Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Rodovre Cup 2017

  • Tournament dates
  • 21 October 2017
  • Deadline
  • 7 October 2017
  • Competitors
  • 204 / 1000
  • Location
  • Rødovre Parkvej 425
  • 2610
  • Rødovre
  • Denmark Denmark

Downloads

Drawsheets Rodovre 2017Drawsheets Rodovre 2017
EventINFO no 1 - Rodovre Cup 2017 EnglishEventINFO no 1 - Rodovre Cup 2017 English
EventINFO no 2 - Rødovre Cup 2017 EnglishEventINFO no 2 - Rødovre Cup 2017 English
Holdlister Rodovre 2017Holdlister Rodovre 2017
InvitationInvitation
StævneINFO no 1 - Rodovre Cup 2017StævneINFO no 1 - Rodovre Cup 2017
StævneINFO no 2 - Rødovre Cup 2017StævneINFO no 2 - Rødovre Cup 2017
TEAM FIGHT Rødovre Cup tilmelding-subscriptionTEAM FIGHT Rødovre Cup tilmelding-subscription
TEAM FIGHT at Rødovre cup 2017TEAM FIGHT at Rødovre cup 2017
Team fight NBTeam fight NB

Results

Kampresultater Rodovre Cup 2017Kampresultater Rodovre Cup 2017
Bedste hold Rodovre Cup 2017Bedste hold Rodovre Cup 2017
Resultater Rodovre Cup 2017Resultater Rodovre Cup 2017

Competitors (204)

Children female -29 kg (8)
Class A (3)
Angelina Tinning Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Hayam Alsarraf COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Maya Olsen Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Class B (5)
Jusra Khadach Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Mirah Al-Subaihi Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Silke Kristensen Ringsted Taekwondo klub Denmark Denmark
Sofia Ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Susanna Ring ISLEV Denmark Denmark
Children female -33 kg (8)
Class A (2)
Azal Aulaqi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Maria Ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (6)
Ameera Yousifi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Asta Scheel Hagelskj Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Caroline Galisberg Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Lea Christensen Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Yasmin Kayli Team Brøndby Denmark Denmark
Zainab Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -37 kg (10)
Class A (4)
Aaiza Akram Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Rosmarin Foged Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Sara Abu Setta Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Vanda Maria NERODEA HANGUK TAEKWONDO Romania Romania
Class B (6)
Alma Sofie Lindgaard Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Catharina Fordsmann Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Elin Olofsson Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Elsa Eichholzer Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Isabella Mccormich Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Yasmin Abarkan Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children female -41 kg (5)
Class A (2)
Emilie Marie Sicko COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Maja Maria Hansen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Class B (3)
Angela Cruz Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Clara Ohlin Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Meryem El koubee Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children female -44 kg (1)
Class B (1)
Mie Aagaard COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -47 kg (3)
Class A (1)
Troja Johansson Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Class B (2)
Isabella Eek Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Maja Sorliden Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Children male -27 kg (10)
Class A (2)
Emil Noren Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Mowgliie Duissarra SUNDBY TKD Denmark Denmark
Class B (8)
Adam El koubee Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Amadeus Krogholt Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Lukas Knudsen Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Mikkel Ostergaard Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Mohamad Eid Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Ruben Simonsen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Yasin Esiyok Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Yosef Aulaqi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children male -30 kg (7)
Class A (1)
Elliot Bjerre Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Class B (6)
Karl Abrahamsson Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Lukas Gabriel Hansen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mads Sinkjaer Lyngbaek Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Magnus Moller Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Mohammad Elias Akhundzadah Team Brøndby Denmark Denmark
Oliver Glass Nicolaisen ISLEV Denmark Denmark
Children male -33 kg (12)
Class A (7)
Felix petersen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Ibrahim Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Lasse Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mads N Hoffmann ISLEV Denmark Denmark
Mohammed Tourmaoui SUNDBY TKD Denmark Denmark
Viktor Noren Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Youssuf Ayad Ibrahim Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (5)
Anton Boesgaard Teilmann Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Kody Atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Max Bj Lomholt Brandt Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Patrick Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Talha Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Children male -37 kg (7)
Class A (3)
Ismail Iqbal Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Kaihan Sadid gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Noah Swensson Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Class B (4)
Amin Riffi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Ilias Hakkouni Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Omar Bouchareb Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Yassin Dahmani Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children male -41 kg (5)
Class A (3)
Matias Goldstein Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Quincy Kliba Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Yaseen Khaled Saeed Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Class B (2)
Adam Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Malek Rady Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children male -45 kg (1)
Class B (1)
Valdemar Christian Lehn Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children male -49 kg (3)
Class A (1)
Lukas Moelleskov Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Class B (2)
Bradley Atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Kadir Akbaba Team Brøndby Denmark Denmark
Children male -57 kg (1)
Class B (1)
Josef Chtioui Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets female -37 kg (1)
Class A (1)
Celina Fernandez Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Cadets female -41 kg (1)
Class A (1)
Jessica Clausen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets female -44 kg (4)
Class A (4)
Annika Eitmann Olsen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Ellinor Malmgren Gabrielin Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Isabella Lindberg Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Smilla Kj Barkum Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -51 kg (10)
Class A (7)
Amanda Olofsson Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Frida Sjoberg Kfum Taekwondo Staffanstorp Sweden Sweden
Julie Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Lisa Maria Soerensen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Stine T?t Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Tindra Andersson Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Yasmin Dahmani Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Class B (3)
Oda Weihe Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Ronja Krogholt Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Silke Traberg-Andersen HwaRang Taekwondo Herlev Denmark Denmark
Cadets female -55 kg (1)
Class A (1)
Henrietta Denise MARIN HANGUK TAEKWONDO Romania Romania
Cadets female -59 kg (2)
Class A (2)
Hafsa Liana Chtioui Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Lykke Kristensen Ringsted Taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets female +59 kg (1)
Class B (1)
Louise Lessmann Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -33 kg (4)
Class A (4)
August Storm Bruun Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Benjamin Weng Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Bunyamin Ilhan Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Eray Emil Benli Hwarang Amager Denmark Denmark
Cadets male -37 kg (4)
Class A (2)
Viktor Jakobsen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Yones Aulaqi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Class B (2)
Hjalte Mommsen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Markus D Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Cadets male -41 kg (4)
Class A (2)
Benyamin Filikci Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Magnus Johansen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Class B (2)
Benjamin Michel Chruszczyk Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Ragnar Steinholm Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Cadets male -45 kg (11)
Class A (9)
Aman Hussain Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
David Liu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Hamad Abu Setta Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Joel Toft Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Kasper Simonsen Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mads Abildgaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Pasha Zdrinka Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Patpiich Palsson Kfum Taekwondo Staffanstorp Sweden Sweden
Sahel Hashemi gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Class B (2)
Danial Eli Poulsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Ershad Hussain Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Cadets male -49 kg (6)
Class A (2)
Calin George BARBU HANGUK TAEKWONDO Romania Romania
Eman Curoyac Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Class B (4)
Boas H Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Elvis Taekwondo Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Marius Jensen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Rocky Johansson Helsingborgs Kampsportklubb Sweden Sweden
Cadets male -53 kg (6)
Class A (3)
Davud Akram Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Luca Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Lucas Klint Dehn Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (3)
Ali Hozank Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Nicolai Ahrenfeldt Olsen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Signar Hansen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Cadets male -57 kg (3)
Class A (3)
Anthony Borghol Baekdusan taekwondo Sweden Sweden
Knud Herlev Jorgensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Oliver H Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -61 kg (2)
Class A (1)
Emil Due Christensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Yusuf Kayli Team Brøndby Denmark Denmark
Cadets male -65 kg (4)
Class A (3)
Frederik Klintholt Hilbert Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Peter Kvistgaard Roskilde Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sanjay Sasi Selvarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Class B (1)
Lasse Burgaard Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Juniors A female -46 kg (1)
Class A (1)
Eleni Kostaki The Art of Perfection Denmark Denmark
Juniors A female -49 kg (2)
Class A (2)
Magdalena Khanh - Nhi Nguyen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Oumaima Ramdani gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Juniors A female -52 kg (1)
Class A (1)
Cille Lund Nielsen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors A female -55 kg (1)
Class A (1)
Johanne Bond Roskilde Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A female -59 kg (2)
Class A (2)
Caroline Bjerring Rasmussen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mariam Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors A female -63 kg (2)
Class A (2)
Jozelina Gales SUNDBY TKD Denmark Denmark
Kathrine Pedersen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors A male -45 kg (1)
Class A (1)
Ajay Sivarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Juniors A male -51 kg (1)
Class A (1)
Omar Dawoud Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -55 kg (5)
Class A (5)
Abilash Sivarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
David Lakjuni Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Jason Gangia Jensen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Taha Zahedi Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Theis Hanzawa Andersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -59 kg (2)
Class A (2)
Alireza Mirsaei Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Hojat Zahedi Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Juniors A male -63 kg (3)
Class A (3)
Hussam Sadaa Team Brøndby Denmark Denmark
Jalal Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Janni Ramaki Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -73 kg (3)
Class A (3)
Joachim Henriksen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Nico Kazemi Roskilde Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sebastian Riel HwaRang Taekwondo Herlev Denmark Denmark
Juniors A male -78 kg (1)
Class A (1)
Alex Adrian Andersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors A male +78 kg (1)
Class A (1)
Alex Snedker Poulsen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors B female -55 kg (1)
Class B (1)
Emma Bendix Christensen Randers Taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors B female +68 kg (1)
Class B (1)
Mira Gudjonsson Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Juniors B male -55 kg (1)
Class B (1)
Hasibullah Tarakhel Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Juniors B male -59 kg (4)
Class B (4)
Carl Eli Levy Andersen Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Julian Hansen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Marvin Wai Han Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
mahdi Ibrahimi Team Brøndby Denmark Denmark
Juniors B male -68 kg (1)
Class B (1)
Abbas Altai Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Juniors B male -73 kg (1)
Class B (1)
Silas Foldbo Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Juniors B male +78 kg (1)
Class B (1)
Fl Jakobsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Seniors female -57 kg (1)
Class A (1)
Sabrina Benmessaoud Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Seniors female -62 kg (1)
Class A (1)
Anne Rosendahl Kristiansen Naestved Taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Natasa Mrak Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Rikke Bergmann Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Seniors female +73 kg (1)
Class A (1)
Mounira Hawash Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Seniors male -54 kg (1)
Class B (1)
Agid Ahmad Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -58 kg (1)
Class A (1)
Simon Lyngbak Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -63 kg (2)
Class A (1)
Sam Curtis Gravesen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Class B (1)
Oliver Bj SUNDBY TKD Denmark Denmark
Seniors male -68 kg (3)
Class A (1)
Tiam Godarzi Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Class B (2)
Mads S SUNDBY TKD Denmark Denmark
Yasir Maliki Wemmenhögs Taekwon-do Klubb Sweden Sweden
Seniors male -74 kg (1)
Class A (1)
Mikkel Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Seniors male -80 kg (6)
Class A (4)
Christian Salomonsen ISLEV Denmark Denmark
Karsten Jakobsen Roskilde Taekwondo Klub Denmark Denmark
Martin Johansen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Shervin Mazaheri Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Class B (2)
Per Gr SUNDBY TKD Denmark Denmark
Sebastian Dittmann Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Seniors male -87 kg (1)
Class A (1)
Johnny Jensen SUNDBY TKD Denmark Denmark
Seniors male +87 kg (3)
Class A (2)
Jacob Puggaard Taekwondo Team Kolding Denmark Denmark
Steffen Jakobsen Roskilde Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Damian Bukszynski Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark