Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Danske Mesterskaber 2017

  • Tournament dates
  • 18 November 2017
  • Deadline
  • 4 November 2017
  • Competitors
  • 174 / 250
  • Location
  • Ørbækvej 350,
  • 5220
  • Odense SØ
  • Denmark Denmark

National championsships
IMPORTANT: Only for members of Danish Taekwondo Federation!

Downloads

DM Kamp_Invitation 2017DM Kamp_Invitation 2017
DrawSheets-DM2017DrawSheets-DM2017
StævneINFO no 1a - DM 2017StævneINFO no 1a - DM 2017
StævneINFO no 2 - DM 2017StævneINFO no 2 - DM 2017
StævneINFO no 3 - DM 2017StævneINFO no 3 - DM 2017
TeamsMatchesTeamsMatches

Competitors (174)

Children female -30 kg (2)
Class A (2)
Angelina Tinning Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Safiya Jacobsen Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Children female -33 kg (2)
Class A (2)
Carot Christophersen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Maria Ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Children female -37 kg (3)
Class A (3)
Azal Aulaqi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Rosmarin Foged Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Sara Abu Setta Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Children female -41 kg (1)
Class A (1)
Emilie Marie Sicko COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -44 kg (1)
Class A (1)
Maja Maria Hansen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Children male -27 kg (1)
Class A (1)
Jayromme Moowgliie duissara SUNDBY TKD Denmark Denmark
Children male -30 kg (4)
Class A (4)
Elliot Bjerre Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Kaneshka Jamshidi Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Mohamed Elaoufi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Yousuf Ahmed Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Children male -33 kg (6)
Class A (6)
Felix petersen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Ibrahim Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Kody Atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Lasse Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mohammed Toumaoui SUNDBY TKD Denmark Denmark
Yasin Attigue Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Children male -37 kg (5)
Class A (5)
Adam Jacobsen Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Elias Ben Abdelouahab Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Ismail Iqbal Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Kaihan Sadid gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Noah Swensson Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Children male -41 kg (3)
Class A (3)
Matias Goldstein Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Noah Fernard Pedersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Yaseen Khaled Saeed Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Children male -45 kg (2)
Class A (2)
Jana Rajani Brørup Taekwondo Klub Denmark Denmark
Saleh Attigue Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Children male -49 kg (3)
Class A (3)
Amin Chiakha Hwarang Amager Denmark Denmark
Bradley Atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Ilyas Amin El-Gouzi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Camilla Farnes Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -37 kg (4)
Class A (4)
Celina Fernandez Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Josefine Jensby Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Josefine Ella Wendt Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mahtab Rostami Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -41 kg (3)
Class A (3)
Jasmin Hansen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Jessica Clausen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Sofie Skjoldborg Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Cadets female -44 kg (3)
Class A (3)
Annika Eitmann Olsen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Louise Sinkjaer Lyngbaek Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Smilla Kj Barkum Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -47 kg (5)
Class A (5)
Carla Marie Fjordby Jensen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Jade Castillo Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Julie Rohde Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Nora Mossing Krogsgaard Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Zara Rengin Bicen Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -51 kg (4)
Class A (4)
Lisa Maria Soerensen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Mie B. Kristoffersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sarah Holm Mogensen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Yasmin Dahmani Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets female -55 kg (4)
Class A (4)
Camilla Gadebaek Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Hafsa Liana Chtioui Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Ina Rebekka Dahl Dialle Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Stine T?t Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -33 kg (6)
Class A (6)
Adam El Hani Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
August Storm Bruun Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Benjamin Weng Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Bunyamin Ilhan Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Eray Emil Benli Hwarang Amager Denmark Denmark
Sonil Jamshidi Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -37 kg (4)
Class A (4)
Cihan Cinar Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Lucas Husum Petersen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Malek Freijeh Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Yones Aulaqi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (6)
Class A (6)
Benjamin Michel Chruszczyk Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Benyamin Filikci Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Ilyas Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Magnus Johansen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Matthew Benjamin SUNDBY TKD Denmark Denmark
ismail Jacobsen Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -45 kg (6)
Class A (6)
David Liu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Hamad Abu Setta Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Joel Toft Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Milad Haidari Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Pasha Zdrinka Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Ricki Farnes Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -49 kg (3)
Class A (3)
Hogni Davason Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Sahel Hashemi gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Shawn Anthony Reyes SUNDBY TKD Denmark Denmark
Cadets male -53 kg (3)
Class A (3)
Edi Hrnic Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Johannes G Dammark Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Luca Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -57 kg (5)
Class A (5)
Adam Ben Abdlouahab Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Knud Herlev Jorgensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Lucas Klint Dehn Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Lukas Kaastrup Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Oliver H Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
Abedalrahman Salameh Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Emil Due Christensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Soufiane Lahchich Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Frederik Klintholt Hilbert Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors A female -44 kg (2)
Class A (2)
Micaela Volpe Michelsen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Shantelle Mendoza Hwarang Amager Denmark Denmark
Juniors A female -46 kg (1)
Class A (1)
Magdalena Nguyen Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Juniors A female -49 kg (1)
Class A (1)
Oumaima Ramdani gladsaxe taekwondo Denmark Denmark
Juniors A female -52 kg (3)
Class A (3)
Cille Lund Nielsen Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Maliha Rasool Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Mansouria Derai Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Juniors A female -55 kg (1)
Class A (1)
Amina Khouani Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Juniors A female -59 kg (3)
Class A (3)
Caroline Bjerring Rasmussen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Kathrine Nordentoft Frederiksen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mariam Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors A female -63 kg (3)
Class A (3)
Ayda Jameian Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Bianca Soelvkjaer Hwarang Amager Denmark Denmark
Jozelina Gales SUNDBY TKD Denmark Denmark
Juniors A female -68 kg (1)
Class A (1)
Melissa S Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A female +68 kg (2)
Class A (2)
Jasmin Hafaidh Nordborg Taekwondo Klub Denmark Denmark
Natalie Rosendal Lauridsen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Juniors A male -45 kg (1)
Class A (1)
Ajay Sivarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Juniors A male -48 kg (1)
Class A (1)
Tobias Hyttel Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Juniors A male -51 kg (2)
Class A (2)
Bavan Balarasa Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Omar Dawoud Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -55 kg (6)
Class A (6)
Abilash Sivarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Aleksandur Arge SUNDBY TKD Denmark Denmark
Alexander Castillo Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Barath Balarasa Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Jason Gangia Jensen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Theis Hanzawa Andersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -59 kg (3)
Class A (3)
David Lakjuni Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Hussam Sadaa Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Qendrim Kapllani Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -63 kg (4)
Class A (4)
Jalal Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Janni Ramaki Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Peter Garde COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Younes Dahmani Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors A male -68 kg (2)
Class A (2)
Abdullah Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Thomas Kevin Bjelstrand COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -73 kg (2)
Class A (2)
Joachim Henriksen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Junas Shareef Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Juniors A male -78 kg (2)
Class A (2)
Alex Adrian Andersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Wassim El Jilali Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors A male +78 kg (1)
Class A (1)
Alex Snedker Poulsen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Charlotte Paik Bjelke Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Timian Foged Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
Alberte Knudsen-Nielsen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Michella Mathiesen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Sarah Malykke Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Seniors female -57 kg (4)
Class A (4)
Laura Christina Rojas Zapata COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Louise Christensen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Maria Chantziara Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Maria Kirk Jensen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Seniors female -62 kg (3)
Class A (3)
Anne Rosendahl Naestved Taekwondo Denmark Denmark
Cecilie Maria Ladefoged Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Jane Zhang Viby Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -67 kg (2)
Class A (2)
Jasmin Andersen Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Natasa Mrak Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Rikke Bergmann Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Seniors female +73 kg (1)
Class A (1)
Mette Joegensen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Seniors male -54 kg (1)
Class A (1)
Amine Derai Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
Jonas Krogh Agergaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Mustafa Razai Frederikssund Taekwondo Denmark Denmark
Philip Reyes Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Seniors male -63 kg (5)
Class A (5)
Ilia Jameian Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Nicolai Andresen COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Otto Herlev Jorgensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Simon Lyngbak Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Thanekshan Thananthiran Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -68 kg (3)
Class A (3)
Hakim Elidrissi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Jonas Tiedjen Bang Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Marco Lykke Luxh?j Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -74 kg (4)
Class A (4)
Casper Morild COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Isak hirsbro Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Mathias Gabrielsen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Thomas Henriksen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Seniors male -80 kg (3)
Class A (3)
Abderrahim Elidrissi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Martin Johansen Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Shervin Mazaheri Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Seniors male -87 kg (2)
Class A (2)
Johnny Jensen SUNDBY TKD Denmark Denmark
Thomas Brøgger Aarhus Vest TKD Denmark Denmark
Seniors male +87 kg (2)
Class A (2)
Jacob Puggaard Taekwondo Team Kolding Denmark Denmark
Moussa El Bahri Hwarang Rødovre Denmark Denmark