Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

LA Open

  • Tournament dates
  • 23 September 2017
  • Deadline
  • 17 September 2017
  • Competitors
  • 199 / 350
  • Location
  • Velbert
  • Germany Germany

Downloads

LA Open 1LA Open 1

Results

RESULT LA-OPEN 2017RESULT LA-OPEN 2017
TEAM CLASSIFICATIONTEAM CLASSIFICATION

Competitors (199)

Juniors D female -22 kg (8)
Class II (8)
Elissa Simo Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Emira -Nur Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Johanna Wulfert LSG Taekwondo Team Germany Germany
Liv Philine Schr LSG Taekwondo Team Germany Germany
Medina Kizilkaya Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Rojda Yalcin Pelin LSG Taekwondo Team Germany Germany
Tuana Okutan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Tusem Durgut Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Juniors D female -24 kg (4)
Class II (4)
Anastazja-Loana Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Eda Sabur Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Nastaran Torakai LSG Taekwondo Team Germany Germany
Szan Posul Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class II (1)
Selin Dogan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D female -32 kg (3)
Class II (3)
Esma Dogan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Leni Juterzenka Taekwondo Swisttal Germany Germany
Minel Fitoz Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Juniors D female -35 kg (2)
Class II (2)
Helena Poeche LSG Taekwondo Team Germany Germany
Lea Lailani Winkelmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D male -22 kg (2)
Class II (2)
Alaa Al-Laham LSG Taekwondo Team Germany Germany
Amir Simo Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Juniors D male -24 kg (6)
Class II (6)
Ekrem Ismailov T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Halil Kizilkaya Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Jonas Platzeck Taekwondo Swisttal Germany Germany
Leon Bolik Team Muensterland Germany Germany
Moritz Oliver Pasch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Nils Jungmann Taekwondo Swisttal Germany Germany
Juniors D male -26 kg (5)
Class I (1)
Dennis Baehr TG Nettetal Germany Germany
Class II (4)
Marcello Vinciguerra Taekwondo Elm Germany Germany
Miguel Machado Perreira Taekwondo Swisttal Germany Germany
Petros Tsiolis WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Raphael Hurek LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D male -29 kg (3)
Class II (3)
Gabriel Foedisch Taekwondo Swisttal Germany Germany
Noel Polednik Velberter SG Germany Germany
Vadim Goyan T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D male -32 kg (2)
Class I (2)
Daniel Hirsch Taekwondo Swisttal Germany Germany
Phil Geilert Taekwondo Swisttal Germany Germany
Juniors D male -41 kg (1)
Class II (1)
Louis Engels WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C female -27 kg (3)
Class I (1)
Dilara Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (2)
Alina Arslan Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Elif Taskin Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Juniors C female -29 kg (2)
Class I (2)
Machnaz Rajabi Taekwondo Swisttal Germany Germany
Medine Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (10)
Class I (1)
Ashley Sosna T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (9)
Anastasia Leytes Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Annika Zimmerling Taekwondo Swisttal Germany Germany
Leoni Gehrmann Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Miray Celik Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Nilcan Ulusoy WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Svea Neuhaus WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Victoria Goyan T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yasaman Torakai LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C female -35 kg (4)
Class II (4)
Bahar Kaya Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Ceylin Yavas Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Hasiba Colakovic Team Muensterland Germany Germany
Sara El molla Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Juniors C female -39 kg (5)
Class II (5)
Asude Seri Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Asya Oektem LSG Taekwondo Team Germany Germany
Ceyden Yavas Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Nurselin Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Zoe Schoene Team Muensterland Germany Germany
Juniors C female -47 kg (1)
Class II (1)
Amalia Landmeyer Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors C male -24 kg (2)
Class II (2)
Azad Yalcin LSG Taekwondo Team Germany Germany
Janne Kersten Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors C male -27 kg (5)
Class II (5)
Apostolos Tsiolis WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Bastian Senzel Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Chaich Mos Simo Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Jason Ewert Velberter SG Germany Germany
Muhammed Ammar Ay Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors C male -29 kg (6)
Class I (1)
Arijan Arnautovic Team Muensterland Germany Germany
Class II (5)
Apostolos Vasilakis Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Flavio Spano Velberter SG Germany Germany
Gio Haan Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Justin Dick Taekwondo Elm Germany Germany
Robin Epp Taekwondo Swisttal Germany Germany
Juniors C male -32 kg (7)
Class I (1)
Muhammed Mirac Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (6)
Baris Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Damien Vinciguerra Taekwondo Elm Germany Germany
Jonas Samsel LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jonathan-Constantin Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Lejf Landmeyer Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Luka Lukic Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors C male -35 kg (9)
Class I (3)
Artjom Lepp Taekwondo Swisttal Germany Germany
Carl Foedisch Taekwondo Swisttal Germany Germany
Stefan Badalov TG Nettetal Germany Germany
Class II (6)
Badreddine Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Jason Geyik LSG Taekwondo Team Germany Germany
Marco Michalik Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Nayan Can Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Simon Spohr LSG Taekwondo Team Germany Germany
Yussif Elhaj T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -39 kg (5)
Class I (3)
Christopher Gottschalck Taekwondo Swisttal Germany Germany
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Selim Ciplak TSV Korbach Germany Germany
Class II (2)
Ibrahim El Quarroumi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Ole Henning-Bender LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C male -43 kg (3)
Class II (3)
Jamie T Velberter SG Germany Germany
Janus Odendahl LSG Taekwondo Team Germany Germany
Leon Popp Taekwondo Swisttal Germany Germany
Juniors C male -52 kg (2)
Class II (2)
Christo Dinka Taekwondo Swisttal Germany Germany
Myrza Rieskqulbek LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors B female -33 kg (4)
Class I (1)
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (3)
Albana Mataj Taekwondo Swisttal Germany Germany
Ikra naroglu Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Noelle Strude AC - Ückerath Germany Germany
Juniors B female -37 kg (1)
Class II (1)
Jana Naujoks Team Muensterland Germany Germany
Juniors B female -41 kg (1)
Class I (1)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors B female -44 kg (7)
Class I (5)
Beyza-Nur Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Jana Marie Leidinger Taekwondo Elm Germany Germany
Jil Grebe AC - Ückerath Germany Germany
Liv Irlaender Team Muensterland Germany Germany
Selen Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Alicia Langenkamp WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Tamara Mahr Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors B female -47 kg (2)
Class I (1)
Megan Popp Taekwondo Swisttal Germany Germany
Class II (1)
Selin Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B female -51 kg (7)
Class I (5)
Antonia Beck TG Nettetal Germany Germany
Ceyda Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
JIll-Marie Beck Taekwondo Swisttal Germany Germany
Jule Irlaender Team Muensterland Germany Germany
Julika Zimmerling Taekwondo Swisttal Germany Germany
Class II (2)
Madeleine Hettlage BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Viktoria Simin Taekwondo Swisttal Germany Germany
Juniors B female -55 kg (2)
Class I (2)
Maria Rosaria Filipelli Team Muensterland Germany Germany
Yasmin Zarouali Velberter SG Germany Germany
Juniors B female -59 kg (4)
Class I (2)
Anna Lepp Taekwondo Swisttal Germany Germany
Joelle Macheben BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Emma Nagel Team Muensterland Germany Germany
Marlene Poeche LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors B female +59 kg (1)
Class II (1)
Sude Ceylan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors B male -33 kg (2)
Class I (1)
Albert Heinrich TSV Korbach Germany Germany
Class II (1)
Roberto Dimitrov T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -37 kg (6)
Class I (4)
Eric Stach Taekwondo Swisttal Germany Germany
Filippos Bacaloudis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
German Heinrich TSV Korbach Germany Germany
Joshua-Elias Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (2)
Taha Kukuoglu TSV Korbach Germany Germany
Younes Belhadi T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -41 kg (3)
Class I (3)
Arlind Kabashi TSV Korbach Germany Germany
Kostantinos Triantafylidis Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Vasileios Georgios Gkaitatzis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -45 kg (4)
Class I (2)
Daniel Mayer TSV Korbach Germany Germany
Yagiz Dersim Ulusoy WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (2)
Ardijan Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Enver Berber TSV Korbach Germany Germany
Juniors B male -49 kg (1)
Class II (1)
Magnus Nagel Team Muensterland Germany Germany
Juniors B male -53 kg (3)
Class I (2)
Daniel Heer Taekwondo Swisttal Germany Germany
Furkan Cavga Taekwondo Swisttal Germany Germany
Class II (1)
Yassin El Quarroumi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors B male -57 kg (1)
Class II (1)
Luan Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors B male -65 kg (1)
Class II (1)
Leon Prokin LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors B male +65 kg (1)
Class II (1)
Berkant Caliskan Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class II (1)
Hanna Obermann Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors A female -49 kg (2)
Class I (2)
Beyza naroglu Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Sophie Stoiber Taekwondo Swisttal Germany Germany
Juniors A female -52 kg (1)
Class I (1)
Vanessa Engels WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors A female -55 kg (2)
Class I (2)
Franziska Drucklieb AC - Ückerath Germany Germany
Leonie Schneider Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors A female -59 kg (1)
Class II (1)
Lea Cardinal WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors A male -48 kg (2)
Class I (1)
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (1)
Akram Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (4)
Class I (2)
Isnaur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Tobias Graf WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (2)
Nawid Naeemi TSV Korbach Germany Germany
Saidtowfig Sadat TG Nettetal Germany Germany
Juniors A male -59 kg (5)
Class I (3)
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Erdem Eryilmaz Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Marvin Franzke BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Fabian Graf WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Finn B Velberter SG Germany Germany
Juniors A male -63 kg (4)
Class I (3)
Ranye Drebes Taekwondo Swisttal Germany Germany
Raoul Heurs TG Nettetal Germany Germany
Yannik Grebe AC - Ückerath Germany Germany
Class II (1)
Zaheer Safi TG Nettetal Germany Germany
Juniors A male +78 kg (1)
Class I (1)
Lukas Hoffelner BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Seniors female -62 kg (2)
Class II (2)
Maureen Kudalski Team Muensterland Germany Germany
Yvonne Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seniors female +73 kg (3)
Class I (1)
Mar Atzin S Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (2)
Mara Ranck BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Verena Idziak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seniors male -54 kg (3)
Class II (3)
Abdul Ali Akbari LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sabi Safi LSG Taekwondo Team Germany Germany
Saliou Balde T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (3)
Class I (2)
Mujtaba Faizi TSV Korbach Germany Germany
Ugur Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class II (1)
Shoaib Najimi Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Seniors male -68 kg (8)
Class I (5)
Jannik Arping AC - Ückerath Germany Germany
Mohammad Aref Jahfari Team Muensterland Germany Germany
Mohammed Motamedi Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Reza Mohmmadi TG Nettetal Germany Germany
Yousofi Mansour Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (3)
Mahdi Kazemi Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Mohammad Issa KDK-Attendorn Germany Germany
Oemer Kukuoglu TSV Korbach Germany Germany
Seniors male -74 kg (2)
Class I (2)
Alexander Lehn Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Eyad Mansour Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Seniors male -87 kg (2)
Class II (2)
Benjamin Symalla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Niklas Pierick Team Muensterland Germany Germany
Seniors male +87 kg (1)
Class I (1)
Lazar SIMIKIC MTV Langenberg 1882 e.V. Germany Germany