Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Rødovre Cup 2019

  • Tournament dates
  • 19 October 2019
  • Deadline
  • 5 October 2019
  • Competitors
  • 215 / Unlimited
  • Location
  • Rødovre Hallen, Rødovre Parkvej 425
  • 2610
  • Rødovre
  • Denmark Denmark

Downloads

Event Info No2 - englishEvent Info No2 - english
Event Info No3 - englishEvent Info No3 - english
Event Info No4 - englishEvent Info No4 - english
Event Info no1 - englishEvent Info no1 - english
Invitation kamp Rødovre Cup 2019Invitation kamp Rødovre Cup 2019
Links til baner, Rødovre Cup 2019Links til baner, Rødovre Cup 2019
Report_of_Insurance_and_LiabilityReport_of_Insurance_and_Liability
Stævne Info No1Stævne Info No1
Stævne Info No2Stævne Info No2
Stævne Info No3Stævne Info No3
Stævne Info No4Stævne Info No4

Results

Mest Vindende - Rødovre Cup 2019Mest Vindende - Rødovre Cup 2019
Resultater Rødovre Cup 2019Resultater Rødovre Cup 2019
Resultater Rødovre Cup Bane 1Resultater Rødovre Cup Bane 1
Resultat Rødovre Cup Bane 2Resultat Rødovre Cup Bane 2
Resultat Rødovre Cup bane 3Resultat Rødovre Cup bane 3
Resultat Rødovre Cup Bane 4Resultat Rødovre Cup Bane 4
Resultat Rødovre Cup Bane 5Resultat Rødovre Cup Bane 5

Competitors (215)

