Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2017 QUEST INTERNATIONAL TKD FESTIVAL

  • Tournament dates
  • 19 November 2017
  • Deadline
  • 10 November 2017
  • Competitors
  • 419 / 415
  • Location
  • English Institute of Sport
  • S9 5DA
  • Coleridge Road, Sheffield, South Yorkshire
  • United Kingdom United Kingdom

PLEASE NOTE THE FOLLOWING:

THE EVENT SHALL BE HELD ON 3 AREAS USING DAEDO PSS FOR ALL ADVANCED GROUPS. ALL NOVICE GROUPS WILL USE NORMAL HOGU

THE EVENT DEADLINE, SHOULD IT NOT FILL EARLIER, WILL BE FRIDAY 10TH NOVEMBER 2017 AT 9PM PROMPT. ALL CHANGES AND CORRECTIONS MUST BE MADE BY THIS TIME. THE AUDIT WILL BE PROCESSED JUST AFTER THE DEADLINE.

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO BRIAN TILLEY (BTILLEY66@AOL.COM) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED


FULL EVENT INFORMATION WILL FOLLOW IN THE NEAR FUTURE.

14TH MAY 2017 - NOTICE TO ALL TEAMS - ADDITIONAL CHILD -24KG WEIGHT GROUP HAS BEEN ADDED TO THIS EVENT FOR MALES AND FEMALES IN ALL CHILD CLASSES

Downloads

QUEST INTERNATIONAL TKD FESTIVAL WAITING LISTQUEST INTERNATIONAL TKD FESTIVAL WAITING LIST
quest-open-details-2017quest-open-details-2017

Results

QUEST TKD FESTIVAL TEAM RESULTSQUEST TKD FESTIVAL TEAM RESULTS
QUEST TKD FESTIVAL INDIVIDUAL RESULTSQUEST TKD FESTIVAL INDIVIDUAL RESULTS
QUEST TKD FESTIVAL DRAWSHEETS WITH RESULTSQUEST TKD FESTIVAL DRAWSHEETS WITH RESULTS

Competitors (419)

Pee Wee female -20 kg (3)
Class Novice (3)
Elizabeth Adamsons Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Miley Stephenson K.B.B.A - TEAM GB England England
Toni Bruno Arnaud Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Pee Wee female -22 kg (3)
Class Novice (3)
Isabelle Upton QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kaya Penaluna Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
emilie bennett BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee female -24 kg (2)
Class Novice (2)
Aaliyah D'Sylva Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jasmine Hoy BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee female -26 kg (4)
Class Advanced (1)
Salma mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Antonina Cygan Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Eloise Grant BTS Great Britain Great Britain
Holly Chester Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female +26 kg (5)
Class Novice (5)
Aisha Nouri Kerfah Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Amirah El Hari Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Estera Czynszak Team Ultimate Great Britain Great Britain
Lamise Khan SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Veronica Sara O'Neil SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Pee Wee male -20 kg (7)
Class Novice (7)
Cameron Patterson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Hamaad Afzal Momentum Scotland Scotland
Logan Johnson BTS Great Britain Great Britain
Zar Torley Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
callum cooper BTS Great Britain Great Britain
joshua sherratt BTS Great Britain Great Britain
sonny mason Koryo England England
Pee Wee male -22 kg (5)
Class Novice (5)
ETHAN HAYTHORNTHWAITE RED TAEKWONDO England England
ETHAN MOORE Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
JOSEPH MCGRADY WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jack Darnell K.B.B.A - TEAM GB England England
RICHARD ZHANG RED TAEKWONDO England England
Pee Wee male -24 kg (6)
Class Novice (6)
Callum Patterson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cody Glen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Jack Burke Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Kieren Bentley K.B.B.A - TEAM GB England England
Shay Sutton (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tyler Doherty Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -26 kg (11)
Class Novice (11)
DIMOSTHENIS MAGOULAS QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ellis Titchner Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
JENSEN HOCKLEY RED TAEKWONDO England England
JENSEN HOCKLEY RED TAEKWONDO England England
Leo-james Adams STREETWISE TAEKWONDO England England
Noah Duffin TDO TKD Great Britain Great Britain
Peter Marth Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Samuel Kealey TDO TKD Great Britain Great Britain
Subhan Rasnami SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
YIEO KUNG Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
sebastian williamson BTS Great Britain Great Britain
Pee Wee male +26 kg (14)
Class Advanced (3)
Ashraf Takarli (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Salah mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Ubaydullah mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (11)
ALEX MESSENGER Yong Gi Taekwondo England England
Grishan Baral Sunwar Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Isaac Kim Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jayden Bowell TCGB BJ Academy England England
Kaden Miller TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Kenzie Harris K.B.B.A - TEAM GB England England
Nathan Degiorgio Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Niko Groombridge Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Oliver Pachansky Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Xander Craven-Smith Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
evan simmons Koryo England England
Children female -24 kg (1)
Class Advanced (1)
Caitlin Gillott K.B.B.A - TEAM GB England England
Children female -26 kg (1)
Class Novice (1)
BOBBIE LEECH QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -29 kg (5)
Class Advanced (2)
ALEAHA THOMPSON WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Lily Hoy BTS Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Chloe Cunliffe Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
KAYLA MURRAY Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Shannon Larkin Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Children female -32 kg (11)
Class Advanced (7)
Ella Eastwood Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Emma Cahill Baldoyle Taekwondo Ireland Ireland
Holly Frost Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Niamh Ryan Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Sophia Lee Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Teigan Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
molly cartwright South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Brook Hunt (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Erin Morris BTS Great Britain Great Britain
Nawal Omar (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Rachel Atkinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (11)
Class Advanced (5)
Ella Bell (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Hafsa Dahir (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Leona Cullen BTS Great Britain Great Britain
Megan Hayhurst Cumbria Taekwondo England England
Nadia Omar (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (6)
Asma Nouri Kerfah Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Carys Prince K.B.B.A - TEAM GB England England
Grishma Baral Sunwar Taekwondo United Kingdom United Kingdom
JASMINE HERNON Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Olivia Carroll (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Olivia Armstrong WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -40 kg (9)
Class Advanced (5)
Honey Bowman-Snape Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Jamie-leigh Smith Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Jessie McKew (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Macey Hennessey Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Thaissa Goncalves (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Auguste Kilmantaviciute Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Ellie Daly Rogers Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Mena Aston Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Sofia Munoz Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Children female -44 kg (9)
Class Advanced (5)
Hanna Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Isabella Congreve Team Ultimate Great Britain Great Britain
Lianna Harrison Koryo England England
Paris Wateridge BTS Great Britain Great Britain
Umaymah mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Amelia Hawkins TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Baran Norouzi Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
CARLA CAMPBELL Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
RUBY STEVENS WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Children female -48 kg (1)
Class Novice (1)
Shanelle Gannaway BTS Great Britain Great Britain
Children male -24 kg (1)
Class Novice (1)
Tyron Bowden-Martin K.B.B.A - TEAM GB England England
Children male -26 kg (9)
Class Advanced (5)
Ethan Crossland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jacob Storey Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Jaxon McKew (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jayden Elson Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Lewis Cocker Focus Taekwondo England England
Class Novice (4)
ALEX WILKINSON Team Ultimate Great Britain Great Britain
Euan Roberts Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Finn Sands Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Roame Frizzell Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -29 kg (15)
Class Advanced (5)
Daniel Liggat STREETWISE TAEKWONDO England England
Lucas Sharma Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Mubarak Abdiwahid (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
RHYS CROWE WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
alex sherratt BTS Great Britain Great Britain
Class Novice (10)
Aidan Clark-Horgan (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Alfie Sykes Team Ultimate Great Britain Great Britain
Eden Mulholland Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Konstantin Yuzefovich SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Matthew Meade Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
SERHAT ALEX BILGEHAN BOZDAG TAEKWONDO England England
Salem Nouri Kerfah Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Tyler Marshall TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Zain Siddique (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
kian cooper BTS Great Britain Great Britain
Children male -32 kg (18)
Class Advanced (9)
Balpreet Aujla Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
ELIAS ZIKA BOZDAG TAEKWONDO England England
Jamal Khan SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Kieran Wroe K.B.B.A - TEAM GB England England
Leo Harrison Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
OSCAR HORMBREY RED TAEKWONDO England England
Owen Pepper BTS Great Britain Great Britain
Reuben Lazenby-wood Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Sam Fairhurst Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (9)
Adam Salem K.B.B.A - TEAM GB England England
Jamal Livesey (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Keaton Gerard TDO TKD Great Britain Great Britain
Lucas Tobin STREETWISE TAEKWONDO England England
Nathan Lamb WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rayhaan Patel Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Xavier Kacica Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
ashton dawson BTS Great Britain Great Britain
niall horton BTS Great Britain Great Britain
Children male -36 kg (11)
Class Advanced (5)
JACK WELLS RED TAEKWONDO England England
Jake Pachansky Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jawad Idris RTA Tigers England England
KEEGAN PARSONS QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kevin Booth WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (6)
ALEX PHIPPS South Hams TKD Great Britain Great Britain
ANGELO GAMON DORCHESTER BOZDAG TAEKWONDO England England
Dylan Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
MATTHEW LINDLEY QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
OLIVER WEBSTER QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
omar sow South Hams TKD Great Britain Great Britain
Children male -40 kg (8)
Class Advanced (4)
James Maxted Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Leo Martin WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lincoln Littler Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Zak Angell Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Heston Patterson Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Max Cartwright Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
jude williamson BTS Great Britain Great Britain
troy bowker BTS Great Britain Great Britain
Children male -44 kg (5)
Class Advanced (3)
Mason Lee TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Nicolas Kacica Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Noah Assoudi Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Luke Coult TDO TKD Great Britain Great Britain
ross sharp BTS Great Britain Great Britain
Children male -48 kg (3)
Class Advanced (3)
Cameron Hawkins TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Nesaar Amiri SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Children male +48 kg (3)
Class Advanced (1)
HARNOOR SINGH BOZDAG TAEKWONDO England England
Class Novice (2)
Kyle Morgan K.B.B.A - TEAM GB England England
max archbold QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (2)
Class Advanced (2)
Isabelle Adamsons Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Mia Hadfield WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (5)
Class Advanced (5)
AIMEE HILL QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Latisha Garbett Team Ultimate Great Britain Great Britain
Leihona Ludlow (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Phoenix Goodman BTS Great Britain Great Britain
Robyn Chambers WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (6)
Class Advanced (6)
Danya Serry Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Jasmine Patel Sunwar Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jena AL-Hashimi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Neve Hogg Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Noam Frechter Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Tegan Paynter BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (7)
Class Advanced (5)
Ashleigh Lightfoot Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Emily Gough Team Ultimate Great Britain Great Britain
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
REBECCA WEIR QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
melia horton BTS Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Hayat Bhatti (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Sehar Ali (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (5)
Class Advanced (5)
Emily Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Erin Shaw Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Gerda Meistininkaite Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Holly Pepper BTS Great Britain Great Britain
Olivia El Rakshy WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (9)
Class Advanced (5)
EMMA HAYTHORNTHWAITE RED TAEKWONDO England England
Jodie McKew (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Maisy Cook Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Mia Pachansky Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Morgan Curtis Koryo England England
Class Novice (4)
Destinie Frizzell Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Emma Feetham K.B.B.A - TEAM GB England England
Millicent Morgan Kang Han England England
alanya blurton BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (8)
Class Advanced (7)
CARMEN LUCIA DIETRICH Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Demi Anderson Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Gracie McLoughlin (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jody Bruno Arnaud Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Kimberley Barnes Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
RUBY LEE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Class Novice (1)
Teona Uncles Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Cadets female -55 kg (7)
Class Advanced (3)
Katie Turland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Kendall Aldridge Murphy WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
adele williamson BTS Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Abby Kinsella Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Nafeesa Afsar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Rebekah Ludlow (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Sara Zulfiqar (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (1)
Class Novice (1)
Nevaeh Francis Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female +59 kg (1)
Class Novice (1)
ILHAN ISMAIL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (3)
Class Advanced (3)
Aaron Bedford (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cullen Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Mason Kelly Focus Taekwondo England England
Cadets male -37 kg (13)
Class Advanced (10)
Abdullah Khan (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ben Dreaves WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JACOB WISHART WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jack Rowley BTS Great Britain Great Britain
Joshua Dancer (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Luke Young TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Oliver Ball Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Thomas Liggat STREETWISE TAEKWONDO England England
WADE JAMES QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zac Lightfoot Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Aaron Ojinaka Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cayden Charlton (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Thomas Metcalfe Koryo England England
Cadets male -41 kg (9)
Class Advanced (6)
Cameron Jeffrey-pooley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Dylan Ravenscroft (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Elliott Peck (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Harry Mallinson Koryo England England
Kian Reynolds Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Oliver Dyson K.B.B.A - TEAM GB England England
Class Novice (3)
Edward Hurdley Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Kai Tomkins (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Vasco Concha Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -45 kg (8)
Class Advanced (6)
Adam Daniel Koryo England England
Corey-Li Coullie K.B.B.A - TEAM GB England England
Jamie Mcintosh Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
MARCUS BROWN QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
OWEN MINGJIAN XUE BOZDAG TAEKWONDO England England
Owen Wraight Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Class Novice (2)
Ryder Craven-Smith Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
jay fleming Koryo England England
Cadets male -49 kg (3)
Class Advanced (2)
CADEN CUNNINGHAM QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rory Snedddon Momentum Scotland Scotland
Class Novice (1)
Muddassir Khalil (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (11)
Class Advanced (5)
Ben Searle Warrior Factory England England
Cobhan Mclelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Eric Lee Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Oliver Hammond Team Ultimate Great Britain Great Britain
Yaseer Amiri SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Class Novice (6)
AJADI JUNIOR ABISOGUN BOZDAG TAEKWONDO England England
Ben Dworsky Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Corey Middleton K.B.B.A - TEAM GB England England
Kriya Pahimna Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Logan Morris BTS Great Britain Great Britain
SEAN LEIMEROTH Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Cadets male -57 kg (9)
Class Advanced (5)
Brad Lightfoot Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
CRAIG Wood Creative Ways Taekwondo - Milton Keynes United Kingdom United Kingdom
Declan Sherrington STREETWISE TAEKWONDO England England
Rafay Malik SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
mathew howell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Arsam Shehryarei-far Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
LEWIS HERNON Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Tom Sawyer Swat taekwondo United Kingdom United Kingdom
cameron morris BTS Great Britain Great Britain
Cadets male -61 kg (6)
Class Advanced (6)
Alfie Walker Kang Han England England
Daniel Brown Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
EDWARD GREEN Heart Of England England England
Finlay Moody Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Jerome Vassallo Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Joseph Watkinson Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -65 kg (3)
Class Advanced (2)
Evangelos Angelou (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Zak Lambert Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Shaber Omar SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Cadets male +65 kg (1)
Class Advanced (1)
Adil Sayyed SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Juniors male -45 kg (4)
Class Advanced (3)
LIAM BURDOCK QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
MOHAMMED AHMED QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Taylor Savoury Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Noah Zarbakht Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Juniors male -48 kg (3)
Class Advanced (3)
Alan Michelini Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
John Joseph Paterson Momentum Scotland Scotland
LUKE JONES QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (6)
Class Advanced (6)
DANIEL MOODY QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
George Holmes Kang Han England England
Ilyas Ait-Challal Empsi England England
Jeremy Phillips Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Matthew Guest Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
jamie berrow BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (8)
Class Advanced (7)
Adam El-Rakshy WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Aleksandr Adamenko Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
DEAN JOHNSTON Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jon Crowe WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kai Law Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Oliver Byfleet Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Theo Harrison TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Cian Flood Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Juniors male -59 kg (7)
Class Advanced (5)
ALEX FOSTER QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Amine Djelladj Empsi England England
Dylan Walch Warrior Factory England England
aaron Mcardle South Hams TKD Great Britain Great Britain
norbert gawrysiak BTS Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Edres Bihboody SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Liam Stevens (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (9)
Class Advanced (8)
ALI AL-OMARI Golden Falcon TKD United Kingdom United Kingdom
Ashley Ball Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
CHARLIE BRUNT RED TAEKWONDO England England
HAMZAH SALIH QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Hayden Bibbey WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Ibrahim Azizi SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Liam Thompson STREETWISE TAEKWONDO England England
Maiwand Yaqoobi SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Class Novice (1)
NATHAN LEIMEROTH Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Juniors male -68 kg (7)
Class Advanced (5)
Ciaran McGovern TEAM WARRIOR TKD Great Britain Great Britain
Ethan Rollin WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Fionn Hagon Team Ultimate Great Britain Great Britain
James Kitson Llantwit Major/Wales Taekwondo Wales Wales
Sam Heppenstall-Batty Warrior Factory England England
Class Novice (2)
Ankit Ketankumar Sunwar Taekwondo United Kingdom United Kingdom
harry aitken BTS Great Britain Great Britain
Juniors male +78 kg (1)
Class Advanced (1)
Hamzeh Ramezani Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Juniors female -42 kg (1)
Class Advanced (1)
Alisha Patel Sunwar Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Juniors female -44 kg (1)
Class Advanced (1)
AALIYAH JADINE POWELL QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (3)
Class Advanced (3)
Elisha Shaw Momentum Scotland Scotland
Jaden Cullen BTS Great Britain Great Britain
Sophie Ormrod Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (3)
Class Advanced (3)
CHARLOTTE SIMPSON QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Josie Dunn South Hams TKD Great Britain Great Britain
VALENTINA ZENELI Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Juniors female -55 kg (5)
Class Advanced (5)
Ellie Neal Koryo England England
Enya Robinson (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jamila Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Paigan Avery Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Shania Magro Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Juniors female -59 kg (5)
Class Advanced (5)
Bethany Burt Llantwit Major/Wales Taekwondo Wales Wales
Ellie Struthers Warrior Factory England England
Katy Jebson RTA Tigers England England
Lauren Mckinlay Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Mia Cutler-Rooke Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (2)
Class Novice (2)
Ruby Siaudinyte Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Tiaunnua Cain Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (2)
Class Advanced (2)
Charlotte Bateman Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Lydia Wade Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (5)
Class Advanced (3)
Chloe mary 0 Sullivan Healy (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
HARRIET AKEROYD QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sophie Bladek British Army England England
Class Novice (2)
Emily Walker Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Hannah Walker Phoenix Taekwondo Wales Wales Wales
Seniors female -53 kg (1)
Class Advanced (1)
Maddison Davis (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (7)
Class Advanced (4)
Aneila Afsar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Dshamilja Zeneli Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Megan Featherstone (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tasneem Tawil (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Lois Smith BTS Great Britain Great Britain
Nykhaelan Ifill-Hunte Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sofia Tariq (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (5)
Class Advanced (4)
OLIVIA HARRISON Spear Taekwondo Great Britain Great Britain Great Britain
Ruth May Llantwit Major/Wales Taekwondo Wales Wales
Sophie Butler WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
lorna greatbatch BTS Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Adriana Jhita SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
Seniors female -73 kg (1)
Class Novice (1)
Ebony Gregg (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (1)
Class Advanced (1)
Chloe Dutton TCGB BJ Academy England England
Seniors male -54 kg (3)
Class Advanced (3)
ELLIS KIRK QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kalvin Byrne Champion Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Tyron Moores-duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (2)
Class Advanced (2)
Farkhad Kandahar SUPERIOR TAEKWONDO CLUB England England
norbert gawrysiak BTS Great Britain Great Britain
Seniors male -63 kg (4)
Class Advanced (3)
Boris Macari Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Marc Rivett Momentum Scotland Scotland
Waleed Alshamali Jordan team Jordan Jordan
Class Novice (1)
Saghir Ali (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (5)
Class Advanced (3)
JAMES FLETCHER WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Sonny Deakin Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Tudor Maluda Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class Novice (2)
Humayoun Al-Rashid (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Mansoor Khalil (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (3)
Class Advanced (3)
Ash Islam (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jakub Pachansky Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Mauro Busuttil Taekwondo Dragon Club - Malta Malta Malta
Seniors male -80 kg (4)
Class Advanced (2)
Ioannis STROUTHOU (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jonny Hainsworth British Army England England
Class Novice (2)
Martin Mullen Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
NIKOLAY KAMENOV Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seniors male -87 kg (3)
Class Advanced (3)
Ibrahim Alghzawi Jordan team Jordan Jordan
James Thornton (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Luke Allott Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (3)
Class Advanced (2)
Adrian Wagstaffe (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Daniel McGeoghan Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Wilfred Okogie British Army England England
Veterans male -80 kg (4)
Class Advanced (2)
James Barclay Momentum Scotland Scotland
Matthew O'Donnell British Army England England
Class Novice (2)
Gary Haigh Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Stephen Hughes Tuji Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Veterans male +80 kg (3)
Class Advanced (2)
BASEM AL-OMARI Golden Falcon TKD United Kingdom United Kingdom
Terry Beedham Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Cheney D'Sylva Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom