Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

14th British International Open - Poomsae

  • Tournament dates
  • 10 July 2011
  • Deadline
  • 4 July 2011
  • Competitors
  • 111 / Unlimited
  • Location
  • Pease Pottage Hill
  • RH11 9BQ
  • Crawley
  • Great Britain Great Britain

Downloads

InformationInformation

Competitors (111)

Class A (2)
Individual - Cadet Male (1)
Aaron Perez MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Cadet Female (1)
Abbie Newton FemaleFemale Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Individual - Senior 2 Male (1)
Adam Kacperek MaleMale Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Individual - Peewee Male (1)
Adrian Groome MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Cadet Male (1)
Adrian Gallie MaleMale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class A (1)
Individual - Senior 2 Male (1)
Aftab Ali MaleMale JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Individual - Cadet Male (1)
Agustin Steiner MaleMale Han Kook Linnich Germany Germany
Class A (2)
Individual - Master 2 Male (1)
Ali Poutaheri MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Cadet Female (1)
Amber Ngo FemaleFemale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (1)
Individual - Cadet Female (1)
Amia Walters FemaleFemale Survivor Taekwondo England England
Class A (1)
Individual - Senior 1 Female (1)
Andrea Otero FemaleFemale Kiap - Galicia Spain Spain
Class C (1)
Individual - Peewee Female (1)
angie tran FemaleFemale TAEKWONDO MAISONS-ALFORT France France
Class B (1)
Individual - Senior 1 Female (1)
ANYA HYNES FemaleFemale STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Class C (1)
Individual - Cadet Female (1)
Apurva Biradar FemaleFemale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class A (7)
Individual - Cadet Female (2)
Areej Abrar FemaleFemale Empsi England England
Assia Djelladj FemaleFemale Empsi England England
Individual - Junior Female (1)
BETHANY JOHNSON FemaleFemale STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Individual - Junior Male (1)
BRADLEY BERGAMINI MaleMale STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Individual - Senior 2 Male (1)
Chan Sau MaleMale Loughton Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Junior Female (1)
Charlotte Kavanagh FemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Senior 1 Male (1)
cheikh ahmadou bamba mbaye MaleMale NGB TAEKWONDO ASC NIAARY TALLY Senegal Senegal
Class B (1)
Individual - Junior Female (1)
CHLOE MACDONALD DUNN FemaleFemale STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Class C (1)
Individual - Peewee Male (1)
Craig Wood MaleMale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class A (1)
Individual - Cadet Male (1)
Darhys Nugent MaleMale Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Individual - Cadet Male (1)
Dennis Hecker MaleMale Han Kook Linnich Germany Germany
Class A (2)
Individual - Master 2 Male (1)
Derek Sumner MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Junior Female (1)
Eliana Ruby FemaleFemale Maccabi Israel Israel
Class B (1)
Individual - Peewee Female (1)
Elizabeth Hamson FemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Individual - Cadet Male (1)
ETHAN KOSAK-HINE MaleMale Ickenham Taekwondo England England
Class B (1)
Individual - Cadet Female (1)
Gillian Waite FemaleFemale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (1)
Individual - Peewee Male (1)
Haroon Ali MaleMale JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class A (3)
Individual - Cadet Male (1)
Hiren Visrolia MaleMale Empsi England England
Individual - Junior Male (2)
Iain Barrett MaleMale Carlton Arena Taekwondo England England
Jack Chatterton MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Individual - Peewee Male (1)
Jack Harrison MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class A (3)
Individual - Junior Male (2)
Jack Whiting MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
James Barrett MaleMale Carlton Arena Taekwondo England England
Individual - Master 1 Male (1)
James Lewsley MaleMale chung yong Scotland Scotland
Class C (1)
Individual - Peewee Male (1)
James Matcham MaleMale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class A (1)
Individual - Senior 1 Male (1)
JAMES BEARDMORE MaleMale STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Class C (1)
Individual - Peewee Female (1)
Jaya Gupta FemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Individual - Cadet Female (1)
Jennifer Beez FemaleFemale Han Kook Linnich Germany Germany
Class A (2)
Individual - Master 1 Female (1)
Jessica Mandel FemaleFemale Maccabi Israel Israel
Individual - Junior Male (1)
John Waite MaleMale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (2)
Individual - Senior 2 Male (1)
John Croncher MaleMale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Individual - Cadet Male (1)
Jordan Kent MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Individual - Peewee Male (1)
Jude Ayling MaleMale Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Individual - Senior 2 Female (1)
JULIA MASON FemaleFemale STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Class C (1)
Individual - Senior 2 Female (1)
Julie Arnold FemaleFemale Loughton Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Individual - Cadet Male (1)
Kevin Rother MaleMale Han Kook Linnich Germany Germany
Class A (3)
Individual - Senior 2 Male (1)
Kevin Palmer MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Senior 1 Female (2)
kristelle warnon FemaleFemale taekwondo wallonie club Belgium Belgium
Laura Bautista FemaleFemale Kiap - Galicia Spain Spain
Class B (1)
Individual - Cadet Female (1)
Laura Francis FemaleFemale Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Individual - Cadet Female (1)
Leah Croncher FemaleFemale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Individual - Peewee Female (1)
