Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Open district kampioenschappen west 2017

  • Tournament dates
  • 25 March 2017
  • Deadline
  • 18 March 2017
  • Competitors
  • 110 / Unlimited
  • Location
  • Lucas van Leydenlaan 2
  • 2371 RW
  • Roelofarendsveen
  • Netherlands Netherlands

Downloads

OPEN DISTRICT KAMPIOENSCHAPPEN WEST 2017OPEN DISTRICT KAMPIOENSCHAPPEN WEST 2017

Competitors (110)

Pupils female -21 kg (2)
Class C (2)
Lieke Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
kornelia Jedra Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (3)
Class C (3)
Alice Tielens Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Cassandra Moors Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Zoë Lemmens Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Pupils male -21 kg (3)
Class C (3)
Bram Peeters Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Hassan Adamjee Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
philippe volxert KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
Pupils male -24 kg (4)
Class C (4)
Adriaan Van Bommel Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Imrane Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Jamal Wagt van de Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
rene kamrada KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
Pupils male -27 kg (1)
Class C (1)
Ethan Selier Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (4)
Class C (4)
Alana Van Bommel Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Dania Ramadan Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Elise de bruin ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Haylie Ketting Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (3)
Class B (2)
Caroline Volders Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Nejma Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (1)
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (2)
Class B (2)
Mirron Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Romaissae Qadri Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (3)
Class C (3)
Saida El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Sara Shahrokhi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Victoria Vitanov Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (2)
Class B (2)
Alara Uslu Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
safaa el idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (8)
Class C (8)
Gabriel Hamdi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
James Lemmens Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Jort Boslaars Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Maceo Hothleof Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mats Ros Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Matthias Claes Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Noah Lemmens Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Ryu Gangadin Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (6)
Class B (2)
Karim Zerik Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (4)
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Nate Viloria Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Sam Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yassir El Maknouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (4)
Class B (3)
Andranik Hakopjan Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Twan van Vliet Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (1)
Renzo Keizer de Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (4)
Class A (1)
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Kobe Vandenberk Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Class C (2)
Julian Huijgen Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Max van Os Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (3)
Class B (1)
emir karassu Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Christiaan Spaans Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Julinho Rosalia Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class B (1)
Yassine Bada Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (1)
Youri Krebaum Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Cadets female -29 kg (1)
Class B (1)
Sara van Rijn Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (2)
Class A (1)
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nada Souissi Riekebbe Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (1)
Class A (1)
Senne Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (1)
Class A (1)
maroua el idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (5)
Class A (1)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (3)
Senna Abidi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
nazar yalan Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
semsenur akgan Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Class C (1)
selma ben messaound Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (3)
Class C (3)
Maggy Hilders Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nadia Hallouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (1)
Class B (1)
Sylvana Wariso Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (2)
Class A (1)
Jihane Abarki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Senna Furrer Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (3)
Class B (2)
Mohammed Daouary Riekebbe Netherlands Netherlands
Sohaib Sadiqui Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (1)
Nusret Gursus Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (1)
Class B (1)
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (2)
Class C (2)
Adam Amine Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (3)
Class A (2)
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (6)
Class A (1)
Freek Hermes Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class B (5)
Adam El Mezziani Riekebbe Netherlands Netherlands
Bilal Abounnachat Riekebbe Netherlands Netherlands
Cas Dirksen Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mohamed Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (2)
Class A (1)
Vincent Lieuw On Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Class C (1)
Bradley Hakkoer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (1)
Class A (1)
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (2)
Class B (1)
Ayoub Saghir Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mick Straathof ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Adel Khaldi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (2)
Class B (2)
Hamza Charadi Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Salaheddine Hassani Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
Nigel Maijers st Taekwondo Club Waalwijk Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (1)
Class A (1)
Edgar Liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (2)
Class A (1)
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (1)
Chaid Amezian Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (1)
Class A (1)
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Marchano Bal Bahadoer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
safaoune el idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (3)
Class A (2)
Nigel Rosalia Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
ben schumacher KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
Class B (1)
rusti yalan Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Kaoutar Amine Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class B (1)
Neywa Rajai Stichting Taekrosa Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (2)
Class B (1)
Jolien Celis Hwarang Taekwondo Academy Belgium Belgium
Class C (1)
Sekane Hallouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (2)
Class A (1)
nikita dalla vedova KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
Class C (1)
Karam Ei Madkouki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (1)
Class C (1)
camile kohja KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg