Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

DUTCH MASTERS 2019

  • Tournament dates
  • 25 May 2019
  • Deadline
  • 19 May 2019
  • Competitors
  • 494 / 600
  • Location
  • Sportcampus Den Haag
  • 2533 SR De
  • Meester P. Droogleever Fortuynweg 22, Den Haag
  • Netherlands Netherlands

Downloads

DUTCH MASTERS OPEN KYORUGI 2019DUTCH MASTERS OPEN KYORUGI 2019

Results

TOTAL RESULTSTOTAL RESULTS
OVERALL TEAM STANDINGOVERALL TEAM STANDING

Competitors (494)

Pupils female -21 kg (1)
Class C (1)
MOLLY McNALLY WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Pupils female -24 kg (8)
Class B (3)
MILEY STEPHENSON KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Maria Koukousoudis TKD Swisttal Germany Germany
Zoi Zafiris TKD Swisttal Germany Germany
Class C (5)
CASEY HILTON BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Fikra Zinoune Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Lynn Kunnekes Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Michkette Barrek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
OLIVIA WROE KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Pupils female -27 kg (7)
Class B (4)
Alliki Zafiris TKD Swisttal Germany Germany
Emma Kahlhofer TKD Swisttal Germany Germany
MILLIE-ANNE KIRK NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Marie Zilz TKD Swisttal Germany Germany
Class C (3)
Iclal Ozdemir Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Maysan Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Maysan Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (2)
Class B (1)
Manal Barkani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Helena Borgmeijer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (1)
Class C (1)
Roksana Raszka Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (6)
Class C (6)
Andrien VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Ethan Tjin A Lien TC Soekandar Netherlands Netherlands
Flavio Frank Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rohan Soekha TC Soekandar Netherlands Netherlands
Salaheddine Akhiat TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ziyad Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (10)
Class A (1)
RAYAN BENZIAN REGRAG ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (2)
JOSHUA SHERRATT BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Nathan Londt Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class C (7)
Andrien VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
CHAD CENTENO LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Imraan Azaimi Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Shahin Sharifpour TKD Swisttal Germany Germany
Wouter Bergheanu Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yasin Zourakhti Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
altan enes Tpa Belgium Belgium
Pupils male -27 kg (7)
Class B (4)
BLAKE PEARCE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
JOSHUA HOWAT TEAM WARRIOR TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LEON GOLDSON WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
RILEY ASTLEY KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (3)
Bilal Mohamed Shirwa Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Harrie Kuenen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Louey Zerourou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (4)
Class B (1)
ian kunnekes Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (3)
Chengxi Chi Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Daley van der Rijk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Tyrone Omoruy TKD Swisttal Germany Germany
Pupils male -34 kg (5)
Class C (5)
Aleandro Matulessy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
DOMINIK TARNACKI NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jemairo Hasselbaink TC Soekandar Netherlands Netherlands
Manu Sadonius Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Silas Dumont Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Aspirants female -28 kg (15)
Class B (8)
Emina Ellouze Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Joumana Ragab Noshy Sayed International Taekowndo center Egypt Egypt
Khawla Zerrad Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
NATASHA BOWES TEAM WARRIOR TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
OCELIANE PIERARD Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
STEPHENSON MILEY KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Suraya Basic Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
kornelia Jedra Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (7)
Basya Melcherts TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jasmijn Busscher Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Kika Schussel Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ryanne Aeon Orquiza Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Saniya Karia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Yara Rijnbeek Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Zeliha Balaban Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (12)
Class B (6)
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Beyza Demirci St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
CHARLOTTE BUA Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Djuna Mulder Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
OLIVIA PICCI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
SKYE TAYLOR ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (6)
Amira Akatal Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Nesma Ahmed Shehata Abdelsamee International Taekowndo center Egypt Egypt
Polina Apanas Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Roukaya Bakkali Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Suheyla Ozcati Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Tara Audhoe Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (22)
Class B (10)
FREYA FROST NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Heidi Uyting Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Iris Haens Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Luna Quint Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Marwa El Moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Meysen Bousnane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Samia Lahoua St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (12)
Felien Vanmeirhaeghe Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Hanne Breemans Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Irene Polychronakis ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Kasandra Kasperidus Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Lia Neparidze Lautenschl Netherlands Netherlands
Mirthe Vrisekoop ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Naz Dayi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ninthe Roozendaal TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Sienna de jager TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Viktorija Bergmane Lautenschl Netherlands Netherlands
Zainab Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
amira zammoury Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (9)
Class A (2)
ELLA BELL NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Leni Juterzenka TKD Swisttal Germany Germany
Class B (7)
Annika Zimmerling TKD Swisttal Germany Germany
Caitlin Boer, de Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Douae Dahbi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Neomi Verheij Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nielle Vroegh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Robin Fierant TC Soekandar Netherlands Netherlands
Samia Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (2)
Class A (1)
SCARLA PEARCE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (1)
Eva Keesom Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (1)
Class B (1)
PRANISHA RANA STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Aspirants male -28 kg (22)
Class A (3)
JAKUB STANISZEWSKI ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LAUREY-JAY MORRISON BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Nils Jungmann TKD Swisttal Germany Germany
Class B (10)
ALEX MELIA NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
ASTLEY RILEY KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Ayman Oukhattou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Chantemduang kittichet Nong Jang Belgium Belgium
ISSAC CAROLL NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
JAMIE BYEGA NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Miguel Pereira-Machado TKD Swisttal Germany Germany
SHERRATT JOSH BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Silvio Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
TYRON BOWDEN-MARTIN KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (9)
Anes Belhadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Arjuna Jacobs BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Bjorn wongsodikromo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Fabian Gavrilete Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Fehed Mazin Al Saied TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Nikhil Nurmohamed Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Rayane El Arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Zaid Latic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
kadir akgul Tpa Belgium Belgium
Aspirants male -32 kg (25)
Class A (6)
ALEXANDER SHERRATT BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
ALEXANDER GRAVIL WTA ALL STARS (BRITISH TKD COMBINED) England England
JOSEPH RAMDAS ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Maximilian Prizker Sportschule Merinus Germany Germany
Mustafa Abdelkarim Kharraz Tpa Belgium Belgium
Class B (6)
Gianno Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Imrane Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Naoufal Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
TYLER TURNER PILGRIM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Thijs Colmer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Yassine Othman Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Class C (13)
Adam Bouhout Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aissa Bokzini SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
BEN SIMPSON PILGRIM TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
DOM TARNACKI NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Dzemil Agusi Lautenschl Netherlands Netherlands
Edmond Louis Mehmedi Sportschule Merinus Germany Germany
Evan Haverhoek Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
INDARBI DOUDAEV Tpa Belgium Belgium
Jeremy Boddendijk Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Jesse Busscher Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Julien Muringen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Sven Rigtering Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
UMALAT NAGAEV Tpa Belgium Belgium
Aspirants male -36 kg (18)
Class A (2)
Lean Weiss TKD Swisttal Germany Germany
THOMAS WROE KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (9)
ALAN POWIRSKI RTA TIGERS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
ALEX POWIRSKI RTA TIGERS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
AYDEN TAPLIN WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cinar Aslan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
JOESEPH JOHN NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jordi Wyrwa Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
LUKE GOLDSON WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Lasse Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Norman Walter TKD Swisttal Germany Germany
Class C (7)
ALAN WHITEHEAD LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Amir Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Dylan Ten Hartog Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jay Kunnekes Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Simian Sadonius Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Tijn Versteegen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
zakaria El mahi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (10)
Class A (3)
AARAV SHARMA NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
KADEN MILLER TEAM WARRIOR TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
SANTIAGO MILHO ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (3)
C-jay Ossel Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
KAI CHOMANICZ BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Yahya Elawady Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (4)
Davey Borst ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Keegan Boks Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Willem Overwijk Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Yahya Akatbach TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (5)
Class A (2)
JAWAD IDRIS RTA TIGERS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
KENZIE HARRIS KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (2)
Ezdien Elorufi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Liam Kuiper ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class B (2)
Finn Ketelaars BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jayden Bronsgeest Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Aspirants male +57 kg (1)
Class A (1)
RICO WILLIAMS NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (8)
Class A (3)
Leila El mahi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
OLIVIA CARROLL NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Sarah Uzun Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Class C (5)
Anastasia Olde Keizer Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Danielle Reijn Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Edona Elezaj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Elize Schroen Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Prithika Ajodhia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (5)
Class A (3)
LEHONA LUDLOW NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
MARIAM BENZIAN REGRAG ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Maya Hoebeke Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Class B (2)
Bengul Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
OLIVIA THOMAS NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (5)
Class A (3)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Fien Van Cuyck Nong Jang Belgium Belgium
Melissa Versteeg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (1)
Aimee Inderwisch Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (1)
Julie van Antwerpen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (9)
Class A (5)
Ailin Luc Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Fay Westerveld Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Jayda Possemis Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
SARAH CHAARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class B (2)
Jihane Srhir St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Mirron Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (2)
Amina Tarek Tawfik International Taekowndo center Egypt Egypt
Dilay Demirkan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (11)
Class A (4)
EMILY CLARK LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Helin Sabuncu Tpa Belgium Belgium
MELIA HORTON BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
julie Nguyen Paris Taekwondo Elite France France
Class B (5)
EMMA FRONTEDDU Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Mariam Abdelmohsen Rabie Soliman International Taekowndo center Egypt Egypt
Sara Shahrokhi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Victoria Vitanov Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yassmin Ahmed Mohamed Amin Ahmed International Taekowndo center Egypt Egypt
Class C (2)
Lux Kuenen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Naila Saddik Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (8)
Class A (3)
ALANYA BURTON BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jada van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
RUBY LEE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (3)
Emesa Eskili Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Noeella van Dams Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
elin Lieftink Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (2)
Nikki Staghouwer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Samia Badouri Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (4)
Class A (3)
Batcha OUSSIMA OLYMPIQUE SPORTS Morocco Morocco
Levinety Stuivenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Viktoria Simin TKD Swisttal Germany Germany
Class B (1)
Yasmine Elmessaoudi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (7)
Class A (4)
AIMSTER BONE TEAM WARRIOR TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
HANNAH ALLEN ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Samuela de Boer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (3)
Luisa Wirtz TKD Swisttal Germany Germany
SARONA TAMANG STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Thalia Belkacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (10)
Class A (7)
ALEX GRAVIL WTA ALL STARS (BRITISH TKD COMBINED) England England
Dion Lalai SEONGONG Netherlands Netherlands
Evangelos Koukussoudis TKD Swisttal Germany Germany
HUSSAIN ALDEHANI ALTADAMON KUWAIT CLUB Kuwait Kuwait
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohamed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
SHERRAT ALEX BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Huzaifa Baywa Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class C (2)
AL WHITEHEAD LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Houssam Reda Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (8)
Class A (4)
DONNACHADH CROWE Lightning TKD IRL Ireland Ireland
ETHAN PEARCE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Richard Printen Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Sam Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (4)
ALFIE HALL IL DAN (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Ajouaou Massine amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
JOHN JOSEPH NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Shymano Schoenmakers Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (13)
Class A (9)
AIDAN BOWES TEAM WARRIOR TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
DYLAN CLARK LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
FAISAL ALDAIHANI ALTADAMON KUWAIT CLUB Kuwait Kuwait
IDRIS JAWAD RTA TIGERS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
SALEH ALMUTAIRI ALTADAMON KUWAIT CLUB Kuwait Kuwait
Soufiane Chaim Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
YOUSEF BENZIAN REGRAG ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Tristan Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (3)
JOHN DESCARTIN KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
PETER WALKER WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Sjoerd van der Meer Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (12)
Class A (8)
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Christopher Gottschalk TKD Swisttal Germany Germany
KAI TOMPKINS NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LICOLN LITTLER LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Nolan Conhoc Rouen Taekwondo Academy France France
Shivan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
TK MOORES DUFFIELD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
TROY BOWKER BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (2)
Ayhem Alsaqaf Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
FINN LABONG LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (2)
Jamie Kuiper ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jay Pitai Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (12)
Class A (8)
Isak Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Jayden londt Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Mario Bratu Rouen Taekwondo Academy France France
Olav Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Viktor Bem Sportschule Merinus Germany Germany
Class B (4)
Kaj Mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Mika Baan Taekwondo United Netherlands Netherlands
Selim Van Noppen SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (13)
Class A (8)
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Furkan Kapan Tpa Belgium Belgium
Leonard Printen Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
MOHAMMAD BEN MUTLAQ ALTADAMON KUWAIT CLUB Kuwait Kuwait
SHRIF ALDARAMALLY ALTADAMON KUWAIT CLUB Kuwait Kuwait
Shaqir Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class B (2)
Santo Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Yusuf Celen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (3)
Jared Speelmans Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Jonah Besier Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Len Liebregts Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (8)
Class A (8)
BENEDICT CENTENO LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
COREY-LI COULLIE KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Joram Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
KYLE MORGAN KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LOGAN MILLER TEAM WARRIOR TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
YOUSSEF ALDARAMALLY ALTADAMON KUWAIT CLUB Kuwait Kuwait
Cadets male -61 kg (4)
Class A (4)
Jermaine Janssen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
TIAGO ALMEIDA ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Matthew Winkel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (8)
Class A (7)
DYLAN RAVENSCROFT NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jesse Van Vulpen TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
KYE TOMPKIN NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LINC LITTLER LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Lemmens Maarten NONG JANG SMILEY Belgium Belgium
Muhammed Ozdemir Tpa Belgium Belgium
TK MOORES-DUFFIELD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Max van der Werf TS Hilversum Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (4)
Class A (4)
BADER ALMUSILAM ALTADAMON KUWAIT CLUB Kuwait Kuwait
LUCAS PIERARD Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
NEO MOORES NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (2)
Class A (2)
DANIEL RANKIN ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (2)
Class A (2)
BEN CENTENO LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (15)
Class A (11)
ALMEIDA TIAGO ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
ASHIM LIMBU STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Amine batcha OLYMPIQUE SPORTS Morocco Morocco
DANIEL BROWN NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Daniel Heer TKD Swisttal Germany Germany
LI-COREY COULLIE KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Sidney De Vreede Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Touhtouh Dhahir amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
lee akgul Tpa Belgium Belgium
oussama rami A.N.I.S.S.T Morocco Morocco
Class B (2)
Djawad Belcacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Vito Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Luuk mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Youssef Akalai Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (8)
Class A (6)
ANAS CHAARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
DANIEL OCEGO NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
HARRY BELLIS WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
JAMIE BERROW BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Matteo Matarese Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (1)
Adrianne Lawrence Despi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (9)
Class A (7)
ALEX TOWLE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cas Dirksen Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
HARRY AITKEN BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Kai Slier Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Koen van der Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
mohamed amin benamar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Daniel Debrock SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Rens Bakker Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
ALFIE WALKER NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors male -78 kg (2)
Class A (1)
ABDULAZIZ ALHAJERI ALTADAMON KUWAIT CLUB Kuwait Kuwait
Class B (1)
Mick Straathof ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (4)
Class A (2)
Laurent Guirsch TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Tom van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class B (1)
Thomas van den Berg Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Niels Roest Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (2)
Class A (1)
REGRAG MARIAM ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Marwa Fekry Abdelsamie Mohamed International Taekowndo center Egypt Egypt
Juniors female -44 kg (1)
Class C (1)
VERNALIE DESCARTIN KBBA - TEAM GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors female -46 kg (1)
Class A (1)
AURELIE ROLAFF Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Juniors female -49 kg (4)
Class A (3)
Annika Laura de Munnik Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
CLARK EMILY LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
YASHMIN SARTUNGI STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Kyara Kamminga Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class A (3)
HORTON MELIA BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Sophie Stoiber TKD Swisttal Germany Germany
Juniors female -55 kg (9)
Class A (4)
AYUSMA GURUNG STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
