Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

International Ans Trophy 2011

  • Tournament dates
  • 23 October 2011
  • Deadline
  • 17 October 2011
  • Competitors
  • 288 / 250
  • Location
  • Hall Des Sports
  • 0000
  • ANS
  • Belgium Belgium

Downloads

Information (FR / NL / EN / DE) Information (FR / NL / EN / DE)

Results

All ResultsAll Results

Competitors (288)

Debutants female -24 kg (2)
Class C (2)
Jil Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Yasmine Polhoud TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Debutants female -28 kg (3)
Class C (3)
AMBRE PREVOST Imjin Academy Belgium Belgium
CHAIMAE MADRANE HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Dani Van Linden Jeong-Sin Belgium Belgium
Debutants female -32 kg (5)
Class C (5)
Capitano Felicia Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Clara Cerullo Dynamic Team Belgium Belgium
Demeyer Iysiane PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Lauryne Jimenez-Aranda Taepoong Seraing Belgium Belgium
Pauline Seine Fung Sing Belgium Belgium
Debutants female -36 kg (5)
Class C (5)
Agathe Kosmopoulos Fung Sing Belgium Belgium
Evelina Krynska Fung Sing Belgium Belgium
MELINE MAURO Imjin Academy Belgium Belgium
NELL DANVIN TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
OUBLIA TITRIT Imjin Academy Belgium Belgium
Debutants female -45 kg (2)
Class C (2)
Soyler Betulsena PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
betulsena soyler Taekwondo GIVET France France
Debutants male -24 kg (3)
Class C (3)
Ismael Polhod TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
JULES HANNECART TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
Kais Farhi Ligue Nord Pas de Calais de Taekwondo France France
Debutants male -28 kg (14)
Class C (14)
Antonio Andreopoulos Velberter -SG Germany Germany
Cansirro Tiziano PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Cole Brousmiche PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
ESTEBAN DELSAUT Imjin Academy Belgium Belgium
Housni Ayoub An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Julien Bayard Taepoong Seraing Belgium Belgium
Leonidas Denis Wiesweg Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Lucas van den Abeele TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
MATTEO VALENTINO PALGWE MONS Belgium Belgium
Marsille Nicolas Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Op De Locht Bernd Taekwondo Ac. Ge - We Belgium Belgium
Pascal Vanmalderen Ri Gam Team Belgium Belgium
Tamim Couvillers Ligue Nord Pas de Calais de Taekwondo France France
naoufal el gharib taegeug ans Belgium Belgium
Debutants male -32 kg (20)
Class C (20)
ALLAN DELADRIERE TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
AMON BOURLARD Imjin Academy Belgium Belgium
AYMAN HAOUARI HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Briere Sean PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Daniel Geisler TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Diego Saavedra Ri Gam Team Belgium Belgium
Kenny Courby Ligue Nord Pas de Calais de Taekwondo France France
Kevin Devilers TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Lo?c VANDERMEERSCH CHASSAN ACADEMY Belgium Belgium
Lucas Gathot Ri Gam Team Belgium Belgium
MIKAIL SENER BASIRI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Matteo Coronas Taepoong Seraing Belgium Belgium
Maximilian Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Nicolas Dujardin Ri Gam Team Belgium Belgium
Nikita Laveine Ri Gam Team Belgium Belgium
Paul ATZENHOFFER Association Clamartoise de Taekwondo France France
Rusinowski Gilles Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Timon Mabbett Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Ugo Grassagliata Dynamic Team Belgium Belgium
hicham elkantouhi taegeug ans Belgium Belgium
Debutants male -36 kg (8)
Class C (8)
Ayoub Boutekhrit Dynamic Team Belgium Belgium
Charles PICHON Association Clamartoise de Taekwondo France France
Essalhi Hamza An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
LUIGINO PITZOLU Imjin Academy Belgium Belgium
Max Don TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Michael Ogloblinski TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
TIM LHERITIER Imjin Academy Belgium Belgium
gleb Alexandrov Jeong-Sin Belgium Belgium
Debutants male -40 kg (15)
Class A + B (5)
ANTOINE DUPONT Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
BADR ACHAB Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Brousmiche colin Taekwondo GIVET France France
Colin Brousmiche PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Gonul; Kenan PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Class C (10)
Aras Serhat PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
CYRIL BATISTINI PALGWE MONS Belgium Belgium
David Giercke Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
El Boujati Bilal An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
FLAVIO TONNI Imjin Academy Belgium Belgium
Faycal BAUCHE Association Clamartoise de Taekwondo France France
GIULIANO PITZOLU Imjin Academy Belgium Belgium
Kirakosian Chatscik An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Kocadag Yusuf PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Sofiane El Moktari PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Debutants male -45 kg (6)
Class A + B (2)
Duzyol Yasin PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Ivan HELEINE Association Clamartoise de Taekwondo France France
Class C (4)
Anas Jamaa Fung Sing Belgium Belgium
Gillain Victor Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Lilian CLERET Association Clamartoise de Taekwondo France France
Mathis Kulawczyk Ri Gam Team Belgium Belgium
Debutants male -50 kg (3)
Class C (3)
Brajkovic Tomislav Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Henri HUBIN hannut educsport Belgium Belgium
ROMAIN DUPONT Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Debutants male +50 kg (2)
Class C (2)
Nevzad Yenilmez HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
TEIJI FORTHAM Imjin Academy Belgium Belgium
Aspirants female -32 kg (4)
Class C (4)
Chanice Cardoville van thuyne TKD France France
Charlotte Jacob Ri Gam Team Belgium Belgium
Iman Couvillers Ligue Nord Pas de Calais de Taekwondo France France
Tiffany Devilers TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Aspirants female -36 kg (3)
Class C (3)
Jouhannet Melissa Taekwondo Ac. Ge - We Belgium Belgium
LUANA GALETTI Imjin Academy Belgium Belgium
Luvina Adomon Taepoong Seraing Belgium Belgium
Aspirants female -40 kg (4)
Class A + B (1)
Jennifer Urbain Ri Gam Team Belgium Belgium
Class C (3)
Margaux Claus Taekwondo Fresnoy Mackellerie France France
Skouti Anissa PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
imane berroho HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Aspirants female -45 kg (5)
Class C (5)
Jenny Geditz TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
MARINE MAURO Imjin Academy Belgium Belgium
Noor el Houda Benali CTAM France France
Zbakh Yncaf An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
laura deckers taegeug ans Belgium Belgium
Aspirants female -55 kg (2)
Class A + B (2)
Nawel Georgievski Ecole THANH-LONG Taekwondo Neuville-en-Ferrain France France
marianne Snickers Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Aspirants female +55 kg (3)
Class A + B (3)
CAROLINE PLENNEVAUX Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Marie-paule Ble van thuyne TKD France France
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Aspirants male -28 kg (1)
Class C (1)
Maxime BROERS CHASSAN ACADEMY Belgium Belgium
Aspirants male -32 kg (8)
Class C (8)
CELIEN MERGNY HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Guillaume BROERS CHASSAN ACADEMY Belgium Belgium
Massinissa Talbi Taekwondo Fresnoy Mackellerie France France
Nicholas Janetzky Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Noah HEINE hannut educsport Belgium Belgium
ROBIN LIBERT TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
Théo Dechamps Ri Gam Team Belgium Belgium
Yannik Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Aspirants male -36 kg (12)
Class A + B (4)
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Hugo HAMON Association Clamartoise de Taekwondo France France
Sacha Pozza Dynamic Team Belgium Belgium
betim rama Kukkiwon - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Class C (8)
ALESSANDRO DELMOTTE TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
Dorian Godart Ri Gam Team Belgium Belgium
MOHSSIN MADRANE HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Malvin Dusuel Ligue Nord Pas de Calais de Taekwondo France France
Mathias Gouvard Ri Gam Team Belgium Belgium
Ozgurcan Belce Fung Sing Belgium Belgium
Yatto Rachid abk1 Belgium Belgium
devon pirotton taegeug ans Belgium Belgium
Aspirants male -40 kg (12)
Class A + B (6)
Melvyn CEYSSAT PARAIRE Association Clamartoise de Taekwondo France France
Mounir Hamraoui Ligue Nord Pas de Calais de Taekwondo France France
Naoufal Tahere CHASSAN ACADEMY Belgium Belgium
RIDA LAACHRAOUI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Vadim Polyanskiy Taekwondo Jambes Belgium Belgium
maxime petrenko Taekwondo Lee Profondeville Belgium Belgium
Class C (6)
Alexian De Plaen hannut educsport Belgium Belgium
HAYTAM HAOUARI HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Louis Mariscal Ri Gam Team Belgium Belgium
MAXENCE MADDID Imjin Academy Belgium Belgium
Paul Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
chafiq el gharib taegeug ans Belgium Belgium
Aspirants male -45 kg (15)
Class A + B (6)
DYLAN LEROI Imjin Academy Belgium Belgium
Gaddih Hamza Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Jean-Loris Ossohou Taepoong Seraing Belgium Belgium
Mahmoud Fares Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Steve Delhale hannut educsport Belgium Belgium
olivier zhang Kukkiwon - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Class C (9)
ANAS OULD AISSA HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Aaron Notel Ri Gam Team Belgium Belgium
Ahllal Zakaria An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Alexander Timoschenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Bilal Hammas Ri Gam Team Belgium Belgium
Clément SAUVAGE Association Clamartoise de Taekwondo France France
ILIAS MAHROUG Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Nicolas Louvieaux Ri Gam Team Belgium Belgium
Tristan LEONARD Kumgang Beyne Belgium Belgium
Aspirants male -50 kg (4)
Class A + B (4)
Adil El Madrari CHASSAN ACADEMY Belgium Belgium
Estelon OGAN Association Clamartoise de Taekwondo France France
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Jérémy Haiart CTAM France France
Aspirants male -55 kg (4)
Class A + B (1)
Essalhi Oussama An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Class C (3)
AYOUB BAHASSOU HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
VALENTIN LIENARD Imjin Academy Belgium Belgium
geoffrey Arnone Taepoong Seraing Belgium Belgium
Aspirants male +55 kg (2)
Class A + B (1)
Si Mohamed Ketbi Fung Sing Belgium Belgium
Class C (1)
Atom Mairesse Ri Gam Team Belgium Belgium
Juniors male -45 kg (3)
Class A + B (2)
Alireza Davatgar TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Leo Baland Ri Gam Team Belgium Belgium
Class C (1)
Mrabet Yousfi Ahmed Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Juniors male -48 kg (3)
Class A + B (1)
Andrea Dujardin Ri Gam Team Belgium Belgium
Class C (2)
Kenzo Conings hannut educsport Belgium Belgium
Khadri Abdelrahman An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Juniors male -51 kg (6)
Class C (6)
ANAS AHKIM HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
CORENTIN MERGNY HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Davide Scelfo Dynamic Team Belgium Belgium
Robin BARBIERE hannut educsport Belgium Belgium
Sofyane Gallois CTAM France France
jeremy janssen taegeug ans Belgium Belgium
Juniors male -55 kg (8)
Class A + B (8)
Abdelmounim El Madrari CHASSAN ACADEMY Belgium Belgium
Felicien PONZODA hannut educsport Belgium Belgium
IBRAHIM KEBDANI Academy Tiger Club Central African Republic Central African Republic
Jean-Florian Ossohou Taepoong Seraing Belgium Belgium
Jordan Hillard PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Jordan Hillard PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Mehmedov Taner Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Tim Müller TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Juniors male -59 kg (9)
Class A + B (7)
Demeyer Thibault PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
MATHIEU CATY Imjin Academy Belgium Belgium
MOURAD LAACHRAOUI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Monsif Tahere CHASSAN ACADEMY Belgium Belgium
OUALI Jalal Fung Sing Belgium Belgium
Oussama Benali CTAM France France
Till Caspary Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Class C (2)
THIBAUD MATON PALGWE MONS Belgium Belgium
Vianney Pettiau Ri Gam Team Belgium Belgium
Juniors male -63 kg (5)
Class A + B (4)
Achraf Tahere CHASSAN ACADEMY Belgium Belgium
Antonin DROUSSENT Association Clamartoise de Taekwondo France France
Jonathan Urbain Ri Gam Team Belgium Belgium
Mohamed Adahchour Academy Tiger Club Central African Republic Central African Republic
Class C (1)
Arnaud DECOSSAUX CHASSAN ACADEMY Belgium Belgium
Juniors male -68 kg (3)
Class A + B (2)
Ajrullahi Bunjamine Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
ELIE BAUGNIES TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
Class C (1)
Kim Meyers TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Juniors male -73 kg (3)
Class A + B (2)
Pol Krier TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
SIMON HUBERT TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
Class C (1)
Snickers Camille Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Juniors male +78 kg (4)
Class C (4)
Cedric Brose Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Fawzi Ghazouani Medioui taekwondo phoenix club Belgium Belgium
Kieran Jack Costello Fung Sing Belgium Belgium
Smyk Ian Taekwondo Ac. Ge - We Belgium Belgium
Juniors female -46 kg (4)
Class A + B (1)
Amelie Richard Ri Gam Team Belgium Belgium
Class C (3)
ASSIA ATMANI HAKMI ACADEMY Belgium Belgium
Olivia Sirait Narabi Aachen Germany Germany
sarah geuffenne taegeug ans Belgium Belgium
Juniors female -49 kg (4)
Class C (4)
Charlotte Rousseau Ri Gam Team Belgium Belgium
Imane Oueld Hadj Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Ophélie PARODI Association Clamartoise de Taekwondo France France
TIPHAINE BIERLAIRE TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
Juniors female -59 kg (2)
Class C (2)
Emilie Magnee Dynamic Team Belgium Belgium
Tamara Hoff Jeong-Sin Belgium Belgium
Juniors female -68 kg (3)
Class A + B (2)
BUSRA DOGAN Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Isabelle Faber TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Class C (1)
Salomé THOMAS hannut educsport Belgium Belgium
Juniors female +68 kg (1)
Class A + B (1)
Jansen Liesbeth Taekwondo Ac. Ge - We Belgium Belgium
Seniors female -53 kg (6)
Class A + B (5)
Alexandra Sottiau Taekwondo Fresnoy Mackellerie France France
Anaïs Lebon Dynamic Team Belgium Belgium
Cécile JABALY Association Clamartoise de Taekwondo France France
Laetitia ROUQUIER Association Clamartoise de Taekwondo France France
francine Lahely van thuyne TKD France France
Class C (1)
Morgane Landouer van thuyne TKD France France
Seniors female -62 kg (5)
Class A + B (3)
BAZELLE Rosemary Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Daniela Dominika Velberter -SG Germany Germany
Sara PIRON hannut educsport Belgium Belgium
Class C (2)
Aminah Ouattara van thuyne TKD France France
EMILIE CAUCHIES PALGWE MONS Belgium Belgium
Seniors female -73 kg (1)
Class A + B (1)
Naim Zineb Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Seniors female +73 kg (1)
Class C (1)
Maïté Vandooren Ecole THANH-LONG Taekwondo Neuville-en-Ferrain France France
Seniors male -58 kg (3)
Class A + B (3)
Ben Omar Mohamed An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Steve Vandervorst Fung Sing Belgium Belgium
Thibault Dierickx Taepoong Seraing Belgium Belgium
Seniors male -63 kg (12)
Class A + B (7)
Anthony JACOB hannut educsport Belgium Belgium
Dylan Van De Cappelle Jeong-Sin Belgium Belgium
Sayim Mohamed PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Souphixay Tandara Ecole THANH-LONG Taekwondo Neuville-en-Ferrain France France
TOMMY RANIERI PALGWE MONS Belgium Belgium
Wim Wagemakers Jeong-Sin Belgium Belgium
arbnor bajra taegeug ans Belgium Belgium
Class C (5)
Denys LYASHCHUK Association Clamartoise de Taekwondo France France
GEOFFREY LECRIVAIN TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
Mathew Dasbach Jeong-Sin Belgium Belgium
Yohan MALARME Association Clamartoise de Taekwondo France France
van Trmpont Frederic PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Seniors male -68 kg (14)
Class A + B (9)
Arafat Gwarzo MOUSSA TKD LM France France
BOUDIN James Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
MATHIEU POTTIEZ Imjin Academy Belgium Belgium
MICHAEL TNOURJI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Martin Heinrichs TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Mohamed Kerrifa CTAM France France
Omar Sebbata taekwondo phoenix club Belgium Belgium
Sadaune Michael PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Soufiane Ghazouani Medioui taekwondo phoenix club Belgium Belgium
Class C (5)
CEDRIC DESSARS PALGWE MONS Belgium Belgium
FABIO MOLINA-DIAZ Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
LUCAS DEPORRE Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Luciano Mingoia Ecole THANH-LONG Taekwondo Neuville-en-Ferrain France France
dorian bourgraff taegeug ans Belgium Belgium
Seniors male -74 kg (12)
Class A + B (8)
Bilel Mardassi Taepoong Seraing Belgium Belgium
Bilel Mardassi Taepoong Seraing Belgium Belgium
NICOLAS URBAIN TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
Pit Lux TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Quentin Lessire Ri Gam Team Belgium Belgium
Umut Kelleci Dynamic Team Belgium Belgium
Zahoianni Mourad Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
marco schortgen Kukkiwon - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Class C (4)
Ilyas Kheribi Ecole THANH-LONG Taekwondo Neuville-en-Ferrain France France
JULIEN MISPELAERE PALGWE MONS Belgium Belgium
Niels Mathijssen Jeong-Sin Belgium Belgium
Quoc-Huy Tram Fung Sing Belgium Belgium
Seniors male -80 kg (4)
Class A + B (1)
Atila Musa PANDETOLLYO CHATELET Belgium Belgium
Class C (3)
Benjamin Stomps Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
CHRISTOPHE DANVIN TO SAN AJD JURBISE Belgium Belgium
Philippe Darcis Dynamic Team Belgium Belgium
Seniors male -87 kg (1)
Class A + B (1)
Abou Kone Taepoong Seraing Belgium Belgium
Seniors male +87 kg (4)
Class A + B (1)
Luc Coupez Ri Gam Team Belgium Belgium
Class C (3)
ANTHONY TSOLAKIS PALGWE MONS Belgium Belgium
Cedric Verdin hannut educsport Belgium Belgium
Olivier Pire Taepoong Seraing Belgium Belgium