Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Rotterdam Open 2017

  • Tournament dates
  • 18 November 2017
  • Deadline
  • 12 November 2017
  • Competitors
  • 500 / 500
  • Location
  • Van Zandvlietplein
  • Rotterdam
  • Netherlands Netherlands

Downloads

Rotterdam Open 2017Rotterdam Open 2017

Results

RESULTS ROTTERDAM OPEN 2017RESULTS ROTTERDAM OPEN 2017

Competitors (500)

Pupils female -21 kg (5)
Class C (5)
Boutament Assia TKD Grevenmacher Luxembourg Luxembourg
Imane Zaaouaji amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Maysan Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Maysan Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Saniya Karia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (8)
Class C (8)
Elena Lampariello Keumgang Genk Belgium Belgium
Kiem Kan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Lieke Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mehlika Eliacik TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Sonja Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
VIRGINIA LAMPIS SCUOLA TKD GENOVA Italy Italy
jaslyn ten have Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
kornelia Jedra Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (6)
Class B (1)
Zo Lemmens HTA Belgium Belgium
Class C (5)
Alice Tielens HTA Belgium Belgium
Anne Buijs TC Soekandar Netherlands Netherlands
Anouk Vuurens Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
manal barkani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (3)
Class C (3)
Heidi Uyting Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Luna Quint Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
amira zammoury Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (1)
Class B (1)
Caitlin Boer, de Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (1)
Class B (1)
Nada Bennaissa TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (5)
Class C (5)
Bram Peeters HTA Belgium Belgium
Hassan Adamjee Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Shifano Hoesenie Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Wouter Bergheanu Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
YUSUF PALTA TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Pupils male -24 kg (5)
Class C (5)
Bjorn wongsodikromo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
GHILACI MOAAD TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Ky-Anh Pham Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Rayan Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
luay zarourou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (7)
Class C (7)
Ayman Oukhattou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Metin Cakir TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
Miguel Pereira Machado Taekwondo Swisttal Germany Germany
RAYAN BELAID TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
ZIAD ZOUFI TAEKWONDO DUIT TCHAGUI CLUB Belgium Belgium
imran bouazzaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
marwan versluis Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (5)
Class B (1)
Ahmed Timinouni TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (4)
Amir Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Naoufal Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Renzo Desjardijn TC Soekandar Netherlands Netherlands
Sydney de Bruijn Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (3)
Class B (2)
Phil Geilert Taekwondo Swisttal Germany Germany
tarik versluis Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Frederik Krebs Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (18)
Class B (4)
Cherlynn Nguyen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Dilara Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
LADA ZAKALIUKINA Golden Belt Club Belarus Belarus
Sena Ceyhan TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (14)
Amira Akatal Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Beyza Demirci St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Cassandra Moors HTA Belgium Belgium
Djuna Mulder Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Haylie Ketting Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Ishaniya Ajodhia TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nada Benali TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Shirley Sweet Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Shreya Ajodhia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Zainab Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
ameziani safae Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
ameziani marwa Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
mohamed zineb Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Aspirants female -32 kg (20)
Class B (10)
Caroline Volders Keumgang Diest Belgium Belgium
Douae Dahbi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Khawla Zerrad SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Marwa El Moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Maya Hoebeke sin nyon Belgium Belgium
Meysen Bousnane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Novi Nelissen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Rania Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Robin Fierant TC Soekandar Netherlands Netherlands
Ylva Paradiso Keumgang Genk Belgium Belgium
Class C (10)
Annika Zimmerling Taekwondo Swisttal Germany Germany
Asencio Angeline Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Eline Hermelink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Firdaws Amaziane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Iman El Houari Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Joyce Tielens HTA Belgium Belgium
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Sarah Uzun Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
nada saad malek Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (6)
Class B (3)
Ava Bett Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
TJ David Richard Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
samia ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (3)
Leni Letmathe DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Neomi Verheij Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rochania Abdul Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (8)
Class B (6)
Chaima Essabri TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Damy Wuijts Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jayda Possemis Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Jihane Srhir St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
SHANTI RUSKA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (2)
Roumaisa Ben-Haddou Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Sara Shahrokhi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (7)
Class A (1)
malak allali RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Class B (2)
Anandita Ajodhia TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Dounia Mouyardan TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (4)
Helin Sabuncu Tpa Belgium Belgium
Kiki Bloem Pauptit Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Salma Amaziane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Victoria Vitanov Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (1)
Class B (1)
Amy Brands Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (2)
Class B (1)
Akasya Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (1)
Yousra Ouarssani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (17)
Class B (7)
Boutament Aymane TKD Grevenmacher Luxembourg Luxembourg
JAWAD ELKHISSIN RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Jordan Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Lean Weiss Taekwondo Swisttal Germany Germany
Quanyi Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Saidi raihani mohamed amin Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Zaid Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (10)
FILIPPO MARIA LAMPIS SCUOLA TKD GENOVA Italy Italy
Gabriel Hamdi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Gianno Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Imrane Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Nuh Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Rayane El Arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Rihaan Moehamadalli SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Younes El Aoutmani Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Zakaria Assahsah Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
ilias najit Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Aspirants male -32 kg (22)
Class B (11)
ARTEM ZHUHAUTSOU Golden Belt Club Belarus Belarus
Aymane El Hasnaoui TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Daniel Kleeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
James Lemmens HTA Belgium Belgium
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Lewis Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mohamed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Mustafa Abdelkarim Kharraz Tpa Belgium Belgium
Noah Lemmens HTA Belgium Belgium
Rico Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
VAN MULLEN Lucas Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Class C (11)
Cinar Aslan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Gino Sommer Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Gio Haan Keumgang Genk Belgium Belgium
Ilyes Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jason Lemmens HTA Belgium Belgium
Jesse Rasenberg Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Jort Boelaars Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Justin van Giezen Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Matthias Claes HTA Belgium Belgium
Thom Boer TC Soekandar Netherlands Netherlands
Tristan Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (17)
Class B (12)
Dinant Jarbandhan Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mylo Tacq Keumgang Diest Belgium Belgium
Nayan Can Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Oussil Haik VICTORY GYM Belgium Belgium
Soufian Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tamer Bouaissaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Xyando Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Yahya Elawady Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
nassereddine mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (5)
Iliass Abdellaoui TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nate Viloria Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Rayan Kermo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yosri Azahaf Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
ilyas van der blom Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (12)
Class A (1)
Adil Benhamich TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class B (4)
Ashraf Houtch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Dhiauddien Cooman Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Mohammed El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
dardouchi ayman Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Class C (7)
Ahmed- taha Yakhloufi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Anis Kharchiche Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Djustin Micael Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Ilias Azarkan Tkd Street Team Belgium Belgium
Talha Ince Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Toon van Berkel Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
mohamed abdellah Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Aspirants male -45 kg (7)
Class B (3)
Julian Huijgen Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mohamed Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Selim Van Noppen SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (4)
Danny J DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Kaj Mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Tunahan Kartal Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Wessel Kurpershoek TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (2)
Class C (2)
Darren Brown DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Jarno Pawirosentono Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (2)
Class B (2)
Jermaine Janssen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Karim Yazid RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Cadets female -29 kg (3)
Class A (2)
Hanne Waerzeggers Keumgang Diest Belgium Belgium
Lenya Sauer Taekwondo Elm Germany Germany
Class C (1)
Gaddih Wissame Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Cadets female -33 kg (6)
Class A (2)
Alicia Juarez Banos Keumgang Diest Belgium Belgium
Zerda Ciftci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (3)
Maha Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (1)
Prithika Ajodhia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (9)
Class A (4)
Celine Jans Keumgang Diest Belgium Belgium
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jade Rankin Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (4)
Aya Bakkali Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Boutament Inasse TKD Grevenmacher Luxembourg Luxembourg
Issrae Sadni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Lotus van Hee Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (1)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (10)
Class A (7)
AURELIE ROLAFF Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Lina Akachar Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Narjis El bourimi VICTORY GYM Belgium Belgium
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Smila Liebens Keumgang Genk Belgium Belgium
ameziani ines Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
junli Hubkratok Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Class B (3)
Ieracitano Nyka Keumgang Genk Belgium Belgium
MANAL ELKHISSINE RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Youssra el moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (6)
Class A (6)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Gwenaelle Deguillaume Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
SARAH CHAARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Senne Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
sarah mouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (15)
Class A (10)
Allali Rim RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Boutaina Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ceyda Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
JIll-Marie Beck Taekwondo Swisttal Germany Germany
Jayda Brown BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Mariam Akbib VICTORY GYM Belgium Belgium
Megan Popp Taekwondo Swisttal Germany Germany
Mei-Lin MO Fung Sing Belgium Belgium
Rachel Cringles Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Lianne Spel Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (4)
Basma Alamin SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Kyara Kamminga Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Wafa Idihya Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
wissam gaddih Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Cadets female -51 kg (16)
Class A (9)
Aber Kharraz Tpa Belgium Belgium
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jesse De Vries Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Julika Zimmerling Taekwondo Swisttal Germany Germany
Latifa Chaslamidis Keumgang Genk Belgium Belgium
Levinety Stuivenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Lies Vicca Keumgang Diest Belgium Belgium
Malou Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Sofia Kotbi Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Class B (5)
Amy Roeten Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Hafsa Hadda Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Maggy Hilders Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Viktoria Simin Taekwondo Swisttal Germany Germany
Zara Aslan BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Priscilla Strijk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Romaissa Vd Blom Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (3)
Class B (1)
Meryem Cakir TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (2)
Elsa Ring Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Esmee Verheij Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (3)
Class A (2)
Aynhoa Ieracitano Keumgang Genk Belgium Belgium
Noa Ijspeerd Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class B (1)
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (6)
Class A (3)
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Reina van den enden Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Salma Essiyedali VICTORY GYM Belgium Belgium
Class B (3)
Iness Khaldi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Samuela de Boer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Sarah Doornekamp Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (9)
Class A (2)
Lee Horswell Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Victor Diouf korea club houdeng Belgium Belgium
Class B (7)
Ayoub Saisi Raihani Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Karim Zerik Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
NAVUMENKA MIKALAI Golden Belt Club Belarus Belarus
Shymano Schoenmakers Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
YUHENI SHVED Golden Belt Club Belarus Belarus
ayoub saidi Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
halil ozdemir Tpa Belgium Belgium
Cadets male -37 kg (12)
Class A (6)
Billy Dekkers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
LUCAS PIERARD Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Mathijs Wedemeijer BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Niek Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Soulaimane Loukili VICTORY GYM Belgium Belgium
muhammed ali ozdemir Tpa Belgium Belgium
Class B (2)
Joshua-Elias Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (4)
Abdelmalik Akatal Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Berke Aslan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Karim Lachhab TC Soekandar Netherlands Netherlands
Najit Ayoub Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Cadets male -41 kg (13)
Class A (8)
Jesse van Vulpen Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Maarten Lemmens Keumgang Diest Belgium Belgium
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Omar Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Suhyun Park Jung Jin Belgium Belgium
Class B (4)
Kobe Vandenberk HTA Belgium Belgium
Michiel Vermaelen Keumgang Diest Belgium Belgium
Rayan Attaache SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
dardouchi ayoub Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Class C (1)
yaoti kacem Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Cadets male -45 kg (15)
Class A (7)
Amadeus Lucan Tkd Street Team Belgium Belgium
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Melik Cavga Taekwondo Swisttal Germany Germany
NOAH DUHOUX Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Younes Lamkadem VICTORY GYM Belgium Belgium
Class B (5)
Adil El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ayoub El Hamiti TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohamed Jaali Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class C (3)
Furkan Kapan Tpa Belgium Belgium
Jasper Bus Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (11)
Class A (5)
Alan-Je Hubkratok Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Marlon Kerkhoff BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Phillip Davids Taekwondo Swisttal Germany Germany
Class B (6)
Celiker Murat Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Louis Vanspouwen Jung Jin Belgium Belgium
Mohamed Amine Bakkali Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Thibaut Vanspouwen Jung Jin Belgium Belgium
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Troy Nieland Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (12)
Class A (5)
Bilal khadri VICTORY GYM Belgium Belgium
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Daniel Heer Taekwondo Swisttal Germany Germany
Furkan Cavga Taekwondo Swisttal Germany Germany
Romain Floret korea club houdeng Belgium Belgium
Class B (4)
Ahmed Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cas Dirksen Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mohsin Lagmich Tpa Belgium Belgium
Class C (3)
Thomas Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Vito Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
youssef deflaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (3)
Class A (1)
Robbin van der Heide Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (2)
Hasan Palit Tpa Belgium Belgium
Rahan Abdul Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (5)
Class A (1)
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class B (1)
Melih Arslan Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (3)
D-Shawn Maurras TC Soekandar Netherlands Netherlands
Redouan Ouarouss TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Younes Boushib Tkd Street Team Belgium Belgium
Cadets male -65 kg (2)
Class A (1)
Liam Aandeweg TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (1)
Marcin Sadlo Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class B (1)
Iliass el Bouayadi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (7)
Class A (5)
Gideon Van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Louis Feiereisen Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Noah Zanoni Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Otman Rezzouk Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Youssri Abaghough BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (2)
Saisi raihani Yassin Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Salaheddine Hassani Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (3)
Class A (2)
Ilias Adahchour Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
VAN MULLEN Nicolas Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Class C (1)
Sofiane Azarkan Tkd Street Team Belgium Belgium
Juniors male -51 kg (2)
Class A (1)
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class C (1)
wassim benali Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Juniors male -55 kg (7)
Class A (6)
ANAS CHAARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Isnaur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Radi Hamza Tkd Street Team Belgium Belgium
Rick Verhoeven Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
SOUFIANE EL MOUKHTARI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
owen van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Stanislav Nauta Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (17)
