Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

BGN Pokal 2018

  • Tournament dates
  • 27 January 2018
  • Deadline
  • 17 January 2018
  • Competitors
  • 262 / 330
  • Location
  • Sportzentrum Velbert
  • Velbert
  • Germany Germany

Downloads

Ausschreibung BGN Pokal 2018 V2Ausschreibung BGN Pokal 2018 V2

Competitors (262)

Juniors D female -22 kg (6)
Class II (6)
Dua Celik Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Emira -Nur Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Hibaallah El Hasnaoui T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Lesley Prinz TV Becketal Germany Germany
Lina Aberkan Velberter SG Germany Germany
Tuana Okutan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D female -24 kg (4)
Class II (4)
Elena Lampariello Keumgang Genk Belgium Belgium
Emelina Mejric WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Johanna Wulfert LSG Taekwondo Team Germany Germany
Rojda Yalcin Pelin LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D female -26 kg (2)
Class II (2)
Anastazja-Loana Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Suzan Posul Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Juniors D female -32 kg (2)
Class II (2)
Esma Dogan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Minel Fitoz Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Juniors D female -38 kg (2)
Class II (2)
Lea Lailani Winkelmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Meryem Sema Karakus WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -22 kg (6)
Class II (6)
Alaa Al-Laham LSG Taekwondo Team Germany Germany
Gian Haan Keumgang Genk Belgium Belgium
Hazar Keskin Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Jenoa Imber Velberter SG Germany Germany
Jerome Nolle WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Valerio Spano Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -24 kg (4)
Class II (4)
Ensar Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Halil Kizilkaya Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Samvel Margaryan Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Yasin Yavuz Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (3)
Class II (3)
Ehsan Gholami Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Engin Turhan TV Becketal Germany Germany
Maxim Bogdanov WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -29 kg (2)
Class II (2)
Petros Tsiolis WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Vadim Goyan T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D male -32 kg (1)
Class II (1)
Saidena Bubacarr Saho SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors C female -27 kg (9)
Class I (1)
Dilara Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (8)
Alice Tielens HTA Belgium Belgium
Angelique Altun Velberter SG Germany Germany
Ela-Eyluel Celik LT Sports Germany Germany
Leonara Hajdini T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Selin Postorivo Velberter SG Germany Germany
Selin Dogan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Tatjana Trenkenschu Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Zoe Lemmens HTA Belgium Belgium
Juniors C female -29 kg (7)
Class II (7)
Alina Arslan Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Cassandra Moors HTA Belgium Belgium
Francesca Santoni Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Melina Schneider TV Becketal Germany Germany
Merve Goeksu TV Becketal Germany Germany
Sabrina Poetzsch SPORTING Taekwondo Germany Germany
Sude Iscan LT Sports Germany Germany
Juniors C female -32 kg (5)
Class II (5)
Alia Altun Velberter SG Germany Germany
Anastasia Leytes Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Marie Tchuente Wafeu Velberter SG Germany Germany
Tugce Nigdeli LT Sports Germany Germany
Ylva Paradiso Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors C female -35 kg (6)
Class II (6)
Aleyna Gumus WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Ezgi-Hatice Celik LT Sports Germany Germany
Julina Sachs Velberter SG Germany Germany
Leoni Gehrmann Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Nilcan Ulusoy WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Victoria Goyan T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -39 kg (3)
Class II (3)
Anna Georgia Liberis WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Ceyden Yavas Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Sofia Neziraj SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors C female -43 kg (1)
Class II (1)
Iclal Koparan Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors C male -27 kg (13)
Class I (2)
Dennis Baehr TG Nettetal Germany Germany
Muhammed Ammar Ay Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (11)
Apostolos Tsiolis WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Azad Yalcin LSG Taekwondo Team Germany Germany
Bastian Senzel T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ekrem Ismailov T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Fabian Fischer VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Jason Ewert Velberter SG Germany Germany
Leon Boettcher TG Nettetal Germany Germany
Marlo Simon Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Melih-Zuelfikar Celik LT Sports Germany Germany
Moritz Oliver Paasch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Raphael Hurek LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C male -29 kg (7)
Class I (2)
Arijan Arnautovic Team Muensterland Germany Germany
Flavio Spano Velberter SG Germany Germany
Class II (5)
Emir Aydin LT Sports Germany Germany
Majid Hopic LT Sports Germany Germany
Marcello Vinciguerra Taekwondo Elm Germany Germany
Nassim Belhadi T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Noel Polednik Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -32 kg (17)
Class I (2)
Benjamin Haertel Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Luka Lukic Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (15)
Baris Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Daniel Tatonin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Ercihan Celik LT Sports Germany Germany
Fabian Heinz SPORTING Taekwondo Germany Germany
Florian Duraku T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Gio Haan Keumgang Genk Belgium Belgium
Hendrik Koerfer Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Jonas Samsel LSG Taekwondo Team Germany Germany
Julian Vossenberger Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Justin Dick Taekwondo Elm Germany Germany
Leonardo Augustin Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Mani Golmakani Nia WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Noah Lemmens HTA Belgium Belgium
Othman El Methari Velberter SG Germany Germany
Tjamiro Weinbrod Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors C male -35 kg (12)
Class I (1)
Laurenz Braun VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (11)
Damien Vinciguerra Taekwondo Elm Germany Germany
Davresh Ardla T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ferris Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Ibrahim El Quarroumi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Jason Geyik LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jonathan-Constantin Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Lion Huppert TV Becketal Germany Germany
Michel Neghue Wafeu Velberter SG Germany Germany
Muhammed Zeyd Oezdamar LT Sports Germany Germany
Nayan Can Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Simon Spohr LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C male -39 kg (4)
Class II (4)
Arda Aydin LT Sports Germany Germany
Jemie T Velberter SG Germany Germany
Marco Michalik Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Timoskar Fritz Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Juniors C male -43 kg (5)
Class II (5)
Ege Cinar WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Janus Odendahl LSG Taekwondo Team Germany Germany
Louis Engels T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Paolo Marella WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Tim Trewer Owen Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -47 kg (1)
Class II (1)
Sam Alieu Saho SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors C male -52 kg (1)
Class II (1)
Tunakan Elmas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B female -29 kg (2)
Class I (2)
Lenya Sauer Taekwondo Elm Germany Germany
Medine Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B female -33 kg (3)
Class I (3)
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Zahra Massomi Taekwondo Cappel e.V. Marburg Germany Germany
Juniors B female -37 kg (6)
Class I (1)
Dilan Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Class II (5)
Betuel Laftan ETSSV e. V. Germany Germany
Ceylin Yavas Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Ikra naroglu Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Jana Bockhoefer VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Nurselin Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B female -41 kg (7)
Class I (5)
Inga Schleussinger VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Nashira Shaslamidis Keumgang Genk Belgium Belgium
Sara El molla Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Seray Narin LT Sports Germany Germany
Smila Liebens Keumgang Genk Belgium Belgium
Class II (2)
Asude Seri Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Ieracitano Nyka Keumgang Genk Belgium Belgium
Juniors B female -44 kg (7)
Class I (5)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jana Marie Leidinger Taekwondo Elm Germany Germany
Liv Irlaender Team Muensterland Germany Germany
Selen Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Talya Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Class II (2)
Fatjona Hajdini T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Tamara Mahr Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors B female -47 kg (1)
Class II (1)
Alicia Langenkamp WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors B female -51 kg (6)
Class I (6)
Antonia Beck TG Nettetal Germany Germany
Ceyda Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Chahida Chaif T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Giada Ciavarella Jido-Kwan Deutschland Germany Germany
Jana Jungbluth VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Tami Galaschek VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors B female -55 kg (7)
Class I (4)
Arslan melissa Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Aylin Sahin Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Jule Irlaender Team Muensterland Germany Germany
Latifa Chaslamidis Keumgang Genk Belgium Belgium
Class II (3)
Aleyna Yanaz TV Becketal Germany Germany
Ikbal Kaplan LT Sports Germany Germany
Yusra Yoruek Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B female -59 kg (1)
Class II (1)
Marlene Poeche LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors B male -33 kg (8)
Class I (5)
Badreddine Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Efehan Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Joel Mosdzien Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Muhammed Mirac Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Roberto Dimitrov T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (3)
James Lemmens HTA Belgium Belgium
Leon Pierre Schoth T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Noah Beck TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -37 kg (10)
Class I (6)
Devirhan Balik Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Joshua-Elias Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Justin Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Maxim Becker SPORTING Taekwondo Germany Germany
Stefan Badalov TG Nettetal Germany Germany
Victor Diouf korea club houdeng Belgium Belgium
Class II (4)
Ole Hoffmann VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Omer Yoruek Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Younes Belhadi T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yussif Elhaj T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -41 kg (5)
Class I (2)
Kostantinos Triantafylidis Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Vasileios Georgios Gkaitatzis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (3)
Ensar Iscan LT Sports Germany Germany
Ole Henning-Bender LSG Taekwondo Team Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -45 kg (2)
Class II (2)
Ardijan Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Ilyas Dumlupinar TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -49 kg (5)
Class I (2)
Assel Al Zoabee T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yagiz Dersim Ulusoy WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (3)
Ilja Wiedemann SPORTING Taekwondo Germany Germany
Luan Hiseni Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Nima Golmakani Nia WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors B male -53 kg (2)
Class I (1)
Yassin El Quarroumi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (1)
Leonard Akoun-Scholten LT Sports Germany Germany
Juniors B male -57 kg (3)
Class I (1)
Tufan Ulgen Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Class II (2)
Can-Ahmed Akyuez ETSSV e. V. Germany Germany
Myrza Rieskqulbek LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors B male -61 kg (4)
Class I (2)
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Luan Shabanaj Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (2)
Cihan Karabacak Keumgang Genk Belgium Belgium
Luca-Leandro Pierdzioch SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors B male +65 kg (1)
Class I (1)
Paul Mengen SAARLAND Germany Germany
Juniors A female -42 kg (1)
Class II (1)
Sudenaz Pamuklu ETSSV e. V. Germany Germany
Juniors A female -46 kg (2)
Class I (1)
Hacer-Erva Kocoglu Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Class II (1)
Selin Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (2)
Class I (1)
Sarah Bietz VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (1)
Emily Michelswirth Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (4)
Class I (4)
Aynhoa Ieracitano Keumgang Genk Belgium Belgium
Jasmin Gwozdz Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Lavinia Dujleag SPORTING Taekwondo Germany Germany
Yasmin Zarouali Velberter SG Germany Germany
Juniors A female -63 kg (1)
Class I (1)
Sydney Wendland Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors A female -68 kg (1)
Class II (1)
Sude Ceylan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors A female +68 kg (1)
Class I (1)
Luisa Ganiev Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (1)
Class II (1)
Eren Barut Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (1)
Class I (1)
Isnaur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors A male -59 kg (2)
Class I (1)
Ieracitano Enrique Keumgang Genk Belgium Belgium
Class II (1)
Rangel Dinkov LT Sports Germany Germany
Juniors A male -63 kg (1)
Class I (1)
Sake Den Roover Poong Cha vzw Belgium Belgium
Juniors A male -73 kg (3)
Class I (1)
Nico Robert Brenne S.U.A Witten | Taekwondo Germany Germany
Class II (2)
Furkan Kasnakci LT Sports Germany Germany
Paul Akoun-Scholten LT Sports Germany Germany
Seniors female -49 kg (1)
Class II (1)
Andrea Berger Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors female -62 kg (3)
Class II (3)
Hanen Khelifi Association el Wafa du Sport de Taekwondo Tunisia Tunisia
Laura Schillo Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Yvonne Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seniors male -54 kg (1)
Class II (1)
Saliou Balde T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (2)
Class II (2)
Saidtowfig Sadat TG Nettetal Germany Germany
Seifeddine Hammami Association el Wafa du Sport de Taekwondo Tunisia Tunisia
Seniors male -63 kg (8)
Class I (6)
Anel Ambeskovic Taekwondo-Team-Tornado-Velbert e.v Germany Germany
Ben Lony TV Becketal Germany Germany
Hendrik Warnecke VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Khelifi Majdi Ass El Wafa Sp TKD France France
Oliver Lisow TV Becketal Germany Germany
Ugur Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class II (2)
Fabian Kruppa SPORTING Taekwondo Germany Germany
Rodions GRISKEVICS Keumgang Genk Belgium Belgium
Seniors male -68 kg (6)
Class I (4)
Khelifi Achraf Ass El Wafa Sp TKD France France
Reza Mohmmadi TG Nettetal Germany Germany
Rinas Sydi TV Becketal Germany Germany
aymen bouazizi Association el Wafa du Sport de Taekwondo Tunisia Tunisia
Class II (2)
Imed Yousfi Association el Wafa du Sport de Taekwondo Tunisia Tunisia
Serkan Ulu Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (6)
Class II (6)
Ali Narin LT Sports Germany Germany
Bilal Belehouiria Abtal al saada Morocco Morocco
Halil Ibrahim Baba WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Konrad Ciegowski ETSSV e. V. Germany Germany
Sonny Federico korea club houdeng Belgium Belgium
Souhail Jabli Association el Wafa du Sport de Taekwondo Tunisia Tunisia
Seniors male -80 kg (6)
Class I (4)
Abdallah Ounis Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Gilles Braun Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Korhan Doganguen Demirbas DragonClub-Germany Germany Germany
Timo Schoppmann VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (2)
Emre Goekbulut LT Sports Germany Germany
ROBERT GASHI Klubi Taekwondo "DON" Prishtine Kosovo Kosovo
Seniors male -87 kg (3)
Class I (2)
Fabian Schneider VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Sarbest Khalil DragonClub-Germany Germany Germany
Class II (1)
Onur Kafa LT Sports Germany Germany
Seniors male +87 kg (3)
Class I (3)
Abdellaoui Rachid association challenge sportif Bouhajla Tunisia Tunisia
BERISHA DON Klubi Taekwondo "DON" Prishtine Kosovo Kosovo
Saliou Diouf YAKAR Senegal Senegal