Kids female -21 kg (5)
Class B (5)
Aleisha Chelsea Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Jennah Bint Lundberg Darku Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Mira Lone Akhtar Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Mishel Lone Akhtar Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Xinyao Chen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Kids female -27 kg (1)
Class B (1)
Isha Mikayeel COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Kids female -34 kg (1)
Class B (1)
Sarah Holst Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Kids male -24 kg (1)
Class B (1)
Loui Jensen Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Kids male -27 kg (2)
Class B (2)
Rayan Ben Said Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
zakaria abu setta Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Kids male -30 kg (3)
Class B (3)
Emil Bell Hilleroed Taekwondo Klub Denmark Denmark
Storm Alving Larsen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Toke Kj COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -27 kg (6)
Class A (1)
Celine Hudecek Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Class B (5)
Angelique Chruszczyk Team Odense Denmark Denmark
Isabella Rich Thomsen Solr Denmark Denmark
Rosa Johansen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Smilla Johansen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Zainab Addnan COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -29 kg (7)
Class A (2)
Rosa Abu Setta Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Sarah Cortsen Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Class B (5)
Beatrix Lavender Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Emma Muftic Slagelse Taekwondo klub - Tong Il Denmark Denmark
Mira Ghannam Hwarang Rodovre Denmark Denmark
NATACHA LENA OTC london England England
Sameen Zahra Raza COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -33 kg (5)
Class A (1)
Sofia Ghannam Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Class B (4)
Alberte Gundersen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
LERETA HELTH OTC london England England
Silke Marie Lindgaard Team Odense Denmark Denmark
Zakinah Alhaidary COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -37 kg (8)
Class A (2)
Asta Johansen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Silke Nedersoe Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Class B (6)
Cecilie Lin COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Learke Bojer Christensen Team aarhus taekwondo Denmark Denmark
Lilja Elwan Hwarang Rodovre Denmark Denmark
NUR CETIN EMIRA schnitzels taekwondo Germany Germany
Ramya Rajani Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Sania Zahra Raza COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -41 kg (3)
Class A (1)
Zainab Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (2)
Ayah Alhaidary COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Froydis Ronningen Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Children female -44 kg (3)
Class A (3)
Catharina FORDSMANN Solr Denmark Denmark
SCHNEIDER MELINA schnitzels taekwondo Germany Germany
Silke Kristensen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -47 kg (1)
Class B (1)
SCHULZ FIONA schnitzels taekwondo Germany Germany
Children female -51 kg (1)
Class B (1)
Rumaysa Mrabet COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -55 kg (1)
Class B (1)
Briana Fjeldheim Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Children male -27 kg (6)
Class A (1)
Hugo Hjarsoe To-San Koege Denmark Denmark
Class B (5)
Aland Khalid COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Diego Rafan Bhuyan Hwarang Rodovre Denmark Denmark
JACKSON SIMPSON OTC london England England
Maxwell Kliba Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Shad Khalid COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children male -30 kg (4)
Class B (4)
Hakim Oguz Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Hamza Ahmed Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Lukas Knudsen Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Mikkel Ostergaard Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Children male -33 kg (3)
Class A (1)
Victor Alexander Boye Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Class B (2)
Philip Hagen Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Umid Ortikov Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Children male -37 kg (7)
Class A (4)
Omar Abu-Lifa Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Ruben Simonsen Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Talha Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Yousuf Ahmed Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Class B (3)
Ammar Hamadi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Villas Storm Andersen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
XAVI RAUL Mudokwan Basco Spain Spain
Children male -41 kg (10)
Class A (3)
Kody Atiadevey Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Mecit Jusufi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
max brandt Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Class B (7)
Aimen Aljanaby Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Alexander Lavender Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
CALVO JULIO Mudokwan Basco Spain Spain
Carl Kummel Kastholdt Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
JOSE MACRADI OTC london England England
Mikkel Lauridsen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
melih bicer Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Children male -45 kg (3)
Class A (2)
Adam Mahnu Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Patrick Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Class B (1)
Sohaib Kayed Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Children male -49 kg (2)
Class B (2)
SAYED ANNA OTC london England England
Tor Ludvik Ivesdal Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Children male -53 kg (2)
Class B (2)
OLCAY MUTLU MUHAMMED schnitzels taekwondo Germany Germany
ZAKY AHMED ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
Children male -65 kg (1)
Class B (1)
Hamadi Abu Aisj Roskilde Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -37 kg (3)
Class A (2)
MARIA CADECERA Mudokwan Basco Spain Spain
Maria Ghannam Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Class B (1)
MERIEM GRANELL Mudokwan Basco Spain Spain
Cadets female -41 kg (5)
Class A (3)
MELISA YOR schnitzels taekwondo Germany Germany
OZMEN ELMIRA schnitzels taekwondo Germany Germany
Sara Abu Setta Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Class B (2)
PRADELA YORA Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Roya Enayat Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Cadets female -44 kg (1)
Class B (1)
HELSA GEMENIEZ Mudokwan Basco Spain Spain
Cadets female -47 kg (3)
Class A (2)
Jana Ali COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Josefine Wendt Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Rheygina Ferrer Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Cadets female -51 kg (3)
Class A (1)
ISABEL MORENO Mudokwan Basco Spain Spain
Class B (2)
Alberte Toft HwaRang Herlev Denmark Denmark
Maya Bahoor To-San Koege Denmark Denmark
Cadets female -55 kg (2)
Class A (2)
Aya Ramdani Gladsaxe Samheon Denmark Denmark
Isabella Eek Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Cadets female -59 kg (4)
Class A (3)
Julie Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Lykke Kristensen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sofie Standig Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Class B (1)
Catrine Pedersen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -33 kg (3)
Class A (1)
David Cortsen Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Class B (2)
ADRIAN XAVI Mudokwan Basco Spain Spain
RAUL ANGEL Mudokwan Basco Spain Spain
Cadets male -37 kg (6)
Class A (1)
NASAMIN BUDAMI Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Class B (5)
Adam Kamurzoev Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Alexander Storm Johansen Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
BACALOUDIS FILIPPOS schnitzels taekwondo Germany Germany
Jonathan Harmsen Roskilde Taekwondo Klub Denmark Denmark
Noa Pedersen Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (8)
Class A (6)
Ibrahim Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Marcus Bengtsson Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Mohammed Toumaoui Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Nikola Golemac COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Noah A.F. Rasmussen Chung Un Sønderborg Denmark Denmark
OULAD BEN TAIMOUT BADREDDINE schnitzels taekwondo Germany Germany
Class B (2)
ANDRIEN FOSSY Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Carl Cai Brink Jakobsen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -45 kg (4)
Class A (3)
Andr Christensen HwaRang Herlev Denmark Denmark
Lucas Lundgren Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Matias Goldstein Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Class B (1)
AITDOU YOUSSEF ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
Cadets male -49 kg (5)
Class A (3)
Bradley Atiadevey Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Quincy Kliba Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
YEW SEMUEL ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
Class B (2)
Malthe Laue Jacobsen Chung Un Sønderborg Denmark Denmark
Tobias Matheisen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -53 kg (5)
Class A (4)
Aleksander Munk Svane Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Jana Rajani Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Mads Abildgaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Rune Poulsen Gladsaxe Samheon Denmark Denmark
Class B (1)
AMJAD KOLBENG OTC london England England
Cadets male -57 kg (4)
Class A (1)
Eman Curovac Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Class B (3)
BABLITO KABRI Mudokwan Basco Spain Spain
Casper Junker Wortmann Chung Un Sønderborg Denmark Denmark
Mikkel Steensen Hilleroed Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -65 kg (2)
Class B (2)
BRONW EDEN OTC london England England
EGE SIMAR Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Juniors male -45 kg (1)
Class A (1)
GIAN HAAN Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Juniors male -48 kg (2)
Class A (1)
Benjamin Chruszczyk Team Odense Denmark Denmark
Class B (1)
GONZALO IGNAZIO Mudokwan Basco Spain Spain
Juniors male -51 kg (6)
Class A (4)
ALEX ISON Mudokwan Basco Spain Spain
Ilyas Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
JUDITH VALLO schnitzels taekwondo Germany Germany
Nikolai dahl Jensen Proud Lions - Team Fredericia Taekwondo Denmark Denmark
Class B (2)
RICARDO SANTONI Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
SAID ZEDOUD ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
Juniors male -55 kg (7)
Class A (5)
Belmin Hamidovic Proud Lions - Team Fredericia Taekwondo Denmark Denmark
David Liu Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Nicklas Lundgren Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Ricki Farnes Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Sahel Hashemi Gladsaxe Samheon Denmark Denmark
Class B (2)
MARTIN HARISON OTC london England England
Samir Rabih El-Soussi Team Odense Denmark Denmark
Juniors male -59 kg (1)
Class A (1)
Hamad Abu Setta Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Juniors male -63 kg (1)
Class B (1)
NICOLAS MARIAS Mudokwan Basco Spain Spain
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Anton Boiesen Roskilde Taekwondo Klub Denmark Denmark
Hassan Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Juniors female -44 kg (4)
Class A (2)
GOEKAY BETUEL schnitzels taekwondo Germany Germany
Micaela Volpe Michelsen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (2)
Ida Joergensen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
MARTA NOUR Mudokwan Basco Spain Spain
Juniors female -46 kg (2)
Class A (1)
NABILA AITZOUD ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
Class B (1)
CHANTAL KAUSSEN Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Juniors female -49 kg (1)
Class A (1)
PRINZ LESLEY schnitzels taekwondo Germany Germany
Juniors female -52 kg (1)
Class B (1)
ANNIKA ZEIMAN Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Juniors female -55 kg (4)
Class A (2)
Lisa Maria Soerensen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Yasmin Dahmani Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Class B (2)
LEYTES ANASTASIA schnitzels taekwondo Germany Germany
VALLO JUDITH schnitzels taekwondo Germany Germany
Juniors female -63 kg (2)
Class B (2)
Freja Flaskgaard Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
XENIA FAHRENBRUCH schnitzels taekwondo Germany Germany
Seniors female -53 kg (1)
Class A (1)
Camilla Retzlaff Hvass Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Seniors female -57 kg (5)
Class A (3)
Emilie Lund Harboell Oesterbro Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mariam Mahnu Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Oumaima Ramdani Gladsaxe Samheon Denmark Denmark
Class B (2)
GOMEZ HERMANDEZ Mudokwan Basco Spain Spain
Lena Harms Brandt Jacobsen Proud Lions - Team Fredericia Taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -62 kg (2)
Class B (2)
Guro Myhren Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Laura Sayer Oesterbro Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -67 kg (2)
Class A (2)
AUBKE SISAN schnitzels taekwondo Germany Germany
Mellissa Chanice S Proud Lions - Team Fredericia Taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
KARMILA SEBATIANE Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Seniors male -54 kg (1)
Class B (1)
ALEXANDER STEINI Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
CECAR CARDO Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
MAJDA BENNE ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
Tobias Hyttel Hwarang Rodovre Denmark Denmark
Seniors male -63 kg (4)
Class A (2)
MOHID MOTAWAHAD ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
RODRIGO CARDINA Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Class B (2)
AYMANE MAKHLOFI Mudokwan Basco Spain Spain
JOHN KEEGAN OTC london England England
Seniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Otto Herlev Jorgensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
SAID BRNALI ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
Seniors male -74 kg (3)
Class A (2)
LAMODA JOHN OTC london England England
Sebastian Krause HwaRang Herlev Denmark Denmark
Class B (1)
FOUNTANI MOHAMED AMINE ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
Seniors male -80 kg (2)
Class B (2)
Carsten Thomassen Oesterbro Taekwondo Klub Denmark Denmark
SOIUKKAINA OUTABLOUT ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
Seniors male -87 kg (2)
Class A (1)
MARCIAHI RAMIREZ Mudokwan Basco Spain Spain
Class B (1)
CRISTIAN RAMIRO Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
Seniors male +87 kg (7)
Class A (5)
JEMINEZ TOSTADO Mudokwan Basco Spain Spain
JOSE BALBARI OTC london England England
JUVIR PETGANI Lisbon Taekwondo sport Portugal Portugal
KENEDY TCHILI OTC london England England
WILLIAMS JERRARD OTC london England England
Class B (2)
SOUFIANE BENNE ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
YOUSEF LARACHE ACADEMY SPORT ORAN Algeria Algeria
Veterans male +80 kg (2)
Class B (2)
Martin Thrane Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Rene Svane Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark