Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN SPARRING 2017 + PARA

  • Tournament dates
  • 7 January 2017
  • Deadline
  • 30 December 2016
  • Competitors
  • 240 / Unlimited
  • Location
  • Almere
  • Netherlands Netherlands

Results

TOTAL RESULTS TOTAL RESULTS

Competitors (240)

Cadets female -29 kg (1)
Class A (1)
Zerda Ciftci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (2)
Class A (2)
Annika Munnik Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (3)
Class A (3)
Aya Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lisa Wilke Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (7)
Class A (7)
Boutaina Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jesse De Vries Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Levinety Stuivenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Maryam Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sofia Aarabe TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Youssra Ibrahimi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (6)
Class A (6)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jayda Brown BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Nada el moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yousra Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
sarah mouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (2)
Class A (2)
Caitlyn Bergman Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Malou Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (4)
Class A (4)
Marcha Nooteboom Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Nisma Chik-Chik Yul-Kok Netherlands Netherlands
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
raffaela Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (2)
Class A (2)
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Reina van den enden Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (3)
Class A (3)
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tessa van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Willow Otto Yul-Kok Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (1)
Class A (1)
Shukri El Moullahid Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (8)
Class A (8)
Charaf Rech-Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Jesse van Vulpen Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Soufian Kariouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
damian dubois Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (7)
Class A (7)
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Gideon van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohamed Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Sidney De Vreede Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (8)
Class A (8)
Bardh Selimi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Brett Leemans Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Hamza Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Melih Tanriverdi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Mika Bader Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Yarello Kemmel TC Soekandar Netherlands Netherlands
Zakaria Bibi Ata Olympic Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (4)
Class A (4)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Mylan van der Veen TCR Franco Dearca Netherlands Netherlands
Zakaria Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (4)
Class A (4)
Koen van der Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Soulyman Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (4)
Class A (4)
Akram M'barek TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Chahid Saddik Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Liam Aandeweg TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (2)
Class A (2)
Talha Shaikh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Youssef El Aissati TS Hilversum Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Mohaned Njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (3)
Class A (3)
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Michael Tull ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Waine van de Biezen Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (4)
Class A (4)
Ilias Ouallal Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Murat Guler Ata Olympic Netherlands Netherlands
Tim de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (3)
Class A (3)
Amine Rech-Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jeronimo Evers Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (4)
Class A (4)
Arjan mamadany Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Delano Risakotta Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Owen van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (7)
Class A (7)
Anass El Fakiri TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Mohamed Madroni TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Rewien Kasi TKD PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
fouad kasmi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (11)
Class A (11)
Alexander Habimana Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Ayyoub Elmir Tae Kwon Do Someren Netherlands Netherlands
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Gianni Mungra Ata Olympic Netherlands Netherlands
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Muridi Abdellah TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Walid Mossaouir Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Yuri Geragesion TC Soekandar Netherlands Netherlands
suliaman sesay westerkamp Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (8)
Class A (8)
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Dimitry Blauw TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Murat Shavaev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Timo De Vries Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (5)
Class A (5)
Alex Tangjitwisut Tong-il Venray Netherlands Netherlands
Amine Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Nassim Iragui Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Sam Blok Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Ted Brilhuis Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (4)
Class A (4)
Mory Cisse Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nigel Rosalia Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Salah Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Sam van Kamperdijk TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
leon Van der Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Olaf van Lamsweerde Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (3)
Class A (3)
Jihane Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Amal Boutahri TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Kaoutar Amine Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Ezgi Eraslan Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (4)
Class A (4)
Bo Wilke Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (5)
Class A (5)
Angelica Vermeulen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Loubna El Mansori Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Sam Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
zampanja Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (4)
Class A (4)
Luca Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Nisrine Lamnadi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (3)
Class A (3)
Donna Bosland Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Gulben Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Samya Boujaid TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (7)
Class A (7)
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jennifer Frielink Sidokwan Netherlands Netherlands
Khadija Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Lequisha Kempenaar Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Oumaima Chouchouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
nisa tutucu Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (5)
Class A (5)
Anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hannah van den Hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Ikram Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ilse Bock Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Sana El Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Soraya Wahjudi TC Soekandar Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (7)
Class A (7)
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hajar Amlal TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tanja Morsink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (5)
Class A (5)
Jennifer Barbic Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lydia Louter Yom-Chi Taekwondo Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Roos Slijfer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (3)
Class A (3)
Angelique de Vogel Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Bodine Schoenmakers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Donna Bosland Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (4)
Class A (4)
Kira Strelow Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Nazli Celikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (5)
Class A (5)
Birsen Kuzucanli Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Kelly Roethof Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mandy Roethof Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Toba Dehpoor Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (4)
Class A (4)
Aimee Timmerman Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Aylin Akdeniz Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Kim van Tongeren Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Nina Meppelder Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (2)
Class A (2)
Adil Belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (5)
Class A (5)
Badr Albouyaoui Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Gianni Mungra Ata Olympic Netherlands Netherlands
Mahdi Mirzae Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (9)
Class A (9)
JELLE PLOMP TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Remi Claessen Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Reza Askari TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Sohail mamadany Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (12)
Class A (12)
Amos Wammes Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Houcine Zaouia Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Ibrahim Amhagi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Jesse Kok Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tabrez Ismail Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Thijs Litjens Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (9)
Class A (9)
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohammed Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mory Cisse Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nassim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (6)
Class A (6)
Bilal Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Latif Hassanzada Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Rik Jonkman Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Ronald Folson Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Toontje Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (4)
Class A (4)
Danny Van de Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Jeffrey Pol Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (2)
Class A (2)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Robert Dannenberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Veterans male -80 kg (1)
Class A (1)
Manuel Pohan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
Carlo Van Leeuwen Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands