Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Münster / Detmold Cup 2009

  • Tournament dates
  • 25 April 2009
  • 26 April 2009
  • Deadline
  • 22 April 2009
  • Competitors
  • 453 / Unlimited
  • Location
  • Konrad Adenauer Allee 1
  • 45964
  • Gladbeck
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (453)

Juniors D female -22 kg (3)
Class II (3)
Annika Vukovac Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Regina Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Simge Kuru Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors D female -24 kg (1)
Class II (1)
Alice Gehrmann Velberter -SG Germany Germany
Juniors D female -26 kg (3)
Class II (3)
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Cagla Gönülkirmaz TKD GLADBECK Germany Germany
Selin Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (1)
Class II (1)
Calik Sara TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -22 kg (6)
Class II (6)
Altan Acar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Felix Rippholz Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Jannis Nikolev Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Niklas Maier TV Becketal Germany Germany
Raffael Aliyev Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Ubeyd Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -24 kg (6)
Class I (1)
Ekrem-Erdem Ören Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (5)
Alexander Paul TV Becketal Germany Germany
Bennet Pannen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Jan Starzenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Ranje Drebes TKD Swisttal Germany Germany
Tobias Hyttel Sam-Heon Denmark Denmark
Juniors D male -26 kg (3)
Class II (3)
Davut Zecic TSC Gladbeck Germany Germany
Erdogan Sabab Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Juniors D male -29 kg (3)
Class II (3)
Ali Meral Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Ilyas Güler TKD GLADBECK Germany Germany
Kevin Hoffmann Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Juniors D male -32 kg (2)
Class II (2)
Edwin Schäfer SUA Witten Germany Germany
nicolas Sabo Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Juniors D male -38 kg (1)
Class II (1)
Jann Omakomba T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -26 kg (6)
Class I (1)
Evelyn Scheierrmann Velberter -SG Germany Germany
Class II (5)
Aleyna Köroglu Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Gülbahar Kaya SUA Witten Germany Germany
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kristina Möller Velberter -SG Germany Germany
Zoe Schneider Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C female -28 kg (6)
Class II (6)
Annika Kunze TKD Swisttal Germany Germany
Celine Hartung Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Ferhan Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Shannan Arajums Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Vassiliki Paraschou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
kyra hübers baekho borken Germany Germany
Juniors C female -30 kg (13)
Class I (2)
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Tugce Besevli TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (11)
Blanca Enders TV Becketal Germany Germany
Eyleen Jansen AC - Ückerath Germany Germany
Gamze Nur Yilmaz Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Jasmin Pannen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Julia Chantal Karsten Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Lara Lucia Berndt Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Laura Lubahn Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Lisa Kostjukov Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Semanur Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Sinem Kocaarslan Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (7)
Class I (2)
Ceren Bafra TKD GLADBECK Germany Germany
Sandra Holthaus Velberter -SG Germany Germany
Class II (5)
Charline Saliu TV Becketal Germany Germany
Fabienne Lück Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Jessica Antoniuk Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Marina Mitakoglou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Noura Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -35 kg (5)
Class I (1)
Sevde Kahraman Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (4)
Annalena Fedtke SUA Witten Germany Germany
Pia Meiburg SV DJK Lowick eV Germany Germany
Pia Pesch Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Süheda Nur Güler TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -38 kg (6)
Class I (2)
Ilknur Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Ilknur Akgül TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Dilara Kuru Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Freya Odenthal Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Lisa Marie Hoffschneider Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors C female -41 kg (8)
Class I (2)
Seyma Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ümmü Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (6)
Acelya Köroglu Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Gina Bütow Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Ingrid Kutz Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Josefine Drees Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Julia Berwanger Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Laura Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -45 kg (4)
Class I (2)
Melina Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Sarah di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (2)
Elena Sabo Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Seyma-Nur Bir Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors C female -49 kg (1)
Class II (1)
Seray Köroglu Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Juniors C female +57 kg (1)
Class II (1)
Anastasia Swolev Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C male -26 kg (9)
Class I (1)
Christian Dell TKD Swisttal Germany Germany
Class II (8)
Berke Akin TKD Center Laar Germany Germany
Domini Watzl Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Martin Gerhard Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Mike Starzenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Nils Niessen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Oktay Ayas Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Samuel Drees Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Thanh Hellmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors C male -28 kg (7)
Class I (1)
Simon Winke Velberter -SG Germany Germany
Class II (6)
Arthur Fattarow Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
David Koop Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Dennis Böhle SUA Witten Germany Germany
Kürschad Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Mustafa Eroglu TKD Center Laar Germany Germany
Tunahan Acar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (9)
Class II (9)
Anil Tarim TKD GLADBECK Germany Germany
Daniel Pfeifer Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Eduard Bauer Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Joel Gatz TKD GLADBECK Germany Germany
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Loreto Massimo Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Mikail Köroglu Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Theodor Mundt TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Valentin Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (13)
Class I (4)
Batuhan Sayin Kangaroosports e. V. Germany Germany
Daniel Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Gökail Özcan Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ralf Feder Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (9)
Burak Göregen Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Hamza Bir Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Lukas Elskamp SV DJK Lowick eV Germany Germany
Oliver Zalda TKD GLADBECK Germany Germany
Paul Maas Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Tarek Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Yunis Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C male -35 kg (11)
Class I (2)
Justin Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Ricki Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Class II (9)
Cebrail Altun AC - Ückerath Germany Germany
Hendrik Hauth Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Justin Hunck Velberter -SG Germany Germany
Marc Bandel TV Becketal Germany Germany
Max Mehrfeld TUS Ende Germany Germany
Nic Graw Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Sujenth Suhan SUA Witten Germany Germany
Visar Maliqi TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Yassin Lamghizarti TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Juniors C male -38 kg (9)
Class I (3)
Fabian Moldenhauer TUS Ende Germany Germany
Leon Frühauf Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Muhammed Kahraman Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (6)
Alvis Schamber Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Bekir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Burak Burma TKD Center Laar Germany Germany
Can Boylu TKD GLADBECK Germany Germany
Hanes Ruß Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Tolga Cay Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors C male -41 kg (4)
Class I (1)
Hamza Ören Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (3)
Artim Bekiri Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Erkut Gönülkirmaz TKD GLADBECK Germany Germany
miguel benitez baekho borken Germany Germany
Juniors C male -45 kg (2)
Class II (2)
Dominik Pesch Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Marvin Müller Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors C male -49 kg (3)
Class I (1)
Sven Schinkowski Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (2)
Benjamin Ibisaj Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
TOLGA GÖKDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male +57 kg (1)
Class II (1)
Benjamin Muijc TKD Swisttal Germany Germany
Cadets female -33 kg (3)
Class I (1)
Simge Bagtas TKD Center Laar Germany Germany
Class II (2)
Devi Celik Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Kyra Tremmel Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Cadets female -37 kg (9)
Class I (4)
ANNA BOSCH Musado Alsdorf Germany Germany
Anne Klütsch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Demi Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Emine Senem Hassanoglou BSV Witten Germany Germany
Class II (5)
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Michelle Hölß Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Sarah Czapla Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Sinem Kars Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Stella Halbhuber Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets female -41 kg (9)
Class I (7)
Jasmin Breitmar AC - Ückerath Germany Germany
Julia Ronken TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Koppe Katrin OTC Bonn Germany Germany
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Stefanie Köcher Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Ufeyra Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Vanessa Hildebrandt TKD Swisttal Germany Germany
Class II (2)
Alexandra Palestdiou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Yasmina El Baroudi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Cadets female -44 kg (11)
Class I (4)
Anne Brenner TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Elisa Nestler TUS Ende Germany Germany
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Lorena Brachschoß Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Class II (7)
Alexandra Böhle SUA Witten Germany Germany
Antonia Robinson Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Elif Meral Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Lea Balkenhol TV Becketal Germany Germany
Lina Kremer SUA Witten Germany Germany
Madeleine Lynen TKD Center Laar Germany Germany
julia petrovic baekho borken Germany Germany
Cadets female -47 kg (6)
Class I (4)
Christin Zschieschack Kangaroosports e. V. Germany Germany
Laura Leiendecker Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Lot van Malssen Sidokwan Netherlands Netherlands
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Class II (2)
Sarah Kremer TUS Ende Germany Germany
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Cadets female -51 kg (10)
Class I (6)
Merve Önder TKD GLADBECK Germany Germany
Nina Senkowski TUS Ende Germany Germany
Rosaly Fatbinan Sidokwan Netherlands Netherlands
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Tina Morawiec SUA Witten Germany Germany
Yasemin Kildag Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (4)
Katarina Großmann Velberter -SG Germany Germany
Laura Herberg TUS Ende Germany Germany
Mandy Ohm TKD Center Laar Germany Germany
Merve Burma TKD Center Laar Germany Germany
Cadets female -55 kg (9)
Class I (4)
Berivan Öner Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Canan Ak Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Jana Baumgärtner Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Lâle Balci TuB Bocholt Germany Germany
Class II (5)
Katrin Koegel AC - Ückerath Germany Germany
Leslie Heuer Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Lucy Hannig AC - Ückerath Germany Germany
Sarah Pelz TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Yasmin Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets female -59 kg (4)
Class I (2)
Jasmin Große TKD GLADBECK Germany Germany
Julia Kreutz Han Kook Aachen e.V Germany Germany
Class II (2)
Corinna Malassa TUS Ende Germany Germany
Ruth Naumann AC - Ückerath Germany Germany
Cadets male -33 kg (7)
Class I (1)
Florian Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Class II (6)
Alireza Davatgar TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Dennis Schamne Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Dominik Großmann Velberter -SG Germany Germany
Massimo Orto DSC Wanne Eickel Taekwondo e.V. Germany Germany
Patrick Bialke Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Tayyip Erooglu TKD Center Laar Germany Germany
Cadets male -37 kg (14)
Class I (8)
Adem Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Justin Grützmacher Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Kassem Ahmad OTC Bonn Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Simon Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Thomas Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
Class II (6)
Daniel Sosenkov SUA Witten Germany Germany
Henrik Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Naci Kaya SUA Witten Germany Germany
Noah Smyk Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Phillip Brachmann SUA Witten Germany Germany
Cadets male -41 kg (16)
Class I (10)
Abdulsamed Aktas Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Ayoub El-Bouhadouzzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Dennis Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Harun Altun AC - Ückerath Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Marciano Hut Sidokwan Netherlands Netherlands
Steffen Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Suat Bafra TKD GLADBECK Germany Germany
fatih Serin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (6)
Ahmet-Mert Özkurt TV Becketal Germany Germany
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Marcel Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Maurice Oehler TV Becketal Germany Germany
Sebastian Schreiter Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Semih Güler TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets male -45 kg (14)
Class I (11)
Dominik Scheibel TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Emre Önder TKD GLADBECK Germany Germany
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Koray Cinar TKD GLADBECK Germany Germany
Maarten Kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Maik Zimmermann Kangaroosports e. V. Germany Germany
Maurice Heimüller SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Nico van Drünen SV DJK Lowick eV Germany Germany
Nicolas Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Rolf Rempel TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (3)
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
Daniel Bücker TG Nettetal Germany Germany
Sahin Ayas Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Cadets male -49 kg (16)
Class I (11)
Kerim Yildiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Kevin Feeleus Sidokwan Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
MEHMET ARSLAN TKD GLADBECK Germany Germany
Marius Riepe Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Matthijs jr Roks Sidokwan Netherlands Netherlands
Nico Fritzler TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Steven Roskosch Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Yasin Altun Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Yusuf Özkaya TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (5)
Abbdrerahim Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Abidin Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
David Horch HTU Germany Germany
Rene Bechler Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Süleyman Firat Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets male -53 kg (9)
Class I (5)
Emre Mala TKD GLADBECK Germany Germany
Krusch Maximilian OTC Bonn Germany Germany
Philipp Heisenberger Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Sascha Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Thomas Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Alex Von Stetten TV Becketal Germany Germany
Emre Cay Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Julius Dinter Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Marvin Altinsoy Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Cadets male -57 kg (9)
Class I (5)
Christopher Kleppe SUA Witten Germany Germany
Daniel Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Kaz van Malssen Sidokwan Netherlands Netherlands
Matthias Reidt TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Süleyman Subasi TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Jonas Krüger Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Justin Majert TKD Center Laar Germany Germany
Sergey Grilborzer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Thomas Wiederstein Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Cadets male -61 kg (3)
Class I (1)
Sascha Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (2)
Cedric Sadlowski DSC Wanne Eickel Taekwondo e.V. Germany Germany
Lukas Gatberg DSC Wanne Eickel Taekwondo e.V. Germany Germany
Cadets male -65 kg (1)
Class I (1)
NIKLAS HECKERSDORF Musado Alsdorf Germany Germany
Cadets male +65 kg (4)
Class I (1)
Enes Deveci TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Ceyhan Efer Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Nicolas Molinero Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Sinan Kuru Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (2)
Class I (2)
Kim Jäger AC - Ückerath Germany Germany
Tugce Cibooglu TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A female -52 kg (9)
Class I (9)
Annika Koch TUS Ende Germany Germany
Fiona Ahmadi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Havva Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Helen Burghardt Tura Bremen e.V. Germany Germany
Jamie Lee Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
LARA PÖHLAND Musado Alsdorf Germany Germany
Sandy Kristin Scherbarth Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Vanessa Uhlig Taekwondo Team Sportfreunde Sennestadt Germany Germany
Yonca Celik TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A female -55 kg (6)
Class I (5)
Alina Sebald Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Inci Aktürk Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Julia Baransky TSC Gladbeck Germany Germany
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
michele lickmann baekho borken Germany Germany
Class II (1)
Tamara Puth Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Juniors A female -59 kg (3)
Class I (3)
Ebru Burma TKD Center Laar Germany Germany
Madita Kleppe SUA Witten Germany Germany
Rebecca Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors A female -63 kg (1)
Class I (1)
Yvonne Krasch TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A female -68 kg (1)
Class I (1)
Anna di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors A female +68 kg (2)
Class I (2)
Janin Kristine Glingener Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Victoria Hohendorf SUA Witten Germany Germany
Juniors A male -45 kg (3)
Class I (1)
Mohammed Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (2)
Abdelatif Elmach Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Recep Celebi TKD Center Laar Germany Germany
Juniors A male -48 kg (3)
Class I (2)
Evgenij Bolgert TuB Bocholt Germany Germany
Kassem Zuheir OTC Bonn Germany Germany
Class II (1)
Steven Rösner SV DJK Lowick eV Germany Germany
Juniors A male -51 kg (5)
Class I (3)
Devin Malina TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Marvin Wolff Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Payam Chak Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (2)
Ayyoub Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Daniyal Bagheri Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (9)
Class I (5)
Christian Esser Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Eren Ölkeci Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Georgios Paraschos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Patrick Mitzka TSC Gladbeck Germany Germany
Tajaw Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Alexander Gerstenberger Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Chrisovalantis Paraschos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Felix Raupach Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Sebastian Scheifel Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (8)
Class I (7)
Aydin Irmak TKD GLADBECK Germany Germany
Christopher Adamski Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
El Kalfi Zakaria OTC Bonn Germany Germany
Kevin Heinmüller Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Schüler Yannik TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Tobias Reidt TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Volkan Celik TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (1)
Abdulkerim Ayar Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A male -63 kg (9)
Class I (7)
Dennis Laas TuS Lipperode Germany Germany
Ferhat Mercan TKD GLADBECK Germany Germany
Issam Lakhal TVG Holsterhausen Germany Germany
Konstantin Kreimer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Selim Celik TKD Center Laar Germany Germany
Sjors Oostenveld Sidokwan Netherlands Netherlands
UDO UPADEK Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (2)
Ali Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Mesut Akar Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Juniors A male -68 kg (10)
Class I (8)
Jan-Niklas Tietjen Tura Bremen e.V. Germany Germany
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Lukas Borecki Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Mehmet Aktas Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Mehrdad Seifi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Mert Mercan Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Nikolaj Stepanov Kangaroosports e. V. Germany Germany
Pascal Kowalski T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (2)
Daniel Kessels Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Erhan Kitapci Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (6)
Class I (4)
Cem Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Christoph Muthmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Ertugrul Kemerci TuB Bocholt Germany Germany
Sergei Ten Musado Lünen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Ismail Bouadi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Melih Uslubas TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -78 kg (6)
Class I (5)
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
MOSES MELZER Musado Alsdorf Germany Germany
Mehmet Ali Özcan Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
SEZER GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
nikita angilinskas baekho borken Germany Germany
Class II (1)
Mahmud Meshregi GSV Porz e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (4)
Class I (2)
Patrick Jahn TKD Center Laar Germany Germany
Richard Hauch AC - Ückerath Germany Germany
Class II (2)
MAX OTTO Musado Alsdorf Germany Germany
Maik Wirths T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors female -55 kg (4)
Class I (4)
Amelie Epping SV DJK Lowick eV Germany Germany
Katrin Kimmling TSC Gladbeck Germany Germany
Martina Laas TuS Lipperode Germany Germany
Sabrina Pütz TG Nettetal Germany Germany
Seniors female -59 kg (3)
Class I (3)
Jelena Garidis Velberter -SG Germany Germany
Kübra Kaya TSC Gladbeck Germany Germany
viky kuhn baekho borken Germany Germany
Seniors female -63 kg (2)
Class I (2)
Daniela Domenika Gora Han Kook Hückelhoven e.V. Germany Germany
Denise Rzeha TSC Gladbeck Germany Germany
Seniors female -67 kg (2)
Class I (1)
Sabine Reygers SV DJK Lowick eV Germany Germany
Class II (1)
Vanessa Franke Velberter -SG Germany Germany
Seniors female -72 kg (1)
Class I (1)
Johanna Grunwald TSC Gladbeck Germany Germany
Seniors female +72 kg (3)
Class I (3)
Ilknur Kayabasi TSC Gladbeck Germany Germany
Leonie Kemper SV DJK Lowick eV Germany Germany
Natalie Bozukyan TSC Gladbeck Germany Germany
Seniors male -54 kg (2)
Class I (1)
Volkan Cibooglu TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Dieter Poque Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (2)
Class I (2)
Maik Hohlweck SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Matthias Menne Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Seniors male -62 kg (6)
Class I (4)
Abduhla Gök Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Konstantions Mitakogou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Sert Yigit OTC Bonn Germany Germany
Sven Olbrich Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Kuba Sulecki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Salek Akbari GSV Porz e.V. Germany Germany
Seniors male -67 kg (13)
Class I (13)
Adrian Rogowski Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Alexander Pettke Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Cafer Dogan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
DENIS LANGE Musado Alsdorf Germany Germany
Denis Roskosch Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Dennis Buchowski TuS Lipperode Germany Germany
Hakan Kocabas Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Loutfi Hamidi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Phillip Gay Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Rein Michael OTC Bonn Germany Germany
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
Tobias Felten Tkd-Luedenscheid Germany Germany
niko henkel baekho borken Germany Germany
Seniors male -72 kg (6)
Class I (4)
Julian Sanner TuS 59 Hamm e.V. Germany Germany
Peter Renneckendorf TSC Gladbeck Germany Germany
Sami Jadallah Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
ÖZKAN ÖZTÜRK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Samet Özer Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Seniors male -78 kg (6)
Class I (6)
Alexander Kling SV DJK Lowick eV Germany Germany
Dominik Vöck TSC Gladbeck Germany Germany
Florian Frentzel SV DJK Lowick eV Germany Germany
Nelson Bergenthum SV DJK Lowick eV Germany Germany
Sean Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Yannick Daffrey TSC Gladbeck Germany Germany
Seniors male -84 kg (6)
Class I (5)
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
Florian Meyer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Marvin Hoffmann Velberter -SG Germany Germany
Waldemar Suppes Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (1)
Michael Pfingst SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Seniors male +84 kg (2)
Class I (2)
Antonio Barbetta TuB Bocholt Germany Germany
Özkan Miyanyedi TSC Gladbeck Germany Germany