoumphou Taekwondo Club Asnières Elite France France
Lizzy de Waard TC Soekandar Netherlands Netherlands
Shanti Kalders Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (6)
Aya Madani Dragon club academy Belgium Belgium
Eva Moors Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Fay Westerveld Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
Imane Diouif Dragon club academy Belgium Belgium
Noor Markslag Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Wafa Idiyah Flevokick Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (7)
Class B (3)
Jesse De Vries Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Maysane Kamkasoumphou Taekwondo Club Asnières Elite France France
Nisrine Mossaouir Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
Class C (4)
Amy Brands Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Demi van den Heuvel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Ismene Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Oumayya Makhoukhi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (6)
Class B (3)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
MERLE NICOLINA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (3)
Jada Mormon Taekwondo United Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Naomi Bakx Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (24)
Class B (11)
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Lex de Waard TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mathijs Wedemeijer BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Mohammed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Nassereddine Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ryu Gangadin Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Shukri El Moullahid Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Sinxay CZEREBA Taekwondo Club Asnières Elite France France
Yassine Baddouri Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
djayden dubois Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (13)
Alaeddine Mejdoubi Dragon club academy Belgium Belgium
Bilal Diouif Dragon club academy Belgium Belgium
Bryant Hira Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Gokay Kucukdogan Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Hicham El Morabit Dragon club academy Belgium Belgium
Nael kharbi Dragon club academy Belgium Belgium
Shymano Schoenmakers Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Twan van Vliet Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Yasin Kanakoglu TC Soekandar Netherlands Netherlands
adam quafiz Dragon club academy Belgium Belgium
anas moulou Dragon club academy Belgium Belgium
mohamed baroudi Dragon club academy Belgium Belgium
salahdinne Kandoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (22)
Class B (9)
Bjarne Viskens Keumgang Diest Belgium Belgium
Hud Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Luca van der Ent TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Mohamed Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Omar Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Riad Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
dardouchi ayoub Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Class C (13)
Adam Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ilyes El Aoutmani Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Jay Pitai Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Jayesh Kalisingh Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
LEO DEMADE F.E.D.D.R France France
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Luke Brink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mika Baan Taekwondo United Netherlands Netherlands
Mohamed Madrane Dragon club academy Belgium Belgium
Naoufal Ouatouite Choi - D0 - Kwan Netherlands Netherlands
Sahel Muslem Taekwondo United Netherlands Netherlands
steyn ruben wassink SV DJK Lowick eV Germany Germany
younes kissi Dragon club academy Belgium Belgium
Aspirants male -36 kg (20)
Class B (13)
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Enis Mehmetaj SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
JESSE van VULPEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohamed Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
Naoufal Al Yakoubi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Niek Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nusret Gursus Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Sohaib Sadiqui Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Tim Spee Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Yesin Güney Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
Class C (7)
Anass El Hassani el Alaoui Taekwondo United Netherlands Netherlands
DECLANN MAROT F.E.D.D.R France France
Duncan Schouten Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Ilyass Oulad El Hadj TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Mohammed Mouzouri TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Sifeddine Wahb Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Yasin Telili TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (16)
Class B (6)
Elliot Peck (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Luca Rombouts BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Maarten Lemmens Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Mika Bader Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Shaheen Ramsaroep Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (10)
Aimane Ikan TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Doganay Sahin Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
ESTEVAN BRACQ F.E.D.D.R France France
Elamien El Mouridi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Joshua DANCER (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Mike Weijmans Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Stephanio Sno Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Tyrone Kerkhoven Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Yassir Naghar Choi - D0 - Kwan Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (9)
Class B (2)
Dion Weidum Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Rayan Dubar SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (7)
Bilal Hasnaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Dylan Snijders TC Soekandar Netherlands Netherlands
Julinho Rosalia Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohammed Nacer TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
SAMIR CANONNE F.E.D.D.R France France
Aspirants male -51 kg (2)
Class C (2)
Boratay Bagcivan Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Tristan Kuijt Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Aspirants male +57 kg (3)
Class B (3)
BRUNO BULTEZ F.E.D.D.R France France
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
SIMON CAPPEL F.E.D.D.R France France
Cadets female -33 kg (3)
Class A (1)
Sophie de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (1)
kimberly waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Chaimae Madrane Dragon club academy Belgium Belgium
Cadets female -37 kg (4)
Class A (1)
Mei-Lin MO Fung Sing Belgium Belgium
Class B (3)
Rinke Van Hoppe BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Youssra Ibrahimi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Youssra el moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (14)
Class A (6)
Aya Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jayda Brown BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Maryam Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Yousra Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (7)
Boutaina Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Dounia Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Femke Regenbogen SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Lies Vicca Keumgang Diest Belgium Belgium
Rachel Cringles Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Wiktoria Wywacec Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
leila Barkani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Sofia Aarabe TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (14)
Class A (6)
Angel Podevyn koryo moorsel Belgium Belgium
Eryn Van Mulders HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Jade Weidum Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Morgan Hay Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
NOUMEDIA ADACHOUR TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Sofie Lemmens ABFT Belgium Belgium
Class B (6)
Jihane Ratibi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jihane Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
LISA DARRAS F.E.D.D.R France France
Nada el moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Neywa Rajai Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Sara Mouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Kaoutar Amine Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Nisrine Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (8)
Class B (5)
Cora Hanrath VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ilaysa Vijfhuizen Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nouhaila Kaddouri Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
sereliya Louisa Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (3)
Amal Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Loubna Ababou TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Mouna Hasnaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (7)
Class A (3)
Angelica Vermeulen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ewelina Krynska HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Natalie Hamilton Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Magdalena Kwiatkoska Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Sam Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
raffaela Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Iris Daenen Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (9)
Class A (4)
Amber Van Rompay ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Imane Bourahtouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Laurane Leleux HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Nisrine Lamnadi Flevokick Netherlands Netherlands
Class B (2)
Femke van der Wal Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Zampanja Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (3)
Maxima westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Nada Makhoukhi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Senna Furrer Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (6)
Class A (5)
Fatima Sohra Abdellah Mohamed ABFT Belgium Belgium
Gulben Kuzhan Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
Nisa Tutucu Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pauline Buczek ACADEMY MASTER KIM Belgium Belgium
yaoti zaineb Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Class B (1)
Tessa van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (1)
Class C (1)
Youssra Ameziane TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (7)
Class A (3)
Gideon van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Terrell Moores-duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Jaafar Daouayry TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
diouif Amine Dragon club academy Belgium Belgium
Class C (2)
Patricio Martins Dragon club academy Belgium Belgium
Tahir Oulad El Hadj TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (10)
Class A (7)
Bardh Selimi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Charaf Rech-chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Harry Belis (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Mohamed Laachraoui ABFT Belgium Belgium
Souleyman ALAPHILIPPE Taekwondo Club Asnières Elite France France
damian dubois Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (3)
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
NICOLAS TASSOU F.E.D.D.R France France
Salaheddine Hassani Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (16)
Class A (6)
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Diego MORA CUEVAS Imjin Academy Belgium Belgium
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Otman Rezzouk ABFT Belgium Belgium
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zidane Zaki Dragon club academy Belgium Belgium
Class B (7)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
BRANDON LAMBERT F.E.D.D.R France France
Brett Leemans Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Ferry Heus Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Laurent Elfrink Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mohamed Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Romain Floret korea club houdeng Belgium Belgium
Class C (3)
Abidine zaki Dragon club academy Belgium Belgium
Djawad Belkacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Melih Tanriverdi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (12)
Class A (5)
Koen Marel vd Taekwondo United Netherlands Netherlands
Niel Willems Keumgang Diest Belgium Belgium
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Vincent Lieuw On Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Yassin Saidi Raihani ABFT Belgium Belgium
Class B (7)
Amine Benamar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Bhodi Kalders Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cas Dirksen Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Freek Gooijaers BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Marlon Kerkhoff BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Rohan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Ryan Niehues Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (11)
Class A (2)
Owen van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
suliaman sesay westerkamp Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (5)
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Muhammad Noman Shahid SEONGONG Netherlands Netherlands
Noa Hanique ABFT Belgium Belgium
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ugo Grassaglita ABFT Belgium Belgium
Class C (4)
GREGORI PIRA F.E.D.D.R France France
Muridi Abdellah TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Patrice Rastagar Choi - D0 - Kwan Netherlands Netherlands
wessel william wassink SV DJK Lowick eV Germany Germany
Cadets male -53 kg (9)
Class A (4)
Jamie KIDD (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Manuel Pollet ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
zbairi anass Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Class B (3)
DIMITRI BLAUW TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Lechano Juliana Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Marouane Chaari ABFT Belgium Belgium
Class C (2)
Ali Housni Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Jesse Verheij Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (5)
Class A (4)
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
HAMITI AYMANE ONC Morocco Morocco
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Talha Shaikh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Vince Hendrix Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (9)
Class A (4)
Mohaned Njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ronando Hermsen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Thomas van Erven BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Yuri Geragesion TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (3)
Aimane Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Chaid Amezian Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Vinay Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Class C (2)
Abdirashid Yusuf TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Mohamed Ben Koubia TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (6)
Class B (4)
Konstantin Alker VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
SAM VAN KAMPERDIJK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Tom van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Victor Gillain korea club houdeng Belgium Belgium
Class C (2)
Charafeddine el Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Eren Aslan Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (3)
Class C (3)
Alperen Balikci Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Ayoub El Hammadani Dragon club academy Belgium Belgium
Yusuf Ozdemir TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (5)
Class A (4)
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
CHAMSI ILYAS ONC Morocco Morocco
Fouad Kasmi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nicolas Dujardin Ri Gam Team Belgium Belgium
Class B (1)
Simon Hanrath VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors male -51 kg (6)
Class A (4)
Adil Belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Bilal El Haddaji Dragon club academy Belgium Belgium
CORADI HAMZA ONC Morocco Morocco
Jamie Van Gossum Keumgang Diest Belgium Belgium
Class B (1)
Mohamed Madroni TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Faycal El Ouamari Dragon club academy Belgium Belgium
Juniors male -55 kg (14)
Class A (9)
Amon Bourlard Imjin Academy Belgium Belgium
BADR AL BOUYAOUI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Badr Chelah ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
CHAOUICH REDOUANE ONC Morocco Morocco
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jamie KIDD (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Soulaimane Bliki Dragon club academy Belgium Belgium
Walid Mossaouir Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
ilja ottink Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (2)
Oualid el Mourabit SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
zakariyae boutaakass amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class C (3)
Omar Boudazra Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Tayfun Epik Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Zakaria Hammit Dragon club academy Belgium Belgium
Juniors male -59 kg (9)
Class A (7)
Aaron BRETLAND (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Joshua LEVERS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Marwane Hammani HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Murad Shavaev Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
Tim Kolder Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Younes El Mofid Dragon club academy Belgium Belgium
Class B (2)
Anass Alaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hendrik Warnecke VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors male -63 kg (7)
Class A (3)
Muslim Barhigov Performance Team Enschede Netherlands Netherlands
Rewien Kasi TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Ty Moores-duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (4)
Ali Hirsi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
SEBASTIAAN KRUIT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Soulaimane Azahhaf Dragon club academy Belgium Belgium
Timo de Vries Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (12)
Class A (5)
Amine Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cameron Davies (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ismail Akchich Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
LIHEMDI DAOUD MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Richie Tjin Tjoen Jin Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Class B (5)
Marco Bogaarts Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ozan Ozturk TC Soekandar Netherlands Netherlands
Robbin Heyes Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Yassine El Allati Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yves Elfrink Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ikenna Achinuhu Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Sam Blok Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (4)
Class A (2)
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nigel Rosalia Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Class B (2)
Ibrahim Amhagi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Nassim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Adrian Wagstaffe (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male +78 kg (4)
Class A (1)
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (3)
Aymane El Amraoui Dragon club academy Belgium Belgium
Giovanni Kokken Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Soufyan Elkaderi Taekwondo Vereniging Ertekin Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (2)
Class A (1)
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (1)
Youssra Mejdoubi Dragon club academy Belgium Belgium
Juniors female -44 kg (1)
Class B (1)
Ouahiba El Ayati Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (3)
Class B (2)
Amal Boutahri TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Yasmine El Moullahid Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Class C (1)
Manal Benali TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (3)
Class A (2)
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (1)
Anjali Ramsoediet Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (7)
Class A (4)
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Jennifer Urbain Ri Gam Team Belgium Belgium
Laura Bellis (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Sirine Boucbouk Dragon club academy Belgium Belgium
Class B (3)
Ikram Mohktari Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Juniors female -55 kg (1)
Class C (1)
Virashna Moelchand Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (4)
Class A (3)
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sedef Erdogan Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Class B (1)
Marloes van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (2)
Class A (1)
Francesca Pollet ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Class B (1)
Oumaima Chouchouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (6)
Class A (4)
Danielle Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ikram Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
JANNEKE ROB TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class B (1)
Samya Boujaid TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Youssra Oufrighe Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (1)
Class C (1)
Kim van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
MOR OFER or team - ahi yehuda Israel Israel
Priya Awadhpersad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (5)
Class A (4)
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
JAADE STITOU MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Laura BELLIS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
yassmina amezian amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
Esra Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Neelam Gajadin Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (3)
Class A (3)
Kelly Roethof Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nazli Celikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Timea Lelik Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (6)
Class A (3)
Mandy Roethof Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
OUMNIA DAKKON MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
PRANDINA FLAVIA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Class B (3)
Anna Apelyan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Corine van der Linden Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Kirsty Marshall Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (3)
Class A (3)
Adil Belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Dennis Goesling VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
GUY SHIMON or team - ahi yehuda Israel Israel
Seniors male -58 kg (7)
Class A (7)
Aaron BRETLAND (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Alastair Darlington (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
El Hilali Brahim Dragon club academy Belgium Belgium
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Joshua LEVERS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Oufkir Ahmed Said Olympic TKD club Bonn e.v. Germany Germany
YESNASNI MONAIM ONC Morocco Morocco
Seniors male -63 kg (16)
Class A (12)
ARATBI MOHAMED ONC Morocco Morocco
BELLAHCEN YASSINE ONC Morocco Morocco
CHRISTOPHE MENESSART CTAM (Tourcoing) France France
EL HADRA ABDELKARIM ONC Morocco Morocco
ELBOUSHABATI KAMAL ONC Morocco Morocco
JELLE PLOMP TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohammad Reza Askari Rouzbahani Budo vereniging Elst Netherlands Netherlands
TAHIRI MIMOUN ONC Morocco Morocco
Tyron Moores (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
YOUNES HADDAD CTAM (Tourcoing) France France
Youssef Moustakim Dragon club academy Belgium Belgium
said outirit amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class B (1)
houssam jaouhar amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class C (3)
Joey Hensing Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Samuel Gebru Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Soufyan Sadgi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (11)
Class A (8)
Cameron Davies (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Craig Eden Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
LUKE ROB TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Rayan Mesbahi B.N.A Belgium Belgium
Rick Esch van Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
mohamed bourass amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class B (2)
Ali Uguz Flevokick Netherlands Netherlands
nabyl hamdouni amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class C (1)
Huseyin Caner Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (15)
Class A (13)
Aad van der Salm Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Abdelrhamane El ouedi MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Barham MILKHARI (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Humphrey Nirsoe Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Joni Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
MARC TOMBE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ross Eden Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
YASSER KHECHAI CTAM (Tourcoing) France France
hicham ochan amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
mohamed hammouch amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
mohamed elbahri amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class C (2)
Aymane atif el idrissi Dragon club academy Belgium Belgium
JOOST DE VRIES Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (9)
Class A (7)
Adrian Wagstaffe (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Hans Massing Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Jeffrey Pol Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Norman Hornberger Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Remi van Dijk Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Ronald Folson Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
ilyass hamdouni amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class C (2)
Evert Kervezee Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
mohamed katouf amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Seniors male -87 kg (9)
Class A (5)
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Vadim Renje Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
chakib laazib amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
ilyass benkhattab Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
mohamed siyar amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class B (3)
Latif Hassanzada Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Remco Jansen Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
mustapha el karaoute amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class C (1)
KEES VELDMAN Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (1)
Class B (1)
emoutanna benyachou amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco