Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Wonderful Copenhagen

  • Tournament dates
  • 26 August 2017
  • Deadline
  • 12 August 2017
  • Competitors
  • 278 / Unlimited
  • Location
  • Valby - Hallen, Julius Andersens Vej 3
  • DK – 2450
  • København SV
  • Denmark Denmark

Downloads

EventINFO no 1 - WCTT 2017 EnglishEventINFO no 1 - WCTT 2017 English
EventINFO no 2 - WCTT 2017 EnglishEventINFO no 2 - WCTT 2017 English
EventINFO no 3 - WCTT 2017 EnglishEventINFO no 3 - WCTT 2017 English
GB_WCTT_Invitation 2017_Ver2GB_WCTT_Invitation 2017_Ver2
StævneINFO no 1 - WCTT 2017StævneINFO no 1 - WCTT 2017
StævneINFO no 2 - WCTT 2017StævneINFO no 2 - WCTT 2017
StævneINFO no 3 - WCTT 2017StævneINFO no 3 - WCTT 2017
VIGTIG INFO om tilmelding til WCTTVIGTIG INFO om tilmelding til WCTT
WCTT_Indbydelse 2017_ver2WCTT_Indbydelse 2017_ver2

Results

WCTT 2017 Club resultWCTT 2017 Club result
WCTT 2017 resultWCTT 2017 result

Competitors (278)

Children female -29 kg (1)
Class A (1)
Maya Olsen Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Children female -33 kg (7)
Class A (7)
Alexandra Al Talakani Karlsson KFUM Link Sweden Sweden
Arife Karag Chon-Ji Team Hokksund Norway Norway
Jessica Kjelle Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Maria Ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Moa Wallin Chirisan Taekwondo Sweden Sweden
Rosmarin Foged Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Sara Abu Setta Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Children female -37 kg (3)
Class A (3)
Emilie Marie Sicko COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Ida Kristine Lund Hoyby Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Kate Knudesn SUNDBY TKD Denmark Denmark
Children female -41 kg (1)
Class A (1)
Ida Hylbak Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Children female -47 kg (1)
Class A (1)
Thea Waagsaeter Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Children male -27 kg (4)
Class A (4)
Adam Zejnic Chirisan Taekwondo Sweden Sweden
Emil Noren Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Jayromme Moowgliie Duissara SUNDBY TKD Denmark Denmark
Kaneshka Jamshidi Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Children male -29 kg (1)
Class A (1)
Iver Sandnes Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Children male -33 kg (9)
Class A (9)
Elliot Bjerre Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Felix petersen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Ibrahim Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Lasse Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mohamed toumaoui Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Tim Olofsson Chirisan Taekwondo Sweden Sweden
Viktor Noren Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Vilgot Hedlin Chirisan Taekwondo Sweden Sweden
Yasin Attigue Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Children male -37 kg (4)
Class A (4)
Elias Ben Abdelouahab Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Ismail Iqbal Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Quincy Kliba Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Tobias Sandberg Engelien Chon-Ji Team Hokksund Norway Norway
Children male -41 kg (2)
Class A (2)
Kevin Zhao Hafen City Alt- und Neustadt Sport e.V. Germany Germany
Saleh Attigue Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Children male -44 kg (2)
Class A (2)
Didrik K Edlund Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Yaseen Khaled Kassim Ghanem Saeed Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Children male -51 kg (2)
Class A (2)
Amin Chiakha Hwarang Amager Denmark Denmark
Ilyas Amin El-Gouzi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Camilla Farnes Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -37 kg (7)
Class A (7)
Celina Fernandez Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Celine Ellingsen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Elina Granlund Åhus Taekwondo Hwarang Sweden Sweden
Ellen Andersson Chirisan Taekwondo Sweden Sweden
Hedda Hell-Elverum Chon-Ji Team Hokksund Norway Norway
Josefine Vilner Jensby Silkeborg Taekwondo club Denmark Denmark
Maja Vendel Chirisan Taekwondo Sweden Sweden
Cadets female -41 kg (5)
Class A (5)
Ellinor Malmgren Gabrielin Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Jessica Clausen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Karoline Ullestad Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Sofie Skjoldborg Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Sofie Priis Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -44 kg (7)
Class A (7)
Annika Eitmann Olsen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Freya Holm Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Louise Sinkjaer Lyngbaek Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Martine Rognaldsen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Melina Bejmo Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Sadia Mohamoud Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Smilla Kj Barkum Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -47 kg (9)
Class A (9)
Carla Marie Fjordby Jensen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Celine Nystr Chon-Ji Team Hokksund Norway Norway
Emily Furuhaug-Retter Chon-Ji Team Hokksund Norway Norway
Erika Emilie Balsvik Stjordal Atletklubb Norway Norway
Maia Sandnes Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Nora Mossing Krogsgaard Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Ragni Sharma Chon-Ji Team Hokksund Norway Norway
Selma K Edlund Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Tuva Snoefugl Team Rora Norway Norway
Cadets female -51 kg (8)
Class A (8)
Daria Brejdla Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Julie Rasmussen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Lisa Maria Soerensen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Martyna Kazubek Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Mie B. Kristoffersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Stine T?t Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Tindra Andersson Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Veronika Fjaeran Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Cadets female -55 kg (2)
Class A (2)
Ina Rebekka Dahl Dialle Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Solin Hamid Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Cadets female -59 kg (4)
Class A (4)
Alma Grunning Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Hafsa Liana Chtioui Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Kaja Husby Hansen Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Lykke Kristensen Ringsted Taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -33 kg (8)
Class A (8)
Adam El Hani Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
August Storm Bruun Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Bleron Ademi Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Bunyamin Ilhan Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Eray Emil Benli Hwarang Amager Denmark Denmark
Martin Cabusao Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Yones Aulaqi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
mussa Marwan Aktivitetshuset Taekwondo Sweden Sweden
Cadets male -37 kg (9)
Class A (9)
Chris Svendsen Chon-Ji Team Hokksund Norway Norway
Cihan Cinar Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Gabriel Claren Åhus Taekwondo Hwarang Sweden Sweden
Joachim Sandberg Engelien Chon-Ji Team Hokksund Norway Norway
Malek Freijeh Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Oliver Sand Dypdahl Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Rene Vainiomaki Finnish Taekwondo Union Finland Finland
Tobias Saetnan Valoe Stjordal Atletklubb Norway Norway
Viktor Jakobsen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (9)
Class A (9)
Adrian Schei Eggen Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Benyamin Filikci Hwarang Rødovre Denmark Denmark
David Liu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Ilyas Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Isak Sk Sivertsen Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Joel Toft Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Magnus Johansen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Max Lindau Chae Teakwondo Sweden Sweden
Patpiich Palsson KFUM Taekwondo Staffanstorp Sweden Sweden Sweden
Cadets male -45 kg (7)
Class A (7)
Anton Johannesson Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Casper J Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Emil Glisbo Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Hamad Abu Setta Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Kristian Borgen Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Oerjan Stranden Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Pasha Zdrinka Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Cadets male -49 kg (7)
Class A (7)
Arjen Heravi Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
H D Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Joel Broberg Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Luca Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Oliver Max Matic Yong-Gi Taekwondo Sportcenter Sweden Sweden
Ricki Farnes Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Shawn Anthony reyes SUNDBY TKD Denmark Denmark
Cadets male -53 kg (4)
Class A (4)
Artin Akbari Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Felix Andersson Chirisan Taekwondo Sweden Sweden
Filip Kristensen Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Jakob Gundersen Tif-Viking Norway Norway
Cadets male -57 kg (5)
Class A (5)
Emil Due Christensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Erik Farmakas Tian Dao Taekwondo Sweden Sweden
Knud Herlev Jorgensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Lukas Kaastrup Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Oliver H Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -61 kg (6)
Class A (6)
Bror Dahl Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
James Enger Tif-Viking Norway Norway
Lukas Lindgren Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Soufiane Lahchich Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Tom Talg Øvre Romerike Budosenter Norway Norway
William Stordalen Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Juniors male -45 kg (8)
Class A (8)
Ajay Sivarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Ebrahim Marwan Aktivitetshuset Taekwondo Sweden Sweden
Edgar Portela Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Elias Dahl Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Hamid Mohamed Ali Grorud TKD Klubb Norway Norway
Joakim Evensen Grorud TKD Klubb Norway Norway
Rasmus Johansson Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Tom Erik Foss Asphaug Heimdal Taekwondo Klubb Norway Norway
Juniors male -48 kg (2)
Class A (2)
Niklas Oguz Grorud TKD Klubb Norway Norway
Tobias Hyttel Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors male -51 kg (5)
Class A (5)
Abdullahi Mohamed Boras taekwondocenter Sweden Sweden
Abilash Sivarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Aron Aa Dreier Heimdal Taekwondo Klubb Norway Norway
Bavan Balarasa Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Omar Dawoud Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors male -55 kg (6)
Class A (6)
Barath Balarasa Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Jason Gangia Jensen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Ronny Jorstad Stjordal Taekwondo Klubb Norway Norway
Sander Fengsrud Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Sindre Tjostheim Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Walid Kamal Grorud TKD Klubb Norway Norway
Juniors male -59 kg (5)
Class A (5)
Antonio Krsoski Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Ghazi Fida Abu Shaeera Stjordal Atletklubb Norway Norway
Jonas Rangoe Bu Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Kevin Meradi Grorud TKD Klubb Norway Norway
Nicolai Andresen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors male -63 kg (8)
Class A (8)
Ilia Jameian Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Jaani Hasib Ramaki Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Jalal Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Otto Herlev Jorgensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Peter Garde COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Robin Johansen Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Sebastian Aukrust Larsen Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Thomas Kevin Bjelstrand COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors male -68 kg (4)
Class A (4)
Jesper Rogstad Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Junas Shareef Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Sander Valen Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Trym Hejer Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Juniors male -73 kg (2)
Class A (2)
Ermin Trneic Boras taekwondocenter Sweden Sweden
Joachim Henriksen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Milos Pilipovic Grorud TKD Klubb Norway Norway
Wassim El Jilali Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Alex Snedker Poulsen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors female -44 kg (2)
Class A (2)
Micaela Volpe Michelsen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Shantelle Mendoza Hwarang Amager Denmark Denmark
Juniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Christina Cabusao Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Magdalena Nguyen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Veronica Haugen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Juniors female -49 kg (5)
Class A (5)
Fanny Andersson Chirisan Taekwondo Sweden Sweden
Mansouria Derai Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Marthe Grepperud Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Sima Pariyar Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Zoe Bejmo Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Juniors female -52 kg (5)
Class A (5)
Amilie Brevik Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Amina Khouani Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Anahita Akbari Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Cille Lund Nielsen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Sara Rahim Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors female -55 kg (6)
Class A (6)
Caroline Bjerring Rasmussen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Dominika Golabek Chon-Ji Team Hokksund Norway Norway
Hannah Grepperud Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Julie Trojahn Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Lina Wensmo Wemmenhögs Taekwon-do Klubb Sweden Sweden
Lise Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
Juniors female -59 kg (7)
Class A (7)
Celine Oeien Team Rora Norway Norway
Emelie Drummond WTF Taekwondo Training Center Sweden Sweden
Jasmin Kamal Grorud TKD Klubb Norway Norway
Kathrine Nordentoft Frederiksen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Lily Tran Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Lone Therese Throseth Heimdal Taekwondo Klubb Norway Norway
Mariam Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors female -63 kg (3)
Class A (3)
Ayda Jameian Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Bianca Soelvkjaer Hwarang Amager Denmark Denmark
Ola W Lozinska Team Rora Norway Norway
Juniors female -68 kg (2)
Class A (2)
Nora Noel Hansen Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Vivy Tran Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
Jasmin Hafaidh Nordborg Taekwondo Klub Denmark Denmark
Natalie Rosendal Lauridsen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Seniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Kine Almvik Team Rora Norway Norway
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Andrea Green Team Rora Norway Norway
Timian Foged Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -53 kg (5)
Class A (5)
Della Hospes Tian Dao Taekwondo Sweden Sweden
Linnea Stegnell KFUM Link Sweden Sweden
Maria Kirk Jensen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Michella Mathiesen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Nora Hogfeldt Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Seniors female -57 kg (4)
Class A (4)
Eirin Berg Jakobsen Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Louise Christensen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Marcelina Lesniewicz Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Maria Chantziara Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Seniors female -62 kg (5)
Class A (5)
Anne Kristiansen Naestved Taekwondo Denmark Denmark
Cecilie Maria Ladefoged Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Dilan Yildiz Hafen City Alt- und Neustadt Sport e.V. Germany Germany
Ronja Syversen Heimdal Taekwondo Klubb Norway Norway
Tina Zorko Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Seniors female -67 kg (4)
Class A (4)
Iselin Elisabeth Sivertsen Tong-Ir Taekwondo Norway Norway
Jasmin Andersen Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Karoline Gjelsvik Tif-Viking Norway Norway
Randi Dyngeland Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Rikke Bergmann Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Seniors female +73 kg (3)
Class A (3)
Casandra Ikonen Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Marie Firing Lemme Chon-Ji Team Hokksund Norway Norway
Tina Skaar Øvre Romerike Budosenter Norway Norway
Seniors male -54 kg (2)
Class A (2)
Amine Derai Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Kevin Evensen Grorud TKD Klubb Norway Norway
Seniors male -58 kg (6)
Class A (6)
Jonas Krogh Agergaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Mahmud Rahimi WTF Taekwondo Training Center Sweden Sweden
Mustafa Razai Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Philip Reyes Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Shah Mahmoud Hosseini Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Yassin El Jilali Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Seniors male -63 kg (5)
Class A (5)
Amin Rezai Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Anas Mohammad Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Mads Skovgaard Mikkelsen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Martin Maurtvedt Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
hermann Pettersen Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Seniors male -68 kg (10)
Class A (10)
Ali Alian Boras taekwondocenter Sweden Sweden
Hakim Elidrissi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Jakob Manfjard Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Lennart Theilgaard Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Marco Lykke Luxh?j Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mikael berg Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Sean Meradi Grorud TKD Klubb Norway Norway
Sebastian Thune Grorud TKD Klubb Norway Norway
Simon Aback Chae Teakwondo Sweden Sweden
Thanekshan Thananthiran Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -74 kg (7)
Class A (7)
Botond Davoti Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Eugen Wolf Hafen City Alt- und Neustadt Sport e.V. Germany Germany
Marcus Dahl Grorud TKD Klubb Norway Norway
Mikkel Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Thomas Henriksen Silkeborg Taekwondo club Denmark Denmark
Tommi Petjoi Finnish Taekwondo Union Finland Finland
Victor Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
Seniors male -80 kg (5)
Class A (5)
Marek Trieb Klub - Hirundo Czech Republic Czech Republic
Martin Johansen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Niklas Kovacevic Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Shervin Mazaheri Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Willy Nguyen Chae Teakwondo Sweden Sweden
Seniors male -87 kg (4)
Class A (4)
Ivan Kuznetsov Finnish Taekwondo Union Finland Finland
Johnny Jensen SUNDBY TKD Denmark Denmark
Mohammed elhatri Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Thomas Brøgger Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Veterans male -80 kg (1)
Class A (1)
Nader Jahangard Hafen City Alt- und Neustadt Sport e.V. Germany Germany