Class A (12)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Branko Hoebeke sin nyon Belgium Belgium
Delano Risakotta Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Muridi Abdellah TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Nassim Bicha Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Younes Loukili VICTORY GYM Belgium Belgium
sekouh Coulibaly Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Class B (3)
Kai Slier Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Mohamed Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
ramazan ozdemir Tpa Belgium Belgium
Class C (2)
Marwan Maamri Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Niels Deen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (5)
Class A (3)
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Thomas Van Erven BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (1)
Luke Kooiker Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (1)
dardouchi elias Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Juniors male -68 kg (11)
Class A (4)
Benjamin Rohbaghsh Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Stef Otten Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ted Brilhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class B (1)
Siem Van den Berg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (6)
Aziz Ipek Tpa Belgium Belgium
Charaf El Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
El barajraji Dalil Tkd Street Team Belgium Belgium
Job Lauf Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Mohamed Amghar Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Nafiz Sogutlu Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (7)
Class A (2)
Cem Akgul Tpa Belgium Belgium
Salah Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (4)
Amin Oulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jay Denisia Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Omar Amsaad SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Tom van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (1)
Otman El Fassi SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class B (1)
Daan Smulders BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Zaineb Yaoti Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Juniors female -44 kg (4)
Class A (4)
CASSANDRA ROLAFF Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Ceyda Ceyren Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Youssra Ibrahimi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Sofie Lemmens Keumgang Diest Belgium Belgium
Sophie Stoiber Taekwondo Swisttal Germany Germany
Juniors female -49 kg (4)
Class A (1)
Nada el moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class B (3)
Nisrine Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nouhaila Kaddouri Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Victoria Wywalec Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (4)
Class A (4)
Alice Hasser Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
leila barkani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
sara koubach Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Juniors female -55 kg (1)
Class A (1)
Sam Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (3)
Class B (3)
Bluma Hazenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Daphne Moquella Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Dina Allali RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Juniors female -63 kg (2)
Class A (1)
Gulben Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class B (1)
Mariem Mohamed Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (3)
Class A (3)
Ellie McCormack Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
May Lynn Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
tessa van de sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (3)
Class A (3)
Floortje Versteeg Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Ikram Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Naim Zineb Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Priya Awadhpersad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Rachida El berrai RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium Belgium
Seniors female -57 kg (7)
Class A (7)
Amelie Richard korea club houdeng Belgium Belgium
Anna Oenning Team Muensterland Germany Germany
Hajar Amlal TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lydia Louter TS Hilversum Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (3)
Class C (3)
Ruveyda Ozturk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sabrina Saint-Amon Burlett Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Siham El Houari Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (6)
Class A (5)
Birsen Kuzucanli Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Donna Bosland Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Isabelle Faber Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Oumaima Chouchouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class B (1)
Kirsty Marshall Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (2)
Class A (2)
Edgar Liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jeronimo Evers Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (4)
Class A (2)
Ihsan Van Noppen SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
bechaali jawad Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Class C (2)
Jinyun Zhang WU XING ELITE TAEKWONDO China China
Safier Dhauri Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (6)
Class A (4)
Abdelmalik Aynaou Belgium Martial Arts Belgium Belgium
Abdoul ilah Oulad Abdinnabi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Zakaria Benziane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ilyas Algham Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zezhi Shan WU XING ELITE TAEKWONDO China China
Seniors male -68 kg (11)
Class A (7)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Craig Eden Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Murat Shavaev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
essalhi oussama Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
esteban bicheler Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Class B (4)
Bouyala Anas Tkd Street Team Belgium Belgium
Rafid Megdad Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Ruben Hoflack Chindojang Gent Belgium Belgium
Stan van den Bersselaar Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (8)
Class A (6)
Ali Al-Zaidi Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Dominik Ketteler DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mory Cisse Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nassim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ross Eden Vision Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Louis Arcolino Maduro Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class C (1)
LORIS KALALA Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Seniors male -80 kg (5)
Class A (4)
Jeffrey Pol Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Jeroen van Egmond Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Krishna Chabboe Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Toontje Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Class B (1)
Taher Bouchama Keumgang Genk Belgium Belgium
Seniors male -87 kg (3)
Class A (3)
Florian Frentzel DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Hicham Ochan amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Olaf van Lamsweerde Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (3)
Class A (3)
Hicham El karaoute amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands