Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2nd WALES TKD INTERNATIONAL CHAMPIONSHIPS

  • Tournament dates
  • 5 May 2019
  • Deadline
  • 28 April 2019
  • Competitors
  • 293 / 300
  • Location
  • Sport Wales National Centre
  • CF11 9SW
  • Sophia Gardens, Cardiff, South Wales
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED








12.04.19 - INFORMATION UPDATE

THE EVENT HOSTS HAVE TODAY ADVISED THAT THE EVENT WILL BE RUN USING KP&P PSS AND HEADGUARDS FOR CADET, JUNIOR, SENIOR AND VETERAN A&B CLASSES. ALL PEE-WEE AND CHILDREN GROUPS WILL BE RUN USING NON-PSS. A FULL REVISED INFORMATION PACK WILL BE ADDED IN THE NEXT 7 DAYS.

15.05.2019

UPDATED EVETN INFORMATION ADDED

26.04.19

EVENT DEADLINE EXTENDED UNTIL 9PM ON SUNDAY 28.04.19 - COULD ALL TEAMS PLEASE ENSURE THAT THE M NUMBERS ENTERED ARE CORRECT FOR ALL PLAYERS AND COACHES BEFORE THIS TIME

Downloads

BLANK WAITING LISTBLANK WAITING LIST
MATCH NUMBERS PER TEAMMATCH NUMBERS PER TEAM
WELSH OPEN INT TKD sparring Brochure - May 2019 FINAL(2)WELSH OPEN INT TKD sparring Brochure - May 2019 FINAL(2)

Results

WALES TKD INTERNATIONAL CHAMPS DRAWSHEETS WITH RESULTSWALES TKD INTERNATIONAL CHAMPS DRAWSHEETS WITH RESULTS
WALES TKD INTERNATIONAL CHAMPS INDIVIDUAL RESULTSWALES TKD INTERNATIONAL CHAMPS INDIVIDUAL RESULTS
WALES TKD INTERNATIONAL CHAMPS TEAM RANKINGWALES TKD INTERNATIONAL CHAMPS TEAM RANKING

Competitors (293)

Pee Wee female -18 kg (2)
Class B (2)
Dahlia Grant CMS Academy England England
Elsie Boylin South Hams TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee female -20 kg (2)
Class B (2)
Belle Htut Wales Taekwondo Wales Wales
Sumaiyah Chaudhry Heart of England England England
Pee Wee female -24 kg (2)
Class B (2)
Laveyah Johnson Wales Taekwondo Wales Wales
casey hilton BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee female -26 kg (3)
Class B (3)
Ikrah Hussain (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Nina Cush Toddington & Cotswold Taekwondo Club England England
laycee-mae morrison BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee female +26 kg (3)
Class B (3)
Aaliyah D'Sylva Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Caitlyn Parrott BTS Great Britain Great Britain
Khadeejah Begum Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Pee Wee male -18 kg (1)
Class B (1)
Rusty-parker morrison BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (6)
Class B (6)
Amaan Hussain CMS Academy England England
Flynn Killgallon KINGS TKD England England
Gurbej Rathore Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Myles Taylor Wales Taekwondo Wales Wales
max-lee johnson BTS Great Britain Great Britain
paul harrison BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (5)
Class B (5)
Aadam Furness Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jake Jones Team Ultimate Great Britain Great Britain
Robert Vo Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Tyler Joshua Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
joshua sherratt BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -24 kg (10)
Class A (2)
Elliott Stokes TEAM WATERSIDE England England
Euan Fyffe-Noble Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (8)
Benjamin Gross-gibbs Chung Yong Taekwondo Academy England England
Cameron Patterson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Hussnain Malik CMS Academy England England
Misha Griffin TEAM WATERSIDE England England
Tate Cecil Chung Yong Taekwondo Academy England England
Tomy Joshua Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Zack Karim (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
dominic brown BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male -26 kg (5)
Class B (5)
Caleb Callan Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Eshan Ehsani Heart of England England England
Hamza Malik CMS Academy England England
Oscar Wun Wales Taekwondo Wales Wales
Salman Hussein CMS Academy England England
Pee Wee male +26 kg (4)
Class B (4)
Elvis Zygmanta Chung Yong Taekwondo Academy England England
Zakir Abdullah Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
harry sandell Predator Taekwondo England England
luis polanco mendes Predator Taekwondo England England
Children female -24 kg (3)
Class B (3)
Marwa Radwan Heart of England England England
Miley Stephenson K.B.B.A - TEAM GB England England
Poppy Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Children female -26 kg (3)
Class A (2)
Alexandra Thompson ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Niamh Williams Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (1)
Chimamanda Onyekonwu Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -29 kg (5)
Class B (5)
Darcey Hurley Wales Taekwondo Wales Wales
Estera Czynszak Team Ultimate Great Britain Great Britain
Gurvieer Rathore Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Imogen Watt BTS Great Britain Great Britain
Leyla Heirene Wales Taekwondo Wales Wales
Children female -32 kg (11)
Class A (4)
Eloise Grant BTS Great Britain Great Britain
Gina Bene-Hamill (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Lily Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Magdalena Gross-gibbs Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class B (7)
Amelia Hird (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Amina Begum Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Demi Baez CMS Academy England England
Elora Jackson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Lamise Laila Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Rebecca Moore Wales Taekwondo Wales Wales
aleshia boggild BTS Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (5)
Class B (5)
Amelie Owen Wales Taekwondo Wales Wales
Chloe pritchard Wales Taekwondo Wales Wales
Eve Woodley-Thomas Wales Taekwondo Wales Wales
Veronica O'Neill SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
imogen duncan BTS Great Britain Great Britain
Children female -40 kg (3)
Class A (1)
Ella Bell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Lexi Jones Toddington & Cotswold Taekwondo Club England England
Starr Active CMS Academy England England
Children female -48 kg (1)
Class B (1)
Dalia Gubrail Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Children female +48 kg (1)
Class B (1)
Georgia Callan Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Children male -24 kg (6)
Class A (1)
Denzel Lopez Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (5)
Fayaz Kadir Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Kabir Fazil-Ahmad Heart of England England England
Logan Johnson BTS Great Britain Great Britain
Zain Rayhan-Iqbal Heart of England England England
Zar Torley Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Children male -26 kg (7)
Class A (4)
Alex Waterman TEAM WATERSIDE England England
Luke Cottell TEAM WATERSIDE England England
Sultan Hussein CMS Academy England England
laurey-jay morrison BTS Great Britain Great Britain
Class B (3)
Caden White (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Chad JNR Centeno Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Tyron Bowden-Martin K.B.B.A - TEAM GB England England
Children male -29 kg (10)
Class A (2)
Ethan Crossland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Joshua Doce Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (8)
Callum Patterson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cody Glen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Ellis Titchner Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Joseph Davis BTS Great Britain Great Britain
Kieren Bentley Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Noor Haytham Alswaitti SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
aidan bhaloda BTS Great Britain Great Britain
lewis venn Wales Taekwondo Wales Wales
Children male -32 kg (8)
Class A (2)
Alex Sherratt BTS Great Britain Great Britain
hamza ali asghar BTS Great Britain Great Britain
Class B (6)
Arman Ali Heart of England England England
Jacob Paton KINGS TKD England England
John Vo Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Oliver Pachansky Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
dominik tarnatki (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
jack sandell Predator Taekwondo England England
Children male -36 kg (10)
Class A (3)
Frankie Cecil Chung Yong Taekwondo Academy England England
Rhys Fyffe Noble Team Ultimate Great Britain Great Britain
niall horton BTS Great Britain Great Britain
Class B (7)
Alan Whitehead Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Alister Arcenal Wales Taekwondo Wales Wales
Eden Mulholland Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Jimmy Sargent Wales Taekwondo Wales Wales
Laurence Usher Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Niko Baez CMS Academy England England
Siarl Price Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Children male -40 kg (6)
Class A (3)
Jake Leighton Wales Taekwondo Wales Wales
Jamal Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Sam Fairhurst Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Conor Jeremiah Keith Williams Wales Taekwondo Wales Wales
Kevin Yeboah SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Rohan Lee Wales Taekwondo Wales Wales
Children male -44 kg (2)
Class A (1)
Alastair Paguay-stewart Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class B (1)
Thomas Hayhurst ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Children male -48 kg (2)
Class B (2)
Nico Uncles Wales Taekwondo Wales Wales
Tyler Jones Wales Taekwondo Wales Wales
Children male +48 kg (2)
Class A (1)
Ricardo Williams (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Ashley Arcenal Wales Taekwondo Wales Wales
Cadets female -37 kg (5)
Class A (5)
Aleaha Thompson ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Eve Htut Wales Taekwondo Wales Wales
Josie Williams Wales Taekwondo Wales Wales
Lily Hoy BTS Great Britain Great Britain
Pippa Watt BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (5)
Class A (2)
Robyn Chambers ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
leihona ludlow (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (3)
Holly Cockeram Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Leela Jackson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Mumina Yasmin Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Cadets female -44 kg (7)
Class A (3)
Megan Hayhurst ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Phoenix Goodman BTS Great Britain Great Britain
Tianna Klaric SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (4)
Eira Rhosyn Dilys Price Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Krysten Angelique Pascua Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Nia Williams Wales Taekwondo Wales Wales
holly maltby BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (9)
Class A (6)
Elouise Murray KINGS TKD England England
Emily Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Josie Parrott BTS Great Britain Great Britain
Madison Lancaster KINGS TKD England England
Molly Thomas Heart of England England England
Natasha Higgins Heart of England England England
Class B (3)
Ariadne Neri Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Charlize Booth Wales Taekwondo Wales Wales
Iris Iftikhar (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (6)
Class A (5)
Honey Bowman-Snape Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jamelia Jones Toddington & Cotswold Taekwondo Club England England
Paris Wateridge BTS Great Britain Great Britain
melia horton BTS Great Britain Great Britain
roberta virlan Predator Taekwondo England England
Class B (1)
Riyana Manangan Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -55 kg (2)
Class A (2)
Morgan Hammond Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Rebecca Battista ENSO TAEKWONDO ACADEMY England England
Cadets female +59 kg (2)
Class B (2)
Amelie Read-Rieger Chung Yong Taekwondo Academy England England
Evie Hodges Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Cadets male -33 kg (8)
Class A (5)
Aidan Clark-Horgan (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ammar Chaudhry Heart of England England England
Preston Killgallon KINGS TKD England England
Zaw Torley Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
ashton dawson BTS Great Britain Great Britain
Class B (3)
Martin Mindov Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Owen Hignell Wales Taekwondo Wales Wales
Zain Siddique (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (7)
Class A (3)
Ahmed Sahib Heart of England England England
Jamal Livesey (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Wasim Zarie Heart of England England England
Class B (4)
Matthew Meade Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pasoon Badri Heart of England England England
Philip Manangan Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Safdar Malik CMS Academy England England
Cadets male -41 kg (8)
Class A (6)
BRENDAN DAWSON BTS Great Britain Great Britain
Dylan Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Jaafar Sahib Heart of England England England
Jake Pachansky Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Samuel Williams Wales Taekwondo Wales Wales
Thomas Williams Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (2)
Bilal Hashemi Heart of England England England
Ethan Snaith BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (8)
Class A (7)
Iestyn Paul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
John Villena Wales Taekwondo Wales Wales
Lincoln Littler Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Toby Usher Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Zak Angell Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
troy bowker BTS Great Britain Great Britain
yalamber limbu Predator Taekwondo England England
Class B (1)
Louis Read Chung Yong Taekwondo Academy England England
Cadets male -49 kg (7)
Class A (2)
Oliver Dyson Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Shem Battles Guardian Knights United Kingdom United Kingdom
Class B (5)
Cedrik Nunez Wales Taekwondo Wales Wales
Faustas Zygmanta Chung Yong Taekwondo Academy England England
Finn Labong Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Sharique Hodge Heart of England England England
bradley hewitt BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (1)
Class B (1)
Alex Phipps South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (2)
Class B (2)
Benedict Centeno Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Ken Monk BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (1)
Class B (1)
Aaron Arcenal Wales Taekwondo Wales Wales
Cadets male +65 kg (3)
Class A (2)
Justin Wilson Heart of England England England
Tristan Neill TEAM WATERSIDE England England
Class B (1)
Emdadul Hoque Welsh Taekwondo Dragons Wales Wales
Juniors male -45 kg (2)
Class A (2)
Kai Tomkins (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
blaydon holmes BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (5)
Class A (4)
Aiden Usher Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Ben Meyrick Wales Taekwondo Wales Wales
Kian Reynolds Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Neo MOORES (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Adil Bhatti (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (2)
Class A (1)
Mohamad-Shabir Mirzadeh Heart of England England England
Class B (1)
Ben Tudor TEAM WATERSIDE England England
Juniors male -59 kg (3)
Class A (2)
Aleksandr Adamenko Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Shahid Naim SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (1)
Jesse Davis BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (1)
Class A (1)
Alex Towle (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (6)
Class A (4)
Bailey Walsh Wales Taekwondo Wales Wales
Coby Bloom Focus Taekwondo England England
Sam Slocombe BTS Great Britain Great Britain
Zak Lambert Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Ethan Scott BTS Great Britain Great Britain
Liam Donaghy Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Adil Sayyed SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Carl Neri Youngbloods Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Theoharys Stavropoulos T-TKD England England
Juniors female -46 kg (2)
Class A (1)
Tegan Paynter BTS Great Britain Great Britain
Class B (1)
Hayat Bhatti (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (2)
Class B (2)
Emma Feetham Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Maisie Hockey Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (2)
Class A (2)
Alanya Blurton BTS Great Britain Great Britain
Mia Gerrish BTS Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (2)
Class B (2)
Isabelle HOCKEY Team Ultimate Great Britain Great Britain
Rebekah Ludlow (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (2)
Class A (2)
Katie Turland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Teona Uncles Wales Taekwondo Wales Wales
Juniors female -68 kg (2)
Class A (2)
Sharissa Gannaway BTS Great Britain Great Britain
Shona Heywood Wales Taekwondo Wales Wales
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
Amelia Gaffney Team Ultimate Great Britain Great Britain
Natasha Staddon TEAM WATERSIDE England England
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Anna Tolentino TCGB LLTKD England England
Jeamy Navarro-Schrank BTS Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
Jaden Cullen BTS Great Britain Great Britain
Keita Enfield Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Sophie Bladek Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (3)
Class A (2)
Katie Bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Sophie Butler ALL STARS TKD (WTA) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Elysia Giles Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Seniors female -62 kg (2)
Class A (2)
Katie Eley Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Lorna Greatbatch BTS Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (1)
Class B (1)
Carrie Tate Chung Yong Taekwondo Academy England England
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Ebony Gregg (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (5)
Class B (5)
Imogen Proudlove Wright Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Nicola Stewart Chung Yong Taekwondo Academy England England
Omenebele Ossai BTS Great Britain Great Britain
Sandra Jones Wales Taekwondo Wales Wales
Sharon Monk BTS Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (2)
Class A (2)
Aleksandr Adamenko Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Susan Limbu Wales Taekwondo Wales Wales
Seniors male -63 kg (5)
Class A (3)
Aaron Mcardle South Hams TKD Great Britain Great Britain
Jamie Berrow BTS Great Britain Great Britain
Shahzada Khan SUPERIOR TAEKWONDO ACADEMY Great Britain Great Britain
Class B (2)
James Carter South Hams TKD Great Britain Great Britain
William Hitchcock BTS Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Quedullah Nasir Heart of England England England
harry aitken BTS Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (5)
Class A (5)
Jakub Pachansky Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Joe Simmonds Toddington & Cotswold Taekwondo Club England England
Owen Sanders BTS Great Britain Great Britain
Zac Kellaway Chung Yong Taekwondo Academy England England
lewis morrison BTS Great Britain Great Britain
Seniors male -80 kg (4)
Class A (4)
Jack Waddicar Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Mohammed Ibrahim SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ryan Simpson BTS Great Britain Great Britain
Steven Mitchell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Seniors male -87 kg (1)
Class A (1)
Kevin Simmons SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male +87 kg (2)
Class A (1)
Morgan Meredith Wales Taekwondo Wales Wales
Class B (1)
paul bowen Wales Taekwondo Wales Wales
Veterans female -57 kg (1)
Class A (1)
carrie hilton BTS Great Britain Great Britain
Veterans female -67 kg (2)
Class A (2)
Deepali Lodhia SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
pina petrillo Predator Taekwondo England England
Veterans male +80 kg (7)
Class A (2)
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Winston John Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class B (5)
Cheney D'Sylva Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jason Lee Hunniset Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Paul bowen Wales Taekwondo Wales Wales
Paul Brown Wales Taekwondo Wales Wales
paul sandell Predator Taekwondo England England