Lina Rashid FemaleFemale JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class A (5)
Individual - Junior Male (1)
Lucas Cerdeira MaleMale Kiap - Galicia Spain Spain
Individual - Cadet Male (1)
Luke Brizelden MaleMale Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Individual - Master 2 Female (1)
Lynn Kingsley FemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Senior 2 Female (1)
Maria Bautista FemaleFemale Kiap - Galicia Spain Spain
Individual - Senior 2 Male (1)
Mathi Gupta MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Individual - Peewee Male (1)
Matthew Arnold MaleMale Loughton Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Individual - Cadet Female (1)
Megan Smith FemaleFemale Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Class A (3)
Individual - Master 2 Male (1)
minhtri tran MaleMale TAEKWONDO MAISONS-ALFORT France France
Individual - Master 2 Female (1)
Monique Weber FemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Junior Female (1)
NADIA BECKER FemaleFemale Ickenham Taekwondo England England
Class B (1)
Individual - Cadet Male (1)
Oleksandr Orlovskyi MaleMale CRT "New Generation" Ukraine Ukraine
Class A (2)
Individual - Junior Female (1)
Patricia Perez FemaleFemale Kiap - Galicia Spain Spain
Individual - Master 2 Male (1)
PETER JOHNSON MaleMale STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Class B (1)
Individual - Junior Male (1)
PETER KENVYN MaleMale STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Class A (1)
Individual - Junior Male (1)
Ramon Sanmiguel MaleMale Kiap - Galicia Spain Spain
Class B (1)
Individual - Cadet Female (1)
Rehanah Razak FemaleFemale Empsi England England
Class A (2)
Individual - Cadet Female (1)
Renee Campbell FemaleFemale Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Individual - Cadet Male (1)
RICO BECKER MaleMale Ickenham Taekwondo England England
Class C (1)
Individual - Peewee Male (1)
Robert Hamil MaleMale RTA Tigers England England
Class B (1)
Individual - Junior Male (1)
ROSS BAXTER MaleMale Ickenham Taekwondo England England
Class C (1)
Individual - Peewee Male (1)
Ryan Minihan MaleMale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Individual - Cadet Male (1)
SAIRAM VENKATARAMANAN MaleMale Ickenham Taekwondo England England
Class C (3)
Individual - Cadet Male (1)
SAMI Ullah MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Peewee Male (1)
Sana Ullah MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Senior 2 Female (1)
Sarah Harding FemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class A (2)
Individual - Junior Female (2)
Sian Brizelden FemaleFemale Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Sophie Chatel FemaleFemale Carlton Arena Taekwondo England England
Class C (1)
Individual - Senior 2 Male (1)
Stephen Ferns MaleMale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class A (1)
Individual - Junior Female (1)
Sydney Craven FemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Individual - Senior 1 Female (1)
TANYA WALSH FemaleFemale Echon Taekwondo England England
Class A (2)
Individual - Junior Male (2)
Thanasis Mandalas MaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Thomas Leatherland MaleMale Carlton Arena Taekwondo England England
Class C (2)
Individual - Peewee Female (1)
Tiage John FemaleFemale Survivor Taekwondo England England
Individual - Junior Female (1)
Tineshia John FemaleFemale Survivor Taekwondo England England
Class A (1)
Individual - Senior 2 Female (1)
Tricia Hopkins FemaleFemale Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (1)
Individual - Peewee Male (1)
Yash Biradar MaleMale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class A (1)
Individual - Senior 2 Male (1)
Yueh-Kuei Chiu MaleMale Kiap - Galicia Spain Spain
Class C (1)
Individual - Peewee Male (1)
Zayaan Prince MaleMale Survivor Taekwondo England England
Class A (1)
Pair - Pair 2 (1)
Susan Parkins
Ali Pourtaheri
FemaleFemaleMaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Pair - Cadet Pair (1)
Craig Wood
Apurva Biradar
MaleMaleFemaleFemale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class A (1)
Pair - Pair 1 (1)
BETHANY JOHNSON
BRADLEY BERGAMINI
FemaleFemaleMaleMale STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Class B (1)
Pair - Cadet Pair (1)
Max Stuijt
Elizabeth Hamson
MaleMaleFemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class A (1)
Pair - Cadet Pair (1)
Aaron Perez
Emily Whiting
MaleMaleFemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Pair - Pair 1 (1)
PETER KENVYN
GILLIAN WAITE
MaleMaleFemaleFemale STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Pair - Cadet Pair (1)
Kevin Rother
Jennifer Beez
MaleMaleFemaleFemale Han Kook Linnich Germany Germany
Class A (4)
Pair - Pair 1 (2)
Charlotte Kavanagh
Kevin Palmer
FemaleFemaleMaleMale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Yueh-Kuei Chiu
Maria Bautista
MaleMaleFemaleFemale Kiap - Galicia Spain Spain
Pair - Pair 2 (1)
Derek Sumner
Monique Weber
MaleMaleFemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Pair - Pair 1 (1)
Andrea Otero
Ramon Sanmiguel
FemaleFemaleMaleMale Kiap - Galicia Spain Spain
Class C (1)
Pair - Cadet Pair (1)
Leah Croncher
Ryan Minihan
FemaleFemaleMaleMale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class A (4)
Pair - Pair 1 (1)
Chan Sau
Sophie Chatel
MaleMaleFemaleFemale Loughton Taekwondo Great Britain Great Britain
Individual - Cadet Female (1)
Emily Whiting FemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Team - Team 1 (2)
Laura Bautista
Andrea Otero
Patricia Perez
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Kiap - Galicia Spain Spain
Taylor Parkins
Sophie Chatel
Sydney Craven
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Team - Cadet Team (1)
Ryan Minihan
James Matcham
Yash Biradar
MaleMaleMaleMaleMaleMale Milton Keynes UTA Taekwondo Academy Great Britain Great Britain