BURTON ALANYA BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Indi Rozema Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
LEE RUBY NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (4)
Iris Daenen Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Lauri Staghouwer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Lianne Spel Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
REBECCA LUDLOW NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (1)
ALYSSA EVERINGTON NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (4)
Class A (2)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
CHLOE ROBERTS BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Priscilla Strijk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Evy van de Pol Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Daphne Moguella Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
TARGIA THOMPSON NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (2)
Class A (2)
AMY BONE TEAM WARRIOR TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Bluma Hazenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (3)
Class A (1)
Floor Versteeg Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class C (2)
Queeny Carolina Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Senna Furrer Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Mariam Hafez Abdelfattah Ahmed International Taekowndo center Egypt Egypt
NIKITA GURUNG STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (3)
Class A (2)
Kimberly Elize Roch Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
PUNAM GURUMG STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
KANCHAN KUMARI ROKA STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (4)
Class A (3)
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Samirah Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
TIA THOMPSON NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
BETHANY HALL IL DAN (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (4)
Class A (3)
Gennavive Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Lydia Louter TS Hilversum Netherlands Netherlands
Rosalie de Jong Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (1)
Habiba Mohamed Abdelmoniem Ali International Taekowndo center Egypt Egypt
Seniors female -62 kg (3)
Class A (2)
Julia Fuchs Sportschule Merinus Germany Germany
KYLA JULIEN NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
SHANNON BILLY ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (8)
Class A (6)
CLAIRE TOLAND Lightning TKD IRL Ireland Ireland
Gulben Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Isabelle Faber TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Kira Strelow Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
LORNA GREATBATCH BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LUCY BANFIELD LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (2)
Mariem Mohamed Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Ramona Kunnekes Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (3)
Class A (3)
EBONY GREGG WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (1)
Class C (1)
LAUREN QUENBY NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (6)
Class A (4)
Jeremiah Serhalay TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
NEO MOORES NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
SUAOD BIN MUTLAQ ALTADAMON KUWAIT CLUB Kuwait Kuwait
Zura Isebiya Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (2)
Farzand Nurmohamed Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Nikay van der Woning Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (6)
Class A (5)
DANNY BROWN NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Edgar Liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
FAISEL ALHEBEEDAH ALTADAMON KUWAIT CLUB Kuwait Kuwait
Ihsan Van Noppen SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Oscar Smeets Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (1)
Berahmouni Mohamed amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Seniors male -63 kg (9)
Class A (7)
Ali Mir Yildirim Sportschule Merinus Germany Germany
BERROW JAMIE BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
David Muresan Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Mohamed Al haouari OLYMPIQUE SPORTS Morocco Morocco
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
TYRON MOORES-DUFFIELD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
ramazan ozdemir Tpa Belgium Belgium
Class C (2)
Bo Bode Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
ELIAS BENTAKHOU Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Seniors male -68 kg (5)
Class A (4)
AITKEN HARRY BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LUKE JONES NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Mustafa Ammouri Sportschule Merinus Germany Germany
YASIR BENZIAN REGRAG ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Aziz Ipek Tpa Belgium Belgium
Seniors male -74 kg (6)
Class A (5)
Ali Al-Zaidi Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
CAMERON BOOTH NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Hussein Ammouri Sportschule Merinus Germany Germany
Said Ali OLYMPIQUE SPORTS Morocco Morocco
Thomas Boere Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Thomas Roggen Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (6)
Class A (2)
Aimad Akkabi Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
JAMES THORNTON NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
David van Pijkeren Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class C (3)
Jordi Kabel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Matthijs van Wijhe Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Niels Roest Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (1)
Class C (1)
Thijs Praalder Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Veterans female -49 kg (2)
Class A (2)
NATALIE SIMPSON KIDD HORIZON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Rosa Hoogeveen-Zuidema Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Veterans female -57 kg (3)
Class A (3)
Alinde Huijzer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
CARRIE HILTON BTS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Deona Mei Lam Chan Royal Navy Royal Marine Martial Arts Association United Kingdom United Kingdom
Veterans male +80 kg (2)
Class A (2)
GORDON LEE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
YOUNUS EMRE YUCEL STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain